Ev Eşyaları

En İyi Su Arıtma Cihazı

Günümüzde evlerimize ulaşan şebeke suyunun içilebilir olmaması sebebiyle, genellikle evlerde damacana su tüketiliyor. Uzun vadede düşünüldüğü zaman söz konusu durumun ekonomik olarak büyük bir külfeti var. Bu yüzden özellikle son yıllarda su arıtma cihazı kullanımı yaygınlaşmış durumda. Çünkü su arıtma cihazları hem şebeke suyunu içilebilir hale getiriyor, hem de damacana su tüketimini ortadan kaldırarak kendi maliyetini karşılamış oluyor. Peki piyasada kullanılabilecek olan en iyi su arıtma cihazları hangileri? Bu yazımızda sizler için bir liste hazırladık…

Su Arıtma Cihazı Alırken Bunlara Dikkat Edin

Kaliteli bir su arıtma cihazı için ilk etapta bir miktar ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz fakat damacana su tüketiminin ortadan kalkacağı düşünülürse, bu durumu gelecekte damacana su masrafını yok edecek bir yatırım gibi düşünebilirsiniz. Peki damacana su alırken dikkat edilmesi gereken özellikler neler? Bu özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Mutfağınızın durumuna göre tezgah altı ya da tezgah üstü modeller arasından bir seçim yapmak,
  • Evinizdeki suyun basınç seviyesine göre pompalı ya da pompasız su arıtma cihazı modelleri arasında doğru seçimi yapmak,
  • Cihaz içerisindeki filtre sayısı,
  • Tank kapasitesi,
  • Kullanılan malzemenin kalitesi.

Tüm bu özellikleri göz önünde bulundurarak evinizin suyunu daha kaliteli ve içilebilir hale getirecek en iyi su arıtma cihazını bulabilirsiniz.

En İyi 10 Su Arıtma Cihazı

Piyasada özellikle son yıllarda artmış olan su arıtma cihazı sayısı, bazen insanların kafasını karıştırabiliyor. Bu yüzden internet üzerinde yapılacak detaylı bir araştırma, sizi en iyi su arıtma cihazına ulaştıracaktır. İşte biz de sizler için bu araştırmayı yaptık ve piyasada bulunan en iyi 10 su arıtma cihazını listeledik. İşte karşınızda en iyi 10 su arıtma cihazı…

Thomas Su Arıtma Cihazı

thomas su arıtma cihazı

Tezgah altı bir cihaz olan Thomas su arıtma cihazı, 1 gün içerisinde 285 litre su üretimi yapabiliyor. 8 litre tankı ve lüks bir musluğu bulunan cihaz, oldukça şık bir tasarıma sahip ve hızlı şekilde bağlantı yapılabiliyor. Hem pompalı hem de pompasız olarak kullanılabilen Thomas su arıtma cihazı içerisinde 5 adet filtre bulunuyor. Cihaz aynı zamanda suyu tatlandırma özelliğine de sahip. Cihaz piyasada 2000 TL ile 2700 TL arasında satılıyor.

Hanedan Su Arıtma Cihazı

hanedan su arıtma cihazı

12 aşamalı olarak tasarlanmış olan Hanedan su arıtma cihazı, yüksek membran teknolojisi ile donatılmış. 8 litre çelik tankı bulunan cihaz, pompasız olarak çalışıyor. İçerisinde 7 adet filtre bulunan Hanedan su arıtma cihazı, aynı zamanda mineral filtreleri sayesinde suya 6 farklı mineral vererek suyu zenginleştiriyor. Aynı zamanda cihazın içerisinde standart 600-700 iyotlu modellerden farklı olarak 1200 iyotlu tatlandırıcı mevcut ve bu alanda sınıfının en iyisi olarak gösteriliyor. Üretilmiş olan suyun tadı ise dışarıda satılan paketlenmiş sulara oldukça yakın. Cihazın ortalama satış fiyatı 600 TL ile 700 TL arasında.

Brita On Tap Akıllı Musluk Üstü Filtre

brita su arıtma cihazı

Almanlar tarafından üretilmiş olan bu cihaz, oldukça kolay ve hızlı bir şekilde kurulabiliyor. Oldukça kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş olan Brita On Tap Akıllı Musluk Üstü Filtre, oldukça kaliteli bir suya sahip olmanızı sağlıyor. Cihazla ilgili olarak kullananların yorumlarına bakıldığında, damacana suyuna yakın bir su elde edildiği görülüyor. Her ne kadar çok uzun ömürlü bir cihaz olmasa da fiyat, performans ve pratiklik açısından önerebileceğimiz bir ürün. Ortalama satış fiyatı ise 500 TL civarında.

Aqua Bella Gold Crystal

aqua bella su arıtma cihazı

Yine tezgah altı bir ürün olan Aqua Bella, 10 aşamalı ve 2 tatlandırıcı filtre ile birlikte geliyor. Pompasız olarak üretilmiş olan bu cihaz 12 litrelik bir tanka sahip. Minimum 3 bar basınç ile çalışan cihaz, şık bir musluğa sahip. NSF sertifikasına sahip olduğu için evlerinizdeki suyun kalitesini artırmak adına gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir cihaz. Hem alandan hem de ekonomik olarak tasarruf yapmak istiyorsanız, bu cihazı önerebiliriz. Ortalama satış fiyatı ise 600 TL civarında.

Royal Green Lux Plus Pump

royal green su arıtma cihazı

Hem pompalı, hem de pompasız şekilde kullanılabilecek olan Royal Green Lux Plus Pump, 1 gün içerisinde 280 litreye kadar su arıtımı yapabiliyor. İçerisinde bulunan 8 litrelik tankı boşaldığı zaman cihaz otomatik olarak su arıtmaya başlıyor ve 8 litrelik arıtılmış suyun her zaman hazır olmasını sağlıyor. Ürün içerisinde 6 adet filtre mevcut ve paslanmaz çelik konnektör kullanılmış. Siyah görüntüsü ile oldukça şık ve aynı zamanda oldukça küçük bir cihaz olduğu için alandan tasarruf sağlıyor. Cihazın piyasa satış fiyatı 3400 TL ile 3700 TL arasında.

LG Pixel Aqua

piksel aqua su arıtma cihazı

Kapalı kasa ve tezgah altı bir cihaz olan Pixel Aqua’nın en büyük artısı pompalı olması. 12 aşamalı olan bu cihaz, ISO-9001 sertifikasına da sahip. Cihaz içerisinde 5 adet antibakteriyel filtre bulunuyor. NSF sertifikasına sahip olan LG Pixel Aqua, 12 litre tanka sahip. Ürünün piyasadaki satış fiyatı ise 700 TL ile 800 TL arasında.

Hotpoint Ariston CT NTC IX2

hotpoint su arıtma cihazı

Hotpoint tarafından üretilmiş olan bu su arıtma cihazı, listelediğimiz ürünler arasında en şık tasarıma sahip. Özel bir Firewall UV filtreleme sistemi bulunan cihaz, aynı zamanda enerji tasarruf sistemine de sahip. Ürün tezgah üstü olmasına rağmen şık tasarımı sebebiyle asla göze batmıyor. Cihaz her açıdan oldukça güzel olmasına rağmen, ne yazık ki 1.5 litre gibi oldukça düşük bir tank kapasitesine sahip. Eğer sizin için yeterli olduğunu düşündüğünüz bir kapasite ise, kesinlikle önerebileceğimiz bir model. Cihazın ortalama 1000 TL civarında bir piyasa fiyatı bulunuyor.

Lifetech Organic Plus

lifetech su arıtma cihazı

11 aşamalı Lifetech Organic Plus, 4 bar su basıncı ile elektrik gereksinimi olmadan çalışıyor. Cihazın öne çıkan özellikleri ise şu şekilde: 12 litre metal tank, 6 adet filtreye sahip ve suyun tatlandırılması için hindistan cevizi kabuğu post karbon filtre kullanılıyor. Cihazı satın aldığınızda yanında 1 adet yedek filtre gönderiliyor. Tek kollu lüks bir musluğa sahip olan bu cihazın ortalama satış fiyatı ise 850 TL civarında.

İhlas Aura Cebilon Silver

ihlas aura su arıtma cihazı

İhlas tarafından üretilen bu cihaz, şebeke suyunun basıncı ile çalışan pompasız bir su arıtma cihazı. Cihazda şebeke suyunu içilebilir suya dönüştüren 5 filtre kullanılıyor. Sahip olduğu ters ozmoz teknolojisi sayesinde su içerisinde bulunan ve tüketilmemesi gereken maddeleri yüzde 98 oranında arıtıyor. Cihazın ortalama satış fiyatı ise 1200 TL civarında.

Arçelik 3140 SFC

arçelik su arıtma cihazı

Arçelik tarafından üretilmiş olan bu su arıtma cihazı, piyasada bulunan en uzun ömürlü modellerden biri. Oldukça küçük olduğu için alandan tasarruf etmenizi sağlıyor. Tezgahın altına yerleştirilen bu su arıtma cihazı içerisinde 4 adet filtre mevcut ve 12 litreye kadar su depolayabiliyor. Cihaz, 1 günde yaklaşık 189 litre su arıtabiliyor. Cihazın olumsuz olarak değerlendirilebilecek olan tarafı ise fiyatı. Cihaz ortalama olarak 6500 TL gibi bir fiyata sahip.

Erkan Tez

TavsiyeList.com Teknoloji Editörü. İçerik üreticisi, influencer ve bilgisayar mühendisi. Atari ile başlayan teknoloji ve oyun tutkusu, yazılımla devam etti. Teknoloji var ise varız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu