1. Anasayfa
  2. Donanım

En İyi Tanklı Yazıcı Tavsiyeleri ve Markaları 2024

En İyi Tanklı Yazıcı Tavsiyeleri ve Markaları 2024

Bu içeriğimizde en iyi tanklı yazıcı tavsiyelerini görebilir, en iyi tanklı yazıcı markalarını öğrenebilir ve en iyi tanklı yazıcı öneri listemizden bütçenize uygun seçim yapabilirsiniz. Eğer lazer yazıcı tavsiyelerine ihtiyacınız varsa yazının sonundaki en iyi lazer yazıcı tavsiyeleri başlıklı yazımızı görebilirsiniz.

Günümüzde artık pek çok insan evden çalışıyor ve evlerde sürekli olarak baskı alma ihtiyacı doğuyor. İşte özellikle son yıllarda hem evlerde hem de ofislerde kullanılan tanklı yazıcı modelleri oldukça popüler durumda.

Bunun en önemli sebeplerinden biri hem kullanım, hem de dolum açısından kolaylık sağlıyor olması. Bu içeriğimizde sizlere en iyi tanklı yazıcı tavsiyesinde bulunacağız ve en iyi 8 tanklı yazıcı tavsiye listemizi paylaşacağız. Peki piyasada bulunan en iyi tanklı yazıcı modelleri hangileri? Hep birlikte bakalım…

Tanklı Yazıcı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tanklı yazıcılar kırtasiyeye gerek kalmadan evde son derece kaliteli baskılar almanıza yardımcı oluyor. Elbette her üründe olduğu gibi tanklı yazıcılarda da dikkat edilmesi gereken noktalar var. Bu noktaları şu şekilde listeleyelim:

  • Marka ve model araştırması yaparak en iyi fiyat performans ürününü bulmak önemli.
  • Markaların artı ve eksi yönlerini araştırabilirsiniz.
  • Yazıcıyı kullanacağınız alanın büyüklüğünü hesaplamanız gerekiyor, nitekim seçeceğiniz yazıcı alanınızdan büyük olmamalı.
  • Eğer ofis ortamında kullanacaksanız daha hızlı baskı alan modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Renkli yazıcılar, siyah beyaz olanlara göre çok daha efektif bir kullanım imkanı sunar.

Siz de bu özellikleri göz önünde bulundurarak, kendiniz için en uygun tanklı yazıcının hangisi olduğuna karar verebilirsiniz.

En İyi Tanklı Yazıcı Tavsiyeleri

Tanklı yazıcılar, mürekkep püskürtmeli ve kartuşlu yazıcılara göre çok daha pratik bir şekilde doldurulabilir. Bu da size zamandan tasarruf sağlar. Aynı zamanda daha uzun bir kullanım ve daha düşük maliyet gibi olumlu etkileri bulunur. Biz de bu yazımızda en iyi tanklı yazıcı modellerini araştırdık ve en iyi olduğunu düşündüğümüz 8 tanklı yazıcı modelini listeledik.

1. Epson Ecotank L3156

epson tanklı yazıcı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Epson L3156 kablosuz ve Wifi özelliği ile çalışan bir cihaz. Kartuşsuz bir yazıcı olan Epson’un bu ürünü, mürekkep şişeleri ile doldurularak kullanılıyor ve oldukça kolay bir şekilde dolum işlemi gerçekleştirilebiliyor. 8100 sayfa siyah ve 6500 sayfa renkli baskı alabiliyor ve bu da yaklaşık olarak 3 yıllık mürekkep değiştirmeden kullanmak anlamına geliyor. Mobil baskı özelliği de bulunan bu tanklı yazıcı, oldukça düşük bir baskı maliyetine sahip. Kolay dolum özelliği, herhangi bir şekilde pislik çıkarmaz. Bu da hem yazıcının hem de yazıcının bulunduğu alanın sürekli temiz kalmasını sağlar.

2. Epson Ecotank L850

epson l850

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Fotoğraf baskısı konusunda en iddialı tanklı yazıcılardan olan Epson Ecotank L850, yaklaşık olarak 1900 adet 15×10 boyutlarında baskı alabiliyor. Bu da özellikle fotoğraf baskısı konusunda çok düşük maliyetler anlamına geliyor. Bu tanklı yazıcı hem kameralardan, hem de hafıza kartlarından baskı alabiliyor. Kolay doldurulabilir bir mürekkep tankına sahip olan Epson L850’yi herhangi bir bilgisayar bağlantısı olmadan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fiyat performans olarak piyasada bulabileceğiniz en başarılı ürünlerden biri.

3. Canon PIXMA G2420 Mega Tank Yazıcı

canon tanklı yazıcı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Son derece başarılı bir baskı hızına sahip olan Canon’un bu tanklı yazıcısı A4 boyutlarında kenarlığı olmayan fotoğraflar basmanıza olanak tanıyor. 4 adet kolay doldurulabilen mürekkep tankına sahip. Bakım kartuşları ise gerekli görüldüğü durumlarda değiştirilebiliyor. Cihaz üzerinde yer alan 2 satırlı LCD ekran sayesinde tüm işlemleri rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz. İsterseniz afiş baskısı da alabilirsiniz. İçerisinde yer alan hibrit mürekkep sayesinde hem net metinler hem de canlı fotoğraflar basmak mümkün. Mürekkep tanklarının yüksek verimliliğe sahip olması nedeniyle sürekli baskı alabilirsiniz. Baskı ve tarama yapabilen cihaz, aynı zamanda fotokopi de çekebiliyor.

4. Brother DCP-T310

brother tanklı yazıcı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Tarayıcı ve yazıcı özelliği bulunan Brother tanklı yazıcı, aynı zamanda fotokopi de çekebilen bir cihaz. Filipinler menşeli olan bu ürün, 128 MB genişliğinde bir dahili belleğe sahip. Dakikada 6 sayfa renkli ve dakikada 12 sayfa siyah beyaz baskı alabiliyor. İlk baskı süresi 8 saniye olan cihaz, bir LCD ekrana sahip. Wi Fi özelliği bulunmuyor ve yalnızca kablolu bağlantı ile kullanılabilir. Kartuşu tamamen doldurduğunuz zaman 5000 sayfa renkli ve 6500 sayfa siyah beyaz baskı alabilirsiniz.

5. HP Smart Tank 519 3YW73A

hp tanklı yazıcı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

HP Smart Tank tanklı yazıcı, fotokopi ve tarama özellikleri de sunan çok fonksiyonlu bir yapıda. Renkli olarak baskı alındığında dakikada 5 sayfa ve siyah beyaz baskıda ise dakikada 11 sayfa basabiliyor. Çift taraflı baskı almak isterseniz bunu otomatik olarak gerçekleştiremezsiniz, ancak manuel şekilde mümkün. Cihaz ile mobil baskı alınabiliyor ve wifi özelliği de mevcut. LCD ekrana sahip olan bu cihazda 100 sayfalık bir kağıt haznesi bulunuyor. 256 MB dahili belleği var ve aynı zamanda bluetooth ile de bağlantı kurulabiliyor.

6. Epson Ecotank L3260

epsonl3260

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Yazıcı dendiği zaman akla ilk gelen markalardan olan Epson’un bu tanklı yazıcı modeli, fiyat olarak biraz yüksek olmasına rağmen sahip oldukları özellikleri bakımından iş görebilecek düzeyde. Önbelleği bulunmayan bu cihaz, dakika 10 siyah beyaz, 5 de renkli baskı alabiliyor. İlk baskı süresi ise 10 saniye. A3 baskı olanağı bulunmayan bu yazıcı renkli olarak tarama yapabiliyor. Kartuş tamamen dolu olduğu zamanlarda 4500 sayfa siyah ve 7500 sayfaya kadar renkli baskı alabiliyor. Aynı zamanda wifi özelliği sayesinde kablosuz olarak baskı alabilirsiniz.

7. HP Smart Tank 515

hp smart tank yazıcı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Çok fonksiyonlu tanklı yazıcılardan biri olan HP Smart Tank 515, 4 adet mürekkep tankına sahip ve çok kolay bir şekilde doldurulabiliyor. 5.08 santimlik bir LCD ekrana sahip olan cihaz, 100 sayfalık kağıt hacmine ve 256 MB hacminde bir önbelleğe sahip. Bluetooth bağlantısı ile de çalışabilen cihaz hem Windows hem de MacOS cihazlar ile uyumlu. Düz kağıt ile birlikte broşür, fotoğraf kağıdı, parlak kağıt ve zarf gibi kağıt türleri üzerine baskı alabiliyor. İlk sayfa çıkış süreleri siyah baskı için 14 ve renkli baskı içinse 20 saniye. Siyah beyaz olarak dakikada 11, renkli olarak dakikada 5 sayfa basıyor. Çift taraflı baskı ise otomatik değil, manuel.

8. Epson Ecotank L14150

epson l14150

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Epson tarafından üretilmiş olan bu cihazın en önemli özelliği A3 baskı alabiliyor olması. LCD ekranı sayesinde herhangi bir bilgisayara gereksinme olmadan baskı alabilir. 250 sayfalık bir ön kağıt tepsisi bulunan cihaz, ultra düşük bir maliyete sahiptir. Epsonun bu tanklı yazıcının öne çıkan bir diğer özelliği ise otomatik olarak çift taraflı baskı alabiliyor olması. Isıya son derece dayanıklı bir baskı kafası olan Precision Core kullanan cihaz, bu sayede çok hızlı bir şekilde baskı alabilir. Hem kompakt, hem de şık bir tasarıma sahip olan bu cihaz, hem evlerde hem de ofislerde kullanılabilecek en iyi tanklı yazıcı modellerinden biri.

Satın Alabileceğiniz Diğer Renkli Tanklı Yazıcı Modelleri

Her ne kadar yukarıda verdiğimiz liste en iyi tanklı yazıcı modellerini içeriyor olsa da, elbette piyasada bulunan renkli yazıcılar yalnızca bunlarla sınırlı değil. İnternet ortamındaki listelere göre en çok satılan diğer tanklı yazıcı modelleri ise şu şekilde:

  • Epson Ecotank L3251
  • Epson Ecotank L3266
  • Brother DCP-T220
  • HP Ink Tank 315

Siz de yapmış olduğumuz bu liste içerisinden kendiniz için en uygun olanı tercih edebilir ve evinizde ya da ofisinizde kaliteli baskılar almaya başlayabilirsiniz.

Eğer lazer yazıcı tavsiyelerine ihtiyacınız varsa aşağıdaki en iyi lazer yazıcı tavsiyeleri başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

thumbnail
Önerilen Yazı
En İyi Lazer Yazıcı Tavsiyeleri, Önerileri ve Markaları – 2024
Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

Hüseyin, uzun süredir tavsiyelist.com sitesinin şef editörlüğünü yapmaktadır. İşletme mezunu olan ve finans alanında meslek hayatına devam eden Hüseyin, Finans, Elektronik, Donanım, Sosyal Medya ve En iyiler kategorilerimizin içeriklerini üretmektedir.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir