1. Anasayfa
  2. Uygulama

En Doğru Yumurtlama Günü Hesaplama Uygulamaları 2024

En Doğru Yumurtlama Günü Hesaplama Uygulamaları 2024

Bu içeriğimizde en doğru yumurtlama günü hesaplama uygulamalarını size tanıtacağız ve 8 tane en doğru ve en kesin yumurtlama günü hesaplama uygulaması tavsiyesinde bulunacağız. Adet döngüsü çoğu zaman çalışma temposu, yoğun stres, yorgunluk ve hava değişimi gibi farklı sebeplere bağlı olarak bozulabilir; ancak günlük telaş içinde bu gecikme farkedilmeyebilir.

Adet döngüsünün gecikmesi her zaman hamilelik anlamına gelmese de, sağlık açısından farklı sorunların habercisi olabilir. Kendi vücudunuzu daha iyi tanımak, hamile kalmak için en ideal aralıkları belirlemek ve periyodik semptomları daha iyi gözlemek için yumurtlama uygulaması kullanmaya ihtiyacınız olabilir. Doğru bir uygulama seçimi ile döngüleri daha iyi takip eder, tekrar eden belirtileri daha iyi gözler ve hamile kalma olasılığını daha fazla artırabilirsiniz.

Yumurtlama Dönemi Hesaplama Uygulaması Kullanmanın Faydaları

Kadınların en büyük sorunlarından biri de adet döngülerini hesaplama sorunudur. Elle yapılan hesaplar çoğu zaman karışır ve bir süre sonra takip edilemez hale gelir, fakat kullanıcı bilgileri ile özdeşleşerek gelişmiş bir takvim deneyimi sunan uygulamalar bütün sürecin çok daha kolay takip edilmesini sağlar. Her ay girilen yeni verilerle güncellenen bu uygulamalar ek olarak şu faydaları sağlar:

  • Yumurtlama dönemlerini tahmin ederek hamile kalma ihtimalinin en yüksek olduğu aralığı belirler.
  • Olası gecikmelerde kullanıcıyı bilgilendirir ve mevcut semptomlar ışığında sorunun nedenlerine dair veriler sunar.
  • Bazı uygulamalarda adet döngüsü öncesi, sonrası ve sırasındaki değişkenler işaretlenebilir. Cinsel istek, ruh hali, uyku düzeni ve halsizlik gibi semptomların girilmesi hormonların vücut üzerindeki etkisini daha iyi anlamayı sağlar.
  • Polikistik over gibi kadın hastalıklarına dair semptomlar varsa bunların izlenmesine yardımcı olur.
  • Menopoz öncesi değişiklikleri takip eder.
  • Tatil, düğün gibi organizasyonların planlamasında etkili olur ve korunma yöntemi olarak kullanılabilir.

En Doğru Yumurtlama Günü Hesaplama Uygulamaları

Sadece adet takibi yapmaktan çok daha fazlasını sunan yumurtlama uygulamaları, sonraki dönemi en iyi şekilde hesaplar ve başlangıç ile bitiş tarihlerini önceki verilere göre düzenler. Böylece hamilelik ve doğurganlık bilgilerini paylaşır, ayrıca olası sağlık sorunlarının tespit edilmesine yardımcı olur. Regl döngülerinizi daha iyi anlamak için önerimiz olan bu 8 yumurtlama uygulamasını inceleyebilirsiniz:

1. Flo

flo

Arkasında gelişmiş bir yapay zeka teknolojisi bulunan Flo, bir yumurtlama uygulamasından çok daha fazlası. Eğlenceli arayüzü ve semptom girme özelliği ile döngünün en iyi şekilde takip edilmesine yardım eden Flo, önceki verilerle eşleştirerek her ay yeni bilgiler sunuyor. Böylece ruh hali, mod, cinsel aktivite ve kilo gibi verilerdeki değişikliklerin nedenlerini anlamaya yardımcı oluyor.

Uygulama 70’den fazla semptom ve aktivite girmeye izin veriyor, sürekli olarak iyileştirilmiş veri sağlıyor. “Hamile Kal” modu ile doğurganlığı artıracak öneriler yapıyor ve süreci sizin için kolaylaştırıyor. Ücretsiz çalışan uygulama, premium paketi ile bilgilendirici makaleler ve kişiye özel paylaşımlar sunuyor. Bu şekilde kadın sağlığı ve fiziksel etkileri konusunda farkındalık kazanmaya yarıyor. Uygulamanın su içme ve adım sayar gibi özellikleri de mevcut.

2. Pepapp

pepapp

Penapp uygulamasının sloganı, “Türkiye’nin ilk dijital kadın asistanı” olarak geçiyor. Kullanışlı arayüzü ile doğurganlık takibi ve döngü kontrolü yapmaya yarayan bu uygulama, hatırlatma bilgilendirmeleri ile regl sürecini kolaylaştırıyor. Doğum kontrol ilaç hatırlatmaları, kullanıcı anketleri ve döngüsel ipuçları ile sürecin iyileştirilmesini sağlayan Penapp eğlenceli içeriklere de yer veriyor. Ayrıca abonelerine özel çeşitli kadın markalarından kampanyalar sunuyor ve kadın sağlığı, günlük burç yorumu gibi gündem paylaşımları da yapıyor.

3. Clue

clue

Clue, Obstetrics & Gynecology Journal tarafından oluşturulmuş ve dünya genelinde yaygın olarak kullanılan bir döngü takip uygulaması. Estetik tasarıma sahip olan bu uygulama, aynı zamanda kullanışlı ve kolay bir arayüze de sahip. Sunduğu tek bir grafik üzerinden bütün verileri incelemeye izin veren Clue; regl dönemi, doğurganlık kontrolü ve PMS günlerini takip etmeyi sağlıyor. Böylece ruh halinizin düşük olacağı ve kendinizi kötü hissedebileceğiniz günleri sizin için hesaplıyor, ek olarak bunların neden olduğu konusunda bilgi veriyor.

Veri analizi yaparak her ay daha doğru hesaplamalar yapan uygulama, doğurgan olduğunuz günlerin ne zaman olduğu konusunda uyarı veriyor. Arkasında bilimsel kaynaklar bulunuyor ve bu nedenle tam olarak bir bilgi deposu olarak çalışıyor. Sunulan bilgiler ise tamamen doğru ve referanslı verilere dayanıyor, bu sayede hamile kalma ve korunma aralığını doğru şekilde belirleyebiliyorsunuz. Uygulamadan tam performans almak için ise ücretli paketlere geçmek gerekiyor.

4. Ovia

ovia

Kullanıcı deneyimini önemseyen uygulamalardan olan Ovia, özellikle çocuk sahibi olmak isteyenler ve hamileler için geliştirilmiş. Hamile kalma aralığını güne özel doğurganlık puanları ve sonraki regl tarih verileri ile birleştirerek sunan bu uygulama, bütün bilgileri kolayca görüntülemenize izin veriyor. Anne adayları içinse bebeğin anne karnındaki gelişimini gösteren günlük veriler sunuyor. Uzmanların hazırladığı içeriklerle hamile kalma, doğurganlık ve hamilelik sürecine dair ipuçları veriyor. Ek olarak adet döngüsünü yakından takip etmeyi sağlıyor. Uygulamanın yaygın olarak kullanılma nedenleri arasında tamamen ücretsiz çalışması ve ekstra ödeme gerektirmemesi yer alıyor.

5. Kindara

kindara

2011’den beri kullanılan Kindara, en popüler doğurganlık uygulamalarından biri. Bu uygulama, özellikle çocuk sahibi olmak isteyen fakat zorlanan çiftleri hedeflerine ulaştırma konusundaki başarısıyla biliniyor. Ayrıca regl döngüsünü takip etmeyi sağlıyor ve bilimsel olarak kanıtlanmış tekniklerle hamile kalma olasılığını artırıyor.

Uygulama Winx adı verilen akıllı bir termometre ile doğurganlık seviyesine üst düzey takip sağlıyor. Kendi yumurtlama sürecini takip etmek isteyen bir çift tarafından hazırlanmış olması nedeniyle, çocuk sahibi olmak isteyenlerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı hedefliyor. Döngüsel semptomları kaydetme özelliği bulunan uygulama, temel işlevleriyle ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ancak daha detaylı özelliklerden faydalanmak için premium üyelik oluşturmak gerekiyor.

6. Adet Takvimi – Regl Takvimi

adet takvimi

Simple Design Ltd. tarafından geliştirilen ve 100 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Adet Takvimi, kadınların hayatını kolaylaştırmaya odaklanan bir aplikasyon. 4,9 puanı ile son derece başarılı olan bu uygulama, yapay zeka tarafından desteklendiğinden veri analizini en iyi şekilde yapıyor. Google ile entegre çalışarak kişisel hedeflere karşılık veriyor. Hamilelik modu ve benzeri özellikleri sayesinde kişiye özel tasarımlar sunuyor, kişisel periyot ayarlamalarının düzenlenmesine yardımcı oluyor. Bütün diller tarafından desteklenmesi kullanımını kolay hale getiriyor. Ayrıca uygulamanın aktif kullanıcı desteği bulunuyor ve bu sayede çeşitli forum sitelerindeki sorulara göz atmanıza izin veriyor.

7. Hamilelik Takibi

hamilelik takibi

Arkasında Arbor Ltd.’nin bulunduğu Hamilelik Takibi, özellikle hamile kalmak isteyenlere odaklanan bir takip uygulaması. Türkçe menü bulundurması uygulamayı kullanışlı hale getiriyor. Sağlık izleyici ve STM ölçümleri ile ovulasyon aralığını belirleyen uygulama, en iyi hamilelik günlerinin hesaplanmasını sağlıyor. Takvime girdiğiniz verileri dikkate alarak olası gecikmeleri ve nedenlerini tarafınızla paylaşıyor, ek olarak bu konuda size yol gösterici olmayı hedefliyor. Sonuç olarak hamile kalma oranını 3 kata kadar artırıyor.

8. Adet Takvimim – Adet Takibi

adet takvimim

Yüksek puanlı yumurtlama takip uygulamalarından bir diğeri de Adet Takvimim adlı aplikasyon. Gizli mod özelliği ve basit arayüzü ile öne çıkan bu uygulama, kadın sağlığı konusundaki bütün ihtiyaçlarınızı karşılamaya çalışıyor. Adet döngüleri ve yumurtlama zamanı hesaplamalarında gelişmiş algoritma kullandığından doğru sonuçlar veriyor. Şık tasarımıyla dikkat çeken uygulama, ücretsiz kullanım imkanı sunuyor. Uygulama içi gösterilen reklam sıkıntısı ile ücretli plana geçince ortadan kalkıyor.

Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

TavsiyeList.com Teknoloji Editörü. İçerik üreticisi, influencer ve bilgisayar mühendisi. Atari ile başlayan teknoloji ve oyun tutkusu, yazılımla devam etti. Teknoloji var ise varız.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir