1. Anasayfa
  2. Kitap

En İyi YDS Kaynak Önerileri – YDS Kitap Önerisi

En İyi YDS Kaynak Önerileri – YDS Kitap Önerisi

Bu içeriğimizde, en iyi YDS kitapları ve en iyi YDS kaynaklarını araştırdık ve en beğenilen ve en fazla tercih edilen en iyi YDS kaynak önerileri listesi hazırladık. En iyi 6 YDS kitap önerisi listemizi içeriğin devamında görebilirsiniz.

Yabancı Dil Sınavı olarak bilinen YDS, akademik çalışma yapmak, kamuda çalışmak, öğretmenlik ataması yapmak isteyenlerin girdiği bir yeterlilik sınavıdır. Toplam 80 sorudan oluşan çoktan bu seçmeli sınav, 150 dakika sürer. İyi bir puan almak isteyen adayların, sınav öncesi kaynak seçimini doğru yapması ve yeterli çalışması gerekir. Ancak piyasada çok fazla kaynak bulunması, adayların en iyi kaynakları bulmasını bir hayli zor hale getirir. 

YDS Kaynak Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

YDS öncesi yeterli çalışmak ve konu bilgisine sahip olmak gerekir. Sizi diğer adaylardan bir adım öne taşıyacak bilgi birikimiyle ihtiyacınız olan puanı alabilirsiniz. Bunun için kaynak seçimi oldukça önemlidir. Doğru ve güvenilir bir kaynak yardımıyla, gerekli altyapı ve kelime bilgisine sahip olursunuz. Bu durumda YDS’ye hazırlık aşamasında kaynak seçerken aşağıdaki hususları göz önünde bulundurmanız gerekir:

  • Seçtiğiniz kaynağın güvenilir olması ve güncel bilgiler içermesi önemlidir. Sınav formatına uygun soru kalıplarına yer veren kitaplar, sizleri sınava daha iyi hazırlar ve sınav sorularına aşina olmanızı sağlar.
  • YDS çoktan seçmeli bir sınav olsa da adayların okuma, anlama yetenekleri de ölçülür. Bu nedenle soru ve test kitaplarının yanı sıra, okumaya yönelik kitap seçimi de yapmalısınız. Düzenli okuma parçası çalışmalarıyla, sınav sorularını daha hızlı okursunuz.
  • Hızlı okuma alışkanlığı kazanmak ve kelime haznesini geliştirmek için internet üzerindeki kitap, makale ve dergi gibi açık kaynakları inceleyebilirsiniz.
  • Birden fazla kaynak seçimiyle farklı soru tiplerini öğrenebilirsiniz.
  • Sınav öncesinde, geçmiş yılların sorularına bakarak kendinizi geliştirmelisiniz. Sınav soru kalıplarına alışmak için KPDS, YDS, ÜDS, TIP DİL gibi sınav sorularını çözebilirsiniz.

En İyi YDS Kaynak Önerileri

YDS öncesinde doğru kaynak seçimi, sizi diğer adaylardan daha öne taşır. Doğru bir çalışma metodu ve güvenilir kaynak yardımıyla hedeflediğiniz puanı alabilirsiniz. YDS kaynak seçiminde her adayın mutlaka edinmesi gereken farklı kaynakları sizler için derledik. İşte en beğenilen 7 YDS kaynak önerisi…

1. Stratejilerle YDS Okuma Parçaları – Tercih Akademi Yayınları

stratejilerle yds

YDS sınavının kısıtlı süreye sahip olması ve uzun paragraf sorularla donatılması, adayların en fazla soru yetiştirme konusunda zorlanmasına neden oluyor. Bu nedenle altyapısı olan adayların öncelikle hızlı paragraf okuma ve anlama tekniklerine yoğunlaşması gerekiyor. Tam olarak bu konuda stratejileri ve soru çözme tekniklerini içerek bu kaynak, adayların YDS soru mantığına alışmasını ve daha hızlı okuma alışkanlığı kazanmasına odaklanıyor. Paragraf tipi soruların nasıl hızlı okunması gerektiği ve okuduğunu anlama teknikleriyle, adayların daha yüksek puan almasına yardımcı oluyor.

2. YDS Çözülmüş Soru Bankası – Benim Hocam Yayınları

benim hocam yds

Sınava hazırlık bakımından en güvenilir kaynaklardan olan Benim Hocam’ın YDS’ye özel hazırladığı bu soru bankası, sınav formatında sorular ve çözümlerini içeriyor. Çıkmış sorulara benzer mantıkta hazırlanan soruların çözüm tekniklerini öğrenmek ve soru çözme mantığını geliştirmek için oldukça ideal bir kaynak. Benim Hocam’ın kitap kaynaklarının yanı sıra, çevrimiçi internet sitesi üzerinde ücretsiz video içerikler de paylaşması, sınava hazırlık sürecinde adaylar için oldukça faydalı oluyor. Fazla sayıda adayın tercih ettiği bu kaynak, adayların genel anlamda memnun kaldığı kitaplar arasında ilk sıralarda geliyor.

3. YDS 10 Özgün Deneme Sınavı – Nobel Yayınları

yds 10 deneme

Sınava hazırlık sürecinde bilgi birikiminiz ne kadar yüksek olsa da, deneme sınavı çözme ayrı bir kabiliyet ister. Tam olarak sınav mantığına yönelik hazırlanan bu kitap, adayların sınav formatına adapte olması ve kendini denemesi için en ideal kaynaklardan biri. Önceki yılların çıkmış sorularına benzer yapıda özgün sorularla hazırlanan deneme sınavları, kendinizi denemeniz ve seviyenizi belirlemeniz için düzenlenmiş.

4. YDS Almanca Altın Sorular – Delta Kültür Yayınları

yds almanca altın sorular

İngilizce dışında en fazla kullanılan yabancı dil genellikle Almanca’dır. Almanca dil sınavına girecek adaylara özel hazırlanan bu kaynak, sınava yönelik soru kalıplarıyla adayların sınav mantığına alışmasına yardımcı oluyor. YDS dışında TESTDAF gibi sınavlara yönelik testler de bu kaynakta yer alıyor.

5. YDS Bireysel Çalışma Kılavuzu – Pelikan Yayıncılık

yds bireysel çalışma kılavuzu

Pelikan Yayıncılık, özellikle sınav sistemi konusundaki deneyimiyle öne çıkar. YDS’ye hazırlık sürecinde adaylara kılavuz niteliğinde hazırlanan bu 3 setlik kitap serisi, etkili çalışma yöntemlerinden soru çözme tekniklerine kadar faydalı pek çok bilgi içeriyor. Soru çözme tekniklerinizi geliştirmek ve sınav sistemine adapte olmak için oldukça ideal bir set.

6. 60 Günde Ezber Bozan YDS Kelimeleri – Modadil Yayınları

60 günde ezberbozan kelimeler yds

60 bölüm içeren bu kaynakta, her bölümde 20 ana kelime bulunuyor ve kelimelerin İngilizce cümleler içinde kullanımının yanında Türkçe karşılığı da yer alıyor. Bu kelimelerin eş, yakın veya zıt anlamlılarının da paylaşılması, yeni kelime öğrenmede adaylara oldukça faydalı oluyor. Kelime haznesini geliştirmeye yönelik alıştırma ve sorular içeren kaynak, 60 günde değerli kelimeleri öğrenmeye yardımcı oluyor.

7. YDS Okuma ve Kelime Çalışmaları – Modadil Yayınları

Özellikle okuma parçası ve kelime öğrenimine odaklanan bu kitap, adayların okuduğunu daha kısa sürede anlaması için faydalı ipuçlarıyla dolu. Kitapta çok sayıda paragraf yer alıyor ve paragrafta geçen önemli kelimeler altı çizili şekilde, Türkçe karşılığıyla birlikte veriliyor. Kelime haznesi gelişimi için oldukça faydalı olan bu teknik, adayların okuduğunu daha kısa sürede anlamasına da yardımcı oluyor. Kolaydan zora olacak şekilde hazırlanan kaynak, okuma becerisini hızlandırmaya oldukça yardımcı oluyor.

Sonuç

YKS için hazırlanan kaynaklardan ihtiyacınız olanını tercih ederek, sınava bir adım önde girebilirsiniz. İhtiyaca yönelik doğru kaynak seçimi, sizi sınavda hedeflediğiniz puana ulaştıracaktır. Paylaştığımız farklı kaynak önerilerini inceleyerek birden fazla kaynağı deneyebilir ve sınava daha iyi şekilde hazırlanabilirsiniz.

Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

TavsiyeList.com ürün inceleme editörü. Özellikle ev eşyaları konusunda oldukça titiz davranarak ürünleri inceleyip size öneriyorum. İstanbul Ticaret Üniversitesi / Pazarlama mezunu.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Yargı yayınlarının %100 YDS Soru Bankası da gayet başarılı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir