1. Anasayfa
 2. Ekipman

En İyi Fiyat Performans Kulaklıklar

En İyi Fiyat Performans Kulaklıklar

Kulaklıklar hem daha kolay iletişim kurmak, hem de ses kalitesini artırmak için yaygın olarak kullanılan cihazlar. Farklı amaçlara özel kulaklık çeşitlerinin olması kullanıcıların kendi ihtiyaçlarına yönelik ürünleri bulmasını da kolaylaştırıyor. Peki oyun oynamak, müzik dinlemek veya telefon görüşmesi yapmak için en iyi performansı gösteren uygun fiyatlı kulaklıklar hangileri? Gelin birlikte inceleyelim…

Kulaklık Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kulaklık modellerindeki çeşitlilik son yıllarda fazlasıyla arttı, bu da kulaklık seçimi yapmayı fazlasıyla zorlaştırdı. Kulak içi, kulak üstü ve bluetooth derken; son yıllarda özellikle earbud tipi kulaklıkların sayısında artış yaşandı. Bu nedenle kulaklık seçiminde ilk başta kullanım amacının belirlenmesi gerekiyor, bu anlamda da kişisel rahatlık ve tercihler ön plana çıkıyor. Genellikle kablosuz kulaklıklar diğer kulaklıklara göre daha fazla konfor sunsa da, bu rahatlık kişiden kişiye değişebiliyor ve ürünleri almadan önce mümkünse test etmek gerekiyor. Ayrıca kulaklık seçimi yaparken şu faktörlerin göz önünde bulundurulması öneriliyor:

 • Taşınabilirlik
 • Aktif gürültü engelleme
 • Ses kalitesi ve teknik detaylar
 • Su geçirmezlik
 • Fiyat

F/P Kulaklık Tavsiyeleri

Yukarıdaki özellikler kişisel kullanım amacına göre değişse de, genel olarak kulaklıktan alınan verimi artıran nitelikler arasında gösteriliyor. Biz de bu unsurları dikkate alarak en iyi fiyat performans kulaklık modellerini inceledik.

JBL T110 CT IE

jbl kulakiçi kulaklık

Kablolu kulaklık arayanlar için oldukça kaliteli ve uygun fiyatlı bir alternatif sunan JBL T110, mikrofon ve müzik özelliklerden temel seviyede faydalanmak için oldukça ideal bir seçenek. Özellikle kulak içi kanal içi ile net telefon görüşmeleri yapmaya izin veren bu kulaklık, yassı kablosu ile rahat bir kullanım sunuyor. Tiz ve bas dengesi ile müzik deneyimini artıran kulaklıkla gürültü önleme özelliği yok, ancak JBL kalitesi ve garantisiyle geldiği için tercih edilebilir bir performans ürünü.

Pioneer SE E511

pioneer kulaklik

Kablolu kulaklıklar arasında üstün performansı ve diğer alternatiflere göre uygun fiyatı ile öne çıkan bir diğer ürün de Pioneer SE E511 kulak içi kulaklık. 1.2 metre uzunluğundaki kablosu ile oldukça kullanışlı olan bu kulaklıkta gürültü önleme özelliği bulunmuyor, fakat oldukça iyi bir ses kalitesi sunuluyor.

Çengelli bir yapıya sahip olan kulaklık, dikkat çekici tasarımının yanında akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Mikrofon özelliği sayesinde rahat telefon görüşmelerinin yapılmasına izin veriyor ve video oynatma, müzik dinleme gibi amaçlara hizmet ediyor. 69 dB duyarlılığı ve 8 gram ağırlığı ile oldukça kaliteli bir performans sunan Pioneer kulak içi kulaklık, aynı zamanda 24 ay garanti süresiyle dikkat çekiyor.

Xiaomi Redmi Airdots Basic 2

xiaomi bluetooth kulaklık

Kullanıcıların en beğendiği bluetooth kulaklıklardan olan Xiaomi Airdots, hem uygun fiyatı hem de yüksek performansı ile oldukça kaliteli bir deneyim sunuyor. 43 mAh kulaklık kapasitesine ek olarak şarj kutusu kapasitesinin 300 mAh olması, 12 saate kadar kesintisiz kullanım imkanı sağlıyor.

Kulaklık 1.5 saatte, kutu ise 2 saatte şarj oluyor ve 20 metreye kadar bağlantı sağlıyor. Ek olarak akıllı cihazlara kolayca bağlanabiliyor ve oynatma modunda kullanım avantajı veriyor. Bütün bu özellikleri ile oldukça rahat bir kullanım sunan Airdots Basic 2’nin oldukça dikkat çekici bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

Anker SoundCore R100

anker kulaklik

Anker SoundCore R100, Bluetooth 5.0 teknolojisiyle son derece hızlı bağlantılar kurabiliyor ve bünyesinde 10 mm dinamik sürücüler barındırıyor. Tam şarj edildiğinde 6.5 saate kadar aktif kullanımı destekleyen bu yüksek performanslı kulaklık, kutusu ile birlikte kullanıldığında bu süreyi 25 saate kadar çıkarıyor. Ayrıca sadece 10 dakikalık bir şarjla bile yaklaşık 1 saat çalışıyor. USB ile şarj etme imkanının yanında suya ve tere dayanıklı olmasıyla kulaklık deneyimini en üst seviyeye çıkarıyor.

Ayrıca çift mikrofon özelliği sayesinde sesli görüşme yaparken istenmeyen gürültülerin engellenmesini sağlıyor, böylece gürültülü ortamda kullanıldığında bile karşı tarafla net şekilde iletişim kurmanıza izin veriyor. Otomatik bağlantı, BassUp teknolojisi ve IPX5 sertifikası ile fiyatından beklenmeyen bir performans sunuyor. Bütün bunların yanı sıra 3 farklı boyutta esneyebilen ergonomik kulak ucuyla kullanıcı konforunu artırıyor.

Philips SHM7110U/10

philips kulaklık

Philips’in bu kulaklığı ilk bakışta estetik tasarımı ile dikkat çekiyor, ek olarak teknik özellikleri ile yeterli bir müzik dinleme imkanı sunuyor. Yüksek hassasiyetli bir mikrofonu olan kulaklıkta oldukça konforlu bir kafa bandı ile 2 metre uzunlukta kablo bulunuyor, dolayısıyla rahatlıkla kullanılabiliyor. Bunların yanı sıra dengeli bir ses ve ekstra bas ile müzik dinleme performansını iyileştiriyor ve ses düzeyini kablo üzerinden ayarlamaya izin veriyor. Ekstra yumuşak ve terletme yastıkları ile baskı oluşturmadan rahat etmenizi sağlıyor ve kullanıcılar kulaklık modüllerini özelleştirerek kendi modül desenini belirleyebiliyor.

Frisby Artemis Rainbow

fhp kulaklık

Oyuncular için oldukça uygun fiyatlı bir gaming kulaklığı olan Frisby Artemis Rainbow, dikkat çekici bir tasarıma sahip. USB bağlantısı ile kolay ve kullanışlı bir kulaklık olan Frisby’de 2.1 metre uzunluğa sahip bir kablo bulunuyor, bu da oyuncular için oldukça rahat bir kullanım avantajı sunuyor. Kulaküstü modeli ve tasarımı ile öne çıkan bu kulaklık aynı zamanda rahalığıyla biliniyor. Ergonomik tasarım oyun oynarken konfor sunuyor ve tatmin edici kablo uzunluğu ise sizi engellemiyor. Dayanıklı ve kaliteli bir oyun kulaklığı olan Artemis Rainbow, kullanıcı beklentilerini en iyi şekilde karşılayan ekonomik bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Ek olarak mikrofon özelliği ile oyun deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor ancak bu üründe gürültü önleme özelliği bulunmuyor, yine de kullanıcılar için en uygun alternatiflerden biri olarak geçiyor.

Gamepower – Mihawk

gamepower kulaklık

Uygun fiyatlı ve kaliteli bir gaming kulaklığı olan Gamepower Mihawk, sahip olduğu oynar başlıklı tasarımı sayesinde oyun oynarken rahat hareket etmeyi sağlıyor. Ek olarak 50mm ses sürücüleri kullanıyor ve bu fiyata göre kendi segmenti için oldukça yeterli bir performans sergiliyor. Ancak kullanıcıların en kaliteli ses deneyimi elde etmesi için kulaklık sürücüsü ile programını indirmeleri ve USB bağlantısı kurmaları gerekiyor.

Kablo uzunluğunun ortalama seviyede olması çok uzun kullanımlar için yetersiz gelebiliyor, fakat kulaklık RGB ile birlikte geliyor ve bu özellik oyun deneyimini artırmak için kullanılıyor. Ürün genel olarak uygun fiyatı ve ortalama ses kalitesi ile yeterli bir hizmet veriyor, fakat farklı tasarımı nedeniyle rahatlığın kişisel olarak test edilmesi öneriliyor.

Diğer Kulaklık Önerileri

Yukarıda önerdiğimiz ürünlerin dışında biraz daha yüksek fiyatlı ancak aynı derecede iyi performansa sahip kulaklıklar bulunuyor. Bu kulaklıklardan öne çıkanları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Xiaomi Airdots Pro 2
 • Xiaomi Mi Piston
 • JBL Free
 • Logitech Astro A10
 • Anker Soundcore Life Q10
 • Baderis BT1607
 • Philips SHS3300BK

Önerdiğimiz kulaklıklara ait rahatlık, kullanım ve teknik detaylar kullanıcı profiline göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca fiyatlar da güncel döviz kuruyla birlikte artıp düşebilir, bu nedenle en doğru seçimi kendi araştırmanız ve öznel ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak yapmanız önerilir. Dikkate almanız gereken başka parametreler varsa, kulaklık seçerken bu özellikleri ve diğer teknik detayları da incelemeniz gerekir.

Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

TavsiyeList.com Teknoloji Editörü. İçerik üreticisi, influencer ve bilgisayar mühendisi. Atari ile başlayan teknoloji ve oyun tutkusu, yazılımla devam etti. Teknoloji var ise varız.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir