1. Anasayfa
 2. Ev Eşyaları

En İyi Şarjlı / Elektrikli Diş Fırçası Tavsiyeleri ve Önerileri

En İyi Şarjlı / Elektrikli Diş Fırçası Tavsiyeleri ve Önerileri

Bu içeriğimizde sizlere en iyi şarjlı diş fırçası tavsiye listesi hazırladık ve en iyi elektrikli diş fırçası önerisinde bulunduk. 

Dişlerinizi yeterli ve gerektiği gibi fırçaladığınızı düşünüyor musunuz? Her zaman uygun bir teknik kullanmadığınız sürece, dişlerinizi manuel bir fırçayla yeterince iyi temizlemiyorsunuz demektir. 

Muhtemelen rutininizi hızlandırıyorsunuz ya da daha kötüsü dişlerinizi o kadar sert fırçalıyorsunuz ki diş etlerinize zarar veriyorsunuz. İyi bir diş macununun yanı sıra elektrikli yada şarjlı bir diş fırçası, özellikle de manuel diş fırçanızla ulaşamayacağınız noktaları güvenli ve kolay bir şekilde koruyabilir.

Elektrikli Diş Fırçası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hepimiz ağız ve diş sağlığını korumak için günde en az 2 kez dişlerimizi fırçalamamız gerektiğini biliyoruz. Bunun için her ne kadar kaliteli diş fırçaları kullansak da, uyguladığımız temizlik manuel olduğu sürece, detaylı bir ağız sağlığı kazanamayız. Ağız ve diş sağlığına yeterli özenin gösterilmemesi kötü ağız kokusu, diş çürükleri ve iltihap gibi çeşitli sorunlara yol açar. En son teknoloji elektrikli diş fırçalarıyla bütün bu sorunlar ortadan kalkıyor. Elektrikli diş fırçaları oldukça pratik ve kolay bir temizlik sağlarken, bir yandan da en ulaşılmaz ağız içi kir ve bakterileri derinlemesine temizliyor.

Elektrikli diş fırçası seçiminin düzgün yapılması ağız sağlığı bakımından büyük önem taşır. Elektrikli diş fırçası seçiminde en önemli konulardan biri seçtiğiniz ürünün boyutudur. Ağız yapınıza en uygun boyuttaki bir fırçayla detaylı bir diş fırçalama deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz fırçanın oynar başlıklı olması ve 3 boyutlu hareket etmesi de diş sağlığınızı daha iyi korumanıza yardımcı olur. Bunlar dışında elektrikli diş fırçası seçiminde aşağıdaki kriterleri de göz önünde bulundurmanız gerekir:

 • Fırça Kıl Sertliği ve Sıklığı
 • Fiyat
 • Tasarım
 • Güvenlik
 • Kullanım
 • Pil/Şarj Ömrü
 • Uzman Önerisi

Peki hangi marka elektrikli diş fırçası en iyisidir?

Henüz elektrik dünyasına atılmadıysanız, güvenle satın almanıza yardımcı olmak için en iyi sonik ve salınımlı diş fırçalarını listeledik. 

En iyi Elektrikli Diş Fırçası Tavsiyeleri

Ağız sağlığını korumaya yönelik en iyi elektrikli diş fırçasını bulmak için 30’dan fazla modeli test ettik ve her birini kullanım kolaylığı, işlevsellik ve genel değer açısından değerlendirdik. Oluşturduğumuz elektrikli dış fırçası tavsiye listemize her bütçeye göre bir ürün eklemeye özen gösterdik. İşte en iyi elektrikli diş fırçaları..

1. Oral-B iO10 Elektrikli Diş Fırçası

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Oral-B iO10, Oral-B’nin en gelişmiş elektrikli diş fırçalarından biridir, hatta en gelişmişi de diyebiliriz. Bu şarjlı diş fırçası dişlerinizde derinlemesine temizliği elde etmenize yardımcı olmak için tasarlanmış akıllı özelliklerle doludur. Bu Oral-B iO10  serisinde iO10, iO9, iO8, iO7, iO6 modelleride bulunuyor. Farklarını aşağıda görsel olarak paylaşacağım.

Örneğin, hiçbir noktayı kaçırmamanız için dişlerinizi fırçalarken size rehberlik etmek amacıyla yapay zekadan yararlanan gerçek zamanlı bir “koçluk” özelliği bulunmaktadır. Fırça ayrıca, biri dilinizi temizlemek için olmak üzere yedi akıllı modun yanı sıra yerleşik bir zamanlayıcı, Akıllı Basınç Sensörü (çok sert fırçaladığınızda kırmızı sinyal verir), şarj seyahat çantası ve üç yedek fırça başlığı içerir.

Bu diş fırçası için kullanımı keyifli ve inanılmaz derecede havalı olarak tanımlayarak sevilmeyecek pek bir şey olmadığını söyleyebiiriz. Tabi fiyatı dışında 😊 Fakat pahalı olmasına rağmen pek çok akıllı teknolojiyle birlikte geliyor

Bu akıllı cihaz, kablolara ihtiyaç duymak yerine seyahat çantasının içinde şarj oluyor. Çok fazla mı yoksa çok az mı baskı uyguladığınızı belirtmek için yanar ve bir sonraki bölüme geçme zamanı geldiğinde titrer. Ayrıca önerilen iki dakika boyunca dişlerinizi fırçaladığınızda sizi gülen bir yüzle ödüllendiren bir geri sayım sayacı da bulunmaktadır.

Pakette üç adet birbirinin aynı fırça başlığı, bir akıllı şarj cihazı ve bir seyahat çantası yer alıyor.

Oral-B iO10  serisinde iO10, iO9, iO8, iO7, iO6 modelleride bulunuyor. Fiyatları birbirinden oldukça farklı ve ne farkı var diğerleri arasında diyenler aşağıdaki görselde farklarını görebilirsiniz.

2. Oral-B Genius x Beyaz Elektrikli Diş Fırçası

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Yıllardır manuel diş fırçası kullanıyorsanız, tamamen farklı bir seviyede fırçalamaya hoş geldiniz. Bu diş fırçasını kullanmak, açmak kadar kolaydır, ancak oldukça beğendiğimiz bazı özel özelliklere sahiptir. Ağzınızda yeni bir çeyreğe geçmenizi hatırlatmak için her yarım dakikada bir titreşen iki dakikalık bir zamanlayıcısı (çoğu diş hekiminin fırçalama için önerdiği süre) vardır. Bu kıllarla çok sert bastırdığınızda kırmızı ışık yanıp sönerek size rahatlamanızı hatırlatır; bu, diş etleri çekilmiş veya hassas olanlar için mükemmeldir. Ayrıca aralarında geçiş yapılması çok kolay olan, hassas dişlere yönelik bir mod da dahil olmak üzere altı farklı temizleme modu bulunmaktadır.

Bu diş fırçası iyi tasarlanmış olup, tutması rahat bir sapa ve iyi yerleştirilmiş düğmelere sahiptir, böylece yanlışlıkla fırçanın ortasında kapanmazsınız. Kompakt yuvarlak başlık, ağzımızdaki ulaşılması zor noktalara girmeyi de kolaylaştırdı.

Manuel diş fırçalarının fiyatına alışkınsanız fiyat etiketinin sizi duraklatması anlaşılabilir bir durumdur. Ancak bu kadar fark edilir derecede temiz ve taze bir ağza sahip olmanın bedelini fazlasıyla hak ettiğini düşünüyoruz. Bu akıllı diş fırçası, Bluetooth aracılığıyla bir uygulamaya bile bağlanarak iyi ağız hijyeni hakkında bilgi edinebilir ve diş fırçalama alışkanlıklarınızı iyileştirebilirsiniz. Yine de onlar üzerinde o kadar çok çalışmanıza gerek kalmayacak; Bu fırça dişlerinizin üzerinde zahmetsizce kayar ve tüm işi sizin için yapar.

Artıları;

 • Kutudan çıktığı anda kullanımı kolaydır; yalnızca güç düğmesine basın
 • Sert fırçalamayı önlemek için bir basınç sensörü içerir
 • Biri hassas dişlere yönelik olmak üzere altı temizleme moduna sahiptir

Eksileri;

 • Şarj tabanı küçük yapıda olduğundan ufak bir çarpmada yere devrilebilir.

3. Oral-B Black Cross Action Genius 9000

Oral-B elektrikli diş fırçaları arasında en beğenilen modellerden biri Genius 9000 olarak karşımıza çıkıyor. Bu diş fırçası, sahip olduğu son teknoloji özellikleriyle dikkat çekiyor. Fırçadaki konum algılama sistemi ağız içinde her noktada detaylı fırçalama sağlarken, basınç algılama sistemi dişlerin uygun sertlikte fırçalanmasını mümkün kılıyor. Fazla sert ya da yumuşak fırçalama gibi olumsuz sonuç doğuran uygulamalar, bu özellikle ortadan kalkıyor. Özel tasarıma sahip başlıklar 360 derece dönme özelliğiyle, klasik bir diş fırçasından 2 kat daha fazla plak temizleme sağlıyor.

4. Oral-B Black Pro 7000

3 boyutlu hareket yeteneğiyle öne çıkan bu ürün, plak temizleme ve diş temizliği bakımından normal bir diş fırçasına göre 100 kat fazla etkiye sahip. Diş eti bakımı, dil temizleme, derin temizlik, günlük temizleme, beyazlatma ve hassas mod olmak üzere 6 farklı modda çalıştırılabilen cihaz; premium taşıma kabıyla da beğeni kazanmış durumda. Değişik başlıkları ve özel tasarımıyla şık ve derinlemesine diş temizliği arayanlar için vazgeçilmez bir ürün.

5. Oral-B GeniusX 2000

GeniusX 2000, sahip olduğu özel hareket sensörlerinin yardımıyla diş fırçalama şeklinizi tanıyor ve yapay zeka teknolojisiyle etkili bir diş fırçalama rutini belirliyor. Basınç kontrol özelliği ve diş eti koruma sistemiyle, hassas ve detaylı bir fırçalama sağlıyor. Yüksek teknolojili bu model, gereğinden fazla basınç uyguladığınızda uyarı vererek doğru bir fırçalama alışkanlığı kazanmanıza yardımcı oluyor. Özel tasarımıyla ağız içi ulaşılması en zor noktalara bile girebiliyor. Ayrıca ürün dil temizleme, diş eti bakımı ve beyazlatma gibi 6 farklı modda çalıştırılabiliyor. Üstelik uygulama üzerinden tanımlanma teknolojisiyle fırça özelliklerinin kişiselleştirilmesi ve detaylı diş fırçalama raporlarına ulaşmak da mümkün.

6. Oral-B GeniusX AI

Bu ürün GeniusX 2000 modeliyle oldukça benzer özelliklere sahip. Donanımdaki yapay zeka, kişisel diş temizleme alışkanlıklarını öğrenip geliştirme özelliğiyle dikkat çekiyor. Böylece en ideal diş fırçalama rutinini belirleyebiliyor. Diğer modellerdeki gibi basınç kontrol ve diş eti koruma teknolojisi, etkili ve bir o kadar da hassas bir ağız bakımı sunuyor. Ağız içinde temizlenmeyen bir nokta kaldığında uyarı veren bu ürün detaylı bir ağız temizliği sağlıyor.

7. Philips Sonicare DiamondClean

Temizleme, beyazlatma, derin temizleme, dil temizleme ve dil sağlığı olmak üzere 5 farklı moda sahip olan bu ürün, 4 farklı fırça başlığıyla birlikte geliyor. Böylece diş ve diş etlerine ihtiyacı olan bakım ve temizliği sunuyor. Ayrıca hareket sensörü, basınç ve lokasyon gibi özellikler de sunuyor.

8. Bruzzoni Elektrikli Diş Fırçası

Bu ürün, lüks tasarımı ve şıklığıyla, profesyonel bir ağız bakımı sunuyor. Mat siyah ve mat beyaz renk seçenekleriyle gelen ürün, ultra hızlı titreşim moduna sahip. Manyetik şarj platformuyla bütün şekilde duran fırça, ağız bakımını tasarımla buluşturuyor.

9. Xiaomi X3U Elektrikli Diş Fırçası

Hemen her alanda estetik ve kaliteli teknolojik ürünleriyle öne çıkan Xiaomi, bu ürünler ağız sağlığına da tasarımı getiriyor. Ürün, zarif tasarımının yanı sıra, sahip olduğu 4 farklı fırçalama moduyla da öne çıkıyor. Yüksek frekansa sahip titreşim özelliği, ağız içinde detaylı ve derinlemesine bir temizlik sunuyor. Ayrıca tek bir şarj ürünün 25 gün boyunca düzenli kullanımına izin veriyor. Elektronik diş fırçaları arasında uygun fiyatıyla dikkat çeken bu ürün, alternatif arayanlar için mükemmel bir tercih.

10. Wagner Elektrikli Diş Fırçası

Diş fırçalama ürünlerinde farklı markalara yönelmek isteyenler, Wagner’in kapsamlı temizlik sunan yüksek frekanslı bu modelini tercih edebilirler. Ürün 4 farklı yoğunluk seviyesi ve 5 farklı moduyla, toplam 20 farklı kullanım alternatifine sahip. Basınç sensörü fazla baskı yapıldığında uyarı vererek, ideal sertlikte bir fırçalama sağlıyor. Smart Timer özelliği ise, diş fırçalama süresini hatırlatıyor. Normal bir fırçaya göre 10 kat fazla plak temizleme özelliği olan bu ürün 1 haftada diş beyazlatma, 2 haftada diş eti sağlığını iyileştirme sistemine de sahip.

Elektrikli diş fırçasını nasıl seçerim?

Piyasada çok fazla seçenek varken, elektrikli diş fırçası seçmek bunaltıcı olabilir. Uzmanlar tarafından test edilen en iyi seçimlerimize güvenmenin yanı sıra, aşağıdaki temel özelliklere de dikkat etmenizi öneririz.

Zamanlayıcı: En iyi elektrikli diş fırçaları, diş hekiminin önerdiği iki dakika boyunca dişlerinizi fırçalamanıza yardımcı olacak sesli bir zamanlayıcıya sahiptir. Ağzınızın her çeyreğinde (sol üst, sağ üst, sol alt ve sağ alt) size rehberlik etmek için her 30 saniyede bir vızıldayan dörtlü kalp pili olan fırçaları arayın.

Temizleme modları: Bazı diş fırçaları, derinlemesine temizleme ve hassas gibi farklı temizleme modları sunar; bu, hassasiyet veya sararma gibi özel bir endişeniz varsa kullanışlıdır.

Basınç sensörü: İyi elektrikli diş fırçaları, dişlerinize çok fazla baskı yaptığınızda onlara zarar vermenizi önlemek için yanan bir basınç sensörü içerir.

Elektrikli diş fırçası uygulamaları: Son birkaç yılda piyasaya sürülen bazı diş fırçaları, telefonunuza bağlanan bir uygulamaya sahip ‘akıllı’dır. Size dişlerinizi nasıl daha iyi fırçalayacağınıza dair ipuçları sağlarlar; örneğin baskının çok sert olup olmadığını, bir noktayı kaçırıp kaçırmadığınızı veya yeterince iyi fırçalamadığınızı söylerler.

Sonuç

Ağız sağlığınız için sunduğumuz listedeki ürünler arasından kendinize en uygun olanını seçerek, detaylı bir diş temizleme deneyimi yaşayabilirsiniz. Yüksek performanstaki kaliteli ürünlerle, ağız sağlığınızı koruyabilir, plak oluşumunu ciddi oranda düşürebilirsiniz.

Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

Hüseyin, uzun süredir tavsiyelist.com sitesinin şef editörlüğünü yapmaktadır. İşletme mezunu olan ve finans alanında meslek hayatına devam eden Hüseyin, Finans, Elektronik, Donanım, Sosyal Medya ve En iyiler kategorilerimizin içeriklerini üretmektedir.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Haziran 14, 2021

  Oral B firmasının dışında ben bu sektörde başka şampiyon görmüyorum. Yılların tecrübesi ve her sene arge ile geliştirdiği ürünün piyasaya hızla sokan başka bir firma yok diğer firmalarda çok güçlü ama sadece bu sektörde bir ürünü olsun diye çıkarılan ürünleri var. Ama Oral B firması sadece bu sektöre özel ürün geliştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir