1. Anasayfa
  2. Genel

En İyi Spor Uygulamaları

En İyi Spor Uygulamaları

Düzenli egzersiz ile sağlıklı beslenme alışkanlığının getirisi oldukça fazla. Günümüzde fazla kiloların yanı sıra, pek çok sağlık problemi bu iki alışkanlığının kazanılamamasından kaynaklanıyor. Çoğu kişi spor yapmayı spor salonuna gitmekle eşleştirmiş olsa da, evde ve açık havada spor yapmayı keyifli hale getiren oldukça başarılı egzersiz uygulamaları bulunuyor. Siz de kendinize uygun bir uygulama tercih ederek sporu sevebilir ve daha sağlıklı bir hayata geçiş yapabilirsiniz.

Spor Uygulaması Kullanmanın İpuçları

Özellikle son yıllarda artan dijitalleşme süreciyle birlikte evde spor yapanların sayısı fazlasıyla artmış durumda. Her geçen gün daha fazla kişi spor salonu üyeliklerini iptal ederek her an her yerde spor yapmaya izin veren uygulamaları tercih ediyor. Profesyonel ve kişisel antrenörünü cebinde taşımak isteyenler kilo vermek, formunu korumak, esneklik kazanmak ve çok daha fazlası için farklı uygulamaları tercih ediyor. App Store ve Google Play üzerinden indirilecek çok sayıda aplikasyon bulunması ise bazı püf noktalara dikkat etmeyi gerektiriyor.

Kondisyon, vücut geliştirme, pilates ve yoga gibi birbirinden farklı spor uygulamaları bulunur. Kendinize uygun olanını tercih ederek esnek bir egzersiz programı oluşturabilirsiniz.
Spor salonuna gitmenin aksine spor uygulamalarında bahaneye yer olmaz, çünkü her an her yerde ve sadece vücut ağırlığıyla egzersiz yapabilirsiniz.
Kimi uygulamalar kişiye özel programlar oluştururken, kimileri video dersler üzerinden yüzyüze eğitim verir. Bazı uygulamalarda ise tamamen işin patronu siz olursunuz.
Kullanıcı platformları ve blogları ile destek veren uygulamalarla daha motive olabilirsiniz.

En İyi 8 Spor Uygulaması

Spor yapmayı keyifli hale getiren ve kişisel tercihlere özel planları ile öne çıkan uygulamalar arasında en çok öne çıkanları sizler için inceledik. Kullanışlılığı ve başarısı ile dikkat çeken 8 spor uygulaması:

7 Dakika

Özellikle spora yeni başlayanlar ve spor yapmaktan çok fazla keyif almayanlar için en ideal uygulamalardan olan 7 Dakika, basit ve sade tasarımıyla öne çıkan bir aplikasyon. Uygulama, çok fazla spor geçmişi olmayanların kullanması için tasarlanmış ve günde sadece 7 dakikalık egzersizlerle forma girme imkanı sunuyor. Kısa sürede en yüksek faydanın hedeflendiği video egzersizler kişisel olarak özelleştirilebiliyor. Hareketler ve dinlenme aralıkları egzersiz öncesinde ayarlanabiliyor, bu sayede en etkili sonuçlar en hızlı şekilde görülüyor. Uygulama iOS ve Android işletim sistemlerinde ücretsiz çalışıyor, ayrıca 30 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor.

Sworkit

25 milyondan fazla kullanıcısı ile öne çıkan Sworkit, gelişmiş ve nitelikli içeriklerle tam bir spor uygulaması. Kardiyo, güç, yoga ve esneklik gibi farklı kategoriler bulunduran Sworkit detaylı bir egzersiz planı yapmaya olanak tanıyor. Egzersiz süresi, türü ve yoğunluğu kişiye göre belirlenebiliyor. Ayrıca uygulama vücudun istenilen bölgesinde çalışmaya izin veriyor ve bu sayede bölgesel kilolara uygun antrenmanlar öneriyor. Sworkit videolarının çoğu ekipman gerektirmiyor ve böylece evde bile kolay uygulama imkanı sunuyor. Kategorilerin özelleştirilmesine izin veren bu uygulama App Store ve Play Store üzerinden indirildiğinde 30 gün ücretsiz kullanılabiliyor. Daha ayrıcalıklı ve full sürüm bir uygulama deneyimi için ücretli versiyona geçmek gerekiyor.

Freeletics

Sunduğu rekabet ortamı ile öne çıkan Freeletics, kullanıcıları motive etmesiyle bilinen bir aplikasyon. Kullanıcılar yaptıkları antrenmanın yoğunluğu, bölgesi ve süresine göre puanlar toplayarak belirli hedeflere ulaşabiliyor. Daha fazla egzersiz yapanlar daha çok puan kazanıyor, bu da motivasyon ile rekabeti artırıyor. Antrenmanların kişiselleştirilebilir olması bölgesel çalışmaya izin veriyor, ayrıca sadece vücut ağırlığıyla çalışılan pek çok video bulunuyor. Dolayısıyla rahat kullanım ve uygulama ortamı sunuyor. Etkili hareketler ile zinde kalmaya yardımcı olan Freeletics, öneri beslenme listeleri sayesinde daha sağlıklı bir yaşama teşvik ediyor. Haftalık hedefleri belirleme ve bu hedeflere ulaşma konusunda motivasyon veren uygulama, ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ancak kimi özelliklere erişmek için ücretli üyeliğe geçiş yapmak gerekiyor.

Fit365

Farklı isteklere aynı anda cevap veren uygulamalardan olan Fit365, kişiye en uygun ve etkili egzersizlerin ayarlanmasına imkan tanıyor. Uygulamada kilo alma, kilo verme, form koruma ve sıkılaşma gibi farklı kategoriler mevcut ve bu sayede duruma uygun yoğunlukta egzersizler planlanabiliyor. Amaca yönelik ve etkili yönlendirmelerle kişisel hedeflere en kısa sürede ulaşmayı sağlayan Fit365, doğru tercihlerle yılın her günü fit olmayı amaçlayan bir uygulama. Ek olarak sağlıklı beslenme önerileri ile kişisel hedefleri destekliyor ve Türkçe dil seçeneği sunuyor.

Nike Training Club

Profesyonel antrenörler tarafından en çok önerilen uygulamalardan olan Nike Training Club, tam kapsamlı ve etkili bir aplikasyon arayanlar için geliştirilmiş. Basit ve kullanışlı bir arayüze sahip olan uygulama, aynı zamanda farklı egzersiz programlarına sahip. Bu programların uygulanabilir olması ve etki göstermesi nedeniyle Nike Training Club, yaygın olarak kullanılıyor. Kişisel hedefleri göz önünde bulunduran uygulamadaki egzersizler, uzman antrenörler tarafından hazırlanmış ve bu sayede amaca yönelik en etkili önerileri veriyor. Egzersiz programları birkaç haftalık olarak planlanıyor ve dinlenme günleri ile egzersiz detaylarını veriyor. Bütün videolar sesli yönlendirmeler üzerinden ilerliyor ve kişiye özel antrenör gibi çalışıyor. Bu sistem hareketleri en doğru şekilde yapmaya ve etkili bir spor alışkanlığı kazanmaya yardımcı oluyor. Ayrıca uygulamada pek çok ücretsiz içerik bulunuyor, böylece hedeflere ulaşmak için ekstra ödeme yapmak gerekmiyor. Ancak daha gelişmiş ve premium programlar için ücretli plana geçmek gerekiyor.

Aaptiv

Aaptiv, düzenli olarak haftalık yeni egzersiz içerikleri ekleyerek kullanıcılar için binlerce farklı seçenek sunan bir spor uygulaması. Uygulamada kullanıcıların programa ayak uydurması ve düzenli egzersiz alışkanlığı kazanması için yapması gereken ipuçları, cesaret yönlendirmeleri ve bazı önemli teknikler bulunuyor. Bu sayede spora yeni başlayanların bile düzenli egzersiz yapması kolaylaşıyor, ayrıca farklı programlar arasından kişiye özel seçimler yapılabiliyor. Ancak uygulama sadece 7 günlük ücretsiz deneyim sunuyor, devamında üyelik satın alarak kullanılabiliyor.

Runtastic

Adidas tarafından geliştirilen bir mobil egzersiz uygulaması olan Runtastic, “Başlamak başarmanın yarısıdır.” mottosuna sahip. Dolayısıyla spor yapmak isteyen fakat nereden başlayacağını bilmeyenler için son derece ideal bir seçenek. Herhangi bir ekipman gerektirmeyen egzersizler, başlangıçtan başlayarak uzman seviyeye kadar çıkıyor. 7 ile 45 dakika arası uzunluktaki 180’den fazla antrenmanın hepsi uzman antrenörler tarafından hazırlanmış ve bu nedenle direkt sonuç etkili çalışıyor. Kullanıcılar kendi seviyelerine uygun antrenman programları oluşturarak eş zamanlı uygulama imkanı buluyor. Tamamlanan egzersizlerle birlikte çeşitli başarı seviyeleri açılıyor ve bu da egzersiz yapmayı daha eğlenceli hale getiriyor.

Yoga: Hareketler ve Sınıflar

Yoğun antrenman ve diyet programı yanında kasları rahatlatmak için esneme hareketleri sunan yoga uygulaması, istenmeyen egzersiz ağrılarını dindirmeyi hedefliyor. Spor sonrası kasları rahatlatmak ve spordan alınan verimi en üst düzeye çıkarmak için uygun esneme hareketlerinin yapılması gerekiyor. Yoga felsefesini benimseyen uygulamada 111 farklı poz ve yüksek kaliteli videolar bulunuyor. Ayrıca kullanıcılar kendi seviyelerine uygun dersleri seçerek ilerleyebiliyor ve en zor pozları nasıl yapacaklarını öğrenebiliyor. Uygulamada bu pozların faydaları ve felsefesi de görüntülenebiliyor.

 

Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

Hüseyin, uzun süredir tavsiyelist.com sitesinin şef editörlüğünü yapmaktadır. İşletme mezunu olan ve finans alanında meslek hayatına devam eden Hüseyin, Finans, Elektronik, Donanım, Sosyal Medya ve En iyiler kategorilerimizin içeriklerini üretmektedir.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir