1. Anasayfa
  2. Oyuncu Ekipmanları

En İyi Oyuncu Kulaklığı Önerileri ve Markaları 2024

En İyi Oyuncu Kulaklığı Önerileri ve Markaları 2024

Sizlere en iyi oyuncu kulaklığı markalarıyla ilgili harika bir içerik hazırladım. Bu içeriğimizde en iyi oyuncu kulaklığı önerileri listemizi görebilir, en iyi oyuncu kulaklığı markalarını öğrenebilir, oyuncu kulaklığı tavsiye listemizden bütçenize göre seçim yapabilirsiniz.

Harika bir oyuncu kulaklığı, muhtemelen harika bir oyun klavyesi hatta monitör kadar önemlidir. En sevdiğiniz sanal dünyanın sesleri ve takım arkadaşlarınızla nasıl iletişim kurduğunuz, tamamen başınıza taktığınız cihaza bağlıdır ve muhtemelen iş görüşmeleri yapacak ve müzikte dinleyeceksiniz.

Mükemmel oyun kulaklığını seçmek göründüğü kadar kolay değil; kısmen mevcut seçeneklerin şaşırtıcı sayısı sayesinde. E-spor ve internet yayınının giderek artan popülaritesi, pandemi sonrası kalıcı hibrit çalışma modeli vs. derken artık oyuncular her zamankinden daha fazla kulaklık seçeneğine sahip.

Kulakık üreten markalar, 300 TL’den 30.000 TL’ye hatta daha fazlasına kadar değişen yüzlerce kulaklık seçeneği sunar. Muhtemelen aklınızda zaten bir bütçe vardır, ancak dikkate alınması gereken başka faktörler de vardır. Bu içeriğimizde her bütçeye uygun, kaliteli, fiyat/performans bir oyuncu kulaklık önerisi vermeye çalışacağız. Ayrıca içeriğin sonunda en iyi oyuncu mouse önerileri ve en iyi mouse pad önerileri listelerimize de bakabilirsiniz.

Oyuncu Kulaklığı Alırken Dikkat Etmeniz gerekenler

Kablolu veya kablosuz: Kablolu kulaklıklar daha ucuzdur ve şarj edilmeleri gerekmez. Genellikle masanızda oyun oynuyorsanız, kablolu bir seçenek işleri ucuz ve basit hale getirecek ve oyunun ortasında şarjı bitmeyevcektir. Ancak bilgisayarınıza bağlı kalmadan hareket etmenize olanak tanıyan kablosuz kulaklığın rahatlığı inkar edilemez.

2,4 GHz veya Bluetooth: Kablosuz kulaklıklar uzun bir yol kat etti ancak gecikme her zaman bir endişe kaynağı olacaktır. Oyuncular için yüksek kaliteli, gecikmesiz ses için düşük gecikmeli 2,4 GHz kablosuz bağlantı şarttır. Kulaklığınızı bilgisayarınızdan uzakta kullanmayı düşünüyorsanız, birden fazla cihaza donanım kilidi olmadan bağlanmak için Bluetooth özelliği de olan bir şey aramak isteyeceksiniz. Premium kulaklıklar genellikle her iki seçeneği de sunar ve hatta birçoğu, her iki kaynağa aynı anda bağlanmanıza ve gelen sesi karıştırmanıza bile olanak tanır.

Kafa bandı ve kulaklıklar: Konfor, ses çıkışı/girişinden daha özneldir ve ölçülmesi zordur, ancak muhtemelen kulaklığınızı seçerken dikkate almanız gereken en önemli faktördür. Kulaklık malzemesi hem konfor hem de akustik performans açısından büyük bir fark yaratabilir; deri daha iyi pasif ses yalıtımı sağlarken kumaş daha serindir.

En İyi Oyuncu Kulaklığı Önerileri

Aşağıda en iyi 8 oyuncu kulaklığının bulunduğu tavsiye listemizi görebilirsiniz.

1. Steelseries Arctis Nova Pro Wireless Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

SteelSeries’in Arctis Nova Pro Kablosuz kulaklığı ucuz değil ama kesinlikle buna değer. Bu şık kulaklık o kadar çok özellikle dolu ki nereden başlayacağımızı anlatmak zor ama biz oyunla başlayacağız: Kulaklığın kablosuz baz istasyonu aracılığıyla çoklu sistem bağlantısı, değiştirilebilir pil sistemi sayesinde teknik olarak ‘sonsuz’ pil ömrü, ve son derece ayarlanabilir tasarımı o kadar hafif ve rahattır ki başınızın üstünde olduğunu unutacaksınız.

Nova Pro Wireless, mükemmel ses ve spor hi-fi özellikli, özel tasarımlı 40 mm sürücüler sunar (ancak kulaklığın 10 – 40.000 Hz frekans tepkisini deneyimlemek için kablolu bir bağlantıya ve bir DAC’ye ihtiyacınız olacaktır). Sürükleyici ve katmanlı görünen yalnızca oyun sesi değil; Bu kulaklık her türlü ses ile harika bir iş çıkarıyor. Ve dahası da var: Tamamen geri çekilebilir çift yönlü gürültü önleyici mikrofon, aktif gürültü engelleme (isteğe bağlı şeffaflık moduyla) ve ses karıştırma özelliklerine sahip eşzamanlı 2,4 GHz kablosuz ve Bluetooth 5.0 bağlantısı.

Bu kulaklık yalnızca her şeyi yapmakla kalmıyor, aynı zamanda PC oyunlarından konsol oyunlarına, görüntülü sohbete ve müzik meraklıları dinlemeye kadar her şeyi iyi yapıyor. Nova Pro Wireless iddialı ama başarıyor.

2. Corsair Virtuoso RGB Kablosuz Oyuncu Kulaklık

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Corsair Virtuoso RGB Wireless SE, sesi kadar güzel görünen başka bir kulaklıktır. Bu birinci sınıf kablosuz oyun kulaklığı, yüksek kaliteli ses sunar, güzel ve parlak görünür. Virtuoso RGB’nin SE versiyonu, Corsair logosu aracılığıyla RGB dokunuşuyla damgalanmış metal renginde alüminyuma sahiptir. Genel olarak, olduğu kadar pahalı görünüyor.

Virtuoso RGB SE, testlerimizde yüksek çözünürlüklü destek de dahil olmak üzere güçlü ses sağladı. 50 mm’lik sürücüleri Borderlands 3 gibi oyunlarda silahlı çatışmalarda harika ses verirken, müzik üretimi Audio-Technica’nın ATH-G1 gibi bas ağırlıklı kulaklıkların ve SteelSeris Arctis Pro Wireless gibi daha düz ses veren kulaklıkların ortasında yer alıyordu.

20 saatlik kablosuz pil ömrüyle her şeyin üstesinden gelen Corsair’in Virtuoso RGB Wireless SE’si, hem görünüm hem de ses kalitesi açısından birinci sınıf bir çift kutudur.

3. Razer BlackShark V2 Pro Kablosuz Oyuncu Kulaklığı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Gerçekten iyi ses çıkarmak istiyorsanız, muhtemelen bağımsız bir oyun mikrofonu almalısınız; oyun kulaklıklarındaki mikrofonların çoğu tam anlamıyla rekabet edemez. Ancak Razer’ın BlackShark V2 Pro (2023) modelindeki yeni “HyperClear Süper Geniş Bant Mikrofon”, bu 9,9 mm yoğunlaştırıcı mikrofonun “gerçek hayatta olduğundan daha iyi” ses çıkarmamızı sağladı.

Yükseltilmiş çıkarılabilir bom mikrofonuna ek olarak BlackShark V2 Pro (2023), 12 – 28.000 Hz frekans tepki aralığına sahip 50 mm sürücülere, ağ kaplı kulaklıklara sahip konforlu, hafif bir çerçeveye ve yerleşik THX Spatial Audio’ya sahiptir. Hem 2,4 GHz kablosuz hem de Bluetooth bağlantısıyla kablosuzdur (ancak eş zamanlı ses karıştırma özelliğine sahip değildir) ve 70 saatten fazla etkileyici bir pil ömrüne sahiptir.

BlackShark V2 Pro, tasarımı konusunda oldukça kararlıdır; ses profili oyun için ayarlanmıştır, paslanmaz çelik kaydırıcıları güçlendirilmiş olmasına rağmen yine de biraz dayanıksızdır ve katlanmaz, dolayısıyla Seyahat dostu bir şey arıyorsanız bu kulaklık en iyisi değildir Ancak yalnızca bilgisayarınızın önünde takacak bir şey arıyorsanız, bu kulaklık harika görünmenizi ve ses çıkarmanızı sağlayacaktır.

4. Steelseries Arctis Nova 1 Multi-System Oyun Kulaklığı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

SteelSeries, Arctis Nova 1 de dahil olmak üzere tüm kulaklık serisine Arctis Nova’nın yeniden tasarımını verdi. Arctis Nova 1, üst düzey kardeşleri Arctis Nova 3 ve 7 ile aynı 40 mm özel sürücüleri kullanıyor.

Arctis Nova 1, ince, hafif plastik çerçeveli ve geniş, konforlu kulak üstü kulaklıklara sahip, kablolu bir analog kulaklıktır. Tamamen sol kulaklığa giren, çift yönlü, gürültü önleyici bir mikrofona sahiptir; bu nedenle, bir çift yaşam tarzı kulaklığı olarak bilgisayarınızdan uzakta takılabilecek kadar şıktır.

Hem tek hem de çift 3,5 mm ses kablosuyla birlikte gelir, böylece birleşik ve ayrı kulaklık/mikrofon jaklarına sahip cihazlara bağlanabilir. Mükemmel ses kalitesi ve tasarımın çok yönlülüğü göz önüne alındığında güzel bir seçim olabilir.

5. Hyperx Cloud Iıı Dts x Kablosuz Oyuncu Kulaklığı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

HyperX Cloud III Kablosuz şimdiye kadar taktığımız en konforlu kablosuz kulaklık olabilir. Cloud III Wireless, yastıklı, suni deri kaplı kafa bandına ve yumuşak, suni deri kaplı kulak yastıklarına sahip bir kulak üstü kulaklıktır. Ağırlığı 330 gram olup Arctis Nova Pro’nun ağırlığına yakındır.

Cloud III Wireless, Cloud II Wireless ile aynı 53 mm dinamik sürücülere sahiptir ancak bunlar daha iyi bir ses deneyimi için yeniden tasarlanmış ve açılandırılmıştır. Sürücülerin frekans tepkisi 10 – 21.000 Hz arasında olup, ortalama oyun kulaklığından biraz daha geniştir ancak Arctis Nova Pro veya Virtuoso RGB Wireless XT kadar geniş değildir. Dahili bir pop filtreye ve kırmızı sessiz gösterge ışığına sahip, çıkarılabilir bir 10 mm bom mikrofonu ile birlikte gelir.

Kulaklıklı mikrofon seti, 120 saatlik etkileyici bir pil ömrüne sahiptir; bu, bulabileceğiniz herhangi bir kablosuz oyun kulaklığından daha fazladır (300’den fazla saat süren HyperX Cloud Alpha Kablosuz hariç). Dezavantajı ise bu kulaklığın yalnızca tek bir bağlantı seçeneği sunmasıdır; bu da 2,4 GHz kablosuzdur; analog/kablolu bağlantı yok, Bluetooth yok. Başka bir deyişle, yalnızca tek bir cihazla kullanmayı planladığınız sürece harika bir kulaklıktır.

6. Steelseries Arctis Nova 7 Wireless Diablo Iv Edition Kulaklık

Hepsiburada Fiyatını Gör!

SteelSeries Arctis Nova 7 Wireless, test ettiğimiz orta sınıftaki en iyi kablosuz oyun kulaklığıdır. Konsola özel üç farklı versiyonla geliyorlar; 7X modeli, hem Xbox hem de PlayStation konsollarıyla kablosuz olarak uyumlu olduğundan size en fazla çok yönlülüğü sunacaktır. USB donanım kilidi sayesinde düşük gecikme süresine sahiptirler ve oyunun en yoğun anlarında ses ve görsellerinizin senkronize kalmasını sağlarlar.

Bluetooth’u bile destekliyorlar, böylece aynı anda bilgisayarınıza ve konsolunuza bağlı kalabilirsiniz ve sürekli olarak 33 saatten fazla dayanırlar. Mikrofonları iyi bir genel performans sunar ve ekip arkadaşları gürültülü ortamlarda bile sizi net bir şekilde duyar. Bas açısından zengin ses profilleri, tatmin edici vuruş, vuruş ve sıcaklık sundukları için aksiyon dolu oyunlara da son derece uygundur. Diyalog ve enstrümanlar örtülüyken, eşlik eden yazılımın grafik EQ’sunu ve ön ayarlarını kullanarak seslerini özelleştirebilirsiniz.

Ne yazık ki, arkaları kapalı oldukları için ses sahneleri geniş veya sürükleyici değil. Ancak bu tasarım, ortamdaki gevezelik gibi arka plan gürültülerinin engellenmesine ve ses sızıntısının azaltılmasına yardımcı olabilir. Biraz daha ucuz bir seçenek istiyorsanız Razer Barracuda Wireless’a göz atın. Daha uzun sürekli pil ömrüne ve daha düşük baslara sahipler, ancak orta aralıkları o kadar nötr değil ve mikrofonları da o kadar iyi değil.

7. Razer Barracuda Pro Kablosuz Oyuncu Kulaklığı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Gürültülü ortamlarda oyun oynuyorsanız Razer Barracuda Pro Wireless, ANC’ye sahip en iyi kablosuz kulaklıktır. Bu listedeki diğer seçimlerden farklı olarak bu kulaklıklar, her iki dünyanın da en iyi özelliklerine sahip, hibrit gündelik/oyun tasarımına sahiptir. Aktif gürültü engelleme (ANC) özellikleri sayesinde, açık pencereden gelen trafik ve ortamdaki konuşmalar gibi büyük miktarda sesi engelleyebilirler, böylece sesinize odaklanabilirsiniz. ANC’leri açıkken sürekli olarak 34 saatten fazla dayanırlar.

Görünürde en ufak bir RGB veya harici mikrofona sahip (şaşırtıcı derecede) sade, tamamen siyah bir tasarıma sahip olan Razer’ın yeni Barracuda Pro Kablosuz kulaklığı, bir oyun çevre biriminden çok Sony veya Bose’un bir çift yaşam tarzı kulaklığına benziyor. İşte asıl nokta da bu; Razer, Barracuda Pro Wireless’ı “hibrit oyun ve sokak” kulaklığı olarak adlandırıyor.

Barracuda Pro Wireless, üç düzeyde ANC’nin yanı sıra bir çift entegre hüzme oluşturan gürültü önleyici mikrofona sahiptir. 50 mm’lik özel sürücüler sayesinde ses kalitesi ve mikrofon kalitesi çok iyi; mikrofonlar sesinizi alma ve arka plan gürültüsünü en aza indirme konusunda iyi bir iş çıkarıyor.

Barracuda Pro Wireless birden fazla cihazla kullanılmak üzere tasarlanmıştır; 2,4 GHz kablosuz USB-C donanım kilidiyle birlikte gelir ve yerleşik Bluetooth’a sahiptir ve her ikisine de aynı anda bağlanabilir. Ancak her iki bağlantıdan gelen sesi karıştıran SteelSeries Arctis Nova Pro’nun aksine, her iki bağlantıyı aynı anda kullanamaz, sağ kulaklıktaki özel bir “SmartSwitch” düğmesini kullanarak cihazlar arasında geçiş yapmanız gerekir.

Sonuçta bu hibrit kulaklık, oyun oynamaktan biraz daha fazla yaşam tarzına dayanıyor – Razer, pil ömrünü 40 saatten fazla olarak derecelendiriyor ve hatta sağlam bir taşıma çantasıyla birlikte geliyor.

8. Logitech G435 LIGHTSPEED Wireless

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Bütçenizi zorlamayacak bir şey arıyorsanız Logitech G435 LIGHTSPEED Wireless, ucuza en iyi kablosuz oyun kulaklığıdır.  Bu kulaklıklar, favori oyunlarınızdaki silah seslerini ve patlamaları vurgulamak için ekstra güçlü bas dokunuşuna sahiptir.

Olumsuz olarak ses deneyiminizi iyileştirecek yardımcı bir uygulama gibi ekstra özelliklerden yoksundur. Ayrıca biraz küçük boyutludur, bu da daha büyük bir kafanız varsa biraz rahatsız edebilir. Bununla birlikte, uzun oyun seansları sırasında yorgunluğu uzak tutan hafif yapısı ve hafızalı köpük dolgusu sayesinde yine de göz atmaya değer. Tek şarjla yaklaşık 20 saat dayanırlar, böylece yeniden şarj etmeden birkaç maça dayanabilirsiniz.

En İyi Oyuncu Kulaklığını Nasıl Seçtik?

O kadar çok oyun kulaklığı var ki, bunları yalnızca teknik özelliklere göre ayırt etmek imkansız. Araştırma ve testlerimizde aşağıdaki kriterleri dikkate alıyoruz:

Rahatlık: Bir oyun kulaklığı saatlerce rahatça takılmalı ve başınıza veya çenenize çok fazla sıkışmamalı (veya kafanızdan kaymamalıdır). Kafa bandı başınızın üst kısmına batmamalı, kulak pedleri kulaklarınızı fazla ısıtmamalı ve gözlük taktığınızda kulaklık sıkışmamalı veya çok fazla sesin dışarı sızmasına izin vermemelidir.

Ses kalitesi: Oyun kulaklıkları, nadiren benzer fiyatlı kulaklıklar kadar ayrıntılı ses çıkarır, ancak yine de net ve doğru olmalı, belirli bir frekans aralığı diğerine üstün gelmemelidir.

Mikrofon: İyi bir mikrofon, sesinizi net ve doğru bir şekilde üretebilmeli ve arka plandaki gürültüyü mümkün olduğunca giderebilmelidir. Mikrofon izleme olarak da bilinen, kulaklığınızdan kendi sesinizi duymanızı sağlayan bir özellik olan yan tonlu kulaklıkları seviyoruz ancak çok az modelde bu özellik bulunuyor.

Fiyat: Kulaklık seçiminde en önemli kriterlerden biri fiyat olduğu için daha çok fiyat/performans ürünlerini tavsiye ettik.

Yapı kalitesi: Kulaklığı taktığınızda veya hareket ettirdiğinizde kafa bandı gıcırdamamalı ve kulaklık bir çantaya atılmaya dayanıklı olmalıdır. Değiştirilebilir kulaklık yastıklarının yanı sıra, kırılması durumunda değiştirilmesi daha kolay olan, çıkarılabilir kablolu ve mikrofonlu kulaklıkları tercih ediyoruz. Çoğu kulaklık iki yıllık garantiyle gelir, ancak bazı şirketler (JBL gibi) yalnızca bir yıllık garanti sunar.

Ses seviyesi kontrolleri: Oyun kulaklıklarının, kulaklıkların üzerinde veya kablo üzerinde ses seviyesi ve mikrofonu kapatma kontrolleri bulunmalıdır. Bunların kullanımının ne kadar kolay olduğuna, özellikle de mikrofon sesini kapatma fonksiyonuna dikkat ediyoruz.

Pil ömrü: İyi bir kablosuz kulaklık tek şarjla en az 15 ila 20 saat dayanmalıdır (daha uzun pil ömrü her zaman daha iyidir) ve kulaklığı şarj olurken kullanabilmelisiniz.

Bağlantı: Küçük bir avuç Bluetooth kulaklık haricinde, çoğu kablosuz kulaklık 2,4 GHz kablosuz USB donanım kilidiyle birlikte gelir. Donanım kilidi iyi yapılmış, kullanımı kolay ve kaybetmesi zor olmalıdır. Herhangi bir bağlantı sorunu, gözle görülür gecikme, uğultu veya beyaz gürültü olmamalıdır.

Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

Hüseyin, uzun süredir tavsiyelist.com sitesinin şef editörlüğünü yapmaktadır. İşletme mezunu olan ve finans alanında meslek hayatına devam eden Hüseyin, Finans, Elektronik, Donanım, Sosyal Medya ve En iyiler kategorilerimizin içeriklerini üretmektedir.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir