1. Anasayfa
  2. Ev Eşyaları

En İyi Robot Süpürge Markaları, Tavsiyeleri ve Yorumları 2024

En İyi Robot Süpürge Markaları, Tavsiyeleri ve Yorumları 2024

Son yıllarda ev temizliğinin en büyük yardımcıları haline gelen robot süpürgelere olan ilgi bir hayli artmakta. Evden ya da dışarıdan akıllı telefon ile kontrol edilen robot süpürgeler, özellikle ev hanımlarının işini oldukça kolaylaştırıyor. Küçük çocuğu ya da evcil hayvanı olanlar için detaylı bir ev temizliği sunan robot süpürgeler, hem temizlik için harcanan zamanı hem de eforu azaltıyor. Hijyeni ön planda tutan robot süpürgeler arasında, farklı model ve markalar arasında seçim yapmak güç olabiliyor. Sonuçta, model çeşitliliği kullanıcıların “hangi robot süpürgeyi almalıyım” demesine neden oluyor. Biz de bu içeriğimizde en iyi robot süpürge hangisi ve en iyi süpürge markaları hakkında kapsamlı bir araştırma yaptık ve en iyi robot süpürge tavsiye listesi hazırladık.

Robot Süpürge Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Robot süpürgeler, hayatımızı kolaylaştıran teknolojik temizlik yardımcıları olsa da her ürün herkese uymayabilir. Farklı model ve marka çeşitliliği robot süpürgelerin farklı zeminlerde kullanımını ve farklı kapasiteye sahip olmasını sağlamıştır. Bu nedenle robot süpürge edinmek isteyenlerin, öncelikle kendilerine uygun modeli bulmaları gerekir. Robot süpürge seçiminde en önemli konulardan biri, şarj süresidir. Süpürgenin kaç saat temizlik yaptığı ve pilin ne kadar sürede dolduğu önemlidir.

Süpürgelerin uygulama üzerinden kontrol edilmesi ve uzaktan erişim imkanı olması da başka bir kriterdir. Uygulama üzerinden kontrol edilebilir olması, siz daha eve gelmeden temizliğin bitmesini sağlar ve hayatınızı iyileştirir. Bunun dışında uygulama, süpürgeye ait şarj ve fonksiyon detaylarını da incelemenize izin verir. Süpürme işlemi dışında farklı temizlik fonksiyonlarının da incelenmesi gerekir. Bütün bunların dışında robot süpürge seçiminde önemli kriterlerden bazıları şunlardır:

  • Süpürgenin sensör teknolojisine sahip olması gerekir. Bu teknoloji, çalışma alanını doğru belirleyip programlamasını sağlar ve temizliğin kalitesini etkiler.
  • Süpürgenin sıklıkla kullanılacağı zemin ve yer yapısı, oldukça önemlidir. Kullanım alanına uygun özelliklere sahip bir süpürgenin tercih edilmesi gerekir. Örneğin; mermer, parke, seramik ya da lamine gibi sert zeminlere özel geliştirilen modeller halı kaplı zeminlerde iyi performans göstermeyebilir.
  • Bütün alanın temizlenmesi için mobilyaların altına girecek yükseklikte bir süpürge seçilmelidir. Yüksek ayaklı modeller ayaklı mobilyaların altına sığmayacağından komple bir temizlik sağlamaz.
  • Süpürmenin yanı sıra silme fonksiyonunu da barındıran ürünler, evdeki temizliğin büyük kısmını yapabilirler. Bütçe sıkıntısı yaşamayanlar için bu modeller tercih edilebilir.

En İyi Robot Süpürge Markaları ve Tavsiyeleri

Farklı performans ve kullanım özellikleriyle sunulan robot süpürgelerden kendinize en uygununu arıyorsanız, sizler için hazırladığımız aşağıdaki listeyi incelemelisiniz. Listemizdeki robot süpürgeleri model, marka ve performansın yanı sıra müşteri memnuniyetini de dikkate alarak derledik. Aşağıdaki ürün detaylarını inceleyerek kendinize en uygun robot süpürge modelini seçebilirsiniz.

1. Xiaomi Mi Vacuum Cleaner

xiaomi mi vakum robot süpürge

3 farklı temizlik moduna sahip olan bu ürün, en son teknoloji özelliklerine sahiptir. Özel sensörler sayesinde eş zamanlı konum belirleyerek akıllı ve güvenli yol planması yapar. Yapay zekalı Mi Vacuum Cleaner, markanın diğer modellerine kıyasla daha düşük emme gücüne sahip olsa da profesyonel bir performans sunar. Akıllı uygulama aracılığıyla kontrol edilebilmesi, ıslak ve kuru olarak 2 farklı temizlik opsiyonu sunması, 160 dk çalışma süresi, otomatik şarj özelliği ve darbe emici sensörüyle kullanıcılardan da olumlu yorum almış durumda.

2. iRobot Roomba i7+

irobot süpürge

Robot süpürgeler arasında en fazla tercih edilen markalardan bir diğeri de iRobot’tur. Roomba i7+, güçlü emiş kuvvetiyle topladığı saç, toz ve kiri 30 temizliğe kadar haznesinde biriktirebilir. Kendi kendine şarj olma ve toz boşaltma özellikleriyle haftalarca temizlik yapabilen bu ürün, akıllı haritalama sistemine de sahiptir. Bu sayede nerede olduğunu algılar ve en doğru temizlik yol planlamasını yapar. Şarj gereksinimi olduğunda bile yarım kalan işi şarjı dolduktan sonra tamamlar.

3. Anker Eufy Robovac 11s

anker robot süpürge

0.6 litre genişliğinde toz haznesine sahip olan Robovac 11s, sürekli olarak süpürge temizleme derdini ortadan kaldırır. Şarjı düştüğünde kendi kendine şarj istasyonuna dönerek pratik bir kullanım sunması ve büyük tekerlekleriyle halı gibi zeminlerde rahat hareket etmesi kullanıcıların en fazla beğendiği özelliklerinden sayılıyor. Uygun fiyatlı olması ve güçlü emiş gücüyle yüksek performans sergileyen bu ürün, kısıtlı bütçeler için en iyi robot süpürge seçeneklerinden biri.

4. Xiaomi Viomi V2 Pro

viomi v2 robot süpürge

Üçlü temizlik özelliğiyle sunulan Viomi V2 Pro, akıllı uygulamayla uzaktan erişime uygundur. Tasarımındaki EPA/HEPA filtreler ve siklon ile son derece yüksek bir temizlik kalitesi sunar. Geniş toz haznesi ve su tankı pek çok modele göre daha yüksek kapasiteye sahiptir. Tekli durulama, tekli süpürme, çoklu durulama ve çoklu süpürme olarak adlandırılan farklı modlarıyla etkili bir performans sergiler. Bunun yanı sıra engel aşma özelliği ve sensör teknolojisiyle de öne çıkar.

5. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

xiaomi robot pro süpürge

En sessiz robot süpürge ünvanına sahip olan Mi Robot Vacuum Mop Pro, bütün oda için detaylı bir temizlik planlaması yapar ve paspasın yanı sıra kirleri süpürme özelliğiyle de detaylı bir temizlik sağlar. Uzaktan erişim özelliği ve uygulama sayesinde temizlik süresi belirlenebilir; fonksiyon, yol ve durum kontrol edilebilir. LDS navigasyon sistemine sahip olan bu ürün, detaylı haritalama ve engel aşma özelliklerine sahiptir. Bunun dışında akıllı su deposu sayesinde zemin ıslanmasının önüne geçer. Cihaz şarj kontrol özelliği, şarjının azaldığı durumlarda otomatik şarj ünitesine bağlanmasını sağlar ve kesintisiz bir temizliği mümkün hale getirir. Bu ürün fiyat/performans kalitesi ve sessiz moduyla en beğenilen robot süpürge modellerinden biridir.

6. Roborock S5 Max

roborock robot süpürge

Oldukça sessiz çalışan Roborock S5 Max, temizliğe başlamak için sadece kullanıcı sesli komut sistemine ihtiyaç duyuyor. Sesle çalışıp durma özelliğine sahip olan bu ürün, 2.5 saat kesintisiz olarak çalışabiliyor ve hareket sensörüyle engel aşabiliyor. Kirleri otomatik algılaması ve yüzey tanımlaması farklı zeminlerde farklı temizlik modlarının kullanımını mümkün kılıyor. Akıllı uygulamasıyla ev dışından bile kontrol edilebilmesi, temizlik zamanın ve fonksiyonunun uzaktan ayarlamasını sağlıyor. Geniş haznesi ve yüksek emiş gücüyle yüksek temizlik performansı sunuyor.

7. Ilife V8S

ilife robot süpürge

Kuru ıslak temizlik, akıllı kontrol sistemi ve şarj kontrol özellikleriyle öne çıkan Ilife V8S; iki farklı güç özelliğiyle etkili bir temizlik yapıyor. Çoğu modelden farklı olarak motoru toz kutusunun içinde konumlanan V8S, bu özelliği sayesinde daha geniş bir hazneye sahip ve alan verimliliği sunuyor. Bu sayede etkili bir toz alma performansı sergiliyor. Yeterli emiş gücü, kuru/ıslak zemin ayrımı ve özel haritalama sensörleriyle derinlemesine ve kaliteli bir temizlik sağlıyor.

Sonuç

Kendi kendine temizlik yapabilen, sadece belirlediğiniz alanda çalışan, en dip köşelere bile girerek etkili bir temizlik sunan robot süpürgeler; evde, işyerinde ve odada rahat kullanıma sahip ürünlerdir. Zamanın kısıtlı olması nedeniyle daha fazla tercih edilen robot süpürge tavsiye listemizden, kendi bütçenize en uygun olanını seçerek kaliteli ve rahat temizlik keyfini yaşayabilirsiniz. En son teknolojiye sahip olan akıllı robot süpürgelerle, siz henüz eve gelmeden temizliği uzaktan başlatabilir ve kontrol edebilirsiniz. Duvar diplerine ve koltuk altlarına giren robot süpürge modelleriyle, evinizde temizlenmemiş bir alan kalmaz.

Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

TavsiyeList.com Teknoloji Editörü. İçerik üreticisi, influencer ve bilgisayar mühendisi. Atari ile başlayan teknoloji ve oyun tutkusu, yazılımla devam etti. Teknoloji var ise varız.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Haziran 13, 2021

    Teknoloji gelişti ve insanların t-rahat etmesi tek amaç olmasa da şirketler para kazanmak için robotları kullanmaya başladı. Bunlar büyük gelişmeler ve ileride daha farklı fikirlerle şirketler sınırları zorlayacak. Bu cihazları almak için ilk yapılması gereken evin zemininin düz ve robotun direk geçişine izin vermiş olması sonuçta köşe ara gibi yerlere girebilir ve bunu siz ayarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir