1. Anasayfa
  2. Uygulama

En İyi Discord Botları

En İyi Discord Botları

Discord genelde oyuncular tarafından kullanılan bir platform olsa da, aslında kullanım alanı oldukça yaygın. Bugün pek çok alanda dünyanın en çok tercih edilen iletişim platformlarından biri. Eğer bugüne kadar Discord kullandıysanız, o halde Discord botlarından haberdarsınız demektir. Peki Discord botu nedir ve ne amaçla kullanılabilir? Kullanılabilecek olan en iyi discord botları hangileridir? Sizler için en iyi Discord botlarını derledik…

Discord Botları Nedir ve Ne Amaçla Kullanılır?

Discord botları, sunucular içerisinde bulunan kullanıcılar için pek çok avantaj sağlıyor. Kullanıcılar bu botlar sayesinde kanallar içerisinde müzik açabiliyor, kullanıcı banlayabiliyor ve daha pek çok şey yapabiliyor. Peki Discord botları ile yapılabilecekler neler? Discord botlarının öne çıkan özelliklerini şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Küfür, spoiler ya da benzeri durumların önüne geçme,
  • Otomatik karşılama mesajları,
  • Çeviri,
  • Kanallarda ya da sunucularda müzik çalma,
  • Raporlama,
  • Seviye ve XP sistemleri getirme.

Elbette Discord botlarının yapabildikleri bunlarla sınırlı değil. Bugüne kadar üretilmiş olan sayısız Discord botu içerisinde pek çok özellik bulunuyor.

En İyi 25 Discord Botu

Eğer aramanız içerisinde Discord botları arasında kaybolduysanız ve ihtiyacınıza yönelik olarak hangi botu kullanmanız gerektiğine karar veremediyseniz, şu an doğru yerde bulunuyorsunuz. İşte karşınızda, piyasada bulabileceğiniz en iyi 25 Discord botu…

MEE6

mee6 discord

MEE6, şu anda dünyanın en popüler Discord botu durumunda. Rick and Morty izleyenlerin iyi bildiği Mr. Meeseeks karakterinden ismini almış olan bu bot sayesinde isterseniz kendi kodlarınızı oluşturabilir, seviye ve XP sistemi getirebilir, kanallarda müzik açabilir ve kanallar içerisindeki sesi kaydedebilirsiniz. MEE6 botunun, her Discord kullanıcısının sahip olması gereken bir bot olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Pokecord

pokecord

Pokecord daha çok eğlence amaçlı olarak üretilmiş olan bir bot. Bu bot sayesinde arkadaşlarınızla birlikte pokemon avlayabilir, pokemonlarınızı geliştirebilir ve isterseniz savaşlara sokabilirsiniz.

ProBot

probot

Probot sayesinde sunucuya katılan yeni kullanıcılara hoşgeldin ve benzeri otomatik mesajlar gönderebilirsiniz. Aynı zamanda probot ile sunucu içerisindeki kötü yorumları ve benzer olumsuzlukları engelleyebilir, istediğiniz zamanlarda sunucunuzun istatistiklerini görebilirsiniz. Ayrıca botun sorulara otomatik cevaplar vermek gibi bir özelliği de bulunuyor.

Dank Memer

Dark Memer, oyuncuların birbirlerine eğlenceli resimler göndermesine ve birbirleri ile oyun oynayabilmelerine olanak sağlayan bir Discord botu. Aslında Dark Memer, günlük hayatımızda sıklıkla karşımıza çıkan memlerin Discord içerisine yerleştirilmiş hali.

Invite Manager

Invite manager sayesinde sunucunuzun kaç kişi olduğunu, içeride hangi üyelerin bulunduğunu ve hangi üyelerin sunucuya kaç kişi davet ettiğini görebilirsiniz. Invite Manager, raporlama botları arasında en çok tercih edileni.

MC-AT

Türk yapımı bit bot olan MC-AT sayesinde, sunucunuzda küfürlü ya da argo olarak sohbet edenleri tespit edebilir, uyarı mesajları gönderebilir ve uyarılara uyulmadığı takdirde söz konusu kullanıcıları uzaklaştırabilirsiniz.

Octave

Octave, Youtube ya da Soundcloud üzerinde yer alan bir şarkıyı açmış olduğunuz kanallarda çalmanıza olanak sağlıyor. Bu bot sayesinde çalma listeleri oluşturabilir ve hatta şarkıların sözlerini görüntüleyebilirsiniz.

Voicy

Voicy botunun ses kitaplığı içerisinde 50.000’in üzerinde komik ses klibi bulunuyor ve bu liste sürekli olarak güncelleniyor. Bu bot sayesinde Discord sunucularının en eğlenceli insanlarından birine dönüşebilirsiniz.

Cafe

Cafe içerisinde pek çok Discord tabanlı oyun bulunuyor. Arkadaşlarınızla birlikte bu oyunları oynayabilir, skor ve liderlik tabloları oluşturarak onlarla yarışabilirsiniz. Bot içerisinde bulunan çok oyunculu oyunlara her hafta bir yenisi ekleniyor.

Epic RPG

Epic RPG ile sunucular içerisinde yaratık ve zindan arayışına girebilir ve savaşarak ganimet ve coin kazanabilirsiniz. Komutlar sayesinde her gün yeni eklenen zindanları keşfederek XP kazanabilir ve seviyenizi yükseltebilirsiniz.

Rhythm

Rhythm, arkadaşlarınızla birlikte sevdiğiniz şarkıları dinlemenize imkan sağlayan bir bot. Müzik botları arasında şu an dünya üzerinde en çok tercih edilen botlardan biri. Bugün hala 20 milyona yakın sunucuda kullanılıyor.

Community Hubs Beta

Community Hubs Beta, Discord içerisinde bulunan iki farklı kanalı tek bir hub içerisinde birleştirir ve bu iki kanalın birbiri ile iletişim kurmasını sağlar.

Groovy

Groovy Discord içerisinde oldukça düzgün şekilde çalışan bir müzik botu. Groovy, diğer müzik botları ile kıyaslandığı zaman müzik çalabileceğiniz daha fazla siteyi destekliyor.

Translator

Translator, Discord içerisinde gönderilen mesajları anlık olarak çevirmenize olanak sağlayan bir bot. Bu bot yaklaşık olarak 100 dili destekliyor ve aynı dili konuşmadığınız arkadaşlarınızla çok daha kolay iletişim kurmanıza yardımcı oluyor.

Hydra

Eğer sunucunuzu kaliteli ve daha ilgi çekici bir hale getirmek istiyorsanız, ona müzik eklemek iyi bir tercih olacaktır. İşte Hydra da Youtube, Spotify, Soundcloud ve Deezer gibi platformları destekleyen başarılı bir müzik botu. Bugün Hydra botunun kullanıldığı sunucu sayısı yaklaşık olarak 1,5 milyon.

Musibeth

Musibeth, Youtube üzerinde oynattığınız bir içeriği doğrudan Discord ortamına aktarmanızı sağlar. Sunucunuzda bulunan diğer kullanıcılara bu bot sayesinde bilgilendirme videoları gönderebilir, kendi Youtube kanalınızı bu bota bağlayarak daha fazla kullanıcı tarafından görünür hale gelebilirsiniz.

Dyno

Dyno botu, sunucunuz içerisinde bir gösterge paneline sahip olmanızı sağlar. Böylelikle sunucunuz içerisinde neler olup bittiğini anlık olarak görebilirsiniz. Bu bot aynı zamanda küfür etmek ya da argo konuşmak gibi kural ihlalleri yapanları otomatik olarak tespit ediyor ve banlıyor. Dyno bugün 4 milyondan fazla sunucuda aktif olarak kullanılıyor.

Quillbot

Quillbot ile başka bir kullanıcının yazmış olduğu herhangi bir mesajı yorumlayabilirsiniz. Yani burada komutları kullanabilir, kullanıcının yazmış olduğu yorumu otomatik şekilde alarak iletebilir ve yeniden yazabilirsiniz.

Poketwo

Poketwo botu aslında Pokecord botunun farklı bir versiyonu. Bu bot ile birlikte tıpkı Pokecord botunda olduğu gibi Pokemon avlayabilir, istediğiniz pokemonlarınızı geliştirebilir ve onları arkadaşlarınızla savaşa sokabilirsiniz.

Spixx

Spixx içerisinde memler, müzikler ve oyunlar bulunur. Müzikleri ve memleri arkadaşlarınızla paylaşabilir, çok oyunculu oyunlar ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Giveaway Bot

Giveaway bot ile birlikte sunucunuzda çekilişler düzenleyebilir ve çeşitli hediyeler gönderebilirsiniz. Bu sayede üyelerinizle aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz.

Electra Bot

Electra bot içerisinde, ayrı ayrı botlarda kullanılan pek çok özellik bir arada bulunuyor. Farklı botlar kullanmak istemeyen ve sunucusunu tek bir bot ile daha kaliteli hale getirmek isteyen kullanıcıların tercih edebileceği bir bot.

Carl Bot

Carl Bot sayesinde sunucunuzda duyurular yapabilir, anketler düzenleyebilir, seviye ve rol atama gibi pek çok görevi gerçekleştirebilirsiniz. Popüler botlardan biri olan Carl, dünya üzerinde 3 milyona yakın sunucuda aktif olarak kullanılıyor.

Discord Tip

Discord Tip, aslında adında anlaşılacağı üzere bir bahşiş botu ve aynı zamanda kripto para dünyası ile ilgilenenler için de oldukça ideal. Discord Tip ile kullanıcılar birbirlerine kripto para olarak bahşiş gönderebiliyor. Kullanıcılar da bu bahşişleri çeşitli kodlar girerek çekebiliyor.

ErensiBot

ErensiBot, Discord içerisinde bir moderasyon botu olarak tasarlanmış. Daha güvenli bir sunucuya sahip olmak için kullanılabilecek olan bot, eğlenceden rol atamaya, kural ihlallerini tespit etmekten seviye sistemine kadar pek çok özellik barındırıyor.

Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

TavsiyeList.com Teknoloji Editörü. İçerik üreticisi, influencer ve bilgisayar mühendisi. Atari ile başlayan teknoloji ve oyun tutkusu, yazılımla devam etti. Teknoloji var ise varız.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir