Oyun

LOL Kaç GB? LOL Sistem Gereksinimleri Neler?

Oyun camiası, dünya çapında oldukça geniş bir kitleye sahip. Bu kapsamda oyun severlerin bu ihtiyacını karşılamaya yönelik, pek çok oyun da bulunmakta. Bunlardan bir tanesi de League of Legends.

Online olarak oynanan ve genellikle ikişer takımlı oynanan bu oyun, karşı takımı yenilgiye uğratarak, maçı kazanma üzerine odaklı. Sadece Türkiye’de değil, dünya çapında sevilerek oynanan bu oyun, her yıl yeni binlerce oyuncuyu içerisine almakta. Yeni oyuncuların merak ettiği pek çok konu olmakla beraber, bunlardan bir tanesi de oyunun boyutu, LoL kaç gb yer kapladığıdır.

Çoğu oyunda olduğu gibi, League of Legends’da bilgisayara kurularak oynanıyor. Dolayısıyla depolama alanı gerekiyor. Gerek internetinin sınırlı olması nedeniyle, gerek pratik bir şekilde çözüm üretmek amacıyla, oyuncular internette Lol’ün kaç gb olduğu araştırmak isteyebiliyorlar.

LoL oyunu şuan bilgisayarıma baktığımda 14 GB gösteriyor. Ancak bu siz oyunu sıfırdan indirdiğinizde bu kadar veri indirmeyeceksiniz. Yeni indirenler oyunun son güncellemelerini almış orjinal halini yüklemiş olurlar.

Peki, yeni kurulum yapacak birisi için LOL kaç GB?
Sorunuzun cevabını aşağıdaki başlıkta detaylıca öğrenebilirsiniz.

lol kaç gb

LOL Kaç GB Yer Kaplar?

LoL oyununu ilk indirdiğinizde kurulum dosyası inecektir. Bunun boyutu 70 mb civarındadır. Ardından kurulum dosyasını çalıştırdığınızda işte o zaman LoL kaç gb dosya indirecek size bunu göstermektedir.
İndirmek istediği dosya boyutu güncel olarak 10.5 GB olarak göstermektedir. Ancak bu zaman zaman değişebilir.
Her ne kadar LOL için kurulum dosyası boyutu 10.5 GB olsa da, aslında bundan daha büyük bir alana gerek vardır. Zira oyun, sürekli güncellemeler getirmektedir.

lol kaç gb yer kaplar

Bu güncellemeler, oyunda mevcut bazı hataları giderme ve yeni karakterler, kostümler getirmek için yapılır. Dolayısıyla burada indirilen dosyalar zamanla dosya boyutunun artmasına neden olacaktır. Bu nedenle çoğu zaman, dosya boyutu 16GB’ın üstüne çıkar. Ancak oyunu silip, tekrar kurarsanız, oyunun kapladığı yer gözle görülür şekilde düşecektir.

LoL Sistem Gereksinimleri

Düşük Seviye Sistem Gereksinimleri

LOL sistem özellikleri bakımından oyuncu dostu bir yapıya sahip olup, pek çok bilgisayar tarafından kaldırılabilir. 2021 yılında LOL kaç gb yer kaplar ya da hangi özelliklerde ki bilgisayarda çalışır diyorsanız oyunun minimum gereksinimleri şöyledir ;

 1. Ekran Çözünürlüğü: 1920 X 1200 maksimum
 2. DirectX: DirectX v9.0c ya da daha yeni bir sürüm.
 3. İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8 veya Windows 10
 4. İşlemci: 3 GHz İşlemci
 5. Ram: 2 GB Ram Bellek
 6. Hard Disk: 12 GB Depolama Alanı
 7. Ekran Kartı: Shader 2.0b versiyonuyla uyumlu bir ekran kartı.

Eğer bu sistem özelliklerine yakın bir donanıma sahipseniz, LOL’e girişi yaparak, istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Ancak çok kaliteli bir oyun deneyimide yaşayamayabileceğinizi buradan hatırlatmak isteriz.

Önerilen Sistem Gereksinimleri

LOL için tavsiye edilen sistem özellikleri aşağıdadır ;

 1. DirectX: v9.0c ve üstü
 2. İşletim Sistemi: Güncel servis pack’lerinin kurulu olduğu Windows 7, 8 ve 10.
 3. Hard Disk: 16 GB Depolama Alanı
 4. İşlemci: 3GHz çift çekirdekli
 5. Ram Bellek: 4GB
 6. Ekran Kartı: Nvidia GeForce 8800 ya da AMD Radeon HD5670 ya da bunlarla denk bir kart

Eğer bilgisayarınızı bu özelliklere yükseltirseniz, LOL ile girdiğiniz maçlardan daha çok keyif alabilirsiniz.

Yukarıdaki yazımızda LoL severlerin birçok sorusunu cevaplamaya çalıştık. Umuyoruz ki LoL kaç gb dosya indiriyor, bilgisayarda ne kadar yer kaplıyor tam olarak anlaşılmıştır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu