GenelUygulama Tavsiyeleri

En İyi Adım Sayar Uygulamaları

Kilo vermek ya da sağlıklı bir yaşama geçmek için yürüyüş yapmanın büyük bir önemi var. Eğer kendinizi yürüyüşe çıkmak konusunda yeterince teşvik edemiyorsanız, bu durumda adım sayar uygulamalarını kullanmayı tercih edebilirsiniz. Peki bu adım sayar uygulamalarını kullanmanın ne gibi avantajları var ve en iyi adım sayar uygulaması hangisi? En iyi adım sayar uygulamasını sizler için araştırdık.

Adım Sayar Uygulamalarını Kullanmanın Avantajları

Adım sayar uygulamalarının başta insanları yürüyüşe teşvik etmek olmak üzere çok sayıda avantajı bulunuyor. Bu avantajlar arasından öne çıkanları şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Hedefler belirleyerek kendi kendinizi motive edebilirsiniz.
 • Aldığınız kalori miktarı ile birlikte yakmanız gereken ve yaktığınız kalori miktarını görüntüleyebilirsiniz.
 • Topluluk tarafından belirlenmiş rotaları görüntüleyebilir, kendinize rotalar oluşturabilirsiniz.
 • Yürüme hızı ve yürüme mesafesi gibi istatistiksel verilere ulaşabilirsiniz.
 • Düzenli aralıklarla raporlar alarak gelişiminizi takip edebilirsiniz.

Siz de tüm bu avantajlara sahip olabileceğiniz bir uygulama kullanmak isterseniz, aşağıda listelemiş olduğumuz uygulamaları inceleyebilirsiniz.

En İyi Adım Sayar Uygulamaları

Uygulama merkezlerinde bazıları basit, bazıları ise daha kompleks olmak üzere çok sayıda adım sayar uygulaması mevcut. Bu uygulamalardan hangisini kullanacağına karar vermek kullanıcılar için bazen zorlayıcı olabiliyor. Bu yüzden biz de sizler için bir araştırma yaptık ve bu yazımızda en iyi 8 adım sayar uygulamasını inceledik. İyi okumalar dileriz.

8. StepsApp Adım Sayar

StepsApp uygulamayı başlatıp yürümeye başlayarak kullanabileceğiniz son derece basit bir uygulama. Otomatik adım sayma özelliği bulunan uygulamanın çarpıcı grafikleri ve animasyonları bulunuyor. İsterseniz Google Fit ile bağlayabiliyor ve aktif kalori hesabı yapabiliyorsunuz. Yürüdüğünüz mesafeyi ve attığınız toplam adım sayısınız sosyal medya hesaplarında da paylaşmanız mümkün. İstediğiniz zamanlarda günlük, haftalık, aylık ya da yıllık raporlar alabileceğiniz uygulama Türkçe de dahil olmak üzere 20’den fazla dili destekliyor. Uygulama reklamlı bir şekilde ücretsiz olarak kullanılabiliyor fakat reklamlardan kurtulmak isterseniz uygulama içi satın alımlar yapmanız gerekli.

 • Tüm cihazlar için uygun
 • 1 milyondan fazla indirme
 • 4,6 uygulama puanı

7. GStep – Adımsayar Yürüyüş Sayma

GStep sayesinde yürüyüş, koşu ve bisiklet aktivitelerini takip etmek mümkün. Aynı zamanda uygulamanın sahip olduğu diğer özellikler ise şu şekilde: Günlük adım sayacı, fitness takip sistemi, kalori hesaplama, günlük su hatırlatma, antrenman geçmişi kaydetme ve analizler alma. Tüm bunların dışında uygulama içerisinde belirlenmiş olan hedeflere ulaşarak çeşitli başarı madalyaları kazanabilir, arkadaşlar edinebilir ve ilerlemenizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Ayrıca Google Fit ve Google Drive gibi uygulamalarla veri senkronizasyonu sağlayabilirsiniz. Basit bir arayüze sahip olan GStep pil tasarrufu, hatırlatma bildirimleri, gizlilik ve güvenlik gibi avantajları da beraberinde getiriyor. Uygulama ücretsiz bir şekilde kullanılıyor fakat gelişmiş özellikler için bir miktar ücret ödemek gerekli.

 • Tüm cihazlar için uygun
 • 5 milyondan fazla indirme
 • 4,3 uygulama puanı

6. Runkeeper – Run & Mile Tracker

Runkeeper uygulaması sayesinde yalnızca adımlarını saymakla kalmaz, aynı zamanda bisiklet ya da benzeri aktivitelerde kat ettiğiniz mesafeyi de görebilirsiniz. Kendinize bir rota belirleyebilir ya da çeşitli antrenman programlarını takip edebilirsiniz. Standart antrenman programları tercih edebileceğiniz gibi, bazı antrenman programlarını kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz. Uygulama içerisinde arkadaşlar edinebilir ve sıralamalar üzerinden onlar sohbet edebilir, yarışabilir ya da etkinliğinizi birbiriniz ile paylaşabilirsiniz. Runkeeper uygulaması başta Spotify olmak üzere My Fitness Pal ya da FitBit gibi uygulamalar ile de entegre bir şekilde çalışabiliyor.

 • Tüm cihazlar için uygun
 • 10 milyondan fazla indirme
 • 4,3 uygulama puanı

5. Easy Fit Pedometre

Easy Fit uygulamasının en dikkat çekici özelliklerinin başında motivasyon rozetleri geliyor. Belli seviyeleri aşarak ve belli mesafeler kat ederek 28 farklı motivasyon rozeti kazanmanız mümkün. Bu da daha yürümek ve daha fazla mesafe kat etmek için teşvik edici bir uygulama. Uygulama ile kalori hesaplama, su izleyicisi ve kilo kaybı istatistikleri gibi ek özelliklere de sahip olabilirsiniz. Uygulama düşük pil kullanımı ile de ön plana çıkıyor. İsterseniz adımsayarı ana ekranınıza widget olarak ekleyebilirsiniz. Eğer gelişmiş özelliklere sahip olmak isterseniz uygulamanın ücretli bir pro sürümü de bulunuyor.

 • Android cihazlar için uygun
 • 1 milyondan fazla indirme
 • 4,7 uygulama puanı

4. Google Fit – Aktivite İzleme

Google Fit kullanıcıları için adımsayar özelliğinden çok daha fazlasını sunuyor. Örneğin yürüme, koşu ya da egzersiz sırasında anlık olarak tüm istatistikleri ve verileri görmeniz mümkün. Bu verilere isterseniz akıllı telefonunuz üzerinden, isterseniz de akıllı saatiniz üzerinden erişebilirsiniz. Kardiyo puanı ve adım hedefleri belirleyebilir, bu hedeflere ulaşmak adına sizin için belirlenmiş olan programları izleyebilirsiniz. Google Fit Nike+, Strava ya da Runkeeper gibi çeşitli uygulamalardan bilgi alabilir. Böylelikle tüm etkinliklerinizi tek bir uygulama üzerinde görüntüleyebilir ve her yerden erişim sağlayabilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.

 • Tüm cihazlar için uygun
 • 100 milyondan fazla indirme
 • 3,7 uygulama puanı

3. Adım Sayar – Pedometre ve Kalori Sayacı

Adım Sayar i̇nternet olmadan kullanabileceğiniz, GPS izlemesi yapmayan ve bu sebeple de düşük pil tüketen bir uygulama. Yakılan kalori miktarı, yürüme mesafesi ve süresini gösterir. Uygulamayı kullanmak için giriş yapmanız ve kişisel verilerinizi paylaşmanız gerekmez. Yürüme sırasında adımlarınızı durdurabilir, isterseniz sıfırlayabilir, isterseniz kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Günlük, haftalık, aylık ya da istediğiniz bir aralıktaki raporları alabilirsiniz. Uygulama içerisinde sunulan farklı tema seçeneklerini sunabilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz olarak sunuluyor fakat ücretsiz sürümde reklamlar mevcut. Eğer reklam görmek istemezseniz, küçük bir ücret karşılığında reklamsız sürüme geçebilirsiniz.

 • Tüm cihazlar için uygun
 • 50 milyondan fazla indirme
 • 4,9 uygulama puanı

2. My Fitnesspal

My Fitnesspal uygulaması, sıradan bir adım sayar uygulamasından ziyade, kompakt bir kilo verme ve sağlıklı alışkanlıklar edinme uygulamasıdır. Uygulama içerisinde kalori hesaplama da dahil olmak üzere pek çok makro izleyici mevcut. Uygulamanın yiyecek veritabanı içerisinde 14 milyondan fazla yiyecek bulunuyor. Örneğin Meal Scan adı verilen yenilikçi bir araç sayesinde telefon kamerasını kullanarak yiyecek taraması yapabilir ve öğünlerinizi kolay bir şekilde kaydedebilirsiniz. Uygulama video antrenmanları, topluluk önerilerine ve daha çok sayıda özelliği bu uygulama içerisinde bulabilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz sürümünde bazı özellikler kısıtlı. Tüm özelliklerden faydalanmak isterseniz premium abone olmanız gerekiyor.

 • Tüm cihazlar için uygun
 • 50 milyondan fazla indirmeye sahip
 • 4,5 uygulama puanı

1. Pedometre Adım Sayar

Pedometre yalnızca “Başlat” düğmesi ile harekete geçirebileceğiniz oldukça basit uygulamalardan biri. Uygulama attığınız adım sayısını, harcadığınız kalori miktarını, yürüdüğünüz mesafeyi, yürüme süresini ve yürüme hızını gösterir. Çeşitli grafikler üzerinden gösterilen raporları istediğiniz aralıklar için alabilirsiniz. Uygulama çalışırken GPS özelliği aktif hale gelmez ve bu yüzden güç tüketimi de minimum seviyede kalır. Tamamen ücretsiz olarak kullanılabilecek Pedometre uygulaması reklamlar içeriyor ve reklamsız olarak kullanabileceğiniz ücretli bir versiyon bulunmuyor.

 • Tüm cihazlar için uygun
 • 50 milyondan fazla indirme
 • 4,8 uygulama puanı

Eğer yukarıdaki uygulamalardan memnun kalmazsanız, alternatif olarak Pacer, Noom Walk ya da Accupedo gibi uygulamaları da deneyebilirsiniz.

Eğer siz de yürüyüş yaparken kulaklığımı yanıma almadan edemem diyenlerdenseniz ve bir kulaklık arayışındaysanız fiyat performans kulaklıklar listemize göz atabilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldik. Peki sizin favori adım sayar uygulamanız hangisi? Yorumlarda bizimle paylaşırsanız çok mutlu oluruz 🙂 Sağlıklı bir yaşam sizinle olsun 🙂

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu