1. Anasayfa
  2. Teknoloji

En İyi Ses Arttırma Programları

En İyi Ses Arttırma Programları

Kullanıcılar gerek bilgisayarlarının performanslarına bağlı olarak, gerekse de içinde bulundukları ortamın durumuna bağlı olarak bilgisayar hoparlörlerinden ya da kulaklıklarından tam performans alamıyorlar. Haliyle tüm kullanıcılar söz konusu problemi ortadan kaldırabilecek alternatif çözümlere yönülüyor. Bu çözümlerin başında da bilgisayarlar için üretilmiş olan ses arttırma programları geliyor. Bugün kullanıcıların yaşadığı bu ses sorununu ortadan kaldıran pek çok program üretilmiş olsa da, bunlardan bazıları sahip oldukları özellikler ile diğerlerinden ayrılıyor. İşte biz de en iyi ses arttırma programlarını bu yazımızda sizler için bir araya getirdik…

Ses Arttırma Programı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilgisayarınız için daha iyi bir ses performansı istiyorsanız, mutlaka bir ses arttırma programı kullanmanız gerekiyor. En iyi ses arttırma programını seçmek için sormanız gereken bazı sorular bulunuyor. Sormanız gereken bu soruların listesini şu şekilde yapabiliriz:

  • Seçmiş olduğunuz program sistemin sesini mi, kullandığınız medya oynatıcının sesini mi yükseltiyor?
  • Program sesi yükseltmek için hangi araçları kullanıyor? (Ekolayzır, ses denetleyici vs.)
  • Program sesi yükseltirken, aynı zamanda bozuyor mu?

İşte tüm bu sorulara kendiniz için tatmin edici cevaplar alırsanız, indirdiğiniz programdan yüksek ihtimalle memnun kalırsınız.

En İyi 7 Ses Arttırma Programı Önerisi

Piyasada hem sistem seslerini yükselten, hem de medya oynatıcıların sesini yükselten belli başlı programlar bulunuyor. Bu programların listesine siz de bu yazımız üzerinden ulaşabilir ve kendiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz ses arttırma programını indirerek hemen bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

DFX Audio Enhancer

fxsound

Windows işletim sistemi için üretilmiş olan DFX Audio Enhancer, bilgisayarınızın mevcut sesini yüzde 100 oranında artırıyor. Program bilgisayarınızın sesini ses sürücüleri üzerinde yer alan ayarlarla yükselttiği için, ister sistem sesleri, isterseniz medya sesleri otomatik olarak yükselmiş olur. Program içerisinde Dynamic Boost ve Hyper Bass başta olmak üzere çok sayıda seçenek bulunuyor ve bu seçeneklerin her biri üzerinde oynama yapılabiliyor.

Programın 7 günlük ücretsiz deneme sürümü bulunuyor. Deneme sürümü sona erdikten sonra programı kısıtlı özelliklerle kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Eğer ücretli sürüme geçmek isterseniz, bir defaya mahsus, seçtiğiniz pakete göre 20 dolar ila 40 dolar arasında bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Breakaway Audio Enhancer

breakaway edit audio

Bu program da yine DFX gibi doğrudan sistem seslerini arttırmaya yarayan bir program. Yani yapacağınız tek bir ayarla bilgisayarınızın sistem seslerinden oynattığınız medyalara kadar her şeyin sesini artırabilirsiniz. Oldukça basit ve kullanışlı bir arayüze sahip olan Breakaway Audio Enhancer, tüm kullanıcılar tarafından indirilerek ücretsiz şekilde kullanılabilir.

VLC Media Player

vlc media player

VLC Media Player, sistem seslerini arttıran bir program değildir. VLC ile yalnızca VLC Media Player içerisinde oynatmış olduğunuz medya dosyalarının seslerini aktarabilirsiniz. VLC şu an dünya üzerinde harici medya oynatıcı programlar arasında en çok tercih edilenlerden biri durumunda bulunuyor. VLC Media Player içerisinde oynatmış olduğunuz ses dosyalarının seviyesini yüzde 25 oranında, video dosyalarının sesini ise yüzde 100 oranında artırabilirsiniz. Eğer ses ayarları ile oynamak isterseniz, program bunu yapmanıza da izin veriyor. Programı kendi sitesinden ve çeşitli internet siteleri üzerinden ücretsiz olarak indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Boom 3D

boom 3d

Global Delight firması tarafından geliştirilmiş olan Boom 3D, hem Windows hem de MacOS işletim sistemli bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Programın kullanıcı sayısı bugün dünya genelinde 50 milyona yaklaşmış durumda. Bu açıdan bakıldığında dünyanın en iyi ses arttırma programlarından biri olarak gösterilebilir. Programın 30 günlük ücretsiz deneme sürümü bulunuyor. Eğer programı satın almak isterseniz yalnızca bir defa olmak üzere Windows işletim sistemi için 15 dolar, MacOS işletim sistemi içinse 20 dolar ödemeniz gerekiyor.

Equalizer APO

equalizar apo

Doğrudan sistem seslerini yükselten Equalizer APO, en gelişmiş ses ayarlarına sahip olan ses arttırma programlarından biri. Program penceresi üzerinden bas, tiz, derinlik, ambians gibi pek çok seçeneği değiştirebilir, arzu ettiğiniz ses seviyesine kolayca ulaşabilirsiniz. Yalnızca Windows bilgisayarlar için üretilmiş olan Equalizer APO, ücretsiz olarak sunuluyor.

Realtek HD

realtek hd

Realtek HD, Windows bilgisayarlar için üretilmiş olan tamamen ücretsiz bir program. Hatta artık Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda yüklü olarak geliyor. Ücretsiz bir program olmasına rağmen oldukça kaliteli bir ses yükseltme deneyimi sunan program, karaoke ve quadraphonic gibi modlara sahip. Programın son dönemde Linux için uyumlu bir versiyonu da piyasaya sürüldü.

GOM Media Player

gom media player

GOM Media Player da, tıpkı VLC Media Player gibi yalnızca içinde oynatılan ses ve video dosyalarının sesini yükseltebilen bir program. Programın ses yükseltme mantığı VLC ile hemen hemen aynı. Ses ve video dosyalarını yüzde 150 oranında artırmanıza olanak sağlayan GOM Player’da, yüzde 100’ün üzerine çıkmaya başladığınız ses kalitesi de düşmeye başlıyor. Bu yüzden kaliteli bir ses alabilmek için programın sesini bir seviyeye kadar yükseltmeniz gerekiyor. GOM Player’ın ücretsiz bir versiyonu bulunduğu gibi, 15 dolarlık bir daimi lisansı da bulunuyor. Daimi lisans satın aldığınızda programda yer alan reklamlar ortadan kalkıyor, bununla beraber pek çok premium özellik de aktif hale geliyor. Programın resmi web sitesi üzerinden ücretsiz versiyonu indirebilir, ücretli versiyonu satın alabilirsiniz.

Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

TavsiyeList.com Teknoloji Editörü. İçerik üreticisi, influencer ve bilgisayar mühendisi. Atari ile başlayan teknoloji ve oyun tutkusu, yazılımla devam etti. Teknoloji var ise varız.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir