GenelGündelik Tavsiyeler

En İyi 10 Erkek Parfümü 2022

En İyi 10 Erkek Parfümü 2022

Bu makalemizde erkekler tarafından beğenilerek kullanılabilecek en iyi 10 parfümü inceliyoruz. Parfümler yazlık ve kışlık olarak çeşitli kategorilere ayrılmaktadır. Yaz aylarında genellikle taze ve hafif parfümler kullanılırken, kış aylarında baharatlı ve yaz aylarına göre daha ağır parfümler kullanılmaktadır. Tende en çok kalıcı, en iyi aromaya sahip parfüm, en iyi erkek parfümü, kadınların en çok sevdiği erkek parfümleri, çevrenizdekileri en çok etkileyici erkek parfümleri gibi soruların cevaplarını aşağıdaki makalemizde cevapladık.

Prada L’Homme Intense

Prada L’Homme Intense parfümü temiz, sabunsu hafif pudramsı bir koku içermektedir. Sandal ağacından gelen kremsi bir yapıya da sahip olmakla beraber günlük hayatta, ofis ortamında, kapalı ortamlarda çok rahat kullanabilirsiniz. Parfümün içeriğinde İris başroldedir. İris çiçeğinden gelen bu koku koklayanı kendine hayran bırakmaktadır. Kışa ve sonbahara daha çok yakışan bir parfüm olarak bilinmektedir. Yaz aylarında tercih edilme oranı pek fazla değildir.

Givenchy Gentleman Edp

Genel beğeniye çok uygun olan bu parfüm birçok kadın tarafından beğenilmektedir. Parfümde iris baskın olarak yer almaktadır. İris çiçeğinin kökü gibi kokmaktadır koklayana serin ve pudramsıl bir koku hissettirmektedir. Parfüm açılışta intensi andırabilir fakat sonrasında farklı bir koku hissettiriyor çok hafif karabiber ve lavanta kokusunu da barındırıyor. Kış ve sonbaharda kullanılması daha çok önerilen bu parfüm yaz aylarında genellikle tercih edilmemektedir.

Yves Saint Laurent La Nuit De L’Homme

Yves Saint Laurent La Nuit De L’Homme parfümü genel beğeniye uygun, bileğimize sıkıp sürekli koklamak isteyeceğimiz türden bir parfümdür. Parfüm açılışını baharatlı yapıyor ve kakuleyi (kakule çiçeği) hissedebiliyorsunuz. Parfümün içerisinde bergamot havasıyla birlikte bir tatlılık havası var. Parfüm tende kaldıkça lavanta ve sediri (sedir ağacı) hissediyorsunuz. Genelde kadınlar da bu parfümü uzaktan duyduklarında çok beğenmektedirler. Yaz sıcakları haricinde her daim kullanılabileceğini düşünmekteyiz. Yaş aralığı olarak ise 20-22 yaşından sonraki yaşta olan kullanıcılar için önermekteyiz.

Azzaro Wanted by Night

Azzaro Wanted by Night parfümü şişesinin şeklinden dolayı bir önyargıya maruz kalmaktadır. Genellikle şişesinin fiziki yapısı kötü olan parfümlerin kokusunun da kötü olacağı düşünülmektedir fakat parfüm genel beğeniye uygundur. Özellikle kadınların beğeneceğini düşünmekteyiz. Parfümün baharatlı ve tatlı bir yapısı vardır. Parfümün isminden de anlaşılacağı gibi geceye daha uygun bir parfümdür, gece dışarı çıkarken veya bir etklinliğe katılacakken kullanılabilecek bir parfümdür. Açılışta meyve kokusu hissettirmektedir özellikle mandalina hissiyatı belirgindir daha sora tarçın ve tütün hissiyatı içermektedir en sonda ise vanilyadan gelen bir tatlılık hissediyoruz. Baharatlı ve tatlı yapısından dolayı hergün kullanılmasa bile arada özellikle kış ve sonbahar aylarında tercih edebilirsiniz.

Chanel Blue De Chanel Edt

Chanel Blue De Chanel Edt parfümü kimseyi rahatsız etmeyeceğiniz birçok ortamda rahatlıkla kullanabileceğiniz, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında tercih edebileceğiniz bir parfümdür. Parfüm açılışını narenciyeyle yapıp özellikle greyfurt kokusunu hissettirmektedir. Ardından Zencefil ve tütsü kokularını da hissediyorsunuz. Chanel Blue De Chanel Edt parfümünü joker olarak görebilirsiniz her ortamda hiç düşünmeden sıkabileceğiniz bir parfümdür. Bu parfümün dezavantajlarını düşünecek olacak olursak toplumda çok kullanılıyor olması, piyasada çok fazla taklidinin olması gibi dezavantajları söyleyebiliriz.

Costume National Homme

Costume National Homme soğuk havalar için kullanılabilecek bir parfüm olarak bilinmektedir. Parfümün yayılımı çok kuvvetildir, çevrenizdeki çoğu insana kokusunu hissettirebilirsiniz. Fakat kapalı ortamlarda sizi boğabilecek bir yapıya sahiptir. Açık alanlarda kullanılmasını önermekteyiz. Baharatlı ve odunsu bir parfümdür açılışında greyfurtla birlikte karanfil, tarçın ve kekik kokularını yoğun bir şekilde hissediyorsunuz daha sonra ise sandal ağacı kokusunu hissettiriyor. Costume National Homme parfümü çok kuvetli ve tende uzun süre kalmasıyla ön plana çıkmaktadır. Tavsiyelist.com olarak bu parfümü olgun bir parfüm olarak tanımlıyoruz ve kullanım yaşı olarak 25-26 yaş üzerine daha çok yakışacağını düşünmekteyiz.

Christian Dior Eau Sauvage Extreme

Christian Dior Eau Sauvage Extreme parfümü aromatik bitki içerikli bir yapıya sahiptir. Açılışını narenciyeyle yapmaktadır limon ve bergamot kokusundan sonra lavanta kokusu hissediyorsunuz. Ayrıca içinde biberiye, nane ve fesleğen de bulunmaktadır. Christian Dior Eau Sauvage Extreme parfümünü olgun bir parfüm olarak görmekle birlikte 35 yaş üstü kullanıcıların daha çok beğeneceği parfüm olarak görmekteyiz. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarına çok yakışan yazın belki biraz ağır olan farklı parfümlerden biridir.

Valentino Uomo Intense

Valentino Uomo Intense parfümü kullanışlılık olarak oldukça yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. İris (iris çiçeği) yoğun olarak kullanılmış olup irise kremsi bir vanilya eşlik etmektedir. Kış soğuklarına, sonbahar soğuklarına yakışan bir parfümdür. Parfümü gün içinde kullanabilmekle beraber akşam yemeğinde veya katıldığınız bir etkinlikte rahatça kullanabilirsiniz. Olgun ve oturaklı bir parfümdür 25 yaş üzerine yakışacağını düşünüyoruz. Kokusunu duyduğumuz zaman parfümü birkaç kez daha sıkıp kokusunu defalarca içimize çekmek isteyeceğimiz parfümlerden biridir.

Guerlain L’Instant de Guerlain Extreme Edp

Guerlain L’Instant de Guerlain Extreme Edp parfümü içerisinde kakao içermektedir. Narenciyelerle birlikte açılışı yaptıktan sonra çikolatamsı kokuyu hissediyoruz. Yıldız anason bitkisinin verdiği baharatlı bir hava mevcuttur. Sandal ağacının da çok hoş kremsi yapısı içerisinde vardır. Çok soğuk havalarda, kış soğuklarında harika bir parfüm olduğunu düşünüyoruz. Dış ortamlarda, açık ortamlarda daha uygun olacaktır kapalı ortamlarda boğucu bir yapısını görebiliriz. Parfüm tenimizde kaldıkça kokusunun yumuşadığını ve güzelleştiğini gözlemliyoruz. Parfümü yaş olarak 25 yaş üstüne daha çok yakıştırıyoruz. Paçuli (nane ve ısırgan otu) bitkisini seviyorsanız kaçırmayacağınız parfümlerden biridir.

 

Cartier Declaration Edp

Cartier Declaration Edp parfümü oldukça baharatlı bir parfümdür, kimyon kokusu yoğun olarak bulunmaktadır. Parfüm odunsu notalarla desteklenmiştir meşe yosunu gibi bitkileri hissediyoruz. Açılışta biraz sert fakat kuruduktan sonra tende çok güzel bir hava bırakmaktadır. Aromasında kimyon bulunduğu için çok genel beğeniye uyan bir parfüm değildir. Olgun ve oturaklı bir parfümdür 30 yaş ve üzerine tavsiye etmekteyiz. Kış ve sonbahar soğuklarında kullanılması daha iyi bir etki bırakacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu