1. Anasayfa
  2. Film & Dizi

En İyi Kore Dizileri 2022

En İyi Kore Dizileri 2022

Merhabalar, bu içeriğimizde en iyi kore dizileri sizi bekliyor. Sizde en iyi Kore dizi önerilerini arıyorsanız doğru adrestesiniz. Birçok Kore dizisi hayranının şiddetle tavsiye ettiği efsaneleşmiş dizi yapımlarıyla birlikte 2022’nin en iyi Kore dizilerinden oluşan listeye gelin birlikte göz atalım ve bu çok beğenilen dizilere bir şans verelim.

TOMORROW (YARIN)

Listemizin başında en yenilerden olan Tomorrow dizisi yer alıyor. 2022 yılında Netflix’te yayınlanan dizinin ilk sezonu 16 bölümden ve her bölüm 60 dakikadan oluşuyor. Başrolleri Kim Hee-seon,Rowoon,Lee Soo-hyuk üstlendiği dizi aksiyon, fantastik ve dram türünde karşımıza çıkıyor. Dizinin konusuna baktığımızda genç bir adamın kaza sonucunda yarı insan yarı ruha dönüşüyor. Ve genç adam yeraltıdünyasında ölüm meleklerinden oluşan özel görevler üstlenen bir ekibe katılıyor. Fantastik türde Kore dizisi severler için tomorrow dizisi önerilen Kore dizileri arasında yerini almayı başarıyor.

 

TWENTYFIVETWENTYONE (YİRMİ BEŞ YİRMİ İKİ)

Listemizin ikinci sırasında yine yenilerden olan 2022 yılında yayınlanan Twenty Five Twenty One Kore dizisi yer alıyor. Dizi toplam 16 bölümden oluşuyor. Başrolleri Kim Tae-ri,Nam Joo-hyuk,Kim Ji-yeon üstlendiği dizi romantik ve dram türünde izleyiciyle buluşuyor. Dizinin konusuna bakacak olursak 1998’de Asya ekonomik krizi zamanında geçtiğini görüyoruz. Baek Yi Jin adındaki genç 23 yaşında spor muhabiri olarak iş bulur. Bu sırada burada çalışırken Na Hee Doadında bir eskrim sporcusuyla tanışır. Felaketin eşiğinde olan bir toplumda Baek Yi Jin ve Na Hee Do ilk karşılaşmalarını yaşarlar. Fakat ilerleyen zamanda birbirlerine zarar verirler. Sonraki yıl yeniden birbirlerine aşık olurlar. Dizinin ismi birbirlerine aşık oldukları yaşlarından yani yirmi beş ve yirmi iki yaşlarından geldiğini görüyoruz. Romantik ve dram türü severlerin ilgisini çekebilecek bir dizi olan Twenty Five Twenty One şans verilebilecek bir dizi olduğunu söylemek doğru olur.

 

MOONLOVERS (AY SEVERLER)

Listemizin üçüncü sırasında 2016 yapım olan Moon Lovers dizisi yer alıyor. Dizi toplam 20 bölümden oluşuyor. Scarlet Heart Ryeo, Lee Joon Gi, IU, Kang Ha Neul ve Hong Jong Hyun’un başrol olarak yer aldığı Güney Kore dizisi dram, tarih, romantik ve fantastik türde karşımıza çıkıyor. Konusu Tong Hua’nın Çin romanı “Bu Bu Jing Xin” e dayanan Moon Lovers dizisi güneş tutulması sırasında Goryeo Hanedanlığı zamanına geri giden ve orada diğer insanların korkudan önünde titrediği Wang So’ya (Lee Jun-Ki) aşık olan bir kızı (IU)anlatıyor. Birçok insanı etkilemeyi başaran gerçekten başarılı bir tarihi yapım olarak karşımıza çıkan Moon Lovers kesinlikle izlenmesi tavsiye edilen en iyi Kore dizilerinin başında geliyor.

 

GOBLİN

Listemizin dördüncü sırasında 2016’da yayınlanan Goblin dizisi yer alıyor.Dizi toplam 16 bölümden oluşuyor. Yönetmenliğini Secret Love, Lee Eun-Bok, senaristliğini de Kim Eun-Sook Goblin üstlendiği dizi fantastik drama türünde karşımıza çıkıyor. Goblin dizisinin konusu 900 yıl önce döneminin kralı tarafından göğsünden kılıç saplanmış ve ölümsüzlüğe mahkum edilmiş asker Kim Shin (Goblin) ve gelini Ji Eun-Tak arasındaki aşkı ve maceralarını anlatır. Goblin’in ölümsüz hayatının sona ermesi için göğsündeki saplı kılıcı çıkarması lazımdır. Ama bunu Goblin gelininden başkası yapamaz. Goblingelinini bulunca onunla ve Azrail ile aynı evde yaşamaya başlar. Goblin dizisi en çok izlenen yapımlar arasına girmiş ve birçok ödül kazanmıştır. Türkiye’de de Kore dizisi izleme alışkanlığı kazandıran bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. İzleyiciler tarafından çok sevilen ve tavsiye edilen bu dizi en iyi Kore dizilerinin başında gelmeyi başarıyor. Fantastik yapımları ve Kore dizilerini sevenler için vazgeçilmezlerden biri olabilecek başarılı bir dizi potansiyelinde olan Goblin izlenmesi tavsiye edilen dizilerin başında geliyor.

 

THE KING:ETERNALMONARCH

Listemizin beşinci sırasında 2020 yapım The King : Eternal Monarch geliyor. Toplam 16 bölümden oluşan dizi  dram, romantik ve fantastik türünde izleyiciye sunuluyor. Diziiki farklı paralel dünyada geçiyor. İnsanların dünyasında serbest olan şeytan diğer bir paralel dünyaya geçiş yapmaya çalışır. Bu duruma karşılık olarak da Kore İmparatoru Lee Gon (Lee Min-Ho) paralel dünyaya açılan kapıları kapalı tutmaya çalışmaktadır.Genel olarak baktığımızda dizi merak uyandıran ve sürükleyici bir anlatıma sahip. Çekim açılarıyla görüntü kalitesiyle ve konusuyla şans verilebilecek diziler arasında yerini alıyor.

 

Tale of the Nine Tailed

Listemizin altıncı sırasında 2019 yılında yayınlanan Tale Of The Nine Tailed yer alıyor. Dizi 16 bölümden oluşuyor. Romantik, Aksiyon ve Fantastik türde dizi severlerin dikkatini çekebilecek olan dizinin konusu dokuz kuyruklu bir tilki (kore mitolojisinde geçen efsanevi bir yaratık) ile bir insanın etrafında yaşanan olayları kapsar. Nam Ji-A, bir programın yapım yönetmenidir. Şehirlerinde yaşayan dokuz kuyruklu bir tilkinin varlığını öğrenir ve programına çıkartmak için onun peşine düşer. Ve bu şekilde olaylar gelişir. Tale Of The Nine Tailed özgün senaryosuyla mitolojik ve fantastik ögelerin güzel bir şekilde kullanıldığı kesinlikle tavsiye edilen kaliteli bir dizi olarak karşımıza çıkıyor.

 

CRASH LANDİNG ON YOU

Listemizin yedinci sırasında 2019’da yayınlanan Crash Landing On You alıyor. Başrolleri Hyun Bin,Son Ye-jin,Seo Ji-hye üstlendiği dizi romantik dram türünde izleyiciyle buluşuyor. Konusu başarılı Güney Koreli bir iş kadınının yamaç paraşütü yaptığı sırada ani bir fırtına nedeniyle ani iniş yapmak zorunda kalır. Ve burada saklanmasına karar verilen bir askerin hayatına girer. Bu şekilde dizide olaylar gelişmeye başlar. Dizi en yüksek puan alan üçüncü Güney Kore dizisi olarak en sevilen ve tavsiye edilen diziler arasında yerini almıştır.

 

DOCTOR STRANGER

Listemizin son sırasında 2014 yapım Doctor Stranger dizisi karşımıza çıkıyor. Başrolleri Lee Jong-suk,Jin Se-yun,Park Hae-Jin üstlendiği dizi dram, medikal ve romantizm türünde izleyiciye sunuluyor. Dizinin konusunda küçük yaşlarda olan Park Hoon (Lee Jong-Suk) ve onun babası Kuzey Kore tarafından kaçırılır. Kuzey Kore’de Park Hoon, doktor olan babası tarafından kendisi de doktor olmak için eğitilir. Park Hoon göğüs cerrahı alanında çok başarılı olur ve Güney Kore’ye kaçar. Park Hoon Güney Kore’nin en iyi hastanesi olan Dongwoo Üniversitesi Hastanesi’nde çalışmaya başlar. Ama Kuzey Kore’de sevdiği kızı bırakmıştır. Bunun için Kuzey Kore’den sevdiği kadını getirmek ister ve para kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdır. Konusuyla olsun oyunculuklarıyla olsun birçok insanı etkisine alan bu dizi önerilen ve sevilen diziler arasında yer almaktadır.

 

Bu yazımızda başta Kore dizisi hayranları olmak üzere birçok insanın tavsiye ettiği ve en çok beğenilen Kore dizilerini listeledik ve sizlere sunduk. Gerçekten başarılı konularıyla oyuncularıyla şans verilmesi gereken bu başarılı dizileri bizler çok beğendik umarım sizlerde beğenirsiniz.

Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

Hüseyin, uzun süredir tavsiyelist.com sitesinin şef editörlüğünü yapmaktadır. İşletme mezunu olan ve finans alanında meslek hayatına devam eden Hüseyin, Finans, Elektronik, Donanım, Sosyal Medya ve En iyiler kategorilerimizin içeriklerini üretmektedir.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir