Donanım Tavsiyeleri

En İyi Lazer Yazıcı Tavsiyeleri

Her ne kadar geçmiş dönemlere göre önemini yitirmiş olsa da, yazıcılar hala evlerimizde ya da ofislerimizde bize yardımcı olan ekipmanlardan. Hem daha pratik hem de daha uzun ömürlü olması sebebiyle lazer yazıcılar, diğer yazıcı türlerine oranla çok daha fazla tercih ediliyor. Eğer sizin de evinizde ya da ofisinizde kullanmak üzere bir lazer yazıcıya ihtiyacınız varsa ve hangi yazıcıya almanız gerektiğine karar veremiyorsanız, bu yazımızda sizler için derlediğimiz lazer yazıcı modellerinden birini tercih edebilirsiniz.

Lazer Yazıcı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nasıl bir ürün alıyorsanız alın, o ürünü alırken ince eleyip sık dokumak ve hem fiyat hem de performans olarak en iyi ürünü tercih etmek önemlidir. Bunun için de bazı özellikleri ve koşulları göz önünde bulundurmak gerekir. Bu durum lazer yazıcılar için de geçerlidir. Lazer yazıcı alırken göz önünde bulundurmanız gereken özellik ve koşulları şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Hem siyah beyaz, hem de renkli çıktı alabiliyor olması,
  • Yüksek performansa sahip olmasının yanında az yer kaplıyor olması,
  • Yüksek baskı hızına sahip olması,
  • Farklı fonksiyonları bulunması,
  • Fiyatına göre wi-fi bağlantısının bulunuyor olması.

Bu özelliklere sahip olan bir yazıcı işinizi görecek, düşük ücretlerle yüksek performans elde etmenizi sağlayacaktır.

En İyi 10 Lazer Yazıcı Önerisi

Günümüzde pek çok markanın, pek çok farklı modelde lazer yazıcısı bulunuyor. Söz konusu alternatifler arasından bir seçim yapmak bazen tüketiciler için zor oluyor. İşte biz de bu yüzden, sizler için en iyi 10 lazer yazıcı modelini listeledik…

Canon I-Sensys LBP623CDW

canon lazer yazıcı

Canon tarafından üretilmiş olan ve A4 boyutlarında renkli baskı yapabilen bu lazer yazıcı, dakikada 18 sayfa renkli baskı yapabiliyor. Fotokopi özelliği de bulunan bu lazer yazıcının 250 kağıtlık kapasitesi bulunuyor. Türkiye’de en yaygın olarak tercih edilen modellerden biri olan bu lazer yazıcı, fiyat performans olarak tercih edilebilecek en iyi ürünlerden biri. Kablosuz olarak kullanılabilen ve wi-fi özelliğine sahip olan cihazın Türkiye’deki satış fiyatı ortalama olarak 2700 TL civarında.

Oki MC573DN

oki lazer yazıcı

A4 boyutlarında, çok fonksiyonlu ve renkli baskı alabilen bir cihaz olan bu lazer yazıcı, dakikada 30 sayfa baskı yapabiliyor. 1500 sayfalık kapasitesi bulunan bu Oki marka ürün, fiyat olarak biraz fazla olsa da, piyasada alınabilecek olan en iyi yazıcılardan biri olarak gösteriliyor. Boyutlarının büyük olması ve fonksiyonel olması sebebiyle evlerden daha çok ofis ya da okul gibi ortamlarda tercih ediliyor. Ürünün internet ortamında 6000 TL ila 8000 TL arasında değişen fiyatları bulunuyor.

Lexmark CX310DN

lexmark lazer yazıcı

Lexmark markasının üretmiş olduğu bu ürün hem bir lazer yazıcı, hem tarayıcı, hem de bir fotokopi makinası. A4, A5, B5 ve B6 boyutlarında baskı yapan bu cihaz LCD, dokunmatik bir ekrana sahip. Oldukça sessiz şekilde baskı yapan bu lazer yazıcı, ayda 5000’den fazla baskı yapabiliyor. Ürünün 512 MB’lık bir dahili hafızası bulunuyor fakat bu rakam istendiği takdirde artırılabiliyor. Lexmark lazer yazıcı ilk iki ürüne göre daha ağır ve daha fazla yer kaplıyor. Eğer bu lazer yazıcıyı almak isterseniz ortalama 4500 TL gibi bir rakam ödemeniz gerekiyor.

Lexmark MB223ADW

lexmark yazıcı tavsiye

Yine bir başka Lexmark ürünü olan MB223ADW, dakikada 34 sayfa baskı yapabilme özelliğiyle oldukça dikkat çeken bir hıza sahip. Wi-fi bağlantı özelliği ile kablosuz olarak baskı yapabilen cihaz, aynı zamanda faks makinesi olarak da kullanılabilir. Oldukça büyük bir lazer yazıcı olan ürün, hem kişisel kullanım, hem de iş için kullanıma uygun. Ürünün 2 satırlık LCD ekranı bulunuyor. Tarama ve fotokopi özelliklerine sahip olan bu cihazın, piyasada bulunan diğer lazer yazıcılar göz önünde bulundurulduğunda oldukça uygun bir fiyatı bulunuyor. Bu lazer yazıcıya sahip olabilmek için ödemeniz gereken rakam ortalama olarak 1500 TL.

HP Color Laserjet Pro M479FNW

hp color lazer yazıcı

Renkli LCD ekrana sahip olan bu lazer yazıcı, oldukça estetik ve profesyonel bir görünüme sahip. Renkli tarama, fotokopi ve faks özellikleri de bulunan cihaz A4, A5, A6, B5 ve B6 boyutlarında baskı alabiliyor. Kişisel kullanım için de tercih edilen bu cihaz, genellikle iş ortamlarında daha çok tercih ediliyor. Kurulumu oldukça kolay olan bu lazer yazıcı, aynı zamanda düşük enerji tüketimi ile de dikkat çekiyor. Bu cihazla ilgili olarak karşılaştığınız tüm sorunlarda HP markasında 7 gün 24 saat canlı web desteği alabiliyorsunuz. Wi-fi özelliği bulunan cihaz kablosuz olarak da baskı alabiliyor. Bu ürünü internet üzerinden satın almak isterseniz ortalama 2700 TL ile 3000 TL arasında bir fiyatı bulunuyor.

Kyocera FS-1120MFP

kyocera lazer yazıcı

Kyocera markası tarafından üretilmiş olan bu lazer yazıcı, aynı zamanda tarayıcı, fotokopi ve faks özelliklerine de sahip. Bu, oldukça fonksiyonel bir cihaz olmasının yanında düşük fiyatlara da sahip olması sebebiyle tercih ediliyor. Oldukça geniş bir kartuş haznesi olan bu ürün, yüksek miktarlarda baskı alabilmenize olanak sağlıyor. Genellikle iş yerlerinde ya da okullarda tercih edilen bu lazer yazıcı, ortalama olarak 1900 TL gibi bir fiyattan satışa sunuluyor.

Brother MFC-L3750CDW

brother lazer yazıcı

Ofislerde yaygın olarak tercih edilen bu lazer yazıcı faks, fotoğraf baskısı, renkli tarama ve fotokopi özelliklerine de sahip. 150 sayfa çıkış ve 250 sayfa giriş olmak üzere oldukça geniş bir kapasiteyle satışa sunulan bu ürün ile isterseniz ethernet, isterseniz wi-fi, isterseniz de USB kablo ile bağlantı kurabilirsiniz. Dakikada 24 sayfalık bir baskı hızı bulunan ve dubleks baskı da yapabilen bu lazer yazıcı, renkli bir LCD ekrana da sahip. Şu an piyasadaki ortalama satış fiyatı ise 3700 TL civarında.

Pantum P2500 Mono

pantum lazer yazıcı

Bu Pantum marka lazer yazıcı, ev kullanımı için oldukça ideal ve uygun fiyatlı ürünlerden biri. Dakikada 24 sayfalık bir baskı hızı bulunuyor. A4 boyutlarında baskı yapan cihazın 128 MB boyutlarında bir dahili hafızası bulunuyor. Tek fonksiyonlu bir lazer yazıcı olan bu ürün, tüm işletim sistemleri ile uyumlu şekilde çalışıyor. USB kablo özelliği ile bağlantı kurabileceğiniz bu üründe wi-fi özelliği bulunmuyor. Pantum marka bu ürün, ortalama 750 TL’lik oldukça uygun bir fiyat etiketine sahip.

HP Neverstop 1200W

hp lazer yazıcı

Bu ürün yaygın olarak ofislerde tercih ediliyor. Bu ürün ile wi-fi özelliğini kullanarak mobil olarak baskı yapabilirsiniz. Oldukça büyük olmasına rağmen, 9 KG’lık oldukça hafif bir ağırlığa sahip. Ürünün kartuşu bittiği zaman 15 saniye içerisinde kendi kendinize dolum yapabilirsiniz. Bu da bu ürünü, bu liste içerisindeki en kullanışlı ürünlerden biri haline getiriyor. HP marka bu lazer yazıcının piyasada bulunan ortalama satış fiyatı ise 2300 TL civarında.

Xerox Phaser 3020

xerox lazer yazıcı

Xerox markasının bu lazer yazıcısı yer kaplamayan ve oldukça kullanışlı bir ürün. Aynı zamanda bu liste içerisindeki en uygun fiyatlı lazer yazıcılardan biri. Karmaşık olmayan, oldukça basit bir kullanıma sahip. Eğer bir lazer yazıcıdan çok fazla fonksiyon beklemiyorsanız ve yalnızca siyah beyaz ve renki şekilde baskı almak niyetindeyseniz, o halde bu ürünü tercih edebilirsiniz. Ürünün ortalama fiyatı ise 900 TL civarında.

Erkan Tez

TavsiyeList.com Teknoloji Editörü. İçerik üreticisi, influencer ve bilgisayar mühendisi. Atari ile başlayan teknoloji ve oyun tutkusu, yazılımla devam etti. Teknoloji var ise varız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu