1. Anasayfa
 2. Beyaz Eşya

Dünyanın En İyi Beyaz Eşya Markası Sıralaması 2024

Dünyanın En İyi Beyaz Eşya Markası Sıralaması 2024

Çoğu beyaz eşyanın ortalama 8-13 yıl kadar dayanacak şekilde üretildiğini biliyor muydunuz? Beyaz eşyalar büyük maliyetli alımlardır ve satın alırken uzun yıllar dayanmaları bekleniyor. Elbette bazı cihazlar daha uzun ömürlü olabilir, bazıları ise olması gerekenden önce bozulabilir.

Ev aletlerinizden herhangi birini değiştirme zamanı geldiyse hangi markaların en güvenilir olduğunu merak edebilirsiniz. Paranızın karşılığını en iyi şekilde almak istiyorsanız, enerji tasarrufu sağlayan ve akıllı teknolojiye sahip mutfak aletlerine yatırım yapmayı düşünmelisiniz. Bu içeriğimizde dünyanın en iyi beyaz eşya markası sıralamasını listeledik. İşte en iyi beyaz eşya markaları…

Dünyanın En İyi Beyaz Eşya Markası Sıralaması

Bu içeriğimizde size konut kullanımı için önerdiğimiz en iyi 11 beyaz eşya markasını tanıtacağız.

1. Bosch

 • Menşei: Almanya
 • Kuruluş Yılı: 1886

Bosch, buzdolapları, bulaşık makineleri, ocaklar, çamaşır makineleri ve kurutucular da dahil olmak üzere üst düzey bir ev aletleri üreticisidir.

Alman cihaz üreticisi 1886’dan beri en kaliteli ve güvenilir ürünleri üretiyor. Bosch, çeşitli fiyat noktalarında bulunabilen yüksek kaliteli fırınlar, buzdolapları, ocaklar ve bulaşık makineleri ve bir çok büyük-küçük ev aletleri üretmektedir. Bosch’un Benchmark Serisi, en son pişirme teknolojilerini kullanırken, bulaşık makineleri olağanüstü kurutma yetenekleriyle tanınır.

Tüm Bosch ürünleri çevre dostudur ve Energy Star sertifikalıdır, ileri mühendislik ve uzun ömürlü yüksek kaliteli malzemelerle üretilmiştir. Ayrıca Bosch, bulaşık makineleri alanında dünyanın 1 numaralı markası (satışlara göre) dahil olmak üzere pek çok ödülün sahibidir.

2. Miele

 • Menşei: Almanya
 • Kuruluş Yılı: 1899

Miele, piyasadaki en üst düzey cihaz üreticilerinden biridir. 125 yılı aşkın süredir dünya çapında ev aletleri sağlıyor. Şöhreti sofistike tasarımına ve birinci sınıf işlevselliğe bağlıdır. Marka, buzdolaplarından ocaklara ve elektrikli süpürgelere kadar her şeyi üretse de, belki de en çok ultra güvenilir bulaşık makineleriyle tanınıyor.

En temel modeller bile size pahalıya mal olur, ancak kalite yatırımla eşleşir. Dahası, Miele, fısıltı kadar sessiz buzdolapları ve bulaşık makineleri (çok gürültülü cihazlar) üretmenin bir yolunu buldu. Marka ayrıca verimlilik ve kullanım kolaylığı için sürekli olarak yenilikler yapıyor. Miele yakın zamanda çamaşır makinelerini, kurutma makinelerini ve bulaşık makinelerini otomatik olarak çalıştırmak için güneş enerjisini kullanmak üzere Loxone ile ortaklık kurdu.

Yüksek fiyat etiketine rağmen markanın ürünlerinin arkasında olduğunu bilerek satın alma işleminizden memnun olabilirsiniz.

3. Samsung

 • Menşei: Güney Kore
 • Kuruluş Yılı: 1969

Dünyanın en tanınmış tüketici elektroniği markalarından biri olan Samsung, konu mutfak aletleri olduğunda da mükemmel bir seçimdir. Tahmin edebileceğiniz gibi Samsung cihazları, mutfağınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak akıllı teknolojiler sunarak teknoloji alanında öne çıkıyor.

Cihaz pazarına göreceli olarak yeni giren (kökleri 1960’lı yıllara dayanan) Samsung, elektronik alanındaki teknolojik becerisiyle tanınıyor ve bunu buzdolapları, çamaşır makineleri ve kurutucular gibi cihaz serisine genişletiyor.

Benzer şekilde teknoloji odaklı LG’nin büyük bir rakibi olan şirket, dokunmatik ekranlar, mobil kontrol ve akıllı ev entegrasyonu gibi akıllı özelliklere sahip, özenle tasarlanmış cihazlar üretiyor. SmartThings, Samsung’un ev sahiplerinin buzdolaplarını, bulaşık makinelerini ve gaz ocaklarını bir mobil uygulama aracılığıyla kontrol etmesine olanak tanıyan yenilikçi çözümüdür.

Samsung’un Smart Linear Wash 39 dBA Bulaşık Makinesi, AquaBlast jetlerine ve yıkama sonrasında kurumaya yardımcı olmak için açılan otomatik bir kapıya sahiptir. Family Hub buzdolabı da yerleşik Alexa ile birlikte gelir; böylece uyumlu akıllı cihazları kontrol edebilir ve hatta buzdolabınızdan müzik akışı gerçekleştirebilirsiniz.

4. LG

 • Menşei: Güney Kore
 • Kuruluş Yılı: 1947

Hangi ev aletini satın alırsanız alın, LG markasıyla karşılaşma olasılığınız yüksektir. Geçtiğimiz on yılda üretici, başta çamaşır makineleri ve kurutucular, bulaşık makineleri ve buzdolapları olmak üzere her türden ana cihazda en büyük isimlerden biri olarak hızla yükseldi.

Markanın hemen hemen tüm fiyat noktalarında seçenekleri olmasına rağmen, en çok yenilikçi akıllı özellikleriyle tanınır. Bu yeniliklerin maliyeti daha yüksektir ancak günlük rutinleri basitleştirebilirler. Örneğin, yoğun ev halkının aynı anda iki çamaşır yıkamasına olanak tanıyan yenilikçi TWINWash uyumlu LG SideKick Ayaklı Yıkama Makinesini içeren çamaşır makinelerini ele alalım. Buzdolabınızın içindekileri kapıyı açmadan görmenize olanak tanıyan InstaView Buzdolabı gibi çok sayıda yenilikçi mutfak seçeneği de mevcut.

Bu heyecan verici aletleri bulmakta da zorluk çekmeyeceksiniz. LG, herhangi bir büyük perakendecide bulunabilen bir ev markasıdır.

5. Electrolux

 • Menşei: Stockholm, İsveç
 • Kuruluş Yılı: 1919

Electrolux öncelikle bir elektrikli süpürge şirketi olarak yola çıktıysa da, hızla adapte oldu ve mutfak aletleri pazarına girdi. Kısa süre sonra sıralamalarda yükseldi ve şu anda dünyanın en iyi mutfak aletleri markalarından biri olarak kabul ediliyor.

Electrolux, ev aletleri ve profesyonel aletlerin üretiminde uzmanlaşmış İsveçli çok uluslu bir şirkettir. Buzdolapları, çamaşır makineleri, kurutucular, klimalar, bulaşık makineleri, fırınlar, ocaklar, elektrikli süpürgeler ve su ısıtıcıları gibi geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Aynı zamanda otellerde, restoranlarda ve çamaşırhanelerde profesyonel cihazlar da üretmektedir. Organizasyon, buzdolapları veya dondurucular dahil olmak üzere soğutma ürünlerinden, çamaşır makineleri ve kurutucular gibi çamaşırhaneyle ilgili ürünlere kadar çeşitli seçeneklerin yer aldığı eksiksiz bir yerli makine serisi sergiliyor. Ayrıca, ürünlerinin hem teknolojik hem de enerji açısından en ileri düzeyde olmasını sağlamak için araştırma ve geliştirme faaliyetlerine (Ar-Ge) önemli yatırımlar yapmak gibi çeşitli girişimlerde bulunmaktadır.

Ayrıca ürünlerinde sürdürülebilir malzemeler kullanarak, operasyonlarında enerji tüketimini azaltarak ve geri dönüşüm programları uygulayarak çevresel etkisini azaltmaya odaklanıyor.

6. Siemens

 • Menşei: Almanya
 • Kuruluş Yılı: 1847

Almanya merkezli Siemens, 1847 yılında kuruldu. Eylül 2014’te Robert Bosch GmbH, ortak girişimdeki Siemens’in %50 hissesini 3 milyar € karşılığında satın almıştır. Şuanda Bosch ve Siemens markaları BSH Group altında birleşmiştir. (Bosch und Siemens Hausgerate Gmbh). Bizdeki Arçelik ve Beko gibi.

Bosch ve Siemens beyaz eşya modelleri aynı fabrikada aynı bantta üretilir. Modeller oldukça benzerdir. Bosch’ta bulamadığınız bir modeli Siemens’te bulabilirsiniz. Yada tam tersi. Sonuç olarak teknik yönden her ikisi de aynıdır. Kozmetik ve fiyat açısından hangisi hoşunuza giderse onu tercih edebilirsiniz.

7. Beko

 • Menşei: Türkiye
 • Kuruluş Yılı: 1954 (Beyaz Eşya: 1983)

Bir Türk mutfak aletleri markası olan Beko, 70 yıldır piyasada olmasına rağmen 1983 yılında beyaz eşya satışı yapmaya başlamıştır.  Beko, geniş yelpazedeki yüksek fonksiyonlu mutfak aletleriyle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Mutfak aletleri aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayan teknolojileriyle de biliniyor.

Beko, aynı alanda sayısız ödül kazandığı gibi dünyanın en iyi 20 mutfak aletleri markası listesinde de yerini aldı. Şirketin 140’ı aşkın ülkede faaliyetleri ve mutfak aletleri bulunmaktadır ve yaklaşık 400 milyon memnun müşterisi bulunmaktadır. Arçelik ve Beko Koç Holding bünyesindedir.

8. Arçelik

 • Menşei: Türkiye
 • Kuruluş Yılı: 1955

Arçelik, ülkemizde en fazla satış değerine ulaşan ve beyaz eşya dendiği zaman ilk akla gelen Koç Holding bünyesindeki beyaz eşya markasıdır. Özellikle Anadolu’da servis yaygınlığı nedeniyle en fazla satış yapan markalardan biridir.  Markanın hemen hemen tüm fiyat noktalarında seçenekleri bulunmaktadır.  Arçelik, buzdolaplarından ocaklara ve elektrikli süpürgelere kadar her tüm büyük-küçük mutfak ekipmaları üretmektedir.

Eskiler bilirler. 1990-1998 arasında herkesin evinde Arçelik Leydi bulaşık makinesi bulunurdu.  Arçelik Leydi Türkiye’de üretilen ilk bulaşık makinesidir ve 1990-1998 yılları arasında Arçelik’in Ankara bulaşık makinesi işletmesinde yaklaşık 2 milyon adet üretilmişti.

9. Hotpoint

 • Menşei: Amerika ve İngiltere
 • Kuruluş Yılı: 1911

Hotpoint, İngiltere merkezli bir ev ve mutfak aletleri markasıdır. Hotpoint’in merkezi İngiltere dışında olmasına rağmen ürünleri Avrupa’nın her yerinde satılıyor  Whirlpool ve Haier şirketin ana kuruluşunun bir parçasıdır.

10. AEG

 • Menşei: Almanya
 • Kuruluş Yılı: 1883

AEG Mutfak Aletleri, 1883 yılında kurulmuş, Almanya merkezli bir markadır. AEG markası 2 Ekim 1996’da Electrolux tarafından satın alınmış, üretimine ise Electrolux  bünyesinde devam etmektedir. AEG, üst düzey mutfak aletleri ürünlerinden oluşan sofistike bir koleksiyon sunar.

Gelişmiş fırınlar, hızlı tepki veren ocaklar, fısıltı sessizliğinde davlumbazlar ve çevre dostu bulaşık makinelerini içeren kapsamlı cihazlar üretmektedir.

11. KitchenAid

 • Menşei: Amerika
 • Kuruluş Yılı: 1919

KitchenAid en çok klasik stand mikseriyle tanınıyor olabilir ama aynı zamanda lider bir beyaz eşya markasıdır. KitchenAid’in aletleri de tıpkı mikser gibi yüksek kaliteli ve dayanıklıdır. Buzdolapları, bulaşık makineleri, mutfak robotları, ekmek kızartma makineleri, kahve makineleri ve daha fazlasını sunuyorlar.

KitchenAid, cihazlarında rutin olarak yenilikçi akıllı teknolojiler kullanıyor; bu nedenle profesyonel şefler ve fırıncıların tercih ettiği bir markadır.  Gerçekten uzun süre dayanacak şekilde tasarlandılar. Ülkemizde beyaz eşya ürünleri fiyatları oldukça pahalı olduğu için çok fazla satılmıyor.

Beyaz Eşya Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikkate alınması gereken çok sayıda beyaz eşya markası ve trendi varken, eviniz için mükemmel aletleri seçmek bunaltıcı olabilir. Kararınızı verirken aşağıdaki faktörleri aklınızda bulundurun:

1. Bütçe

Beyaz eşya fiyatları büyük ölçüde farklılık gösterebilir, bu nedenle alışverişe başlamadan önce bir bütçe belirlemeniz önemlidir. Miele gibi birinci sınıf beyaz eşya markaları oldukça güzel tasarım ve performans sunabilirken fiyatları oldukça pahalıdır.  BOSCH gibi daha uygun fiyatlı markalar da  yüksek kaliteli ve güvenilir seçenekler sunarlar.

2. İşlevsellik

Yeni mutfak aletlerinizden beklediğiniz özellikleri göz önünde bulundurun. Örneğin, sık sık akşam yemeği davetleri düzenliyorsanız veya kalabalık bir aileniz varsa, daha büyük bir fırın kapasitesine veya esnek yükleme seçeneklerine sahip bir bulaşık makinesine ihtiyacınız olabilir.

3. Tasarım

Mutfak aletleriniz genel mutfak tasarımınızı tamamlamalıdır. Görüşünüzle uyumlu olduklarından emin olmak için her cihazın yüzeyini, renklerini ve tasarım özelliklerini göz önünde bulundurun.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

1. Cihazlar ne kadar süre dayanmalıdır?

Bir cihazın tam ömrü cihazın türüne bağlı olsa da, genel olarak büyük ev aletlerinin en az sekiz yıl, belki de yaklaşık 15 yıla kadar dayanmasını bekleyebilirsiniz. Genel olarak çöp öğütücüler, bulaşık makineleri, mikrodalga fırınlar ve çamaşır makineleri gibi cihazların ortalama ömrü daha kısadır; buzdolapları ve ocaklar gibi eşyalar ise biraz daha uzun ömürlüdür.

2. Tüm cihazlarınız tek markadan mı olmalı?

Birçok kişi iki nedenden dolayı tüm cihazlarını aynı markadan almayı tercih ediyor: estetik tutarlılık ve paket seçenekleri. Örneğin bir mutfak için eksiksiz bir cihaz seti satın alıyorsanız, tüm cihazlarınızı tek bir markadan almak görünümün tutarlı olmasını sağlar. Dahası, satın alma sırasında “paket oluşturarak” veya bir süitte birden fazla cihaz satın alarak daha da büyük indirimler elde edebilirsiniz.

Beyaz eşya denince ilk sırada çamaşır makineleri gelir. En iyi çamaşır makinesi markaları sayfamızdan çamaşır makinesi tavsiye listemizi görebilirsiniz.

Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

Hüseyin, uzun süredir tavsiyelist.com sitesinin şef editörlüğünü yapmaktadır. İşletme mezunu olan ve finans alanında meslek hayatına devam eden Hüseyin, Finans, Elektronik, Donanım, Sosyal Medya ve En iyiler kategorilerimizin içeriklerini üretmektedir.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir