1. Anasayfa
  2. Boya/Tadilat

Evi Aydınlık Gösteren Boya Rengi Önerileri ve Tavsiyeleri

Evi Aydınlık Gösteren Boya Rengi Önerileri ve Tavsiyeleri

Bu içeriğimizde ev sahiplerinin duvar boya renkleriyle ilgili ortak sorularına yanıt vereceğiz. Evimi daha aydınlık nasıl gösterebilirim? Evi aydınlık gösteren boya rengi hangisidir? En iyi boya markası nedir? Hangi renkte hangi boya markası daha iyidir?

Öncelikle evinizin boyasını değiştirmeden önce sizlere bir kaç dekorasyon ipucu vereceğiz.

Eviniz İçin Dekorasyon İpuçları

Doğru duvar rengini seçmek, evinizin bakımını kolaylaştırmak için atabileceğiniz adımlardan yalnızca bir tanesidir. Bu nedenle, ilerlemeye devam ederken şu önerileri aklınızda bulundurun:

  • Boyanız için doğru kaplamayı kullanın. Parlak yüzeyler mutfaklarda çok işe yarar çünkü dökülenleri kolayca silebilir ve duvarların yeni görünmesini sağlayabilirsiniz. Öte yandan, mat yüzeyler daha fazla kiri emer ancak üzerini boyamak daha kolaydır.
  • Yüksek kaliteli boya satın alın. Açık görünüyor, ancak boyanızın kalitesi de bir rol oynuyor. Düşük kaliteli boyanın kapsama alanı genellikle zayıftır ve rengi ne olursa olsun her şeyin soluk görünmesine neden olur.
  • Zayıf doğal ışığın farkında olun. Sarı, kırmızı ve kahverengi gibi sıcak alt tonlar, evinizin iç kısmına yeterli miktarda doğal ışık girmediğinde soluk görünür. Bejler ve griler de zayıf aydınlatma altında çamurlu görünebilir. Az güneş ışığı alan mekanlarda daha açık ve parlak renkleri tercih edin.
  • Zemini düşünün. Sarı, ten rengi, kahverengi veya benzeri tonlardaki ahşap veya fayans renkleri, özellikle toprak duvarlarla eşleştirildiğinde diğerlerinden daha yaşlı görünmeye başlar. Zeminin seçtiğiniz renklerle kombinlendiğinde kirli bir görünüme katkıda bulunup bulunamayacağını tahmin edin.
  • Yüksek mobilyalar kullanın. Yüksek mobilyalar süpürmeyi ve süpürmeyi kolaylaştırarak uzun süreli kir birikimini önleyecektir.
  • Kanepeniz için doğru döşemeyi seçin. Leke tutmayan veya temizlemesi kolay bir şey sizin için işleri kolaylaştıracaktır. Dökülmeyi önlediğiniz sürece deri iyi bir seçimdir.

Evi Aydınlık Gösteren Boya Rengi Önerileri

Boya rengine ilişkin vereceğiniz kararları etkileyebilecek ışık, tavan yüksekliği ve odanın amacı gibi faktörler vardır ancak güzel renk ve kaliteli boya işi her zaman kazandırır. Eviniz sıkışık ve karanlık görünüyorsa odanızın daha aydınlık ve daha büyük görünmesini sağlamak için aşağıda paylaşacağımız renk seçeneklerini deneyin.

1. Beyaz Rengi Duvar Boyaları

Bu klasiği listeye dahil etmemek yanlış olur. Her ne kadar bariz bir seçim olsa da, her amaca yönelik odalar için bu kadar popüler bir renk olmasının bir nedeni var. Beyaz doğası gereği parlaktır ve ışığı başka hiçbir şeye benzemeyen şekilde yansıtır. Basit görünebilir, ancak size farklı sonuçlar verecek farklı alt tonlara sahip çok sayıda renk tonu vardır. Daha sıcak bir beyaz, hoş bir his uyandırabilir daha ferahlatıcı olabilir.

En iyi boya markalarının en çok boyanan ”BEYAZ” duvar boya renkleri ve isimleri aşağıdaki gibidir.

SıraMarshallPolisanDyoFilli Boya
1TütsüBeyaz KumKemik beyazıKum Beyazı
2DantelYeni NilKartepeLületaşı
3WhiteSade BeyazMeltemAydan
4ŞifonMasum BeyazSalda Kumuİpeksi
5Olgun BeyazKarbeyaz

2. Açık Gri Rengi Duvar Boyaları

Griler iç mekanlar için çok popüler ve modaya uygun bir seçenek haline geldi. Açık gri, orta düzeyde ışıkla odaların daha geniş görünmesini sağlayabilir. Ayrıca dikkat çekmeden ve ışık almadan dekorasyonu vurgulamanın harika bir yoludur. Griler, sıcak tonlardaki renklere göre daha soğuk ve daha tazedir; bu, daha fazla alan yanılsaması yaratmaya yardımcı olurken aynı zamanda alanınızın daha modern görünmesine rağmen daha sıcak görünmesini sağlar. Gri her minimalistin arka cebinde olmalı.

En iyi boya markalarının en çok boyanan ”GRİ” duvar boya renkleri ve isimleri aşağıdaki gibidir.

SıraMarshallPolisanDyoFilli Boya
1Mermer TozuDingin GriYeni BelizAndezit 10
2Gelin TeliMarjinal griSalda KumuAndezit 20
3Bohem GriMasum GriYeni ÇağılAndezit 25
4Kilit taşıSabah SisiBuz GümüşüAndezit 35
5Kuzey YıldızıSakin Gri

3. Krem veya Bej Rengi Duvar Boyaları

Beyazdan daha sıcak ve samimi bir boya arıyorsanız krem veya bej ​​boya renkleri tam da aradığınız duvar boya rengi olabilir. Genellikle krem veya bej boya renkleri bir odanın daha canlı ve davetkar görünmesini sağlayabilir.

En iyi boya markalarının en çok boyanan ”BEJ/KREM” duvar boya renkleri ve isimleri aşağıdaki gibidir.

SıraMarshallPolisanDyoFilli Boya
1FildişiSahra BejiAlaçatıSis Bulutu
2Çakıl TaşıKarizmatik KremMeltemKumru
3LokumMasum BeyazKumsalBademi
4Keten TohumuAçık FildişiBelce BejiÇakıllı Kum
5Yalın BeyazBehramkale

4. Mavi

Açık mavi boya renkleri, dinlendirici bir oturma odasının, sakin bir banyonun, dingin bir yatak odasının veya evdeki herhangi bir odanın havasını ayarlayacaktır. Soluk maviler, bir odayı havadar hissettiren, küçük bir odayı daha büyük gösteren ve sınırlı doğal ışık alan bir odayı daha parlak hissettiren çok yönlü tonlardır. Beyaz duvarlara zahmetsiz bir alternatif olarak veya tamamen beyaz bir odada rahatlatıcı bir his için vurgulu bir duvar olarak açık maviyi deneyin.

Sıra Marshall Polisan Dyo Filli Boya
1 Çiğ Damlası Mutlu Mavi Buz Mavisi Yudum
2 Derya Marina Mine Kozmik
3 Soluk Mavi Akdeniz Nazarlık Atlas
4 Kuğu Gölü Salda Mavisi

5. Yeşil

Oturma odanızda daha yumuşak, daha dingin bir alan yaratmak için yeşil rengi kullanmayı deneyebilirsiniz. Yeşil, bir iç mekanı dönüştürmek için kullanabileceğiniz en güçlü renklerden biridir. Doğal dünyayla olan güçlü ilişkileri sayesinde yeşil tonlar, yorucu bir günün ardından dinlenmeyi ve yeniden enerji kazanmayı kolaylaştıran onarıcı bir etkiye sahiptir.

Sıra Marshall Polisan Dyo Filli Boya
1 K7.03.87 Nehir Yeşili Nil Yeşili Nil Yeşili
2 30GG 83/088 Nil Yeşili Çisenti Haki
3 Mint Yeşili Irmak Yeşili Fesleğen
4 Yeşil Rüya Tomurcuk Kaktüs
5 Karizmatik Yeşil

Renk seçimime karar verebildiyseniz, boya markanıza da karar verebilmeniz için en iyi boya markaları yazımıza göz atmayı unutmayın.

Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

Hüseyin, uzun süredir tavsiyelist.com sitesinin şef editörlüğünü yapmaktadır. İşletme mezunu olan ve finans alanında meslek hayatına devam eden Hüseyin, Finans, Elektronik, Donanım, Sosyal Medya ve En iyiler kategorilerimizin içeriklerini üretmektedir.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir