1. Anasayfa
 2. Ev Tekstili

En İyi Yorgan Markası & Yorgan Türleri ve Önerileri 2024

En İyi Yorgan Markası & Yorgan Türleri ve Önerileri 2024

Yorgan satın alırken vereceğiniz en önemli kararlardan biri doğru yorgan türünü ve dolgusunu seçmektir. Pek çok yorgan türü malzemesi mevcut olduğundan hangisinin en iyi olduğunu belirlemek zor olabilir. Size bu içeriğimizde yaptığımız kapsamlı araştırmalar sonrasındaki en iyi yorgan markası, en iyi yorgan türü ve en iyi yorgan dolgu malzemelerini detaylıca açıklayacağız ve satın almanızı kolaylaştıracak en iyi yorgan markası tavsiye listemizi paylaşacağız.

Yorgan tavsiye listemizi içeriğin sonuna doğru görebilirsiniz fakat tavsiye listesine gitmeden önce aşağıda yorganlarla ilgili verdiğimiz bilgileri kesinlikle okumanızı tavsiye ederiz. En ucuz veya en pahalı her zaman iyi değildir.

Mükemmel yorganınızı seçerken dikkate almanız gereken birkaç nokta var!

Doğru Yorgan Nasıl Seçilir: İpuçları ve Püf Noktaları

 1. Yorgan boyutunu düşünün: Yorgan seçmenin ilk adımı yatağınız için doğru boyutu belirlemektir. Yorganlar ikiz, tam, kraliçe ve kral dahil olmak üzere çeşitli boyutlarda gelir. Mükemmel uyum sağlamak için satın almadan önce yatağınızı ölçtüğünüzden emin olun.
 2. Doğru malzemeyi seçin: Yorganlar pamuk, yün ve sentetik karışımlar da dahil olmak üzere çeşitli malzemelerden yapılabilir. Yorgan malzemesini seçerken sıcaklık ve nefes alabilirlik tercihlerinizi göz önünde bulundurun. Ayrıca belirli malzemelere karşı herhangi bir alerjiniz veya hassasiyetiniz olup olmadığını da göz önünde bulundurun.
 3. Yorgan ağırlığını düşünün: Yorganlar hafif, orta ve ağır gibi farklı ağırlıklarda gelir. Seçeceğiniz ağırlık, kişisel tercihinize ve yaşadığınız iklime bağlı olacaktır. Ağır bir yorgan, soğuk iklimler için mükemmel olabilirken, hafif bir yorgan, sıcak iklimler için daha iyi olabilir.
 4. Alerjiniz varmı?: Düşünülmesi gereken bir sonraki şey alerjidir; Yeni yorganınız hassasiyeti olan biri için mi? İhtiyacınız olan sıcaklık derecesinin yanı sıra alerjenler de dolum seçiminizi etkileyecektir.
 5. Yorgan kimin için?: Yorganınızın kimin için olduğunu da düşünmek isteyeceksiniz. Çocuklar, kolayca kirlenmeyen dayanıklı yorganlardan faydalanırken, orta sıcaklıktaki bir yorgan misafir odası için mükemmeldir, böylece onu her mevsim kullanabilirsiniz.

Bu ipuçlarını ve püf noktalarını takip ederek harika bir gece uykusu için mükemmel yorganı seçme yolunda ilerlemiş olacaksınız. İçeriğimizin devamında hangi yorganı alacağınıza dair daha detaylı bilgiler bulacaksınız.

Yorganda GSM nedir?

Yorganlar için ve evrensel olarak GSM, yorgan dolgusunun ağırlığını ifade eder, bu da “metrekare başına gram” anlamına gelir. Genel bir kural olarak, daha yüksek GSM değerine sahip bir yorgan, artan ağırlık anlamına gelir ve bu da genellikle artan sıcaklıkla ilgilidir. Daha yüksek bir GSM, yorganın kalite veya dayanıklılık açısından “daha iyi” olduğu anlamına gelmez; sadece sıcaklığa/yoğunluğa göre değişir.

 • Sıcak bir iklimdeyseniz veya vücut sıcaklığı sıcak olan biriyseniz, 150-250 GSM yorganı hedefleyin.
 • Sonbahar ve İlkbahar daha iyi konfor için 250-400 GSM yorganı düşünebilirsiniz.
 • 400-500 GSM ve üzeri kış havaları ve daha soğuk iklimler için en iyisidir.

Ağırlık açısından en hafif olanlar kuş tüyü yorganlardır, bunu mikrofiber yorganlar takip etmektedir. Yün yorganlar biraz daha ağır hissi vererek daha geleneksel olma eğilimindedir. Bambu yorganlar ve pamuk ortada durur, daha hafiftir, aynı zamanda daha düz görünürler. Bu değerler sizler için sadece bir rehber olduğunu ve sizin de tüm yıl boyunca 200 GSM yorganı tercih edebileceğinizi ve daha sonra mevsimler soğumaya başladıkça battaniye veya battaniye gibi katmanlar eklemeyi tercih edebileceğinizi unutmayın. Yaşam tarzınıza en uygun olanı tamamen size kalmış!

Hangi Boyutta Yorgan Satın Almalısınız?

Doğru boyuttaki yorganı satın almak basit görünüyor ancak her zaman yatağınızdan bir beden büyük yorgan almanızı öneririz.

Daha büyük bir yorgan, yatağınızın kenarlarını lüks bir şekilde örterek yatağınızı örtmeye yardımcı olan görkemli bir görünüm yaratacaktır. Daha büyük bir yorgan aynı zamanda sizi daha sıcak tutacaktır, çünkü hava akımlarının içeriye girmesini önleyecektir, yataktayken daha fazla yerinizi kaplayacaktır ve örtüleri çalmayı seven bir partneriniz varsa bu mükemmeldir :) Ayrıca yatağınızdan bir beden büyük satın almanız, yatağınızı büyütmeniz durumunda hemen yeni bir yorgan almanıza gerek kalmayacağı anlamına gelir.

Yorgan Seçerken Alerjiye Dikkat!

Tüy ve yün gibi hayvansal kökenli liflerin hassasiyeti olan kişilerde reaksiyonlara neden olduğu bilinmektedir. Düzenli olarak burun tıkanıklığı, hapşırma, öksürük ve hatta göz kaşıntısıyla uyanıyorsanız, yatağınıza bir reaksiyon gösteriyor olabilirsiniz. Ayrıca yorgan dolgunuz rahat nefes almanıza izin vermiyorsa uyku kalitenizin düşmesine neden olabilir. Bu size veya ailenizden birine benziyorsa pamuk, bambu, ipek veya sentetik malzeme gibi alerjen içermeyen bir dolguyu deneyin. Sentetik malzemelerde kumaş dokuma daha gevşek olduğundan, toz akarları genellikle sentetik malzemelerde daha yaygındır, bu nedenle özellikle duyarlıysanız doğal bir yorgan dolgusu arayın Pamuk yada Bambu gibi! Ancak akılda tutulması gereken bir nokta da toz akarlarının hayvan lifleri kadar sıklıkla reaksiyonlara neden olmasıdır. Yorganınızı değiştirmek herhangi bir rahatlama sağlamadıysa, iyi, toz akarlarına dayanıklı bir yatak örtüsü ve sık sık çamaşır yıkamak şarttır.

En İyi Yorgan Türü ve En iyi Yorgan Dolgusu Hangisi?

Yorgan seçiminizde doğru dolgu malzemesini seçmek oldukça önemli. Yorganlar hem doğal hem de sentetik malzemelerden yapılır. Nefes alabilirlik, doğal ve sentetik elyaflar arasındaki temel farktır. Yorganlardan bahsederken, nefes alabilirlik, dolgu elyafını ve ısıyı yakalayıp tutmadığını veya nefes alıp vermediğini ve sıcaklığı düzenleyip düzenlemediğini ifade eder. Doğal elyaflar (Pamuk, Bambu, Keten, İpek, Tüy ve Kuş Tüyü), ısıyı hapsedebilen ve gece boyunca vücut ısısını yükseltebilen sentetik elyaflardan (Polyester ve mikrofiber) çok daha fazla nefes alabilir. Hadi daha yakından bakalım:

Doğru dolum tamamen kişisel olarak nasıl uyumayı sevdiğinizle ilgilidir; nefes alabilen veya ekstra sıcak bir şey mi istiyorsunuz? Ağır bir yorgan mı yoksa hafif bir yorgan mı? Nemi emmek yada terletmeyen olması sizin için önemli mi? Aşağıda her yorgan türünün detaylı açıklamasını görebilirsiniz.

1. Bambu Yorgan

Bambu doğal olarak anti-bakteriyel, anti-mikrobiyal, kokuya dayanıklı, kimyasal madde içermediğinden alerjisi olanlar için mükemmel bir seçimdir. Doğal olarak hipoalerjenik ve toz akarlarına karşı dirençli olan bambu, hassasiyeti olan kişilerde reaksiyona neden olmaz; bu da, havasız değil, taze hissederek uyanacağınız anlamına gelir. Bambu aynı zamanda yaz ayları için de harika bir yorgan seçeneğidir çünkü Bambu nemi uzaklaştırır ve nefes alarak yaz aylarında serin kalmanızı sağlar. Bambu pamuktan daha iyi nefes alır ve üç kat daha fazla emicidir. Bambu ayrıca çarşaflarda, havlularda, yastıklarda, yatak koruyucularda ve ayrıca giysilerde kullanılır.

Bambu Yorganların Bakımı;

Her zaman bakım talimatlarınıza uyun. Makinede soğuk yıkayın, düşük sıcaklıkta kurulayın, ütülemeyin.

2. Pamuk Yorgan

Yumuşaklığı, nefes alabilirliği ve dayanıklılığı nedeniyle yorgancıların en popüler tercihlerindendir. Pamuk dayanıklılığı, rahatlığı ve yumuşaklığıyla bilinen doğal bir malzemedir. Pamuk, diğer yorgan malzemelerine göre çok daha serin kabul edilir; sentetik malzemelerden daha incedir, daha hafiftir ve daha fazla nefes alır. Pamuklu yorganlar farklı gramajlarda olsa da daha serin bir ürün olarak kabul edilir ve normalde yazlık olarak veya hafif sıcak tutan yorganları tercih eden kişiler için üretilir. Ayrıca alerjik değildir; alerjisi olan kişiler için idealdir.

Pamuklu Yorganın Faydaları;

 • Doğal lif
 • Dayanıklı
 • Makinede yıkanabilir
 • Alerjik değildir; alerjisi olan kişiler için idealdir
 • Daha rahat bir gece uykusu için terdeki nemi uzaklaştırır

Pamuklu Yorganların Bakımı;

Her zaman bakım talimatlarınıza uyun. Çoğu pamuklu yorgan, markaya bağlı olarak makinede veya elde yıkanabilir (ürün bakım etiketine bakın)

3. Organik Pamuk Yorgan

Organik pamuk, zararlı kimyasalların ve sentetik gübrelerin kullanımını en aza indiren yöntemler kullanılarak yetiştirilen ve işlenen bir pamuklu kumaş türüdür. Toprak sağlığını destekleyen, suyu koruyan ve kirliliği azaltan organik tarım yöntemleri kullanılarak yetiştirilir. Ayrıca hipoalerjenik olması ve hassas ciltler için güvenli olması onu yatak takımları ve giyim projeleri için popüler bir seçim haline getiriyor. Organik pamuk ürünleri satın alırken pamuğun çevreye duyarlı bir şekilde üretildiğinden emin olmak için Global Organik Tekstil Standardı (GOTS) yada  OEKO-TEX gibi sertifikalara bakmak önemlidir.

4. Kuş/Kaz Tüyü Yorgan

Klasik yorgan dolgusu, kuş tüyü ve kaz tüyü bol miktarda sıcaklık sağlar. En gösterişli yorganlar daha yüksek oranda kuş tüyüne sahiptir ve piyasadaki en sıcak yorganlardan bazılarıdır. Tüy oranı yüksek olan bir yorgan hem hafif hem de sıcak olacaktır. Alerjik hastalığı olanların yün ve kuş tüyü yorgan kullanmaması tavsiye ediliyor.

5. Polyester ve Mikrofiber Yorgan

Polyester, çok dayanıklı olması, çekmemesi ve kırışmaması ve uygun fiyatlı olması nedeniyle yorganlar için bir başka popüler seçimdir. Aynı zamanda küf, bakteri ve lekelere karşı dayanıklı olduğundan yatak takımları için mükemmel bir seçimdir. Ancak polyester pamuk kadar yumuşak olmadığı ve aynı doğal hissi vermediği için yumuşak bir yorgan arayanlar için en iyi seçim olmadığını belirtmek isteriz.

Örtülecek çok yatağınız varsa sentetik mükemmel bir seçimdir. Modern polyester, kuş tüyünün yüksekliğini çok daha uygun bir fiyatla taklit etme konusunda mükemmeldir. Bakımı kolay yapısıyla sentetik dolgulu yorganı diğer türlere göre daha sık yıkayabilirsiniz. Bu düzenli yıkama (güle güle, toz akarları!) ve alerjen içermeyen malzeme, sentetikleri alerjisi olanlar için mükemmel bir seçim haline getiriyor.

Sentetik malzemeler çok sıcaktır ve ısıyı korur. Mikrofiber yorganlar sentetik olmasına rağmen bir miktar yalıtım sağlasa da değerleri, dayanıklılıkları ve anti-alerjik özellikleriyle dikkat çekiyorlar.

Sentetik Yorganın Faydaları;

 • Düşük maliyetli seçenek
 • Ağırlık yapmadan sıcaklık sağlayan yumuşak, gösterişli ve hafif
 • Makinede yıkanabilir ve dayanıklı
 • Alerjik olmayan tür.

6. İpek Yorgan

İpek ve yaz mevsimi mükemmel bir ikili. Doğal bir elyaf olan ipek inanılmaz derecede nefes alabilir ve ısıyı düzenler; bu da onu sıcak geceler için ideal kılar. İpek yorganlar hafif olma eğilimindedir ve piyasadaki en dayanıklı malzemelerden biridir. Daha da iyisi, ipek cildinizden ve saçlarınızdan nemi çekmez, bu da hassas cilt tiplerinin mutlu kalmasına yardımcı olur. Kuru cildi, egzaması veya güneş yanığı olanlar, ipeğin geceler boyu verdiği hissi sevecektir.

 • Lüks, süper yumuşak bir yorgan
 • Doğal olarak hipoalerjenik
 • İpek katman, vücut sıcaklığının gece boyunca düzenlenmesini sağlar

7. Yün Yorgan

Tıpkı koyunlarda olduğu gibi, yün de sıcaklık düzenlemesi sağlar ve süper nefes alabilir; yani sıcak uyuyanlar veya tüm yıl boyunca kullanım için idealdir. Rutubetli ve terli gecelerden kaçınmaya çalışıyorsanız, nem emici özellikleri onu doğru seçim haline getirir. Yün lifleri vücut nemini emer ve nemi vücuttan uzaklaştırır, böylece sıcak aylarda kendinizi sıcak ve nemli hissetmezsiniz. Yün ayrıca havayı yakalayıp tutarak kışın sizi daha sıcak tutar. Alerjik kişiler için tavsiye edilmez.

Yün Yorganın Avantajları;

 • Yün doğal bir yalıtkandır
 • Tüm yıl boyunca kullanın
 • Yaz mevsiminde vücudunuzun nemini emer, böylece sıcak ve rutubetli hissetmezsiniz
 • Sıcaklığın eşit ısı dağılımını sağlar
 • Yün çevre dostudur
 • Yün güvenlidir, yanıcı değildir
 • Temiz ve düzenli görünür
 • Kirli alanlar süngerle temizlenebilir
 • Kuru temizleme tavsiye edilir

Yün Yorganların Bakımı;

Her zaman bakım talimatlarınıza uyun. Yün yorganların üreticiye bağlı olarak farklı bakım talimatları olacaktır. Genelde kuru temizleme tavsiye edilir fakat çoğu makinede yıkanabilir. Kuruma süresini aklınızda bulundurun; yorgan ancak tamamen kuruduktan sonra yatağınıza sermelisiniz. Ayrıca yün düzenli olarak havalandırılmalıdır.

En İyi Yorgan Markası Tavsiye ve Önerileri

Buraya kadar okuduysanız artık nasıl bir yorgan alacağınızı biliyorsunuz demektir. Aşağıda kapsamlı araştırmalarımız sonrasında hazırladığımız en iyi yorgan markası tavsiye listemizi görebilirsiniz. Listemizde her bütçeye uygun bir yorgan bulunmasına özen gösterdik.

1. Özdilek Pamuk Dolgulu Çift Kişilik yada Tek Kişilik Yorgan

Özdilek Pamuk Dolgulu Yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Dış Kılıfı: %100 Pamuk
 • İç Dolgu: %100 Pamuk
 • Dolgu Ağırlık: 300 Gr/M2,
 • Ebat: 195 X 215 cm yada 155×215

En iyi yorgan markası tavsiye listemizin 1. Sırasında Özdilek Pamuk Dolgulu Çift Kişilik Yorgan yer alıyor. Yorgan’ın kılıfı ve iç dolgusu %100 pamuktan oluşuyor. Baharda ve yazın kullanmak için ideal. Hem hafif hem de sıcak tutacaktır. Görselin altındaki Hepsiburada bağlantısından yorganın güncel fiyatını ve yorumlarını görebilirsiniz.

2. Yataş Bedding PAMUK Yorgan (Çift Kişilik XL – 235×215 cm)

Yataş Bedding PAMUK Yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Dış Kılıfı: %100 Pamuk
 • İç Dolgu: %100 Pamuk
 • Dolgu Ağırlık: 300 Gr/M2,
 • Ebat: 235 X 215 cm

En iyi yorgan markası tavsiye listemizin 2.sırasında Yataş’ın Fiyat/performans olarak değerlendirdiğimiz içi ve dışı %100 pamuktan oluşan yorganı yer alıyor. Bir üstte tavsiye ettiğimiz Özdilek ile arasında sadece boyut farkı bulunuyor. Yatağınızın ebatlarına göre seçim yapabilirsiniz. Ayrıca Yataş’ın bu yorganı sürekli indirime giriyor. Görselin altına eklediğimiz Hepsiburada bağlantısından yorganın güncel fiyatını ve kullanıcı yorumlarını görebilirsiniz.

3. Taç Pamuk Cotton Soft Tek Kişilik Yorgan 155 x 215 cm

Taç Pamuk Cotton Soft Yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Dış Kılıfı: %100 Pamuk Kumaş
 • İç Dolgu: %100 Pamuk Kumaş
 • Dolgu Ağırlık: 300 Gr/M2,
 • Ebat: 155×215 cm yada 195×215

En iyi yorgan markası tavsiye listemizin 3. sırasında yine içi ve dışı %100 pamuk olan Taç’ın yorganı bulunuyor. İnce, %100 pamuklu mevsimlik yorgan. Yaz kış kullanılabilir. İlk 3 sıradaki bu yorganlar malzeme ve kalite olarak birbirlerine benzerler. Bütçenize göre değerlendirebilirsiniz.

4. Özdilek Yün Yorgan %100 Yün

Özdilek Yün Yorgan %100 Yün

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Dış Kılıfı: %100 Pamuk
 • İç Dolgu: %100 Yün
 • Dolgu Ağırlık: 300 Gr/M2,
 • Ebat: 195 X 215 cm yada 155×215

En iyi yorgan markası tavsiye listemizin 4. sırasında Özdilek’in dışı %100 pamuktan iç dolgusu ise %100 yünden oluşan yorganı bulunuyor. İster tek kişilik ister çift kişilik tercih edebilirsiniz. Yün yorgan almak isteyenler için oldukça kaliteli bir ürün.

5. Linens Bambu Yorgan Çift Kişilik

Linens Bambu Yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Dış Kılıfı: %50 Pamuk – %50 bambu
 • İç Dolgu: %60 Bambu – %40 Mikrojel
 • Dolgu Ağırlık: 300 Gr/M2,
 • Ebat: 195 X 215 cm yada 200 X 220 cm

En iyi yorgan markası tavsiye listemizin 5. sırasında Linens’in Bambu yorganı bulunuyor. Bu yorganın dış kumaşı Pamuk ve Bambu’dan, iç dolgusu ise %60 bambu %40 mikrojelden oluşuyor. Oldukça kaliteli olan bu yorganı bütçe sorunu olmayanlar tercih edebilir. Fiyatı, yorganda kullanılan Bambu oranın fazlalığından dolayı bir miktar yüksek.

6. Othello Bambina Bambu Yorgan Çift Kişilik 195×215

Othello Bambina Bambu Yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Dış Kılıfı: %100 Pamuk
 • İç Dolgu: %30 Bambu – %70 Elyaf
 • Dolgu Malzemesi Ağırlık: 300 gr/m²

Dış kumaşı % 100 pamuktur ve tene dokunuşu mükemmeldir. Kumaşındaki bambu deseni baskısı ile çok şık ve albenilidir. İç dolgusu %30 doğal bambu içerir.

7. Karaca Home Çift Kişilik Bambu Yorgan – 2 Adet Bambu Yastık Hediyeli

Karaca Home Bambu Yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Dış Kılıfı: 62 Tel %30 Bambu %70 Pamuk Kumaş
 • İç Dolgu: Bamboo-Nano Elyaf
 • Dolgu Malzemesi Ağırlık: 300 gr/m²
 • Yorgan: 195×215 cm
 • Yastık: 50×70 cm (2 Adet)

Bambu yorganlar, hem hassas hem de normal ciltler için oldukça idealdir. Hava geçirgenliği, nemi hızlıca hapsetmesi ve terleme yapmaması sayesinde kaliteli bir uyku sunar. Doğal bir serinliğe sahip bambu liflerin yumuşaklığı ipek ve kaşmir hissiyatı verir. Bu çift kişilik bambu yorgan setini çeyizlik içinde düşünebilirsiniz.

Özellikleri;

 • Dışında bambu-koton kumaş, içinde bambu-nano elyaf kullanılmıştır.
 • Bambu doğal bir elyaftır. Dayanıklı ve nefes almaya elverişlidir.
 • Yapısı nedeniyle doğal bir serinliğe sahip bambu liflerin yumuşaklığı ipek ve kaşmir hissiyatı vermektedir. Yumuşaklık hissiyatı yıkandıktan sonra bile bu yumuşaklığı korur.
 • Uyku esnasında hava geçirgenliği özelliği ile kaliteli bir uyku sunar.
 • Hidroskopik (su emicilik) özelliği sayesinde, nemi daha hızlı içine hapseder, terletmez.
 • Hızlı kuruma özelliği sayesinde, bakteri oluşumunu geçiktirici özelliğe sahiptir ve bu nedenle koku yapmaz.
 • Çamaşır makinesinde yıkanabilir, 30 derecede yıkanması tavsiye edilir.

8. Pierre Cardin Bambu Yorgan Tek Kişilik yada Çift kişilik

Pierre Cardin Bambu Yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Dış Kılıfı: %50 Bambu – %50 Pamuk Kumaş
 • İç Dolgu: %40 Bambu – %60 Mikrojel
 • Dolgu Ağırlık: 300 Gr/M2,
 • Ebat: 155×215 cm yada 195×215

%40 Bambu – %60 Mikrojel dolgulu Pierre Cardin bambu yorgan doğal bambu lifinden üretilmiştir. Alerji yapmaz ve birçok kez yıkamadan sonra bile antialerjik özelliğini kaybetmez. Doğal ipliklerin hammaddesi olarak kullanılan bambu, nemi çok iyi çeker ve hava geçirgenliği sağlayarak bedenin nefes almasına yardımcı olur. Çamaşır makinesinde yıkama için uygundur ve çabuk kurur.

9. Penelope Lisa Kaz Tüyü Yorgan Set- Çift Kişilik 195X215

Penelope Lisa Kaz Tüyü Yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Dış Kılıfı: %100 Pamuk Kumaş
 • İç Dolgu: Yastık iç dolgu : %15 gıdık tüyü, %85 sırt tüyüdür. Yastıklar, 900 gramdır. Yorgan iç dolgu: %15 gıdık tüyü, %85 sırt tüyüdür. Yorgan, 1258 gramdır.
 • Dolgu Malzemesi: Kaz Tüyü
 • Ebat: 195×215

Isı ve nem dengeleyicidir. Ortamdaki nemi emer, kullanılmadığında geri bırakır. Doğal, hafif, sağlıklı ve yumuşaktır. Gıdık ve sırt tüyü oranına göre özellikleri değişir. Yıkanabilir.

10. Othello Soffica Kaz Tüyü Yorgan 195×215 cm

Othello Soffica Kaz Tüyü Yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Dış Kılıfı: %100 Pamuk
 • İç Dolgu: %30 Gıdık Tüyü, %70 Sırt Tüyü Dolgu
 • Dolgu Ağırlık: 300gr/m2 (1258 gr)
 • Ebat: 195×215 cm yada 155×215

Dış yüzeyinde tüy geçirmez nomite pamuk kumaş kullanılmıştır.  Soffica Kaz Tüyü Yorgan kaz tüyü dolgusu ile kabarık, havadar ve varlığı hissedilen bir yorgandır. Bahar aylarında da rahatlıkla kullanılabilir.

YIKAMA TALİMATI : 30°C’de yıkanabilir.Ütülenmez. Kurutma makineniz yok ise asla yıkamayınız. Bu durumda sadece kuru temizleme önerilir.

11. Silky Dreams İpek Yorgan – Çift Kişilik

Silky Dreams İpek Yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Dış Kılıfı: %100 Pamuk Kumaş
 • İç Dolgu: %100 İpek
 • Dolgu Ağırlık: 400gr/m2
 • Ebat: 195×215 cm yada 155×215
 • Toplam saf ipek dolgu ağırlığı (kg):1,68 kg
 • Toplam yorgan ağırlığı (kg): 2,60kg
 • Yorgan yapısı: Dört mevsim kullanabilir yapıda

Bu yorganı bütçe sorunu olmayanlar değerlendirebilir. Oldukça pahalı bir ürün. Çeyizlik düşünülenilir.  İçi %100 ipek dışı ise %100 pamuktan oluşmaktadır. Yorgan ağırlığı 2.60 kg iken ipek dolgu ağırlığı ise 1.68 kg’dur.

12. Yataş Bedding Çift Kişilik Eco Night Yorgan

Yataş Bedding Eco Night Yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Dış Kılıfı: Microfiber
 • İç Dolgu: Silikonize Elyaf Dolgulu
 • Dolgu Ağırlık: 400gr/m2
 • Ebat: 195×215 cm yada 155×215

Yataş’ın bu yorganı Fiyat/performans olarak değerlendirebilir. Dışı microfiber, içi silikon elyaftan oluşuyor. Tüm gün kullanım yerine misafirlik olarak tercih edilmesi daha uygun olabilir. Bütçeniz elverdiğince dış yüzeyi pamuk olarak seçmek daha sağlıklı bir tercih diyebiliriz.

Yorgan Nasıl Yıkanır?

Nevresimlerinizi yıkama zamanı geldiğinde yorganınızı hemen çamaşır makinesine atmayın. Öncelikle ürün bakım etiketine bakın ve yıkama kurallarını öğrenin çünkü bunlar her yorgan türüne özeldir. Örneğin, yün yorganlar genellikle kuru temizlemeyle temizlenirken, sentetik yorganlar genellikle makinede yıkanabilir. Tüy ve kuş tüyü yorganın makinede yıkanması dolguyu geri dönülemez şekilde mahvedebilir; bu nedenle her zaman önce araştırmanızı yapmalısınız.

Yorganınızı temizlemek için çamaşır makinesi kullanıyorsanız her zaman yalnızca soğuk suyla yumuşak/hassas yıkama programını kullanmanızı öneririz. Deterjanlar lekelenmeyi önlemek için boyasız ve parfümsüz olmalıdır ve yorganların çoğu zaman ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak, çamaşır makinenizin ıslandığında yorganınızın ağırlığını ve hacmini taşıyacak kadar büyük olduğundan emin olun. Makinede yıkanamayan yorganlarda bakterilerin ölmesi için düzenli olarak güneş ışığı altında havalandırılmasını ve tozlarının alınması için hafif bir elektrik süpürgesi uygulanması önerilir.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Yorganda Loft  nedir?

Loft, kuş tüyü yorganın ne kadar kabarık olduğunu ifade eder. Ancak bunun yorganın gerçek sıcaklık derecesinin bir ölçümü olmadığını unutmamak önemlidir. Kuş tüyü yorganlarda sıcaklık, doldurma gücüyle ölçülür.

OEKO-TEX Sertifikası nedir?

OEKO-TEX Standard 100 sertifikası, bir ürünün, yasalarca yasaklanmış maddeler ve sağlığa zararlı olduğu bilinen ancak henüz düzenlenmemiş kimyasallar dahil olmak üzere zararlı maddeler açısından test edildiğini doğrular. Sertifika, yeni bilimsel bulguları ve mevzuat değişikliklerini yansıtacak şekilde düzenli olarak güncellenen standardın gerekliliklerini karşılayan ürünlere verilir. Sertifikasyon, zararlı maddelere yönelik testlerin yanı sıra tekstil üretiminin çevresel ve sosyal yönlerini de dikkate alıyor.

Okuyucunun Dikkatine; Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing - #satışortaklığı) içerir. Tavsiyelist.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan tavsiyelist.com sorumlu değildir.

Hüseyin, uzun süredir tavsiyelist.com sitesinin şef editörlüğünü yapmaktadır. İşletme mezunu olan ve finans alanında meslek hayatına devam eden Hüseyin, Finans, Elektronik, Donanım, Sosyal Medya ve En iyiler kategorilerimizin içeriklerini üretmektedir.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir