Genel

Yeni Algoritmaya Göre En Etkili SEO Teknikleri

SEO için 200’ye yakın kriter olsa da, bunlardan önemli bir kısmı algoritma kurmanı olarak eski önemini kısmen veya tamamen yitirdi. En etkili SEO teknikleri arasında yer alan unsurlar, eskiden de önemli olmakla birlikte yeni algoritma ile daha da önem kazanmaya başladı.

Özellikle SEO yaptırmaya imkânınız yoksa bile bu kriterlere önemle dikkat ederek, web sitenizde iyileştirme yapabilirsiniz.

en etkili seo teknikleri

En Etkili SEO Teknikleri

Site Hızı

Site hızı yeni Google algoritmalarıyla birlikte, SEO açısından en önemli kriterlerden biri haline gelmiştir. Web sitenizin hızlı bir şekilde açılması ziyaretçi deneyimi açısından önemli olduğu için, kullanıcı odaklı SEO için de önemli bir kriter olmaktadır.

Mobil Uyum

Mobil teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet kullanıcılarının önemli bir kısmı, internete mobil cihazlar ile girmektedir. Bu nedenle Google daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için, mobil uyumlu internet sitelerine sıralamada daha avantajlı bir yaklaşım sunmaktadır.

SEO Uyumlu İçerikler

SEO uyumlu içerikler, en önemli SEO kriterleri arasında liste başında yer almaktadır. Web siteniz ne kadar gösterişli ve kullanışlı olursa olsun, SEO uyumlu içerikler olmadığı sürece doğal bir şekilde arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alamayacaktır.

Tamamen özgün ve hatta benzersiz şekilde yazılmış içeriklerin, site kalitesi ile orantılı olarak çok daha yüksek yerlerde olması mümkündür. SEO çalışmalarının tamamen doğal yöntemlerle yapılması halinde, SEO uyumlu özgün içerikler hayati önem taşımaktadır.

Kaliteli Backlinkler

Backlinkler eskisi kadar olmasa da, Google’ı ikna edici doğallıkta ve kaliteli backlink alınması durumunda yine de fazlasıyla yararlı olmaktadır. Özellikle web sitenizle alakalı otoriter bir siteden alacağınız backlink, web siteniz için muhteşem bir dönüşüm sağlayacaktır. Elbette bunun için, sitenizin genel kalitesi önemlidir.

Site İçi Optimizasyon

Site içi optimizasyonun kurallara uygun ve ayrıntılı bir şekilde yapılması da, Google sıralama kriterleri arasında yer almaktadır. İç linklemeler, görsellerin özgün be alt isimlerinden bulunması, tasarım ve yazılımın özgün olması gibi pek çok özellik, site içi optimizasyonun biraz parçasıdır.

Site Güncelliği

Web sitenizin her gün yeni içeriklerle güncellenmiş olması, en önemli SEO kriterleri arasında yer almaktadır. Özellikle internette rekabetin her geçen gün arttığını düşünürsek, rakiplerinizden daha iyi bir konuma gelebilmek için internet sitenize her gün daha fazla yazı girmenin ne kadar önemli olduğunu anlaşılacaktır.

Özgün Tema ve Tasarımlar

Web sitenizde kullanmış olduğunuz tasarım ve yazılımın mümkün olduğu kadar size özgün olması, arama sonuçlarındaki yerinizin iyileştirmesi için fayda sağlayacaktır. Bu yüzden özellikle ciddi bütçelerle SEO çalışması yapmayı planlıyorsanız, kullanmış olduğunuz tasarım ve yazılımların daha özgün olmasına dikkat etmeniz ciddi katkı sunacaktır.

İletişim Ve Hakkımızda Sayfaları

Google artık web sitelerinde, hakkımızda ve iletişim sayfalarından ikisine de yer verilmesine ciddi anlamda önem vermektedir. Bir web siteniz varsa ya da açmayı düşünüyorsanız, en etkili SEO kriterleri arasında hakkımızda sayfanızdan ziyaretçilerinize sizi daha yakından tanıma fırsatı sunabilirsiniz. İletişim sayfasında ise, ziyaretçilerinizin size kolay ulaşılabileceğini düşündüğünüz iletişim seçeneklerini sunabilirsiniz.

SSL Güvenlik Sertifikası

Google artık, SSL güvenlik sertifikası olmayan web sitelerini güvenli değil şeklinde göstermektedir. Takdir edersiniz ki giriş ve orta seviye internet bilgisine sahip olan kişilerin, bu uyarı karşısında sitenizi ziyaret etmekten vazgeçmesi oldukça mümkün olan bir durumdur.

Hosting firmaları tarafından artık ücretsiz verilen SSL güvenlik sertifikasını, web sitenize mutlaka entegre etmenizi tavsiye ederiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı