1. Anasayfa
 2. Otomobil

En İyi Araba Brandası Markaları – Oto Branda Tavsiyesi

En İyi Araba Brandası Markaları – Oto Branda Tavsiyesi

Bu içeriğimizde sizlere en iyi araba brandası markaları tavsiye listesi hazırladık ve 5 oto branda tavsiyesinde bulunduk. Gerek yaz aylarında, gerekse de kış aylarında arabaları genellikle açık alanlara park ediyoruz. Araçların sık kullanıldığı durumlarda branda kullanmak belki çok mantıklı değil ama, eğer uzun süreli olarak park edecekseniz branda kullanmak doğru bir tercih olabilir.

Soğuk havalarda yağmur ya da dolu, sıcak havalarda ise güneş aracın ciddi olarak zarar görmesine neden olabilir. Bu durum araç sahipleri için ekonomik bir külfet yaratır. İşte hem aracınızı korumak, hem de bu ekonomik külfetten kurtulmak için araç brandası kullanmak tercih edebileceğiniz yöntemlerden biri.

Araba Brandası Satın Alma İpuçları

1.Uygun boyutu seçin

Araç kaplamanızdan en iyi korumayı elde etmek için, tam ve güvenli bir şekilde oturması gerekir. Özel modele yakın bir modele yatırım yapmak istemiyorsanız yine de aracınızın boyutlarına bakıp aracınızın boyutuna mümkün olduğunca yakın bir kaplama seçebilirsiniz.

2. Hava koşullarına karşı dayanıklılığa öncelik verin

Aracınıza en çok zarar verecek şey şiddetli yağmur, dolu, kar gibi olumsuz hava koşullarıdır. Aracınızı korumak için dışarıda kullanılacaksa örtünüzün en azından suya dayanıklı olmasını istersiniz. Ekstra koruma için yoğun kar veya doluya karşı koruma sağlayacak kadar kalın ve sıcak aylar için UV korumasıyla yapılmış araba kılıflarını arayın.

3. Arabanıza erişimi düşünün

Aracınıza kapağın tamamını çıkarmadan erişebilmek istiyorsanız yan kapı veya bagaj fermuarı gibi bu işlemi kolaylaştıracak özelliklere bakın. Hırsızlıktan endişeleniyorsanız, bazı kapaklarda ekstra bir güvenlik katmanı eklemek için kilidi tutabilecek halkalar bulunur.

Araba Brandası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araba brandası seçerken bazı noktalara dikkat etmeniz, arabanızı korumaya çalışırken ona zarar vermenizi önler. Aracınızı korumak konusunda maksimum verim alacağınız araba brandasını seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar şu şekilde:

 • İçi pamuklu branda seçmek araç yüzeyinin çizilmesini engeller,
 • Kalın etli ve miflon yoğunluğu yüksek olan malzemeler tercih edilmelidir,
 • Dış etkenler ile zarar görmeyecek, dayanıklı bir malzemeden üretilmiş olmalıdır,
 • Branda boyutu aracınız ile uyumlu olmalıdır.

Branda ile ilgili dikkat etmeniz gereken bu noktalar dışında, branda kullanımı ile ilgili de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Örneğin brandayı sermeden önce araç yüzeyinin temiz olduğundan emin olmanız gerekiyor. Aksi halde araç üzerindeki toz ya da lekeler aracın çizilmesine neden olabilir. Tüm bu bilgileri verdikten sonra şimdi en iyi 5 araba brandası önerisine geçebiliriz.

5 En İyi Araba Brandası Markaları

Araç sahipleri tarafından en çok tercih edilen araba branda markaları genellikle Niken, Duucars, Team Car ve Wagell‘dir. Şimdi hep birlikte bu 4 marka da dahil olmak üzere, öne çıkan araba brandası modellerine bakalım…

1. Niken Araba Brandası

niken oto brandası

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Dört mevsim için uyumlu şekilde üretilmiş olan Niken araç brandası aracınızı soğuktan, yağmurdan ve don gibi olaylardan korur. Sıcak havalarda maksimum koruma sağlayarak araç sahiplerinin en sık yaşadığı sıkıntılardan biri olan güneş yanıklarının oluşmasının önüne geçer. Böylelikle dış yüzey ve başta torpido konsolu olmak üzere tüm hassas noktalar korunmuş olur. Bir yandan aracın çizilmesini engellerken, bir yandan da hırsızlık gibi olaylara karşı caydırıcı bir etki yaratır. Niken araç brandasının öne çıkan diğer özelliklerini ise şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Araç polen, kuş pisliği ya da toz gibi dış etkenlerden korunduğu için, hem hava filtresinin hem de polen filtresinin ömrü uzamış olur,
 • PVC ile lamine edilmiştir,
 • Fırtınalı havalarda brandanın uçmaması adına, özel bağlantı delikleri yaratılmıştır,
 • Lastikleri tampon altına dek uzandığı için aracı kolaylıkla sarar.

Niken araç brandası hemen hemen her marka ve model araç için özel olarak üretilmiştir. Fiyatları aracın markasına ve modeline bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

2. Duucars Araba Brandası

duucars oto brandası

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Duucars yerli olarak üretim yapan bir araç branda markası. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk araç branda üreticisi olarak da öne çıkıyor. Duucars tarafından üretilmiş olan brandalar hem güneşli havalar için, hem de dolu da dahil olmak üzere sert kış şartları için uygun. Dışarıdan gelebilecek ve aracınız için zararlı olabilecek tüm etkenlere karşı maksimum koruma sağlıyor. Su geçirmez ve hava alan bir yapıya sahip olan Duucars araç brandası, aynı zamanda dolu gibi sert doğa olaylarından aracınızın korunması için darbe emici bir koruma kalkanına sahip. Duucars araç brandasının öne çıkan diğer özellikleri ise şu şekilde:

 • Farklı marka ve model araçlar için standart şekilde üretilir,
 • SUV, sedan ve normal araçlar ile uyumludur,
 • İstenilen ölçülerde ve istenilen kalınlıkta üretilebilir.

Duucars araç brandası fermuarlı ve özel bir çanta ile birlikte gelir. Tamamen toplanarak çantaya konulduğu zaman oldukça küçülür ve böylelikle aracınızın içerisinde çok fazla yer kaplamaz.

3. Team Car Araba Brandası

team car araç brandası

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Team Car araç brandalarının ince miflonlu ve yüzde 70 miflonlu olmak üzere iki farklı türü bulunuyor. Gri renkte üretilen bu brandaların yüzde 70 miflonlu modelleri, piyasada bulunan pek çok araba brandasından daha kalın. Yüzde 100 yerli olarak üretilen Team Car, kalın bir kumaşa sahip olduğu için yırtılma olasılığı düşük olan bir üründür. Normal brandaların havalandırma süresi ortalama olarak 2 hafta ile 1 ay arasındayken, Team Car 3 ay havalandırmadan durabilir. Team Car araç brandasının öne çıkan diğer özellikleri şu şekilde:

 • Ön ve arka tampondaki sayesinde aracı sıkıca sarar,
 • Hafif dolu yağışına karşı koruyucudur fakat şiddetli dolu yağışında daha ciddi önlemler almak gerekir,
 • Su ve güneş ışınlarından arabayı koruduğu için 4 mevsim kullanım için uygundur,
 • Araç boyasına zarar vermez.

Team Car araç brandasının bazı araçlar için olan modelleri piyasa şartlarına göre çok daha ucuzken, bazı modeller içinse daha yüksektir. Bu ürünü aldığınızda taşıma çantası yanında hediye olarak gelir.

4. Wagell Araç Brandası

wagell araç brandası

Hepsiburada Fiyatını Gör!

4 mevsim koruma sağlayan Wagell araç brandasının en temel 5 özelliği şu şekilde: Su geçirmez bir yapıya sahip olması, terleme yapmaması, araç boyasına zarar vermemesi, toz geçirmez olması ve çizik yaratmaması. Uzun ömürlü bir şekilde kullanabileceğiniz Wagell araç brandası, özel branda kumaşından üretilmiştir. -40 derece ile 60 derece arasında kullanılabilir. Wagell araç brandası diğer branda modelleri ile büyük ölçüde benzer özelliklere sahip olmasına rağmen, fiyat olarak daha ekonomik bir ürün. Bu ürün tüm araç marka ve modeller ile uyumlu olacak şekilde üretiliyor.

5. Autoen Araç Brandası

autoen araç brandası

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Hem dayanıklı hem de ergonomik olarak üretilmiş olan Autoen araç brandaları, aracınızı doğanın tüm yıpratıcı etkilerinden korur. Havanın sıcak ve kuru olduğu zamanlarda hem dış yüzeyinin, hem de torpido konsolu gibi plastik aksamın solmasının önüne geçer.

Kış aylarında yoğun fırtınanın olduğu zamanlarda hava boşlukları ve bağlantı delikleri sayesinde yıpranmaz. Bir yandan aracınızın estetik görüntüsünü korurken, bir yandan da aracınızda kullandığınız polen, hava ya da toz gibi filtrelerin ömrünün uzamasına yardımcı olur. İnternet üzerinden verdiğiniz tüm siparişlerde taşıma torbası ile birlikte gönderilir.

Tercih Edilebilecek Diğer Araba Brandası Markaları

Piyasada bulunan hemen hemen tüm araç brandası modelleri benzer özelliklere sahip. Ayrıca neredeyse tamamı tüm marka ve model arabalar için uyumlu şekilde üretiliyor. Elbette bir branda satın aldıktan sonra o brandayı nasıl kullanmanız gerektiğini bilmeniz de önemli. Örneğin aldığınız brandayı aracınızı temizlemeden kullanırsanız, araç üzerinde birikmiş olan toz aracınızın zarar görmesine neden olabilir. Bir diğer yandan brandayı araç üzerinden çıkarırken de yavaş bir şekilde ve sararak çıkarmanız gerekiyor. Son olarak brandayı sık kullanacaksanız, 3-4 ay bir yıkamanız öneriliyor.

Yukarıda saymış olduğumuz araba brandası markaları dışında tercih edebileceğiniz diğer markaların listesi ise şu şekilde:

 • Ankaflex
 • Bylizard
 • Z Tech
 • Gala
 • Autocet
 • Otoline
 • Bundera
 • Autozel
 • Mr. Oto Silver

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Yukarıda listelenmiş olan tüm araba brandalarının fiyatları, hem aracınızın modeline göre, hem de alışveriş yaptığınız siteye göre farklılık gösterebilir. Bu yüzden fiyatları birkaç farklı siteden karşılaştırmayı tercih edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

1. Dış mekan araba örtüsü için en iyi malzeme nedir?

Arabanız dışarıda kalıyorsa UV ışınlarına ve su hasarına karşı dayanıklı bir örtü istiyorsunuz. Humble, polipropilen veya polyester karışımı gibi hava koşullarına dayanıklı malzemeler önerir.

2. Ne zaman araba örtüsü kullanmamalısınız?

Humble, araba zaten ıslaksa veya araba örtüsü kirliyse araba örtüsünden kaçınılmasını öneriyor; çünkü bu, boyayı çizebilir veya potansiyel olarak zararlı nemi hapsedebilir. “Araç uzun süre kullanılmadığında araç kılıfları kullanılmalıdır. Ancak bunların süresiz olarak sürdürülmemesi gerekir” diye ekliyor. “Düzenli aralıklarla havaya ve güneşe maruz kalmak nem oluşumunu önler.”

Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

Hüseyin, uzun süredir tavsiyelist.com sitesinin şef editörlüğünü yapmaktadır. İşletme mezunu olan ve finans alanında meslek hayatına devam eden Hüseyin, Finans, Elektronik, Donanım, Sosyal Medya ve En iyiler kategorilerimizin içeriklerini üretmektedir.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir