1. Anasayfa
  2. Uygulama

En İyi Radyo Kanalları – En Çok Dinlenen Radyo Kanalları 2024

En İyi Radyo Kanalları – En Çok Dinlenen Radyo Kanalları 2024

Her ne kadar eski zamanlara oranla daha az tercih ediliyor olsa da gerek trafikteyken, gerekse de çalışma ortamında radyo dinleniyor. Türkiye’de bazıları çok köklü olan, bazıları ise nispeten yeni kurulmuş çok sayıda radyo istasyonu bulunuyor. Peki bu istasyonlar arasından en iyi radyo kanalları hangileri? Bu yazımızda sizler için, Türkiye’de bulunan en iyi radyo kanallarını derledik…

En İyi Radyo Kanalları 

Sizler için Türkiye’nin en çok dinlenen, hakkında en çok öneri yapılan ve sosyal medyada en çok konuşulan radyo kanallarını listeledik. İşte karşınızda Türkiye’nin en iyi 10 radyo kanalı…

1. Kral FM (“İlaç gibi radyo!”)

kral fm

1992 yılından kurulan ve bugüne dek yayın hayatını sürdüren Kral FM, bugün Doğuş Holding bünyesinde bulunur. “İlaç gibi radyo!” sloganı ile yayın hayatını sürdüren Kral FM İstanbul’da 92.0, Ankara’da 102.4 ve İzmir’de ise 96.2 frekansı üzerinden dinlenebilir.

Kral FM radyo kanalının Türkiye’nin hemen hemen her noktasında karasal yayını bulunduğu gibi, internet üzerinde bulunan çeşitli radyo platformları üzerinden de dinlenebilir. Kral FM bünyesinde Bedirhan Gökçe, Kahraman Tazeoğlu ve Faik Çetiner gibi önemli isimleri barındırır. Kral FM şu anda evlerde, araçlarda ve işyerlerinde en çok dinlenen radyo istasyonu durumundadır. Radyo üzerinden genellikle Türkiye’nin üst sıraları zorlayan ve en çok dinlenen şarkılar çalınır.

2. TRT FM – (“Uzakları Yakın Eden Radyo”)

trt fm

TRT FM, 1964 yılında kurulmuş olan bir radyo istasyonudur ve şu anda Türkiye’nin en eski radyo istasyonu durumundadır. “Uzakları Yakın Eden Radyo” sloganı ile yoluna devam eden TRT FM, aktif olarak 20’nin üzerinde program yayınlamakta ve Türkiye’nin en sevilen, en deneyimli radyocuları ile çalışmaktadır.

TRT FM, Türkiye’nin neresine giderseniz gidin dinleyebileceğiniz tek radyo kanalı durumunda bulunur. Farklı formatlarda programları bulunan ve yine pek çok müzik türüne yayın akışı içerisinde yer veren TRT FM, diğer rayon istasyonları ile mukayese edildiğinde daha yüksek bir yaş grubuna hitap etmektedir. Radyo kanalını İstanbul’da 91.4, Ankara’da 88.0 ve 100.3, İzmir’de ise 91.2 frekansları üzerinden dinleyebilirsiniz.

3. Süper FM – (“Her Şey Boş, Süper FM’le Coş!”)

Türkiye’nin en büyük radyo platformu olan Karnaval Group bünyesinde bulunan Süper FM, 1992 yılında kurulmuş ve yayınlarını kesintisiz olarak sürdürmüş olan bir radyo kanalıdır. Sloganı “Sınırsız Hit Müzik” olan kanal, ağırlıklı olarak Türkçe Pop türünde şarkılar yayınlamaktadır.

Kanal, uzun yıllar boyunca “Her Şey Boş, Süper FM’le Coş!” sloganı ve jingle olarak kullandığı Yasak Elma’nın Harem’de Dans şarkısı ile dillere dolanmıştır. Kanal zaman zaman Türkiye’nin en iyi pop şarkılarından oluşan Top 10 ve Top 20 listeleri yayınlar. Kanalı dinlemek için İstanbul, Ankara ve İzmir’de 90.8 frekansını kullanabilirsiniz. Eğer isterseniz Karnaval Radyo üzerinden de Süper FM’i dinleyebilirsiniz.

4. Alem FM – (“Cümle Alem Burada”)

alem fm

1994 yılında kurulan ve Türkiye’nin köklü radyolarından biri olan Alem FM, “Cümle Alem Burada” sloganı ile yayın yapmakta ve ağırlıklı olarak karışık formatta Türkçe şarkılar yayınlamaktadır. Esmedya bünyesinde bulunan radyo kanalı, aynı zamanda Lig Radyo ile de kardeş kanal durumundadır.

Özellikle gündüz kuşağında evlerde ve işyerlerinde en çok dinlenen radyo istasyonlarından biridir. Kanal, İstanbul’da 89.2, Ankara’da 105.3 ve İzmir’de ise 89.3 frekanslarında yayın yapmaktadır.

5. Slow Türk – (“Aşkın Frekansı!”)

2005 yılından bu yana yayın hayatını sürdürmekte olan Slow Türk, kendi yayın formatı içerisinde en çok dinlenen radyo istasyonlarından biri durumunda. “Aşkın Frekansı!” sloganı ile yayın yapmakta olan, ağırlıklı olarak Türkçe slow müzik formatında şarkılar yayınlar.

Slow Türk, 2015 yılında düzenlenmiş olan 4. Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri’nde, o yılın en iyi slow müzik radyo ödülünü kazanmıştır. İstanbul’da 95.4 ve Ankara’da 95.3 frekanslarında yayın yapan Slow Türk, İzmir’de ise 87.7 frekansından dinlenebiliyor.

6. Radyo Fenomen – (“Maximum Hit Müzik”)

2007 yılında Cem Hakko ve Olivier Mauxion tarafından kurulmuş olan Radyo Fenomen, çok kısa süre içerisinde ses getirmiş ve Türkiye’nin en çok dinlenen radyolarından biri haline gelmiştir. Bu durumun oluşmasında radyonun çalışmış olduğu ünlü isimlerin etkisi büyük olmuştur.

“Maximum Hit Müzik” sloganı ile yayın yapan Radyo Fenomen, Yabancı dilde ve farklı türlerde dünyanın en çok dinlenen şarkılarına yer vermektedir. Türkiye’de yabancı müzik yayını yapan radyolar arasında en çok dinlenen radyo istasyonu durumundadır. Radyo Fenomen’i radyolarınız üzerinden dinlemek isterseniz İstanbul için 100.4, Ankara için 98.8 ve İzmir için 98.0 frekansını kullanabilirsiniz.

7. Power Türk – (“Önce Müzik!”)

2001 yılından bu yana Türkçe Pop müzik türünde yayın yapan Power Türk, yalnızca radyo üzerinden değil, aynı zamanda televizyonlar üzerinden de yayın yapan bir radyo kanalıdır. Sloganı “Önce Müzik!” olan Power Türk 2007, 2008, 2019 ve 2020 yıllarında olmak üzere 4 adet müzik ödülleri düzenlemiştir. Kanal İstanbul’da 99.8, Ankara’da 106.9 ve İzmir’de ise 105.0 frekansından dinlenebiliyor.

8. Best FM – (“Radyonuz Açık Olsun”)

best fm

1993 yılında kurulan Best FM, yayın hayatını Ajda Pekkan’ın Kimler Geldi Kimler Geçti şarkısı ile başlatan, Türkiye’nin köklü radyo istasyonlarından biridir. Best FM, 2012 yılında gerçekleştirmiş olduğu ve Cem Arslan’ın sunduğu Gazoz Ağacı programını mobil yayın aracı ile yayınlamış ve Türkiye’de mobil olarak yayın gerçekleştirmiş olan ilk radyo kanalı olmuştur.

“Radyonuz Açık Olsun” sloganı ile yayın yapmakta olan Best FM İstanbul’da ve İzmir’de 98.4, Ankara’da ise 98.3 frekansından dinlenebiliyor.

9. Joy Türk

joytürk

Joy Türk 2003 yılında kurulmuş olan ve Türkiye’deki pek çok önemli radyo gibi Karnaval Radyo bünyesinde bulunan, başarılı bir radyo kanalıdır. Türkçe Pop, Rock, Slow, Rap ve Arabesk gibi çok farklı müzik türlerine ait şarkıları yayınlayan kanal, bir dönem City FM ve Lokum FM isimleri ile yayın gerçekleştirmiştir. Deniz Akbaba ve Cemil Orhon gibi önemli isimler ile çalışmakta olan kanal karasal olarak İstanbul’da 89.0, Ankara ve İzmir’de ise 106.0 frekansında yer alıyor.

10. Radyo D

radyo d

1994 yılında kurulmuş olan Radyo D, ağırlıklı olarak Türkçe Pop müzik türüne ait parçalar yayınlar. Radyo D, zaman zaman özellikle haber bültenlerinde Kanal D ile ortak yayınlar gerçekleştirir. Bünyesinde Hakan Eren, İrfan Aslanhan ve Hilal Özgani gibi önemli isimleri bulunduran Radyo D, Türkiye’de toplamda 31 merkezde radyo frekansları üzerinden dinlenebilmektedir. Eğer siz de Radyo D dinlemek isterseniz İstanbul, Ankara ve İzmir için 104.0 frekansını kullanabilirsiniz.

En İyi Radyo Kanalları Listesi Neye Göre Yapılıyor?

Türkiye’deki radyo kanalları ile ilgili olarak bugüne kadar oluşturulmuş pek çok liste bulunuyor. Bu listeler oluşturulurken, sıralamanın belirlenmesi adına farklı parametrelerden faydalanılıyor. Biz de bu listeyi oluştururken şu parametreleri göz önünde bulundurduk:

  • Dijital ortamda radyo kanalı hakkında yapılmış yorumlar,
  • Dinlenme oranları,
  • Sosyal medyada aldıkları etkileşim oranları,
  • En çok dinlenen radyo anketleri.

Tüm bu parametreler bir araya getirildiğinde, Türkiye’nin en iyi radyo kanalları listesi bu şekilde oluştu.

Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

TavsiyeList.com Teknoloji Editörü. İçerik üreticisi, influencer ve bilgisayar mühendisi. Atari ile başlayan teknoloji ve oyun tutkusu, yazılımla devam etti. Teknoloji var ise varız.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir