1. Anasayfa
 2. Ev Eşyaları

En İyi Buharlı Temizleyici Tavsiyeleri-Markaları -Yorumları 2024

En İyi Buharlı Temizleyici Tavsiyeleri-Markaları -Yorumları 2024

Bu içeriğimizde en iyi buharlı temizleyicileri ele alacağız ve en iyi buharlı temizleyici kullanıcı yorumlarını sizlerle paylaşacağız. Ayrıca en iyi 10 buharlı temizleyici tavsiye listemizi içeriğin devamında görebilirsiniz. Su buharının gücüyle temizlik ve hijyen sağlayan buharlı temizleyiciler son yıllarda giderek daha çok artan bir ilgi görüyor. Bu pratik yardımcı ev aletleri bakterileri her türlü zemin ve yüzeyden arındırarak evlerimizi güvenli ve temiz tutabilmek için bize yardımcı oluyor.

Üstelik sadece musluk suyu kullanarak kimyasal temizlik ürünlerinden uzak durabilmenize olanak sağlayan buharlı temizleyici çeşitleriyle Koronavirüs gibi virüsleri de yok edebilirsiniz. Eğer bu konu ilginizi çektiyse yazımınızı okumaya devam ederek ayrıntılar hakkında fikir sahibi olabilir, en iyi buharlı temizleyici markalarını yakından inceleyebilirsiniz.

Buharlı Temizleyiciler Nasıl Çalışır?

Musluk suyunun buharını basınçlı şekilde kire yönlendirerek temizlik yapan buharlı temizlik robotu ve makineleri deterjan kullanmayı gereksiz hale getiriyor. Bu doğal yöntem bu nedenle çevreyi korumanıza da yardımcı oluyor. Yüksek güçteki buharın sağladığı hijyen ile evinizi kolayca temizleyebilir, inatçı ve zor lekeleri kısa sürede çıkarabilirsiniz.

Zeminleri Buharlamak Paspaslamaktan Daha mı İyi?

Buharlı paspas normal bir paspastan daha fazla güce sahiptir ve yerleri sık sık yıkadığınız, çok fazla yaya trafiğinin olduğu yoğun bir evde harika bir yardımcı olabilir. Rutininizi kolaylaştırabilir ve şişelerce zemin temizleyici satın alma zorunluluğunuzdan sizi kurtarabilir. Evinizdeki bazı ürünleri azaltmak veya ortadan kaldırmak istiyorsanız buharlı paspasa geçmek kolay bir çözümdür.

Diğer tüm yer paspaslarının aksine, buharlı paspaslar sert yüzeylerdeki mikropları ve bakterileri öldürecek kadar yüksek sıcaklıklara ulaşır. Buharın işini yapmak için zamanı olması için, bunları 20 saniye veya 15 geçiş boyunca sterilize edilecek alanların üzerinden yavaşça geçirin. Elektrikli paspaslar ayrıca çocukların veya evcil hayvanların yerde oynadığı ve yattığı odalarda daha derin bir temizlik sağlayabilir. Buhar mikropları öldürdüğü için içiniz rahat olur.

Buharlı paspas hepsi bir arada bir sistemdir. Depolanacak temizleyici veya doldurulması ve boşaltılması gereken ağır kovalar yok. Buharlı paspasların başlığına takılı, buharın dağıtılmasına yardımcı olan yeniden kullanılabilir bir mikrofiber ped veya tek kullanımlık bir bez bulunur. Buhar kiri nüfuz edip yumuşattıkça ped onu alır ve hapseder. Daha sonra ya bezi atarsınız ya da pedi yıkarsınız, böylece bu paspaslar dağınık, damlayan ip veya sünger paspaslara göre daha derli toplu olur ve saklanması daha kolaydır.

Buharlı Temizleyici Kullanmanın Avantajları

Buharlı temizleyici robotları sayesinde hayatınızı kolaylaştırmak elinizde. Size hem zaman hem de paradan tasarruf etme yolunu açan bu pratik ev aletlerinin öne çıkan avantajlarını kısaca şöyle sıralayabiliriz:

 • Buharlı temizleyicileri kullanırken ekstra deterjan veya kimyasal ihtiyacınız olmaz. Bu da depolamadan tutun bütçeye kadar pek çok alanda size avantaj sunar.
 • Hem temizlik hem ütüleme hem de leke çıkarma işlemleri tek bir makine ile mümkün hale gelir.
 • Kimyasal ve deterjan kullanmak gerekmediği için durulama yapmanız, dolayısıyla daha çok su tüketmeniz gerekmez. Doğayı kirletmez, enerjiyi verimli kullanmış olursunuz.
 • Zor ulaşılabilen alanlara erişip derinlemesine temizlik yapabilirsiniz.
 • Mum, sakız gibi zorlu leke ve kalıntıları kısa süre içinde çözer.
 • Halıdan parkeye, fırından cama ve banyoya kadar hemen her alanda kullanabilirsiniz.
 • Virüs ve toz akarlarını öldürerek hijyeni mümkün hale getirir.
 • Yatak, yorgan, şilte ve kanepe gibi yıkanamayan ürünlerinizi buhar ile temizleyebilirsiniz.

En İyi Buharlı Temizleyici Tavsiyeleri

Evinizde hızla aradığınız hijyeni yaratabilmenize yardımcı olan buharlı temizleyici markaları farklı özellikleri ve performanslarıyla birbirlerinden ayrılıyorlar. Yukarıda sıraladığımız ortak faydaların yanı sıra gelişmiş bazı özellikler ve farklı aparatlarıyla diğerlerinin önüne geçerek ilgi gören markaları sizler için araştırdık. En iyi buharlı temizleyici kullanıcı yorumlarını da göz önünde bulundurarak hazırladığımız listemizde buharlı temizleyici kullananlar ile uzman görüşlerini bir araya getirerek harika bir en iyiler listesi hazırladık. Başarılı buharlı temizleyici markalarını ve en iddialı modellerini derlediğimiz buharlı temizlik makinesi tavsiyeleri listemizi beğeneceğinizden eminiz!

1. Karcher SC 3 ve Karcher SC 4 Easyfix Buharlı Temizlik Makinesi

Hepsiburada Fiyatını Gör!

En iyi buharlı temizlik makineleri listemizin 1. sırasına  Karcher’ın SC 3 ve SC 4 modeli giriyor. Bu 2 model birbiri ile çok karşılaştırıldığı için listemizde ayrı ayrı paylaşmayıp, tabloda karşılaştırma yapacağız. Böylece aralarındaki farkları daha rahat anlayabileceksiniz.

SC 3 ve SC4 Ortak Özellikleri;

 • Kimyasal kullanmadan kesintisiz ve güvenilir buhar temizliği SC 4 EasyFix ile yapabilirsiniz! Evin her alanında kullanılabilir. Virüs ve bakterileri %99,99* oranında öldürür! (virüs ve bakterileri %99,99* öldüreceğini Sağlık bakanlığı onaylı bağımsız test kuruluşlarıyla ispatlamış.)
 • Kir seviyesinin zorluğuna göre buhar yoğunluğunu, iki kademeli buhar kontrolü ile ayarlayarak lekeye daha etkili nüfuz etmesini sağlanabilir
 • Geniş aksesuar yelpazesi ile yüzeylerdeki en inatçı lekeleri bile temizler. Fayansları, derzleri, set üstü ocakları, fırınları ve aspiratörleri kimyasal kullanmadan sağlıklı ve hijyenik bir şekilde temizler.
 • EasyFix teknolojisi, sıcak buharın uzun süre bezde kalmasını ve bezin yoğun ve eşit bir şekilde ıslanmasını sağlar. Ayrıca kirlenen bezleri kire hiç temas etmeden, hızlıca bezi değiştirme imkanı sunar.
 • Buhar tabancasında bulunan çocuk emniyet kilidi sayesinde daha güvenilir bir kullanım imkanı sağlar.
 • Her 2 modelde modelde beklemeden su ekleme özelliği mevcut.

Karcher SC 3 ve Karcher SC 4 Karşılaştırması 

ÖzelliklerKarcher SC 3Karcher SC 4
Isı çıkışı:1900 Watt2000 Watt
Buhar basıncı:3.5 Bar3.5 Bar
Temizlik performansı:75 m²100 m²
Isınma süresi:30 Saniye5 dakika
Kazan kapasitesi:1 Litre0.5 lt + 0.8 lt= 1.3 Litre
Su Tankı Çıkıyor mu?HayırEvet
Ütü Girişi Var mı?YokVar
Ağırlık:3.1 kg4.1 kg
Kablo Uzunluğu:4 metre4 metre
Fiyat:Hepsiburada Fiyatını Gör!Hepsiburada Fiyatını Gör!

Buraya kadar okuduysanız SC 3 fiyat/performans olarak daha iyi görünüyor olabilir. Özellikle 30 saniye gibi kısa sürede hazır hale gelmesini büyük avantaj olarak görebilirsiniz fakat SC3, 30 saniyede ısınması aynı buharı sürekli vermesini bir nebze törpüleyebilir.  Neticesinde 5-10 saniye tetiğe basılı tutunca buhar bir miktar azalmaya ve kesintiye uğramaya başlıyabilir. SC4 ise sizi baştan 4 dakika bekletip kesintisiz aynı buhar verebilecektir. Ayrıca SC4’te Karcher ütü alırsanız SC’4’ü buhar kazanı olarak kullanabiliyorsunuz.

Karcher Sc 3 Buharlı Temizleyici Kullanıcı Yorumları;

 • Hepsiburada Z***Ç***: Düşünüp düşünüp alamadığım zamana kızıyorum. Temizlik yaparken kendimi hiç bu kadar rahat hissetmemiştim. Şüphe edenleri anlıyorum ama emin olun iyiki almışım listesinde en başlarda olacaktir. Alın aldırın tavsiye ederim. Bir kaç güne teslim edildi. Ayrıca satıcıya teşekkür ederim.
 • Hepsiburada Z***Ç***: Öncelikle bu yorumu benim gibi bu makineyi almadan önce aylarca düşünenler için yazıyorum. Makine 1 litre kadar su ile çalışıyor ve bittiğinde kapatmadan su eklemesi yapabiliyorsunuz. Çok sıcak buharla temizlik yaptığınız için hijyen duygusunu bolca hisssedebiliyorsunuz. Yorumlarda yazıldığı gibi ilk başta su akıtıyor ama bence yanınızda bir bardak bulundurduğunuz sürece sorun yok. Bazen uçları yerde bırakınca bulunduğu yeri ıslatabiliyor dikkat!.Kablo sarma özelliği yok ama kablo kolayca dolanıp sap kısmına sokulabiliyor. Ürün kirleri yüksek sıcaklıkla yumuşatıyor. Yani siz illaki bir mekanik kuvvet uygulamak durumundasınız. Yani kendi kendine temizlemiyor :) Beklentiniz buna göre olsun.

Karcher Sc 4 Buharlı Temizleyici Kullanıcı Yorumları;

 • Hepsiburada Z***K***: İyi ki almışım dedirtiyor. Terapi gibi bir temizlik yapıyor. Yerlere camlara deterjan kullanmıyorum, halı koltuk gibi leke olan yerlerde deterjan uygulanmalı, yağ temizlemesi efsane. Bu modeli beklemeden su ekleyerek kullanabildiğiniz için tercih ettim.
 • Hepsiburada N***Ç***: Ürünü alalı yaklaşık 3 ay oldu ve bolca kullanma imkanım oldu, ürünle birlikte cam silme aparatı, yedek mop seti ve mini fırçada almanızı öneririm, koltuk cam çerçevesi , derz aralığı aspiratör Ocak gözü fırın içi, duvar silme ayna temizliği , kalorifer peteklerinin içi, kapılar aklınıza ne gelirse zarar vermeden temizliyor kullanımı zaman alıyor birazda titiz biriyseniz yada aydan aya temizlik yapan biriyseniz kesinlikle alın derim, kullanırken güvenliğinin dikkat etmelisiniz çünkü sıcak su ve buhar haşlayabilir sizi etrafınızda çocuk bebek varken güvenliği sağlamak çok zor o yüzden bebek çocuk yada evcil hayvanınızın yanında kullanmayın, evet kullandığınız alanlarda su bırakıyor bu ıslaklığı kurulansınızı tavsiye ederim özellikle ahşap yüzeylerde kurulama için kaliteli bir cam ve genel temizlik beziniz olsa ( ben perla marka bezleri kullanıyorum memnunum) yeterli. Elektronik eşya üzerinde kullanmayın, su haznesini suyu koymadan önce bir sürahide yarısı temiz su yarısı musluk suyu karıştırıp su haznesini öyle doldurun. Su haznesine yada sileceğiniz yere sakın temizlik malzemesi koymayın buhar yeterince temizlik yapabiliyor. Fiyat olarak şıan yüksek buldum ben daha uyguna almıştım , ama kaliteli beyaz eşya ve elektronik eşya maden gibi devamlı değerleniyor süpürge olarakta Philips marathonu tek geçerim, çalışan bir anne olarak temizlik hızlı, güvenli ve doğru yapılmalı düşüncesindeyim …
 • Hepsiburada K***C***: İlk çalıştırmada baya su akıttı moral bozdu kızdım dedim iade edeyim sıkıntı var herhalde. 3 gün sonra birdaha denedim müthiş damlatma yok süper buhar veriyor kesintisiz. bence çok fazla işe yarayacak 4-5 seferdir temizlik yapmak için çalılştırıdık hiç bir sıkıntı yok tavsiye ederim.

2. Alf BT-122 Steam Force Multi Buharlı Temizleyici

alf buharlı temizleyici

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Buhar basıncı: 5 barlık basınç ile 145°C’lik buhar sıcaklığı
 • Isınma süresi: 8 dakika
 • Güç kablosu uzunluğu: 4 m
 • Su tankı kapasitesi: 1,2 l
 • Isıtma Kapasitesi: 1400 W

Alf BT-122 Steam Force Multi Buharlı Temizleyici  uygun fiyatlı ve yüksek olumlu geri bildirim aldığından dolayı listemize giriyor. Bu ürün Hepsiburada’da en fazla satılan ürün olmuş. Güncel fiyatı ve 1000 üzerindeki yorumları fotoğrafın altına eklediğimiz Hepsiburada bağlantısından görebilirsiniz. Eğer Fiyat/Performans buharlı temizleyici arıyorsanız uygun fiyatı ve yüksek olumlu yorumlar nedeniyle  kesinlikle bu modeli detaylı inceleyin öncelik listenize alın!

 • Sıcak ve basınçlı buhar gücü ile kusursuz hijyen sağlar. Yüksek sıcaklıktaki buhar özellikle banyo ve mutfak gibi hijyenin önemli olduğu yerlerde mikropların veya bakterilerin tamamen ortadan kalkmasını sağlar.
 • Güçlü buharı ile uygulama yapıldığı yerlerdeki inatçı kirleri kolayca çıkarır. Zor lekeleri çıkarmak için deterjan veya kimyasal aşındırıcılar kullanmanıza gerek kalmaz. Yumuşayan lekeleri kolayca bir bezle silip temizleyebilirsiniz.
 • Tam 5 bar basınçta güçlü buhar üretir. Bu sayede örneğin araba jantlarındaki yapışmış artıkları veya mutfağınızdaki inatçı yağları kolayca temizlersiniz. Basınçlı buhar aynı zamanda inatçı kirler için ayıracağınız zamanı da azaltır.
 • Sert zemin temizleme ucu ve temizlik bezleri ile hem buhar uygulamasını hemde silme işlemini aynı anda yapmanızı sağlar. Esnek ve kıvrılabilir ucu ise özellikle ulaşmakta zorluk çektiğiniz yerleri kolayca temizlemenizi sağlar
 • Halı ve koltuk aparatı ile kumaş veya tüylü yüzeyleri de temizlemeyi kolaylaştırır.

Eksikliklerine gelince;

 • Suyun buhar olması için 8-10 dk beklemniz gerekiyor.
 • Tutma sapi olabilirdi. Tasimak icin buhar tanacasini cihaz uzerinde bulunan bir yere yerlestirip bu sekilde tasiyorsunuz.
 • Mesela kablosu biraz daha uzun olabilirdi.  Elektrik supurgulerindeki gibi guc kablosunu otomatik olarak icine saran bir mekanizmasi yok.
 • Acma kapama dugmesi yok. :) Guc kablosunu takinca calisiyor, cikarinca duruyor.
 • Yer aparatindad elektrik supurgeleri gibi oynar baslikli bir yapi yok. Yer aparatini yer ile tam temas etmesi icin biraz egilmeniz gerekiyor.

Alf BT-122 Steam Force Multi Buharlı Temizleyici Kullanıcı Yorumları;

 • Hepsiburada R***A***: Günlerce birçok markayı inceledikten sonra alf markasında karar kaldım. Ürün iki günde eline ulaştı ve dezenfekte malzemeside içindeydi. Ambalajı çok güzeldi üründe gayet şık ve kaliteli duruyor. Bugün bütün evi temizledim. Mutfak dolaplarını, kapıyı ve duvarlarını çok kısa bir sürede sildim. Üzerinden nemli bez ile bir kere geçtim. Camda biraz su kalıntısı kalıyor ama onu da küçük bir bez ile hemen aldım. Tüm halıları temizledim ve koltuğu temizledim. Bunlar için toplam 2 litre su gitti. Buharı gayet iyi ve kuvvetli. Tüm evin yerlerini çok kısa bir sürede sildim. Hafif bir nem bırakıyor ama vileda ıslaklığı kadar değil. Üstelik zeminin granit olduğu İçin vileda da iz kalıyordu. Alf ile o iz kalmadı. Açıkçası halılarımın tüyleri kabardı ve tüm ev bahar temizliği yapmış gibi kokuyor. Ben beğendim. Kapıları, yerleri, halıları çok kısa zamanda temizlemiş oldum. Benim gerçekten hoşuma gitti. Tek eksisi makinanın üstünde bir tutma kolu olabilirdi. Böylece daha rahat taşınırdı diye düşünüyorum
 • Hepsiburada A***G***: Çevremde en az 5 kisi bu makineyi alacak . Evimde denedik . Aşığım resmen makineye . Evet bazı eksikleri var ama benim içim ideal. Neticede piyasada çok daha pahalı ürünler var ama fiyatına göre muh- te-sem . Yatak, koltuk , kapı , cam, duvarlar hele ki duvarlar inanamazsınız ev resmen parladı

3. Ariete 5 Bar 4146 Buharlı Temizleyici

ariete buharlı temizleyici

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Isıtma kapasitesi: 1500W
 • Buhar basıncı: 5 bar
 • Isınma süresi: 480 saniye
 • Su tankı kapasitesi: 1,6 l

8 dakikada temizliğe hazır hale gelen Ariete buharlı temizleyici 5 bar gücünde buharıyla 55 dakika boyunca son derece etkin bir temizlik sunuyor. Çok sayıda aparatı bulunan dikey buharlı temizleyiciyi Cam Yüzey, Halı, Kumaş Yüzeyler, Parke, Sert Zemin gibi alanlarda güvenle kullanabilirsiniz.

Ariete 5 Bar 4146 Buharlı Temizleyici Kullanıcı Yorumları;

 • Hepsiburada F***K***: Kompakt, az yer kaplayan, hafif ama bir o kadar da etkili. Sert zeminlerde (yer döşemeleri, fayanslar, camlar, duvarlar), derzlerde harika temizlik sağlarken döşemeleri ve halıları tazelemesi kadar lekeleri kabartıp temizliğini kolaylaştırması da çok güzel. Camların dışında aparatı cama tam oturtmak mümkün olmadığı için cam beziyle kurulamak gerekiyor ama yine de temizlik süresini çok kısaltıyor. Başlarken suyun ısınması yaklaşık 8-9 dakika sürüyor, sonrasında temizlik süresince tekrar beklemek gerekmiyor. Bir depoyla rutin temizlikte evin büyük kısmını halletmek mümkün. Yoğun temizlik yaptığınızda bir depo 30 – 40 m² lik bir salonun tamamına (cam, duvar, yer, halı ve döşeme), ya da mutfak ve banyonun derz,  fayans ve yer temizliğine yetiyor. Bez ve kılıflar temizlik sırasında hızla kirlendiginden daha fazla mikrofiber aparat kılıfı ve bezi içermesi gerekirdi ama onu da evdeki başka bezleri kullanarak halledebiliyorsunuz. Bence tam bir fiyat/performans ürünü.
 • Hepsiburada F***K***: Parçaları bazıları hassas, hemen yayı plastiği çıkıyor. Yine de idare eder, iş görüyor. Dikkatli kullanmak lazım.

4. Karcher SC 1 Easyfix 3 Bar 1200 Watt Buharlı Temizleyici

karcher easyfix buharlı temizleyici

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Tek depo ile temizlenen alan: 20 m²
 • Isıtma kapasitesi: 1200W
 • Buhar basıncı: 3 bar
 • Güç kablosu uzunluğu: 4 m
 • Isınma süresi: 3 dakika
 • Su tankı kapasitesi: 0,2 l
 • Aksesuarsız ağırlık: 1,6 kg
 • Boyutlar: 321 x 127 x 186 mm

Kompakt bir buharlı temizleyici arıyorsanız Kärcher SC 1 EasyFix tam size göre! 2’si 1 arada buharlı paspas ve el tipi buharlı temizleyici sayesinde tüm evinizi kolayca temizleyebilirsiniz.
Kolay depolanabilen model hızla ve pratik şekilde çalışıp size zaman kazandırarak hayatınızı kolaylaştırıyor.

Karcher SC 1 Easyfix 3 Buharlı Temizleyici Kullanıcı Yorumları;

 • Hepsiburada A***K***: Ürünü yaklasik 8 aydır kullanıyorum inanılmaz güzel temizlik yapılıyor.eşim çok rahat etti çok keyif aldı.tek kötü yanı su haznesi küçük ama 3 +1 evler için ideal .ve son olarak karcher kalitesi yine mukkemmel.
 • Hepsiburada E***O***: Ürün sorunsuz elime ulaştı. 3 aya yakındır kullanıyorum. Ürün ağır evet. Uzun süreli temizlikte el yoruyor. Dolap ve cam silerken iş bitiminde kol ağrısını hissesiyorsun. Ürünü yer kaplamaması için tercih etmiştim. Su haznesi az fakat içindeki buharı tamamen çıkarınca kapağını açıp hemen ekleyebiliyorsunuz. Soğuması için beklemenize gerek yok. Sadece suyu yavaş dökmek gerekiyor çünkü içerisi aşırı ısınmış olduğundan birden dökerseniz suyu sıçratıyor. Koyduktan en fazla 5 dakika sonra kullanabilirsiniz. Tavsiyem az su koymanız. Tam bardak kadar koyunca buharla birlikte su akıtması da yapıyor. O yüzden bardaktan bi iki parmak daha az su koyuyorum ben.

5. Black+Decker BHSM168D-QS Delta Başlıklı 1600W Steam-Mop

black decker buharlı temizleyici

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Isıtma kapasitesi: 1600W
 • Isınma süresi: 15 saniye
 • Su tankı kapasitesi: 0,5 l
 • Aksesuarsız ağırlık: 2,78 kg
 • Boyutlar: 120 x 300 x 121 mm

Paspas mop modeli dikey bir buharlı temizleyici olan Black+Decker BHSM168D-QS Delta hem pratik hem de oldukça başarılı. Tüm zeminleri temizleyebileceğiniz bu paspas formundaki buharlı temizleyici ile tüm evinizde hijyen sağlayabilirsiniz. Zemin tipine uygun buhar veren akıllı ürün dar alanlara kolay ulaşmak için üçgen şeklindeki başlığı ve 7 farklı aparatıyla birlikte satılıyor.

Black+Decker BHSM168D-QS Buharlı Temizleyici Kullanıcı Yorumları;

 • Hepsiburada S***A***: Kullaniyorum uzun zaman oldu. Buhar gücü  güzel  yerdeki kuru lekeleri bile kolayca siliyor. Uclari daha fazla olsaydi iyi olurdu.makineye atip yikiyorum. Ama tabi en dip köşe süpürgelerin üstünü yer beziyle  kendim aliyorum.geri kalan bütün heryeri siliyor. Hatta diger uçlarıyla da derz banyo cam bircok yer temizledim.
 • Hepsiburada D***K***: Ürünü henüz 1 kez kullandım uzun vadede ömrü nasıl olur bilemiyorum fakat ilk kullanımda deneyimim olağanüstü derecede olumlu. Çok pratik bir ürün ve işlevsel. Yer,cam,halı,koltuk hepsini temizlemeye yardımcı ek parçaları var, aynı bir elektrik süpürgesi gibi dizayn edilmiş. Temizleyeceğiniz zemine göre buhar ayarı da yapılabiliyor. Temizlik sonrası gıcır gıcırlık ve hijyen hissiyatı da çok keyifli. Beklediğimin üzerinde bir ürün çıktı oldukça memnun kaldım!
 • Hepsiburada H***H***: Ürün çok hızlı elime ulaştı bunun için teşekkürler. Zemin ve cam silmede çok çok iyi. Halı ve koltuk için de denedim pek verimli gelmedi. Bir de sapı yerine tam oturmuyor sürekli düşüyor dikey pozisyonda pek sıkıntı yapmıyor. Bebekli ev için aradığım ürün.

6. Fakir Alına Clean Mop Buharlı Temizleyici

fakir buharlı temizleyici

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Isıtma kapasitesi: 1300W
 • Isınma süresi: 30 saniye
 • Su tankı kapasitesi: 0,33 l

10 farklı başlık ile fonksiyonel bir model olan Fakir Alına Clean Mop Buharlı Temizleyici hızla ısınarak 30 saniyede kullanıma hazır hale geliyor. Hazır olduğunu gösteren ışığıyla sizi uyaran buharlı paspas temizleyici kolay manevra kabiliyetine sahip. Kireç önleyen filtresi çıkarılıp temizlenebilen bu model başarılı bir f/f alternatifi olarak listemizde yer buluyor.

7. Beko BKK-1100 Steambox Buharlı Temizlik Makinası

beko buharlı temizleyici

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Isıtma kapasitesi: 1100 W
 • Buhar basıncı: 3-5 bar
 • Isınma süresi: 480 saniye
 • Su tankı kapasitesi: 1 l

Beko tarafından satışa sunulan ürün 3-5 bar aralığında basınçlı buhar üretiyor. Omuzda taşıma askısıyla hayli pratik. Farklı aksesuarları bulunan ürün cam sileceği, püskürtücüler, çeşitli fırçalar, süngerler, keçeler, koltuk ve kanepe temizliği için özel fırçalar gibi aksesuarlara sahip.

8. Bissell PowerFresh Buharı Ayarlanabilir Buharlı Temizlik Makinesi

bissell buharlı temizleyici

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Isıtma kapasitesi: 1600 W
 • Güç kablosu uzunluğu: 7,5 m
 • Isınma süresi: 30 saniye
 • Su tankı kapasitesi: 0,4 l
 • Aksesuarsız ağırlık: 2,8 kg

Bissell imzası taşıyan bu ürün 16 dakika boyunca 90 derece buhar vererek temizlik yapabilmenizi sağlıyor. Parke, Sert Zemin gibi alanlarda kusursuz temizlik sunan ürün dikey şekilde kullanılıyor. Özel kokulu diskler ile ortamı anında ferahlatan model kullanıcısından da tam puan alıyor.

9. Bissell SteamShot Buharlı Temizlik Makinesi

bissell steam shot buharlı temizleyici

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Isıtma kapasitesi: 1050 W
 • Isınma süresi: 60 saniye
 • Su tankı kapasitesi: 0,36 l

Elde kullanılabilen bu buharlı temizlik makinesi farklı aparatları sayesinde büyük modellerin fonksiyonlarına eş değer performans sunuyor. Hem temizlik hem dezenfeksiyon için kullanabileceğiniz buharlı temizleyici ile fırın, derz, cam gibi farklı alanları kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

10. Arçelik K 7804 Buharlı Temizleyici

arçelik buharlı temizleyici

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Isıtma kapasitesi: 1500W
 • Isınma süresi: 20 Saniye
 • Su tankı kapasitesi: 0,4 l

Halı ve sert zeminlerde güvenle kullanılabilecek f/p ürünü olan bu mop Arçelik tarafından satışa sunuluyor. Yüksek kullanıcı memnuniyeti ve uygun fiyatıyla ilgi gören buharlı paspas 20 saniye içinde kullanıma hazır hale geliyor. Buhar ayarı bulunmayan model dikey olarak kullanılıyor ve oldukça pratik.

Arçelik K 7804 Buharlı Temizleyici Kullanıcı Yorumları;

 • Hepsiburada U***B***: Ürün beklediğimiz performansı vermedi ancak yine de ara ara kullanıyoruz. Beklentilerinizi yüksek tutmayın.

Hangi Tip Buharlı Temizleyiciyi Seçmeliyim?

Buharlı temizleyiciler üç ana tipte gelir: buharlı paspaslar, el tipi ve silindirli buharlı temizleyiciler. Bu arada ikisi bir arada buharlı temizleyiciler, zeminler için bir paspas ile fayans, cam ve diğer yüzeyleri temizlemek için elde taşınan bir buharlı temizleyiciyi birleştirir.

1. Buharlı paspaslar

Buharlı paspaslar elektrikli süpürgelere benzer. Kiri emmek yerine, zemini temizlemek için alt kısımda bir ped bulunur.

Genellikle hafiftirler ve engellerin etrafından ve köşelerden manevra yapması kolay, döner paspas kafasına sahiptirler.

2. El tipi buharlı temizleyiciler

Elde taşınan buharlı temizleyicilerin taşınması ve saklanması kolaydır. Bir nozülden konsantre bir buhar çıkışı sağlarlar ve genellikle farklı yüzeyler için çeşitli ataşmanlarla birlikte gelirler.

Ancak yalnızca küçük bir su depoları vardır ve banyo fayansları, mutfak yüzeyleri veya ulaşılması zor köşeler gibi küçük alanların buharla temizlenmesi için tasarlanmıştır. Zemin gibi daha geniş alanları temizlemek için tasarlanmamışlardır.

3. İkisi bir arada paspas ve el tipi buharlı temizleyiciler

Bu çok amaçlı buharlı temizleyiciler, dik bir buharlı paspas ve çıkarılabilir bir el tipi buharlı temizleyiciden oluşur ve çoğu buharlı temizleme görevinin üstesinden gelebilir.

Dezavantajı ise standart buharlı paspaslardan genellikle daha ağır ve daha pahalı olmalarıdır.

4. Silindir buharlı temizleyiciler

Silindir buharlı temizleyiciler, bir hortum ve paspas başlığının yanı sıra arkanızda çektiğiniz tekerlekler üzerinde bir ana gövdeden oluşan tekerlekli cihazlardır.

Farklı yüzeyleri temizlemek için hortuma aksesuarlar bağlayabilirsiniz. İyi bir silindir temizleyici, tüm buharlı temizleme işlerinizi yapabilmelidir.

Dikkat Edilmesi Gereken En İyi Buharlı Temizleyici Özellikleri

Su tankının kapasitesini, ısınma süresini ve buharlama süresini dikkate almanız gerekir.

 • Isınma süresi – buharlı temizleyicinin buharı dışarı pompalamaya başlamasının ne kadar sürdüğü.
 • Su tankı kapasitesi – tank ne kadar büyük olursa, buharlı temizleyicinizin buharı dışarı pompalaması o kadar uzun sürer. Ve buhar ne kadar uzun süre dayanırsa.
 • Buharlama süresi – temizleyiciyi suyla yeniden doldurmaya ihtiyaç duymadan önce sürekli buharla ne kadar süreyle kullanabileceğiniz.

Buharlı paspaslar, silindirli buharlı temizleyicilere göre çok daha hızlı ısınır. En hızlı paspas 20 saniyeden daha kısa sürede kullanıma hazırdır.

Elde taşınan buharlı temizleyiciler hafiftir ve kullanımı kolaydır, ancak uzun süre buhar vermezler. Küçük tankları, siz durup doldurmadan önce yalnızca kısa süreli buhar üretebilecekleri anlamına gelir.

Zemin temizleyicisini buharlı paspasın içine koyabilir misiniz?

Piyasada hem su hem de temizleme solüsyonu kullanan bazı çift fonksiyonlu buharlı paspaslar bulunsa da çoğu model için zemin temizleyiciyi buharlı paspasın içine koymamalısınız. Çoğu buharlı paspas, suyla ve başka hiçbir şeyle kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Sıcak, yüksek güçlü buhar, yüzeyleri temizlemede tek başına harika bir iş çıkarır.

Buharlı paspasa sıcak veya soğuk su koyuyor musunuz?

Genel bir kural, buharlı paspasınızda soğuk su kullanmaktır. Unutmayın, paspas ısıtma işlemini hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirecek şekilde programlanmıştır.

En iyi buharlı temizleyici tavsiye listemizi burada sonlandırıyoruz. Sizlerinde kullanıp memnun kaldığınız yada kalmadığınız buharlı temizlik makinesi var ise yorum yaparsanız memnun oluruz.

thumbnail
Önerilen Yazı
En İyi Ütü Masası Tavsiyeleri – Markaları – Yorumları 2024
Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

Hüseyin, uzun süredir tavsiyelist.com sitesinin şef editörlüğünü yapmaktadır. İşletme mezunu olan ve finans alanında meslek hayatına devam eden Hüseyin, Finans, Elektronik, Donanım, Sosyal Medya ve En iyiler kategorilerimizin içeriklerini üretmektedir.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Nisan 24, 2022

  Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim,yazınızı okuduktan sonra Alf BT122 modelini seçtim çünkü hem buhar basıncı 5 bar, su tankı kapasitesi yeterli üstelik de diğerlerine göre çok hesaplı.Buradan tavsiye almadan artık alış veriş yapmam, tekrar teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir