1. Anasayfa
 2. Ekipman

En İyi Gravür Seti Tavsiyeleri, Markaları ve Yorumları 2024

En İyi Gravür Seti Tavsiyeleri, Markaları ve Yorumları 2024

Gravür aletine sahip olmak için zanaatkar olmanıza gerek yok. Alet setinizdeki anahtarlar gibi sizin için önemli olan eşyaların üzerine adınızı yazmayı tercih etmeniz mümkündür. Bir cam parçası üzerinde sanat eseri yaratmak istiyorsanız bunu da yapabilirsiniz çünkü gravür aleti oldukça çok yönlü bir üründür. Aşağıda tavsiye edeceğimiz gravür setleri ile metal, çelik, ahşap yüzeyler, elektronik eşyalara, mobilyalara, deri ürünlerine, cam eşyalara, cam bardaklara, resim çerçevelerine, cep telefonlarına, bilgisayarlara, plastik eşyalara, değer verdiğiniz ürünlere, yüzük, altın, gümüş gibi takılara, süs eşyalarına ve koleksiyon ürünlerinin üzerine yazı yazabilir ve şekiller yapabilirsiniz.

Bu içeriğimizde en iyi gravür seti markalarını görebilir, gravür seti tavsiye listemizden bütçenize göre seçim yapabilirsiniz.  İstediğiniz gravür işini tamamlayabilmeniz için hafif, tutması kolay ve çok çeşitli uçlara sahip bir gravür aleti tercih etmeniz mantıklı olabilir. Tercihinize bağlı olarak manuel bir gravür aletini veya kalem kadar zahmetsiz çalışan motorlu bir modeli tercih edebilirsiniz.

Gravür Seti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Güç türü

Manuel: Bu tür bir alet, malzemeyi kazımak için ya karbür uçlu bir kalem ya da çekiçle vurulan bir keski kullanır. Kalem tipi gravür makinesi çok çeşitli yüzeylerde kullanılabilir ve yeni başlayanlar genellikle istenen sonuçları elde edebilir. Keskileme yöntemi biraz daha karmaşıktır ve daha dik bir öğrenme eğrisi gerektirir.

Pnömatik: Modern keskiler, keski ve çekiçle elde ettiğiniz etkinin aynısını yaratmak için hava ve piston kullanır, ancak daha az çaba gerektirir. Bu tür gravür aletlerinin sorunu maliyettir. Gravürde yeniyseniz ve buna devam edip etmeyeceğinizden emin değilseniz veya gravür aletinizi yalnızca ara sıra kullanmanız gerekiyorsa, bu sizin en iyi seçeneğiniz değildir.

Kablolu: Kablolu gravür aleti gücünü elektrik prizinden alır. Hızla dönen ve gravürü yapan aletin ucuna bir matkap ucu veya çapak sokarsınız. Bu tür gravür aletiyle hızınız tutarlıdır ve kablonun uzunluğuyla sınırlı olsa da her zaman işi bitirmek için yeterli güce sahip olursunuz.

Pil: Pille çalışan bir gravür aleti, yalnızca minimum düzeyde gravür yapan basit bir alet olabilir veya kablolu bir gravür aleti seviyesinde olabilir ve son derece çok yönlü olabilir. Pille çalışan bir gravür aletine sahip olmanın avantajı, çalışabileceğiniz yer konusunda sınırlı olmamanız, ancak daha büyük bir işi bitirmeden gücünüzün bitebilmesidir. Pille çalışan kaliteli gravür aletleri kablolu olanlara göre biraz daha pahalıdır.

2.Ağırlık ve konfor

Gravür aletinizi uzun süre elinizde tutuyorsunuz. Bu süre zarfında mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için ince motor becerilerinizi kontrol etmeye odaklanmalısınız. Hangi gravür aletini seçerseniz seçin, elinizin yorulmaması için hafif olmasını ve uzun süre boyunca rahat tutulabilmesi için ergonomik olmasını istersiniz.

Hız: En iyi gravür araçları, işinizi daha iyi yürütmenize olanak tanıyan çeşitli hızlara sahiptir. Üç hız iyidir, ancak değişken hız, kontrolü tam olarak göreviniz için en uygun yere konumlandırmanıza olanak tanır.

Derinlik: Bazı gravür araçları, yalnızca bir düğmeyi çevirerek geniş oluklardan ince çizgilere geçiş yapmanızı sağlayacak şekilde ayarlanabilir. Bu yararlı görünüyorsa, bu özelliği bulmak için biraz daha dikkatli bakmanız gerekebilir.

Çok yönlülük: Bir gravür aletinin çok yönlülüğünün büyük bir kısmı sahip olduğu uç ve çapak çeşitliliğinin bir sonucudur. Bunlar aletinizin ucuna sabitlenen değiştirilebilir parçalardır. Bazı parçalar yalnızca belirli malzemeleri gravürlemek için yapılırken, diğerleri cilalama gibi başka amaçlara hizmet edebilir. Gravür aletinizle birlikte gelen uç ve çapak çeşitleri ne kadar geniş olursa, alet o kadar çok yönlü olur.

En iyi Gravür Seti Tavsiyeleri

Kapsamlı bir araştırma sonrası hazırladığımız en iyi gravür seti tavsiye listemizi aşağıda görebilirsiniz.

 1. DBK Mg 135 Gravür Seti
 2. VONROC Akülü Mini Taşlama Çok Amaçlı Hobi Gravur Seti 8V
 3. Vonroc Multi Gravür El Motoru – 232 Parça Aksesuar Seti & Saklama Çantası – 160W
 4. Ferm CTM1010 160 Watt Mini Gravür Hobi Seti 40 Parça Aksesuarlı
 5. Einhell TC-MG 135 E, Mini Taşlama ve Gravür Seti
 6. Dremel 3000-5 Gravür Makinası 130W
 7. Hyundai HGRV187 Mini Taşlama Gravür Seti 135W 187 Parça
 8. Worx WX739 Makerx 20VOLT 2.0AH. Kömürsüz Profesyonel Kalem Tipi Devir Ayarlı Gravür Seti

En iyi Gravür Seti Markaları ve Özellikleri

En iyi gravür seti markalarını ve özelliklerini aşağıda görebilirsiniz.

1.DBK Mg 135 Gravür Seti

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 

DBK markalı bu gravür aleti EİNHELL garantisi altındadır. MG135 taşlama ve gravür makinaları delme, kesme, taşlama ve fırçalama gibi çok sayıda işlemi yapabilen yüksek performanslı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. 135w motor gücü bulunuyor. Devir hızı : 8.000 – 33.000 dev/dk’dır. Ağırlığı ise 650 gr’dan oluşuyor.

Yumuşak ve ergonomik tasarımı sayesinde kullanımı kolaydır. Elektronik hız kontrolü yapılabilmektedir. 85 parçalı aksesuar seti ile birlikte geliyor.  Ahşap, metal ve Plastik  delme, kesme, fırçalama, işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

DBK markalı bu gravür aletinin kullanıcı yorumlarına ve güncel fiyatlarına, görselin altında bulunan Hepsiburada bağlantısan ulaşabilirsiniz.

2. VONROC Akülü Mini Taşlama Çok Amaçlı Hobi Gravur Seti 8V

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Eğer elektrik kablolulu değilde şarjlı daha kompakt bir gravür aleti arıyorsanız VONROC Akülü Mini Taşlama Çok Amaçlı Hobi Gravur Setini değerlendirebilirsiniz. 250 gr ağırlığıya hobi işleriniz için oldukça kullanışlı bir cihazdır. LED göstergesi sayesinde 5 farklı hızda ayarlanabilir. Dahili LED çalışma ışığı sayesinde karanlıkta bile işinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Kablosuz olmasıyla tam hareket özgürlüğü sağlar ve şarjı 2-3 saat aralığında tamamen dolar. VONROC çok amaçlı alet 24 parçalı bir aksesuar seti ile birlikte gelir. Hollanda malıdır.

Vonroc markalı bu gravür aletinin kullanıcı yorumlarına ve güncel fiyatlarına, görselin altında bulunan Hepsiburada bağlantısan ulaşabilirsiniz.

3. Vonroc Multi Gravür El Motoru – 232 Parça Aksesuar Seti & Saklama Çantası – 160W

Hepsiburada Fiyatını Gör!

En iyi gravür seti tavsiye listemizin 3. Sırasında Vonroc Multi Gravür El Motoru bulunuyor. Ayrıntılı olarak parlatma, delme, oyma, taşlama, kesme veya zımparalama bu cihazla yapabilirsiniz. Motor gücü 160 w,  devir hızı 8.000 – 35.000 dev/dk’dır ve 600 gr ağırlığındadır. Yüksekliği ayarlanabilir ve optimum hareket özgürlüğü sağlayan 360° hareketli bir askı kancasına sahiptir. Bu VONROC Multi Gravür El Motoru, en az 232 aksesuar ve iki ataşmanla birlikte gelir.

4. Ferm CTM1010 160 Watt Mini Gravür Hobi Seti 40 Parça Aksesuarlı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

FERM’in CTM1010 Mini Gravür Hobi Seti ile Zımparalama, kazıma, cilalama, taşlama ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Değişken hız kontrolü mevcuttur. Kullanım kolaylığı için 3 metre uzunluğunda kablosu vardır. 40 adet aksesuar ile birlikte taşıma çantasıda mevcuttur. Motor gücü 160w, makine ağırlığı ise 2.2 kg’dur.

5. Einhell TC-MG 135 E, Mini Taşlama ve Gravür Seti

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Einhell TC-MG 135 E Taşlama ve Gravür seti, geniş aksesuar yelpazesiyle delme, kesme, taşlama ve fırçalama gibi çok sayıda farklı uygulamaya uygun yüksek kaliteli kompakt bir üründür. Mil kilidi, çeşitli parçaları hızlı bir şekilde söküp takmanıza olanak sağlar. Elektronik hız kontrolü düzgün bir çalışma sağlarken gücün belirli bir göreve tam olarak ayarlanmasını sağlar. TC-MG 135 E çalışma parçalarının ustaca ve kolayca işlenebilmesini sağlayan esnek bir şafta sahiptir. Teleskopik standa sabitlemek için kancasını kullanabilirsiniz . Yumuşak ve ergonomik tasarımı sayesinde tutuşu kolaydır. Taşlama, delme, kesme ve çok daha fazlası için 189 parçalı aksesuar seti pakete dahil edilmiştir.

6. Dremel 3000-5 Gravür Makinası 130W

Hepsiburada Fiyatını Gör!

En iyi gravür seti tavsiye listemizin 6. Sırasında Dremel 3000-5 Gravür Makinası 130W bulunuyor. Dremel 3000 çok yönlü bir el motorudur. Çok sayıda malzemede güçlü ve hassas hafif bitirme çalışmaları gerektiren kendin yap projeleri için mükemmeldir. 5 aksesuarı ile birlikte gelir.  Motor gücü 130w, devir ayarları 10.000 33.000 dev/dak’dır. Ağırlığı ise 55 gramdır. Fiyatı ise rakiplerine göre malesef biraz pahalıdır.

7. Hyundai HGRV187 Mini Taşlama Gravür Seti 135W 187 Parça

Hepsiburada Fiyatını Gör!

En iyi gravür seti tavsiye listemizin 7. Sırasında Hyundai HGRV187 Mini Taşlama Gravür Seti 135W 187 Parça gravür seti bulunuyor. 187 parça aksesuar ve çantasıyla geliyor. Motor gücü 135w, devir hızı 8.000 – 33.000 dev/dk‘dır. Ağırlığı ise 650 gramdır.

8. Worx WX739 Makerx 20VOLT 2.0AH. Kömürsüz Profesyonel Gravür Seti

Hepsiburada Fiyatını Gör!

En iyi gravür seti tavsiye listemizin 8. ve son sırasında Worx WX739 profesyonel gravür seti bulunuyor. Fiyatı oldukça pahalı olmasına rağmen özellikleri ve kalitesi ile göz dolduruyor.

Bu ürün 20Volt Li-ion akü ve Kömürsüz motor teknolojisi ile tüm rakiplerinden daha güçlü ve yüksek performans sunuyor. Devir ayarlı kömürsüz motor teknolojisine sahip Gravür makinesi ile metal, cam, doğal taş, ahşap gibi tüm yüzeylerde yazı yazma, oymacılık, kesme, zımparalama, parlatma, törpüleme gibi birden fazla işlemde hobi veya profesyonel amaçlı kullanım imkânı sağlar. 500- 35.000 dev/dk. Devir hızı ve Kömürsüz Motor teknolojisi ile yük altında bile maksimum devir sayısını sağlayarak hassas ve mükemmel kalitede işler yapmanıza imkân verir. Yüksek performanslı kömürsüz motor ve 130 gr. ağırlığında kompakt tasarımı ile yorulmadan uzun süreli çalışma imkânı sağlar.

Gravür Seti Kullanım İpuçları

Gravür, büyük ustalık gerektiren bir sanattır. Gravür aletinizden en iyi şekilde yararlanmak için aklınızda bulundurmanız gereken beş ipucu.

 1. Temiz başlayın. Kazıyacağınız yüzeyin temiz, kuru olduğundan ve çalışırken sorun yaratabilecek yağlardan arındırılmış olduğundan emin olun.
 2. Şablonlar işe yarıyor. Serbest el becerilerinize büyük bir güven duysanız bile, bir şablon en iyi çalışmanızı yapmanıza olanak sağlayacak kılavuzu sağlar.
 3. Malzemenizi emniyete alın. Mümkünse, kazıdığınız nesneyi, siz çalışırken hareket etme şansı olmayacak şekilde sabitleyin. Ufacık bir kayma saatlerce süren çalışmayı mahvedebilir.
 4. Yeterli aydınlatma kullanın. Yetersiz aydınlatma koşullarında ayrıntıları görmek çok zor olabilir. En iyi sonuçları elde etmek için, çalıştığınız alanın aletlerinize veya malzemelerinize gölge düşürmeyecek şekilde parlak bir şekilde aydınlatıldığından emin olun.
 5. Sık sık toz alın. Belki de yeterli aydınlatmadan daha da önemli olan, tozun uzaklaştırılması ve böylece ne yaptığınızı gerçekten görebilmenizdir. Çalışma yüzeyinizi başladığınız zamanki gibi temiz tutmak için zaman ayırın, özellikle de ahşap gibi tasarımınızı hızla talaşla gizleyebilecek malzemeler üzerinde çalışıyorsanız.

Gravür Seti Fiyatları

Ucuz: En uygun fiyatlı gravür aleti, karbür uçlu bir gravür kalemidir. Bu manuel öğeler, çok çeşitli malzemeleri kalemle yazar veya çizer gibi gravürlemenize olanak tanır ve genellikle 500-1000 TL tutarında bir maliyete sahiptir.

Orta seviye: Orta sınıf gravür aletleri, küçük bir parça çeşidiyle birlikte gelen, fişli veya pille çalışan aletlerdir ve hatta bazılarında sayılar ve harfler için bir veya iki şablon bulunabilir. Bu modeller, 1000-2500 TL arasında değişen, elde taşınabilen, çok yönlü araçlardır.

Pahalı: Fiyat skalasının üst kısmında, çok daha geniş bir yelpazede çapak ve uçlarla birlikte gelen çok daha kapsamlı kitler bulabilirsiniz. Bu modeller, çeşitli kullanışlı adaptörlerin yanı sıra tüm eşyalarınızı taşımak ve saklamak için kullanışlı bir çanta içerebilir. Bu kitler 2500 TL- 10.000 TL arasında değişebilir.

Sık Sorulan Sorular

Soru: Başlamak için neye ihtiyacım var?

Cevap: Birçok tecrübeli kişi, herhangi bir ekipmanı seçmeden önce bir ders almayı tavsiye ediyor. Bununla birlikte, modern gravür aletlerinin uygun fiyatlı olması ve kullanım kolaylığı göz önüne alındığında, bütçenize kolayca uyan bir alet almanın ve böylece uygulamaya başlayabilmenizin daha iyi olacağını düşünüyoruz. Uygulamalı bir deneyime sahip olmak, bunun keyif alacağınız bir hobi olup olmadığına karar vermenin en iyi yoludur. Bunun sizin için doğru olduğunu keşfederseniz, beceriniz arttıkça gravür aletinizin yeteneklerini daha çeşitli uç ve çapaklarla her zaman genişletebilirsiniz.

Soru: Daha önce bahsedilen güvenlik ekipmanlarının yanı sıra gravür aletini kullanırken almam gereken başka önlemler var mı?

Cevap: Gravür aleti yüksek hızlarda dönerek parçaları ve tozu havaya fırlatarak tehlike yaratır. Daha önce bahsedilen aksesuarların yanı sıra, uzun kollu giydiğinizden emin olun; ancak gravür makinesine sıkışabilecek gevşek bir şey olmasın. Aletinize zarar verebilecek takıları çıkarın. Ayrıca mümkünse toz emici kullanarak iyi havalandırılan bir alanda çalışmak önemlidir.

Soru: Elektrikli alet kullanmadan bir öğeyi gravürleyebilir miyim?

Cevap: Evet. Manuel olarak gravür yapmayı tercih ederseniz kullanabileceğiniz çok çeşitli el aletleri vardır. Bu araçlar bir yüzeyi keser, çizer veya çentikler ve seçtiğiniz araca bağlı olarak deriden metale kadar her şeyin üzerine “yazmanıza” olanak tanır. El aletleri, arzu ettiğiniz etkileri elde etmek için genellikle biraz daha fazla beceri ve pratik gerektirir.

Tavsiyelist.com’a Neden Güvenmelisiniz?

TavsiyeList, çoğu tüketiciye en iyi seçimleri önerebilmek için kapsamlı araştırmalar yapıyor, kullanıcı yorumlarını değerlendiriyor, fiyat/performans olarak ürünün ne vaad ettiğini inceliyor ve tüm analizleri sonrasında tavsiye listeleri oluşturuyor.  Tavsiye ettiğimiz ürünleri kendi evimize alırmış gibi araştırdığımızdan hatta tavsiye ettiğimiz ürünleri aldığımızdan emin olabilirsiniz.

Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

Hüseyin, uzun süredir tavsiyelist.com sitesinin şef editörlüğünü yapmaktadır. İşletme mezunu olan ve finans alanında meslek hayatına devam eden Hüseyin, Finans, Elektronik, Donanım, Sosyal Medya ve En iyiler kategorilerimizin içeriklerini üretmektedir.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir