1. Anasayfa
  2. Donanım

En İyi Lazer Yazıcı Tavsiyeleri, Önerileri ve Markaları – 2024

En İyi Lazer Yazıcı Tavsiyeleri, Önerileri ve Markaları – 2024

Bu içeriğimizde en iyi lazer yazıcı tavsiyelerini görebilir, en iyi lazer yazıcı markalarını öğrenebilir ve en iyi lazer yazıcı öneri listemizden bütçenize uygun seçim yapabilirsiniz. Eğer tanklı yazıcı tavsiyelerine ihtiyacınız varsa yazının sonundaki en iyi tanklı yazıcı tavsiyeleri başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Her ne kadar geçmiş dönemlere göre önemini yitirmiş olsa da, yazıcılar hala evlerimizde ya da ofislerimizde bize yardımcı olan ekipmanlardan. Hem daha pratik hem de daha uzun ömürlü olması sebebiyle lazer yazıcılar, diğer yazıcı türlerine oranla çok daha fazla tercih ediliyor.

Eğer sizin de evinizde ya da ofisinizde kullanmak üzere bir lazer yazıcıya ihtiyacınız varsa ve hangi yazıcıya almanız gerektiğine karar veremiyorsanız, bu yazımızda sizler için derlediğimiz en iyi lazer yazıcı modellerinden birini tercih edebilirsiniz.

Lazer Yazıcı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nasıl bir ürün alıyorsanız alın, o ürünü alırken ince eleyip sık dokumak ve hem fiyat hem de performans olarak en iyi ürünü tercih etmek önemlidir. Bunun için de bazı özellikleri ve koşulları göz önünde bulundurmak gerekir. Bu durum lazer yazıcılar için de geçerlidir. Lazer yazıcı alırken göz önünde bulundurmanız gereken özellik ve koşulları şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Hem siyah beyaz, hem de renkli çıktı alabiliyor olması,
  • Yüksek performansa sahip olmasının yanında az yer kaplıyor olması,
  • Yüksek baskı hızına sahip olması,
  • Farklı fonksiyonları bulunması,
  • Fiyatına göre wi-fi bağlantısının bulunuyor olması.

Bu özelliklere sahip olan bir yazıcı işinizi görecek, düşük ücretlerle yüksek performans elde etmenizi sağlayacaktır.

En İyi Lazer Yazıcı Tavsiyeleri

Günümüzde pek çok markanın, pek çok farklı modelde lazer yazıcısı bulunuyor. Söz konusu alternatifler arasından bir seçim yapmak bazen tüketiciler için zor oluyor. İşte biz de bu yüzden, sizler için en iyi 10 lazer yazıcı modelini listeledik…

1. Canon I-Sensys LBP623CDW

canon lazer yazıcı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Canon tarafından üretilmiş olan ve A4 boyutlarında renkli baskı yapabilen bu lazer yazıcı, dakikada 18 sayfa renkli baskı yapabiliyor. Fotokopi özelliği de bulunan bu lazer yazıcının 250 kağıtlık kapasitesi bulunuyor. Türkiye’de en yaygın olarak tercih edilen modellerden biri olan bu lazer yazıcı, fiyat performans olarak tercih edilebilecek en iyi ürünlerden biri. Kablosuz olarak kullanılabilen ve wi-fi özelliğine sahip olan cihazın güncel fiyatını ve kullanıcı yorumlarını hemen üstteki yazıcı fotoğrafının altındaki Hepsiburada bağlantısından görebilirsiniz.

2. Oki MC573DN

oki lazer yazıcı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

A4 boyutlarında, çok fonksiyonlu ve renkli baskı alabilen bir cihaz olan bu lazer yazıcı, dakikada 30 sayfa baskı yapabiliyor. 1500 sayfalık kapasitesi bulunan bu Oki marka ürün, fiyat olarak biraz fazla olsa da, piyasada alınabilecek olan en iyi yazıcılardan biri olarak gösteriliyor. Boyutlarının büyük olması ve fonksiyonel olması sebebiyle evlerden daha çok ofis ya da okul gibi ortamlarda tercih ediliyor.

3. Lexmark CX310DN

lexmark lazer yazıcı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Lexmark markasının üretmiş olduğu bu ürün hem bir lazer yazıcı, hem tarayıcı, hem de bir fotokopi makinası. A4, A5, B5 ve B6 boyutlarında baskı yapan bu cihaz LCD, dokunmatik bir ekrana sahip. Oldukça sessiz şekilde baskı yapan bu lazer yazıcı, ayda 5000’den fazla baskı yapabiliyor. Ürünün 512 MB’lık bir dahili hafızası bulunuyor fakat bu rakam istendiği takdirde artırılabiliyor. Lexmark lazer yazıcı ilk iki ürüne göre daha ağır ve daha fazla yer kaplıyor.

4. Lexmark MB223ADW

lexmark yazıcı tavsiye

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Yine bir başka Lexmark ürünü olan MB223ADW, dakikada 34 sayfa baskı yapabilme özelliğiyle oldukça dikkat çeken bir hıza sahip. Wi-fi bağlantı özelliği ile kablosuz olarak baskı yapabilen cihaz, aynı zamanda faks makinesi olarak da kullanılabilir. Oldukça büyük bir lazer yazıcı olan ürün, hem kişisel kullanım, hem de iş için kullanıma uygun. Ürünün 2 satırlık LCD ekranı bulunuyor. Tarama ve fotokopi özelliklerine sahip olan bu cihazın, piyasada bulunan diğer lazer yazıcılar göz önünde bulundurulduğunda oldukça uygun bir fiyatı bulunuyor.

5. HP Color Laserjet Pro M479FNW

hp color lazer yazıcı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Renkli LCD ekrana sahip olan bu lazer yazıcı, oldukça estetik ve profesyonel bir görünüme sahip. Renkli tarama, fotokopi ve faks özellikleri de bulunan cihaz A4, A5, A6, B5 ve B6 boyutlarında baskı alabiliyor. Kişisel kullanım için de tercih edilen bu cihaz, genellikle iş ortamlarında daha çok tercih ediliyor. Kurulumu oldukça kolay olan bu lazer yazıcı, aynı zamanda düşük enerji tüketimi ile de dikkat çekiyor. Bu cihazla ilgili olarak karşılaştığınız tüm sorunlarda HP markasında 7 gün 24 saat canlı web desteği alabiliyorsunuz. Wi-fi özelliği bulunan cihaz kablosuz olarak da baskı alabiliyor.

6. Kyocera FS-1120MFP

kyocera lazer yazıcı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Kyocera markası tarafından üretilmiş olan bu lazer yazıcı, aynı zamanda tarayıcı, fotokopi ve faks özelliklerine de sahip. Bu, oldukça fonksiyonel bir cihaz olmasının yanında düşük fiyatlara da sahip olması sebebiyle tercih ediliyor. Oldukça geniş bir kartuş haznesi olan bu ürün, yüksek miktarlarda baskı alabilmenize olanak sağlıyor. Genellikle iş yerlerinde ya da okullarda tercih edilen bir lazer yazıcıdır.

7. Brother MFC-L3750CDW

brother lazer yazıcı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Ofislerde yaygın olarak tercih edilen bu lazer yazıcı faks, fotoğraf baskısı, renkli tarama ve fotokopi özelliklerine de sahip. 150 sayfa çıkış ve 250 sayfa giriş olmak üzere oldukça geniş bir kapasiteyle satışa sunulan bu ürün ile isterseniz ethernet, isterseniz wi-fi, isterseniz de USB kablo ile bağlantı kurabilirsiniz. Dakikada 24 sayfalık bir baskı hızı bulunan ve dubleks baskı da yapabilen bu lazer yazıcı, renkli bir LCD ekrana da sahip.

8. Pantum P2500 Mono

pantum lazer yazıcı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Bu Pantum marka lazer yazıcı, ev kullanımı için oldukça ideal ve uygun fiyatlı ürünlerden biri. Dakikada 24 sayfalık bir baskı hızı bulunuyor. A4 boyutlarında baskı yapan cihazın 128 MB boyutlarında bir dahili hafızası bulunuyor. Tek fonksiyonlu bir lazer yazıcı olan bu ürün, tüm işletim sistemleri ile uyumlu şekilde çalışıyor. USB kablo özelliği ile bağlantı kurabileceğiniz bu üründe wi-fi özelliği bulunmuyor.

9. HP Neverstop 1200W

hp lazer yazıcı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Bu ürün yaygın olarak ofislerde tercih ediliyor. Bu ürün ile wi-fi özelliğini kullanarak mobil olarak baskı yapabilirsiniz. Oldukça büyük olmasına rağmen, 9 KG’lık oldukça hafif bir ağırlığa sahip. Ürünün kartuşu bittiği zaman 15 saniye içerisinde kendi kendinize dolum yapabilirsiniz. Bu da bu ürünü, bu liste içerisindeki en kullanışlı ürünlerden biri haline getiriyor.

10. Xerox Phaser 3020

xerox lazer yazıcı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Xerox markasının bu lazer yazıcısı yer kaplamayan ve oldukça kullanışlı bir ürün. Aynı zamanda bu liste içerisindeki en uygun fiyatlı lazer yazıcılardan biri. Karmaşık olmayan, oldukça basit bir kullanıma sahip. Eğer bir lazer yazıcıdan çok fazla fonksiyon beklemiyorsanız ve yalnızca siyah beyaz ve renki şekilde baskı almak niyetindeyseniz, o halde bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Eğer tanklı yazıcı tavsiyelerine ihtiyacınız varsa aşağıdaki en iyi tanklı yazıcı tavsiyeleri başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

thumbnail
Önerilen Yazı
En İyi Tanklı Yazıcı Tavsiyeleri ve Markaları 2024
Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

Hüseyin, uzun süredir tavsiyelist.com sitesinin şef editörlüğünü yapmaktadır. İşletme mezunu olan ve finans alanında meslek hayatına devam eden Hüseyin, Finans, Elektronik, Donanım, Sosyal Medya ve En iyiler kategorilerimizin içeriklerini üretmektedir.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir