1. Anasayfa
  2. Ev Eşyaları

Dyson Süpürge Hangisini Almalıyım? En İyi Dyson Süpürge Önerileri? 2024

Dyson Süpürge Hangisini Almalıyım? En İyi Dyson Süpürge Önerileri? 2024

Dyson süpürge hangisini almalıyım? Evet zor soru!  Piyasada kafa karıştırıcı bir sürü yeni model var ve maalesef fiyatları oldukça pahalı. Gerçekten verdiğiniz paranın karşılığını alıp alamayacağınızı merak ediyorsunuz. Bizde sizlere bu konuda yardımcı olabilmek adına tüm Dyson kablosuz süpürge modellerini kapsamlı olarak araştırdık, Dyson süpürge kullanıcı yorumlarını değerlendirdik ve Dyson süpürge kullananların deneyimlerinden yararlandık. Sonuç olarak en iyi Dyson süpürge önerileri ve tavsiyeleri listesi hazırladık.

Peki gerçekten bu kadar paraya değer mi? Yıllardır elektrikli süpürgeleri kapsamlı olarak araştırıyoruz, kullanıcı yorumlarını değerlendiriyoruz , yurtdışı forumları tarıyoruz ve kullanıcı deneyimlerini soruyoruz. Bakalım değer mi değmez mi?

Dyson Süpürge Hangisini Almalıyım?

Neredeyse tüm Dyson modellerini inceledik ve sona kalan en iyi 3 Dyson kablosuz süpürgenin detaylı açıklamasını aşağıda paylaştık. Ayrıca içeriğin sonuna doğru ‘Dyson Süpürge Hangisini Almalıyım?’’ sorusunun cevabını görebilirsiniz. Öncelikle Dyson süpürge modellerinin özelliklerini bir arada görebilmeniz için  karşılaştırma tablosunu paylaşıyoruz.

ModelEmiş gücüPil ÖmrüToz HaznesiSürekli
Çalıştırma Tuşu
AğırlıkFiyatı
Dyson Gen5280 AW70 dk0.77 LVar3.5 kgFiyatı Gör!
Dyson V15240 AW60 dk0.70 LYok3 kgFiyatı Gör!
Dyson V12150 AW60 dk0.35 LVar2.2 kgFiyatı Gör!
Dyson V10150 AW60 dk0.76 LYok2.6 kgFiyatı Gör!

1. Dyson Gen5detect Kablosuz Süpürge

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Bu, Dyson’un en yeni, en üst düzey kablosuz elektrikli süpürgesidir. Karşılaştırılabilir V15 Detect’ten çok da farklı değil, ancak birkaç dikkate değer yeni özellik var. Dışarıda, Gen5 Detect’in tetik yerine tek bir güç düğmesi, yerleşik bir toz alma ve orijinalinden iki kat daha parlak bir Laser Slim Fluffy temizleme başlığı var. Ayrıca 70 dakikaya kadar çalışma süresine sahiptir, böylece V15 Detect’e göre ekstra 10 dakika daha fazla süreye sahip olursunuz.

Dahili değişikliklere gelince, Dyson, şirketin 0,1 mikrona kadar parçacıkların yüzde 99,99’unu yakaladığını iddia ettiği bir HEPA filtresi ekledi. Şirket ayrıca Gen5’in şimdiye kadarki en hızlı motorla donatılmış olarak geldiğini söylüyor; 262 AW emiş gücüyle dakikada 135.000 devir (RPM) dönüyor. V15 Detect ise 125.000 RPM’de dönerek 240 AW emiş gücü sağlar. Süpürme sırasında emişte büyük bir fark görmesek de Gen5 Detect’in, V15’ten belirgin şekilde daha yüksek ses çıkardığını belirtmekte fayda var.

Zaten V15 Detect’e sahipseniz yükseltme yapmanıza gerek yoktur. Her ikisini de kullandıktan sonra deneyim, Gen5 Detect için fazladan para harcamayı haklı çıkaracak kadar benzersiz değil. İkisi arasındaysanız ve bütçeniz kısıtlıysa, bunu tercih etmenizi öneririz. Ancak paranın bir önemi yoksa ve en yeniyi ve en iyisini istiyorsanız, bu süpürge mükemmel bir seçimdir.

2. Dyson V15 Detect Kablosuz Süpürge

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Bu kablosuz süpürgenin emilen parçacıkların boyutunu sayan ve ölçen yerleşik kir sensörü bulunuyor. Bu bilgiyi gövdesinin arka tarafındaki LED ekranda görebilirsiniz. Bu mutlaka sahip olunması gereken bir özellik değil, ancak alerjiniz varsa ve evinizdeki alerjen miktarlarının kabaca tahmin edilmesini istiyorsanız çok kullanışlı olabilir. Diğer önemli özelliği ise halı kaplı yüzeylerde gücü otomatik olarak artıran, sert zeminlere geri döndüğünde ise düşüren yüzey algılama sistemidir.

Süpürgenin 230AW emme motoru, kablosuz bir model için son derece güçlüdür ve bazı kablolu modellerle karşılaştırılabilecek şekilde, çeşitli yüzeylerde mükemmel çöp toplama olanağı sağlar. V15 çıplak yüzeylerdeki küçük döküntüleri görmenize yardımcı olan lazer ışığına sahip yumuşak silindirli zemin başlığı ve konik bir turbo fırça dahil olmak üzere çok çeşitli aksesuarlarla birlikte gelir.

Daha yeni Dyson Gen5detect/Gen5detect Absolute’un markanın amiral gemisi olarak ortaya çıktı. Ancak bu yeni model eski V15’ten daha iyi performans göstermiyor. Entegre bir kombinasyon aracı ve yumuşak silindirli zemin başlığı için daha parlak bir lazer ışığı gibi birkaç küçük yaşam kalitesi yükseltmesi olsa da, bunlar V15’e göre önemli fiyat artışını haklı çıkarmak için yeterli değil.

3. Dyson V12 Detect Slim

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Orta sınıf bir fiyat noktasında en iyi kablosuz Dyson elektrikli süpürgeyi arıyorsanız Dyson V12 Detect Slim’e bakın. Üst seviye Dyson V15 Detect ile karşılaştırıldığında, daha az güçlü bir 150AW emme motoruna sahiptir, bu nedenle derin temizlik performansında biraz geride kalır. Ancak emiş gücünde kağıt üzerinde büyük fark olmasına rağmen gerçek temizleme performansı açısından ikisi arasında pek bir fark yoktur. Ayrıca V15’ten daha küçük ve daha hafif olması dar noktalarda kullanımını kolaylaştırıyor. Daha da iyisi, aynı özelliklerin çoğunu daha uygun bir fiyata paylaşıyor.

Bu benzer özellikler arasında yerleşik bir parçacık sensörü ve halı kaplı bir yüzeyden veya çok fazla kir bulunan bir alandan geçerken emiş gücünü artıran otomatik güç ayarlama sistemi yer alır. Daha pahalı olan arkadaşı gibi, sert zeminlerdeki ince kalıntıları görmenize yardımcı olmak için çok yüzeyli bir zemin başlığı ve yumuşak fırça rulolu ikinci bir zemin başlığı ve entegre bir lazer ışığı ile birlikte gelir. V15’in aksine, basılı tutmanız gereken bir tetik yerine bir açma/kapama düğmesi bulunur, böylece uzun temizlikler sırasında parmağınız yorulmaz.

Ne yazık ki, kompakt ve hafif tasarımı, çöp kapasitesi pahasına geliyor çünkü sık sık boşaltmanız gereken oldukça küçük bir çöp kutusuna sahip. Daha yüksek kapasiteli çöp kovasına sahip, orta fiyatlı bir Dyson elektrikli süpürge istiyorsanız, Dyson V11’i düşünün; ancak V12’ye göre daha az manevra kabiliyetine sahiptir ve parçacık sensöründen yoksundur.

Sonuç Olarak;

Bu içeriği yayınladığımız tarih itibariyle Dyson Gen5 Detect’in yüksek fiyatı ve 3.5 kg ağırlığıyla ilk sırada alınacak bir model olarak görmüyoruz. Fakat bütçe sorunum yok ve ağırlığa takılmıyorum diyenler için ‘’en son çıkan Dyson her zaman daha iyidir’’ sözü ile ilerleyebilir.

Bizlere göre “Dyson V12”,  evcil hayvanı olmayan evler icin v15e göre kesinlikle daha optimum bi ürün. V10 ve V15 e göre çok daha hafif (yukarıdaki karşılaştırma tablosunu inceleyiniz). Çalıştırırken tuşuna sürekli basmak zorunda kalmıyorsunuz. Bu özellik bir üst modeli V15’te bile maalesef bulunmuyor.  Geri kalan özellikleri Dyson V15le neredeyse aynı. Motor gücü kağıt üzerinde düşük görünebilir ama gerçek hayatta gayet yeterli. Tek negatif yanı haznesi diyebiliriz. Diğer iki modelin yarısı kadar. Doldur -boşalta takılmam derseniz bizce V12 hala harka bir model.

Evinizde evcil hayvanınız varsa Dyson V15 gayet yeterli ve alınabilir bir ürün. V15’e diyecek çok fazla bir şey yok. Mükemmel ötesi bir ürün. Lazer ışık desen var, ne, ne kadar topladığını görebiliyorsun. Saçların fırçalara dolanma sorununu çözmüşler. Saçlar, fırça aparatının içinden hazneye otomatik doluyor ve siz o saçları fırçadan temizlemek zorunda kalmıyorsunuz.

Tek eksisi diğer modellere göre gerçekten ağır. (500g bile tek elle kullanımda baya fark edebiliyor) ve hala tuşa basmak zorundasınız… Mobilya altları icin olan ek aparat kutu içeriğinde var (alt modellerde yok ama ayrıca alabiliyorsunuz.) Özetle, Dyson gerçekten her modelde baya bir ihtiyacı düşünerek geliştirmiş kendini. V12 ve V15 gayet tercih edilebilir olduğunu düşünüyoruz.

En iyi Dyson Kablosuz Süpürgeyi nasıl seçerim?

Dyson, mühendislik ve tasarıma gösterdiği titizlik ile ünlüdür. (İlginç bir not: Marka aynı zamanda en iyi saç kurutma makinelerinden ve en iyi düzleştiricilerden bazılarını da üretiyor.) Dyson’a yatırım yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gerekenler:

Evinizin büyüklüğü: Mütevazı bir eviniz varsa hafif, elde taşınan kablosuz Dyson elektrikli süpürgeyi düşünün. Ekstra güce, toz kutusu alanına veya daha büyük bir modelin ek hacmine ihtiyacınız olmayacak ve büyük olasılıkla paradan da tasarruf edeceksiniz.

Tersine, daha geniş bir alanı süpürmesi gereken herkes, daha büyük toz haznesine, güçlü emiş gücüne ve birden fazla zemin tipini kolayca temizleme yeteneğine sahip bir Dyson elektrikli süpürge satın almalıdır.

Emiş gücü: Konu emme söz konusu olduğunda daha fazlası her zaman daha iyidir, özellikle de evinizde önemli ölçüde daha temiz hava sağlamak için HEPA filtrenin parçacık yakalama yeteneği ile eşleştirildiğinde.

Çalışma süresi: Kablosuz bir model düşünüyorsanız ve geniş bir temizleme alanınız varsa, çalışma süresi en az 60 dakika olan bir Dyson elektrikli süpürge arayın. Sonuçta hiç kimse temizlik çılgınlığının ortasında elektrikli süpürgesini şarj cihazına geri koymak istemez!

Manevra kabiliyeti: Sıkışık bir alanınız varsa ve mobilyaların arasında toz almak için sıkışmanız gerekiyorsa, döner başlıklı veya manevra yapmayı kolaylaştıran hafif tasarıma sahip elektrikli süpürgelere bakın.

Özellikler ve aksesuarlar: Her Dyson elektrikli süpürge, mikroskobik parçacıkları toplama yeteneği, tüy kadar hafif bir yapı ve ekstra büyük toz haznesi gibi kendine özgü özelliklerle donatılmıştır. Farklı temizlik aksesuarı paketleriyle birlikte gelirler; bu nedenle, eviniz için en iyi seçimi bulmak için dikkatinizi çeken modelleri karşılaştırıp karşılaştırdığınızdan emin olun.

Depolama alanı: Daha büyük evler daha büyük bir kablolu süpürgeyi kolaylıkla depolayabilirken, daha ince, duvara monte edilen bir kablosuz seçenek apartman daireleri, apartman daireleri ve diğer küçük alanlar için daha iyi bir seçim olabilir.

Evcil Hayvanlar: Evcil hayvanlarımızı ne kadar sevsek de, bazen özellikle dağınık olabilirler. Dyson’ın en güçlü elektrikli süpürgeleri, büyük ağır iş pisliklerini hızlı bir şekilde temizlemek, halılardan ve mobilyalardan kürkleri kaldırmak ve ortamınızdaki fazla kepeği ve saçları ortadan kaldırmak için en iyi seçimdir.

Zemin tipi: İster halıları, ister sert zeminleri veya her ikisini birden temizlemek için bir elektrikli süpürge arıyor olun, Dyson’ın her zemin tipine uygun çeşitli modelleri vardır.

Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

Hüseyin, uzun süredir tavsiyelist.com sitesinin şef editörlüğünü yapmaktadır. İşletme mezunu olan ve finans alanında meslek hayatına devam eden Hüseyin, Finans, Elektronik, Donanım, Sosyal Medya ve En iyiler kategorilerimizin içeriklerini üretmektedir.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir