Genel

Simflat – 40 mg 80 mg – Simflat Ne İlacı?

Sağlıkla ilgili konular, insan hayatında her zaman en büyük öneme sahip olmuştur. Bu sebeple hastalıklar ve rahatsızlıklara karşı sürekli yeni çözümler aranmış, tedavi yöntemleri geliştirilmeye çalışılmıştır.
Bu tedavi yöntemlerinden bir tanesi de Simflat olarak bilinir.
Simflat ilacı hakkında öncelikle ne için kulllanıldığına dair bir bilgi verelim ve ardından ilacı nereden alabileceğinize ve kullanıcı yorumlarına değinelim.

simflat

Simflat Ne İlacı ?

Sindirim sistemi rahatsızlıkları çeken kişilere verilen bu ilaç, farklı dozlarda üretilir. Örnek olarak Simflat 40 mg ve 80 mg ölçekleri ile birçok hekim tarafından reçete edilmektedir.
Simflat ilacı, sindirim sisteminde bulunan düz kaslara müdahale ederek, kasılmaların giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Simflat kullanımı, sadece doktor gözetiminde ve reçete dâhilinde yapılmalıdır. Zira tüm ilaçlar yazılmadan önce, hastalar detaylı incelenmeli ve durumuna göre ilaç yazılmalıdır.

  1. Mevcut olarak hangi ilaçlar kullanılıyor
  2. Hâlihazırda hastalıklar ve rahatsızlıklar nelerdir?
  3. Geçmişte yaşanan hastalık ve rahatsızlıklar nelerdir?

Bu gibi sorular, doktorun sizin için tedavi yöntemini belirlemesinde önemli rol oynamaktadır. Dolayısıyla bu soruları doğru cevaplamanız, daha doğru tetkik edilmenizi sağlayacaktır.
Lütfen doktorunuz gerekli görmüyorsa bu ilacı kullanmayınız.
Bu ilaç çocuklarda kullanılamaz.

Simflat Ne İşe Yarar?

Simflat, yukarıda da bahsettiğimiz gibi sindirim sistemini düzenleyen bir ilaçtır. Dolayısıyla başlıca kullanım amaçları ishal, karın ağrısı, bulantı, şişlik ve benzeri midede oluşan sorunlara yöneliktir. Ayrıca gaz ve gaza bağlı oluşan ağrılı bağırsak spazmlarına iyi gelmektedir.
İlacın etkin maddesi Otilonyum bromür ve Simetikon’dur. Eğer etkin maddesine karşı bir alerjiniz varsa bunu doktorunuza bildiriniz.

Simflat Nereden Alınır?

İnternet teknolojileri, günümüzde oldukça gelişmiştir. Artık E-Ticaret siteleri üzerinden de herhangi bir zorluk çekmeden, alışveriş yapılmaktadır. Ancak sağlık ürünleri ciddi denetim ve hassasiyet gerektiren bir konu olduğu için bu tarz ilaçların internetten alımı, satımı kesinlikle yasaktır. Ayrıca şunu da söyleyelim, Simflat gibi reçeteli bir kenara bırakalım krem vb. ürünleri bile alırken çok dikkat etmelisiniz.

Sindirim sistemi hastalıklarına yönelik verilen bu ilaç, sadece eczanelerden temin edilebilir. Eczaneden sadece reçete ile alabilirsiniz. Eğer doktora görünmediyseniz, ücretiylede alamıyorsunuz. Bu sebeple öncelikle bir doktora görünmeli ve tam bir muayene olunmalısınız. Arından tüm eczanelerden kolayca alabilirsiniz.
Eğer eczanede mevcut olarak bu ilaç yoksa dâhi, eczane sahipleri ilaç depolarından bu ilacı hemen sipariş etmekte ve bunun için ekstra bir ücret almamaktadır.

İlaç evde var, kullansam olur mu?

Tabii ki de kullanamazsınız. Çünkü bu reçeteli bir ilaçtır. Sağlığınız için, gelişigüzel ilaç kullanımı yapmayınız. Zira bilinçsiz ilaç kullanımı, hiçbir zaman kesin çözüm değildir. Aksine, mevcut hastalık ve rahatsızları arttırarak, yeni sağlık sorunlarına da sebep olabilir.

Simflat 40MG

Simflat 40MG, bu ilacın dozları arasında bir seçenektir. İlaç dozları, bilindiği gibi hekimler tarafından, her hastaya özel olarak belirlenir. Bu ölçeklere hastalığınız ve tedavinize göre karar verilmektedir.

İlacın satış fiyatı : 31,10 TL

Etkin Madde : otilonyum bromür + simetikon

Simfilat Kullanıcı Yorumları

Bu ilacı kullanan bazı kişiler, ilacın kullanım amacının dışına çıkmaktadır. Bu sebeple herhangi bir sitede gördüğünüz yoruma inanarak, Simflat ilacını denemeye kalkmayınız.
Simflat ilacı yukarıda da bahsettiğimiz gibi hastalık neticesinde, doktor tavsiyesiyle kullanılan bir ilaç türüdür.
Bazı kişiler ilacı zayıflamak ve benzeri nedenler için kullanmakta olup, vücutlarına zarar vermekteler.

Prospektüsünde yazan amacı (sindirim sistemi rahatsızlıkları vb.) ile kullananların çoğu ise, gelen yorumlarda sorun yaşamadıklarını ve fayda gördüklerini belirtmişlerdir.

Bu yazı sadece bilgi amaçlı yazılmış olup hiçbir tıbbi geçerlilik taşımamaktadır. Bu sebeple, ilacı kullanmadan önce kutusundaki prospektüsünü okuyunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu