1. Anasayfa
 2. Ev Eşyaları

En İyi Mop Paspas Hangisi? Mop Paspas Tavsiyeleri 2024

En İyi Mop Paspas Hangisi? Mop Paspas Tavsiyeleri 2024
En iyi Mop Tavsiyeleri

Bu içeriğimizde sosyal medyada çok konuşulan ve e-ticaret sitelerinde en çok satılan mop temizlik setlerini kapsamlı bir araştırmaya aldık. Hepsini manevra kabiliyeti, emiciliği, etkinliği, taşınabilirliği ve temizleme kolaylığı açısından değerlendirdik. Kullanıcı yorumlarını inceledik ve verilen paranın karşılığında bize neler sunduğuna baktık. Sonuç olarak fiyat/performans diyebileceğimiz en iyi mop temizlik seti tavsiye listemizi hazırladık. Aşağıda en iyi yer silme paspaslarını ve en iyi mop paspaslarını detaylarıyla birlikte görebilirsiniz.

En İyi Mop Paspas Seti Tavsiyeleri

En iyi mop temizlik seti tavsiye listemizi aşağıda detaylarıyla birlikte paylaşıyoruz. Fotoğrafların altında bulunan Hepsiburada bağlantılarından mop setlerinin güncel fiyatlarını ve kullanıcı yorumlarını görebilirsiniz.

1. Parex Wondero Otomatik Temizlik Seti

Parex Wondero Temizlik Seti

Hepsiburada Fiyatını Gör!

En iyi mop temizlik seti tavsiye listemizin ilk sırasında, etkileyici performansından dolayı ”Parex Wondero Otomatik Temizlik Seti” yer alıyor. Kurulumu, manevra kabiliyeti, etkinliği, taşınabilirliği, kullanım kolaylığı ve değeri açısından mükemmel puanlar aldı.

Parex Wondero paspas, hem parke hem de fayans zeminleri etkili bir şekilde temizliyor. Paspasın manevra kabiliyeti oldukça iyi. Mobilyaların etrafını paspaslarken engellerin etrafında sorunsuz bir şekilde hareket edebiliyor.

Parex Wondero setinin akıllı özelliklerinden biri de kovanın alt kısmında bulunan tahliye tapası, böylece kovayı tamamen devirmeye gerek kalmadan suyu boşaltabiliyorsunuz.

Parex Wondero Özellikleri;

 • Kirli ve temiz suyu ayırabiliyor. Kirli ve temiz suyun birbirine karışmasını %100 engelliyor.
 • Özel fırçası,  yıkama ve sıkma işlemi sırasında mopun üstünde bulunan saç ve kılları temizler.
 • Mopu %100 Mikrofiberdir. Yüzeyleri çizmeden temizler, mopun kare olması köşeleride Rahat temizlemenizi sağlar.
 • Mop çamaşarı makinesinde yıkanabilir. Cırt cırtlı tak çıkar olduğundan kolayca çıkarılıp değiştirilebilir.
 • İçindeki temiz su azaldığında su haznesinin kapağını açmadan kolay bir şekilde su koyulabilir.
 • Kovanın altında bulunan tıpa sayesinde suyu kolayca boşaltabilirsiniz.

2. Youban Temiz Su ile Kirli Suyu Ayıran Otomatik Temizlik Seti

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Listemizin 2. Sırasında Youban temizlik seti bulunuyor. Tabiki en önemli özelliği temiz su ile kirli suyu ayırması. Mopun mikrofiberli olması saç tellerini, tüyleri kolayca temizlerken, köşeli yapısı da her yere ulaaşbilmesini sağlıyor. Rakiplerine göre fiyat/performans ürünü olarak öne çıkıyor diyebiliriz.

Artıları;

 • Ürün derli toplu yer işgal etmeyen diğer temizlik moplarına göre daha minyatür bir ürün.
 • Kullanımı basit ve çok kolay.
 • Temiz su haznesi: 2.6 lt’dir.
 • Su tahliyesi oldukça kolay. Kovayı kaldırıp dökmek zorunda kalmıyorsunuz.
 • Fiyatına göre bu, işi yapan ve mobilyaların veya ulaşılması zor noktaların etrafından kolayca dolaşabilen, manevra kabiliyeti yüksek bir paspastır.

3. Yui TB500X 1.7 Litre Xxl Temiz Su ve Kirli Su Ayıran Otomatik Temizlik Seti

Hepsiburada Fiyatını Gör!

En iyi mop temizlik seti listemizin 3. sırasın Yui Mop Paspas bulunuyor. Yui Mop Paspasının manevra kabiliyetini, yıkamayı ve bakımı kolaylaştıran kullanışlı sıkma özelliğini seviyoruz. Mopun 3 Litre temiz su tankı kapasitesi bulunuyor. Bu sayede evinizi rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Mopunun kare olması ulaşılması zor yerleri temizleyebilmesi ile oldukça kullanışlı. Ayrıca mopun bezinde yer alan özel misina iplikleri, saç, tüy gibi kirleri kolayca toplayabiliyor.

4. Koroplast Mop Temizlik Seti Beyaz

Hepsiburada Fiyatını Gör!

En iyi mop temizlik seti listemizin 4. sırasında Koroplast’ın yeri piyasaya sürdüğü mopu bulunuyor. Şimdiye kadar tavsiye ettiğimiz diğer 3 ürün gibi bu mopta temiz su ve kirli suyu ayırabiliyor. Makinada yıkanabilen hızlı kuruyan %100 mikro fiber yapıdaki paspas ı bulunuyor. Kovası sert plastikten, sapı ise çelikten oluşuyor. Fiyat olarak rakiplerine benzer fiyatlarda fakat sürekli indirime girebiliyor. Yukarıda Hepsiburada bağlantısından güncel fiyatını ve kullanıcı yorumlarını görebilirsiniz.

5. Deerma 360 Derece Dönen Su Püskürtmeli Sprey Mop Paspas

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Aşırı pratik bir ürün, viledayı yıka dök tekrar doldur uğraşmak istemiyorsanız  tercihlerinizin en başına ekleyebilirsiniz. Fakat yeni nesil temiz su,kirli su ayrımı yok. Fakat fiyat olarak rakiplerine göre oldukça uygun.

6.Silva Mikrofiber El Mopu

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Silva Mikrofiber El Mopu,  Mikrofiber çok amaçlı el mopu ile ihtiyacınız olan her alanda temizlik yapabilirsiniz. Nemli yada kuru olarak kullanılabilir. Duvar, yer, halı, koltuk, araba ve tüm yüzeylerde kullanılabilir. Toz almak ya da leke çıkarmak için kullanılır. Çizmeden temizler. Çok pratik bir ürün.

Yeni Mop Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Moplar ve paspas kafaları çeşitli tasarım ve malzemelerde mevcuttur. Bir paspas seçerken depolama ve temizlik ihtiyaçlarınıza, zemin tipine ve yaşam tarzınıza uygun bir paspas seçin. Küçük bir dairede tek bir kişi için en iyi paspas, evde evcil hayvanları olan aktif bir aile için en iyi paspas olmayabilir. İşte ana paspas türleri.

1. Kafa malzemesi

Yer paspasına karar verirken paspas kafasının malzemesini kontrol edin. Yumuşak, hijyenik ve hızlı kuruduğu için en popüler tercih mikrofiberdir. Sünger başlıklar ayrıca nefes alabilen ve emici oldukları ve düz, dokusuz zeminlerde iyi çalıştıkları için iyi bir seçimdir. Çoğu paspas başlığı aynı zamanda çamaşır makinesine de uygundur, onlara uzun ömür sağlar ve çevreye karşı daha duyarlıdır, ancak önce kontrol edin.

2. Kova gerektiriyor mu?

Hızlı ve kullanımı kolay bir paspas arıyorsanız, kova gerektirenlerden uzak durmak en iyisidir. Bunun yerine, daha hızlı bir sonuç için sprey paspası tercih edin; Bu kovasız paspaslar aynı zamanda onları saklamanız için gereken saklama alanı miktarını da azaltır; tek yapmanız gereken şişeyi sıcak su ve seçtiğiniz zemin temizleyicinizle doldurmak, paspasa takmak.

3. Ağırlık

Bazı paspaslar yüklendiğinde ağır olabilir, bu nedenle seçim yaparken bunu göz önünde bulundurun. Not: Sprey paspaslar klasik paspaslardan daha ağır olabilir, ancak kovanın ağırlığını taşıyamazsınız.

4. Ekstra özellikler

Bazı paspaslar ücretsiz bir kova, bazı ekstra başlıklar veya evinizi temizlerken ulaşabileceğiniz diğer aksesuarlarla birlikte gelir. Değilse, satın almadan önce yedek kafaların ne kadara mal olduğunu kontrol ettiğinizden emin olun.

Sık Sorulan Sorular

En iyi mop temizlik seti ile ilgili en çok sorulan soruları ve cevapları aşağıda görebilirsiniz.

Döner paspaslar normal paspaslardan daha mı iyi temizler?

Cevap: Döner paspaslar normal paspaslardan daha iyi temizler. Döner paspaslar, tasarımları nedeniyle temizlik konusunda geleneksel paspaslara göre daha etkili. Döner tip alırsanız, döner kafa sayesinde köşelere ve mobilyaların altına daha kolay ulaşabilirler. Ayrıca dönme mekanizmaları, suyu ve kiri daha verimli bir şekilde sıkmaya yardımcı oluyor ve her geçişte daha temiz bir paspas sağlar.

Döner paspaslar hijyenik midir?

Cevap: Çoğu döner paspas, çalışma sistemlerinin bir sonucu olarak hijyeniktir. Döndürme mekanizması paspas kafasının iyice sıkılmasına olanak tanıyarak temizlik sırasında etrafa yayılan kirli su miktarını azaltır. Ayrıca kirli su-temiz su ayrımı yapan moplar diğerlerine göre oldukça hijyenik olacaktır.

Döner paspas kafaları ne kadar dayanır?

Cevap: Her paspas kafası farklı olduğundan döner paspas kafalarının ne kadar dayanabileceği konusunda kesin bir cevap yoktur. Ancak çoğu üretici döner paspas kafalarının ortalama 6 ayda bir değiştirilmesini öneriyor. Fakat, düzenli yıkama ve bakımla döner paspas kafalarının bundan çok daha uzun süre dayanabileceğini gördük; bir yıldan fazla süredir aynı kafayla kullandığım bir döner paspasım var.

Fayans zeminler için en iyi paspas hangisidir?

Cevap: Fayans zeminler suya ve lekelere karşı çok daha dayanıklıdır. Buharlı paspaslar, mikrofiber paspaslar ve döner paspasların tümü karo zeminleri temizlemek için kullanılabilir.

Parke zeminler için en iyi paspas hangisidir?

Cevap: Parke zeminlere dikkatli davranılmalıdır. Çok dayanıklı olmalarına rağmen, en iyi şekilde görünmelerini ve işlevlerini sürdürmelerini sağlamak için bir miktar bakım gerekir. Su ve nem parke zeminin en büyük düşmanlarıdır. Parke zeminlerde genellikle buharlı paspasların veya çok ıslak paspasların kullanılması tavsiye edilmez. Mikrofiber paspas başlığıyla toz silme işlemini, ahşap için güvenli zemin temizleyicisinin ve parke zeminler için en sevdiğimiz paspaslardan birinin çok hafif bir şekilde uygulanması takip eder.

Çamaşır makinesine paspas başlığı koyabilir misin?

Paspas kafanız için özel talimatları izleyin, ancak genel olarak konuşursak, paspas kafasını tek başına hafif bir programda yıkamak güvenlidir. Sıcak su ve hafif deterjan kullanın. Yıkadıktan sonra, paspas başlığı tamamen kuruyana kadar asarak kurulayın ve ardından direk ve diğer aksesuarlarla birlikte saklayın.

Hüseyin, uzun süredir tavsiyelist.com sitesinin şef editörlüğünü yapmaktadır. İşletme mezunu olan ve finans alanında meslek hayatına devam eden Hüseyin, Finans, Elektronik, Donanım, Sosyal Medya ve En iyiler kategorilerimizin içeriklerini üretmektedir.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir