1. Anasayfa
  2. Kripto Para

En İyi Bitcoin Cüzdanları

En İyi Bitcoin Cüzdanları

Her ne kadar birkaç yıl öncesine kadar adını hiç duymamış olsak da, artık her gün adını duyduğumuz yeni bir kavram var: Bitcoin! Dünyayı kasıp kavuran ve aslında yeni bir çağın habercisi olan bitcoin, sanal cüzdanlarda depolanıyor ve saklanıyor. Peki hem amatör hem de profesyonel yatırımcılar kripto paralarını saklamak için hangi bitcoin cüzdanlarını kullanıyor? Bu yazımızda sizler için en iyi bitcoin cüzdanlarını listeledik…

Bitcoin Cüzdanı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Bir bitcoin cüzdanı edinmek kolay fakat güvenilir ve size sorun yaratmayacak bir cüzdan bulmak bazen zor olabilir. Böyle bir cüzdan bulmak için, göz önünde bulundurulması gereken bazı özellikler var. Bitcoin cüzdanı seçerken göz önünde bulundurulması gerekenlerin listesi ise şu şekilde:

  • Yüksek güvenlik sistemleri ile donatılmış olması,
  • Geçmişte yaşadığı bir saldırı olup olmadığı (bunun için internet üzerinde küçük çaplı bir araştırma yapabilir ya da kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz),
  • Köklü ve kendini kanıtlamış bir platform olması,
  • Kolay erişime sahip olabilmesi için mobil uygulama uyumlu olması,
  • Özellikler ve arayüz bakımından tatmin edici olması.

Tüm bu özellikleri kendisinde barındıran bir bitcoin cüzdanı işinizi görecek ve gelecekte size herhangi bir sorun yaratmayacaktır.

Kripto para alışverişi yapmak için en iyi kripto para siteleri sayfamızı ziyaret edip, borsa seçimi yapabilirsiniz.

En İyi 10 Bitcoin Cüzdanı

Her ne kadar bu özellikler hemen hemen tüm bitcoin cüzdanlarında bulunuyor olsa da, bunlar arasından bir seçim yapmak her zaman çok da kolay olmayabilir. Bu yüzden biz de seçim sürecinde sorun yaşamamanız ve kolayca bir bitcoin cüzdanına sahip olmanız için bir liste hazırladık. İşte karşınızda en iyi 10 bitcoin cüzdanı…

Coinbase

coinbase cüzdan

35 milyondan fazla kullanıcıya sahip bir kripto para borsası olan Coinbase, dünyanın en büyük ve popüler borsalarındandır. Borsa, aynı zamanda kullanıcılarına kullanımı son derece basit bir cüzdan da sunar. Coinbase cüzdanı, banka hesabını doğrudan tanımlama özelliği ve güvenli yapısıyla öne çıkar. Böylece kullanıcılar kolay ve hızlı transfer işlemleri gerçekleştirebilir. Bitcoin dışında çok sayıda kripto para birimini destekleyen bu cüzdan, uygulama ve web sitesi üzerinden kontrol edilebilir. Telefon doğrulaması ile kullanılan Coinbase cüzdanı, telefonun çalınması halinde uzaktan devre dışı bırakılarak, varlıkların çalınmasını engeller.

Exodus

exodus cüzdan

Bitcoin, Ethereum ve Ripple da dahil olmak üzere farklı kripto para birimlerini destekleyen Exodus, uygulama ve web üzerinden çalışan bir kripto para cüzdanı. İlk kullanımda parola ile hazır hale gelen bu cüzdan, web üzerinden çalışan diğer rakiplerine göre çok daha güvenli. Kripto para birimlerini saklamanın yanı sıra geniş fiyat listesi, değer ve grafik gibi araçlarıyla portföy oluşturmak için de ideal bir ortam sunuyor. Kullanıcıların takip listesi oluşturarak varlıklarını yakından izlemesine ve pazar değişikliklerine ayak uydurmasına yardımcı olan Exodus, alım satım imkanı da tanıyor.

Coinomi

coinomi cüzdan

Yaygın şekilde kullanılan Coinomi, 25’ten fazla dil seçeneği, farklı şifreleme özellikleri ve birden fazla hesap yönetimi gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Mobil cihaz üzerine uygulama olarak kurulan bu cüzdan, ilk başta kullanıcılara olumsuz durumlara karşı kaydedilmesi gereken bir kurtarma şifresi veriyor. Herhangi bir sıkıntı halinde bu kurtarma şifresi ile cüzdanı kurtarmak mümkün oluyor. Bunun yanı sıra, uygulama ikinci bir şifre ile hesapları daha güvenli hale getiriyor. Çok sayıda kripto varlığı destekleyen ve kullanımı son derece basit olan bu cüzdan, özellikle yeni yatırımcılar için elverişli bir ortam sağlıyor.

Freewallet

freewallet

Hem web hem de mobil cihazlarda çalışan Freewallet, 30’dan fazla kripto para birimini destekler. Ayrıca, kullanım açısından oldukça rahattır. Pin kodu, iki faktörlü doğrulama, e-posta onaylama ve parmak izi gibi önlemler ile güvenlik derecesini artıran bu cüzdan, para transferlerinde ekstra ücret almaz. Özellikle uluslararası finans işlemlerinde kullanıcılara büyük avantaj sağlayan bu özellik, yatırımcılar arasında popüler olmasını sağlayan önemli etmenlerdendir.

Electrum

electrum

Bir masaüstü cüzdan olarak kullanılan Electrum, Windows, IOS ve Linux işletim sistemleriyle uyumlu şekilde çalışır. Kendi alanında en güvenilir ve popüler Bitcoin cüzdanı olarak bilinen Electrum, benzer cüzdanla göre biraz daha karmaşık bir kullanıma sahiptir. İlk başta arayüze alışmanın zaman aldığı bu cüzdan, sadece Bitcoin’e özel üretilmiştir. Başka kripto para birimlerini desteklemez.

Ledger Nano X

ledger cüzdan

Ladger Nano X, rakiplerine göre cazip fiyatlar sunan, avantajlı özelliklere sahip olan, Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra 100 farklı para birimi saklamaya izin veren bir soğuk cüzdan. Kripto para yatırımcıları arasında oldukça yaygın olan bu cüzdan, özellikle bluetooth bağlantı imkanıyla öne çıkıyor. Bu anlamda sayılı soğuk cüzdanlar arasında yer alan Nano X, son derece fonksiyonel ve kolay bir arayüze sahip. Ayrıca ürünün popüler olması, kullanım ve özellikleri konusunda çok sayıda video, makale ve doküman içeriğe sahip olmasını da sağlıyor. 1500’den fazla kripto para birimini destekleyen bu cüzdanın tek eksisi, aynı anda sadece 100 birimi saklamaya izin vermesi.

Trezor T

trezor cüzdan

Trezor, Ledger ile benzer ürünler sunan bir marka. Trezor T modeli Nano X ile oldukça benzer özelliklere sahip bir soğuk cüzdan. Fiyat olarak nispeten pahalı olan bu ürün, Shapeshift ve Xhangelly gibi borsaları desteklediği için rakipleri arasında öne çıkıyor. Dijital ekren üzerinden kolay kullanım sunan Trezor T, MicroSD ve pin kodu şifreleme gibi özelliklere sahip. Ayrıca çok sayıda kripto para birimini ve bireysel blockchainleri destekleme avantajı da sunuyor. Geniş bir topluluğa sahip olması hakkında çok sayıda kaynak olmasını sağlıyor.

Ledger Nano S

ledger nano s

Soğuk cüzdanlar arasında piyasaya ilk sürülen ürünlerden olan Ledger Nano S, bugüne kadar herhangi bir hacklenme durumuyla karşılaşmamasıyla biliniyor. 2014 yılından beri yatırımcıların güvenle kripto para birimlerini tutmasına izin veren cüzdan, Led ekranı, uygun fiyatı, pin ve 2 faktörlü kimlik doğrulama gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Ayrıca son derece basit bir kullanım sunuyor ve Windows, Mac, Linux gibi farklı işletim sistemlerini destekliyor. Bunun yanında BOLOS isimli kendi işletim sistemini de kullanıyor ve USB uyumluluğu sağlıyor. Cüzdan en önemli artılarından biri de Ledger Live’a erişim olarak karşımıza çıkıyor. Böylece, Nano S üzerinde saklanan kripto varlıklarını yanlışlıkla silen kullanıcılar, Live’a bağlanarak bu varlıklara erişebiliyor.

BitBox02

Kripto varlıklarını uzun süre güven içinde saklamak isteyenler için ideal bir soğuk cüzdan olan BitBox02, rakiplerine göre çok daha az özelliklere sahip olsa da yüksek güven sunuyor. Açık kaynaklı olması, kullanıcıların gönül rahatlığıyla kripto para birimlerini tutmasına izin veriyor. Çift yonga tasarımı ve OLED ekranı ile öne çıkan bu ürün, en güvenilir soğuk cüzdanlar arasında yer alıyor. Ayrıca kullanıcılarına Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi 1500 dijital para birimini kolaylıkla saklama imkanı tanıyor. MicroSD desteği ile rahat kullanım avantajı veriyor.

KeepKey

keepkey

En güvenilir Bitcoin cüzdanları arasında yer alan Keepkey, Shaftshift Exchange’in oluşturduğu bir soğuk cüzdan. Bu nedenle rakiplerine göre farklı bir teknolojiye sahip. Ledger ve Trezor gibi markalardan çok daha iyi olduğunu iddia eden bu ürün, yüksek kullanıcı memnuniyetine sahip. İşletim sistemine sahip olmamasıyla rakiplerinden ayrışan KeepKey, bu sayede kripto varlıkları çok daha korunaklı bir ortamda saklıyor. Kullanıcı odaklı ve eşsiz tasarımı da öner çıkmasını sağlıyor. Üstelik en uygun fiyatlı cüzdanlar arasında yer alıyor. Bu cüzdanın eksisi sadece 35 birimi desteklemesi ve yazılıma alışmanın vakit alması.

Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

TavsiyeList.com Teknoloji Editörü. İçerik üreticisi, influencer ve bilgisayar mühendisi. Atari ile başlayan teknoloji ve oyun tutkusu, yazılımla devam etti. Teknoloji var ise varız.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir