1. Anasayfa
 2. Teknoloji

En İyi Ev İnterneti Hangisi 2024

En İyi Ev İnterneti Hangisi 2024

Türkiye’de evlerde kullanılabilecek olan internet servis sağlayıcılarının sayısı, internetin ilk dönemlerine göre bir hayli artmış durumda. Bunlardan hangisinin daha iyi olduğunu söylemek ise biraz zor. En iyi ev internetinin hangisi olduğunu tespit edebilmek için bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekiyor. En önemli iki kriter ise elbette hız ve fiyat. Burada “şu internet servis sağlayıcısı şundan iyidir” demek çok iddialı olur ve aynı zamanda çok da doğru olmayabilir. Bu yüzden bu metin içerisinde internet servis sağlayıcılarını kendimizce bir sıraya sokmaya çalıştık. Şimdi bu sıralamaya hep birlikte bakalım…

En İyi Ev İnterneti Sağlayıcıları

Eviniz için en iyi internet firmasını seçerken, firmadan önce bulunduğunuz mahalle ve apartmandaki altyapıyı öğrenmelisiniz.

Her mahalle veya binada fiber internet altyapısı olmayabiliyor. Ayrıca seçeceğiniz firmanın altyapısının binanızda kurulu olup olmaması da önemli. Binanızda sistemin olup olmadığını, seçtiğiniz internet firmasının çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca internette de sorgulama sayfaları bulunuyor.

Eğer tüm sağlayıcılar için yeterli altyapınız var ise, aşağıdakilerden size uygun olan bir ev interneti firmasını seçebilirsiniz.

1. Turkcell Superonline

turkcell superonline

Turkcell Superonline Türkiye’nin en çok kullanılan internet servis sağlayıcılarından biri olarak, hem ADSL hem de fiber i̇nternet hizmeti veriyor. Eğer bulunduğunuz bölgede fiber altyapı bulunuyorsa, fiber paketlerden yararlanma imkanınız var. Aynı zamanda Superbox 4.5G İnternet paketinden yararlanabilir ya da kendi paketinizi yaratabilirsiniz. Fiber paketler ile 100 Mbps hızında bir bağlantıya sahip olmak mümkün. Üstelik bu paketlerde herhangi bir kota da bulunmuyor. Öne çıkan özelliklerinden biri de Superonline’ın kullandığı WiFi 6 teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde evin tüm odalarında sorunsuz bir şekilde internete bağlanmak mümkün. Turkcell Superonline ev internetinin öne çıkan diğer özelliklerini ise şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Eğer 12 aylık kısa bir taahhüt sözü verirseniz, ücretsiz kurulum avantajından yararlanabilir, üstelik sürpriz faturalar ile karşılaşmazsınız,
 • Başvurudan sonraki 2 gün içerisinde fiber i̇nternet bağlantınız ücretsiz olarak gerçekleştirilir,
 • Belli limitlere kadar farklı i̇nternet servis sağlayıcılardan ayrılma ve iptal bedelleriniz Turkcell Superonline tarafından karşılanıyor,
 • Ücretsiz olarak şu özelliklerden faydalanabilirsiniz: Fizy, Turkcell TV+, Dergilik ve Lifebox, BİP.

Elbette yukarıda saymış olduğumuz özellikler farklı zamanlarda i̇nternet servis sağlayıcının hizmet politikalarında değişiklik yapmasına bağlı olarak farklılık gösterebilir.

2. Türksat Kablonet

turksat kablonet internet

Türksat Kablonet, özellikle i̇nternet ve televizyonu tek bir sağlayıcı üzerinden almak isteyen insanlar tarafından tercih ediliyor. Kablonet 2008 yılında kurulduğunda Uydunet adını kullanıyordu fakat 2016 yılında bugünkü adını aldı. Türksat Kablonet, evlerdeki televizyon hattına takılan bir modem aracılığıyla hizmet veriyor ve hizmet ağı yalnızca Türkiye’deki 24 şehir ile sınırlı. Hizmet verilen şehirlerin listesi ise şu şekilde: İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Balıkesir, Bursa, Bolu, Denizli, Eskişehir, Edirne, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Kayseri, Karaman, Konya, Kocaeli, Mersin, Manisa, Samsun, Tekirdağ, Yalova ve Zonguldak.

2021 yılının son döneminde sağlanan verilere göre Türksat Kablonet kullanan abonelerin sayısı 1 milyonun üzerinde. Kablonet’te hem i̇nternet, hem TV, hem de TV içerisindeki çeşitli paketlerin konbinlendiği çok sayıda seçenek mevcut. Elbette her bir paket farklı fiyatlara sahip. Öne çıkan paket seçenekleri ise şu şekilde:

 • Merhaba Kablonet: Analog kablo TV, 16 Mbps hıza kadar sınırsız i̇nternet.
 • Hızlı ve Net: 25 Mbps hızına kadar sınırsız i̇nternet, kablo TV temel paket, 25 GB kablo bulut, gümüş sinema paketi.
 • Sınırsız Eğlence: 100 Mbps sınırsız Kablonet tarifesi, altın sinema paketi, kablo TV üst paket, Filmbox+, Nat-Geo Now, Kabloses her yöne 50 dakika, premiım spor paketi, kablo bulut 25 GB, interaktif kutu.

Kablonet’te belli kampanyalar için 1 ay ücretsiz i̇nternet gibi avantajlar da bulunuyor. Elbette bu avantajlar ve paketler belli dönemlerde, i̇nternet servis sağlayıcının yürütmüş olduğu kampanyalara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

3. TürkNet

turknet internet

TürkNet 1996 yılında kurulmuş olan, i̇nternet servis sağlayıcı olarak hizmet veren en eski şirketlerden biri. İnternet alanında Türkiye’de pek çok ilke imza attı. Bunlardan öne çıkanları ise IP MPLS VPN hizmeti sunan ve VAE üzerinden ADSL ve G.SHDSL hizmeti sunan ilk operatör olması. TürkNet aynı zamanda 2020 yılı içerisinde IPV6 protokolünü kullanıcılarının kullanımına açmış olan ilk i̇nternet servis sağlayıcıdır. TürkNet tarafından sunulmuş olan ve öne çıkan özellikler ise şu şekilde:

 • İnternet için maksimum hız ve Netflix için en hızlı bağlantı,
  Taahhütsüz ve kotasız i̇nternet,
 • Dünya standartlarında 1000 Mbps bağlantı hızı,
 • Hizmetten memnun kalmamanız durumunda para iadesi ve zahmetsiz iptal,
 • Steam bağlantısında yüksek performans.

Yukarıda saymış olduğumuz özelliklerin firmanın hizmet politikalarına göre değişkenlik gösterebileceğini unutmayın.

4. Vodafone NET

vodafone ev interneti

Vodafone NET, Türk Telekom ve Superonline ile birlikte en çok şikayet alan i̇nternet servis sağlayıcılardan biri olmasına rağmen, aynı zaman en çok kullanılan sağlayıcılardan biri durumunda. Vodafone NET kendi kurduğu alt yapı ile birlikte Türk Telekom ve çeşitli servis sağlayıcıların da altyapısını kullanıyor. Örneğin fiber i̇nternet konusunda her bölgeye kendi altyapısı üzerinden hizmet vermiyor. Yani bir Vodafone NET fiber hizmeti almak isterseniz bunun için bulunduğunuz bölgede bir Vodafone NET fiber i̇nternet altyapısı bulunması gerekli. Vodafone NET tarafından sunulan çok 15’in üzerinde paket seçeneği mevcut. Peki “neden Vodafone NET’i tercih etmeliyiz?” diye soracak olursanız, öne çıkan şu özelliklerden bahsedebiliriz:

 • Eğer telefonunuzda Vodafone faturalı hat kullanıyorsanız, 24 ay boyunca normal aboneler için 5 TL, Red tarifesi olanlar içinse 10 TL indirim uygulanıyor,
 • Vodafone TV kullanımı 24 ay boyunca ücretsiz,
 • Elektrik kesintisi ya da arıza gibi durumlarda ayda 4 kez 4 GB olarak kullanabileceğiniz 16 GB ücretsiz mobil i̇nternet veriliyor,
 • Farklı i̇nternet servis sağlayıcılarından Vodafone NET’e geçerseniz, DSL için 300 TL, fiber içinse 600 TL’ye kadar cayma bedeli karşılanıyor,
 • Ücretsiz kurulum en geç 2 gün içerisinde gerçekleştiriliyor.

Elbette söz konusu özellikler tamamen i̇nternet servis sağlayıcı tarafından belirlenmiş durumda. Yani yoğunluğa, hizmet politikalarının değişmesine ya da kampanya sürelerinin sona ermiş olmasına bağlı olarak her şey değişebilir.

5. Türk Telekom

turk telekom internet

Türk Telekom Türkiye’deki en eski ve en çok kullanılan i̇nternet servis sağlayıcısı olmakla birlikte, aynı zamanda en çok şikayet alan servis sağlayıcılardan biri. Günümüzde pek çok yeni i̇nternet servis sağlayıcı Türk Telekom altyapısını kullanıyor. Firma hakkında bu kadar çok şikayet olmasının sebebi ise, yaygın şekilde kullanılıyor olması ve altyapısının da çok geniş bir alana yayılmış olması. Elbette şikayetlerin çok olması firmanın kötü bir i̇nternet servis sağlayıcısı olduğu anlamına gelmiyor.

 • Türk Telekom tarafından sunulmuş olan Evden Cebe, İlk Ay Bizden, Tivibu’lu Evde İnternet, 3 Ay Bedava gibi çok sayıda kampanya mevcut. Aynı zamanda belli alanlara yönelik oluşturulmuş olan Gamer kampanyası,
 • Dijital Eğitim kampanyası, Yazlık İnternet, Dört Mevsim, Transfer kampanyası ya da Üniversiteli İnternet kampanyası gibi daha çok sayıda kampanyadan faydalanmak mümkün. Söz konusu kampanyalar içerisinde bağlantı hızları 16 Mbps ile 100 Mbps arasında değişiyor.

Tercih Edilebilecek Diğer Ev İnterneti Firmaları

Türkiye’de evde kullanmak tercih edebileceğiniz i̇nternet servis sağlayıcıları yukarıda saymış olduklarımızla sınırlı değil. Hizmet standartlarını inceleyebileceğiniz diğer i̇nternet servis sağlayıcıların listesi ise şu şekilde:

 • Millenicom
 • D-Smart
 • Netspeed
 • Digiturk
 • Oris Telekom

Yukarıda vermiş olduğumuz sıralama tamamiyle farazi olarak, kişisel düşünceler üzerinden oluşturulmuştur. Yani Türkiye’deki i̇nternet servis sağlayıcılarından hangisinin en iyi olduğuna karar vermek için kendi araştırmanızı yapabilir ve farklı sonuçlara da varabilirsiniz.

Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

TavsiyeList.com Teknoloji Editörü. İçerik üreticisi, influencer ve bilgisayar mühendisi. Atari ile başlayan teknoloji ve oyun tutkusu, yazılımla devam etti. Teknoloji var ise varız.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir