Instagram

Şekilli Yazı – Instagram Şekilli Yazı Yazma Sitesi

Günümüzde en çok tercih edilen sosyal medya platformları arasında olan Instagram, kullanıcılarına bir hesap adı ve bir kullanıcı adı oluşturmasını zorunlu tutar. Ancak burada nasıl bir isim kullanabileceği, çoğu zaman bir problem olur. Zira kullanıcılar, çoğu zaman ikilemde kalır ve bu bilgileri de sık sık değiştirir.

Tabii burada birde biyografi kısmı bulunmaktadır. Kullanıcı adı bulmak sıkıntı olduğu kadar, biyografi alanını doldurmak, ne yazacağını bilememekte ayrı bir sorundur. Burada birçok kişinin tercih ettiği yöntemlerden biri, şekilli yazı yazmak olmaktadır. İnternet teknolojisinin yaygınlaşması ve bilgisayarların da gelişmesiyle beraber ortaya çıkan bu husus, başta gençler olmak üzere, pek çok kişi tarafından kullanılır. Bunun temel sebebi, daha güzel bir duruş sergilemesi ve Instagram gibi milyonlar tarafından kullanılan bir platformda, daha tanınır olmayı mümkün yapmasıdır.

Şekilli Yazı Yazma

Şekilli yazı yazma, Instagram gibi bir sosyal medya platformunda, bir oyunda veya başka bir sosyal mecrada normalden farklı bir yazı tipini kullanmayı ifade eder. Şekilli yazı yazmak için birçok yöntem mevcuttur.

 1. Yöntem : Şekilli yazı yazma sitesi kullanarak, şekilli yazı oluşturmak.
 2. Yöntem : Program kullanarak şekilli yazı yazmak.
 3. Yöntem : Klavye işaretleriyle şekilli yazı yazmak.

Instagramda şekilli yazı, Tumblrda şekilli yazı veya Cs Go gibi oyunlarda şekilli yazı yazabilirsiniz.

şekilli yazı yazma

Şekilli Yazı Yazma Sitesi

Şekilli yazı yazma seçeneklerinden birisi de, şekilli yazı sitelerini kulanmaktır. Bu konuda herhangi bir ücret almadan hizmet veren sitelerden yararlanarak, bir isim oluşturabilirsiniz.

Bu sitelerde genel olarak siyah renkli yazılar oluşturulur. Genellikle A-Z arasında tüm harfler ve 0-9 arası tüm rakamlar, birden fazla şekilde tanımlanır. Tek yapmanız gereken, ilginizi çeken harfleri kopyalayarak, bunlardan bir kullanıcı adı oluşturmaktır.

Ancak bazı siteler, bunu otomatik olarak da yapar. Bu tür sitelerde istediğiniz kullanıcı adını, ilintili textbox içerisine yapıştırmanız gerekir. Ardından sitedeki butona basarak, farklı şekilli yazı seçenekleri arasında bir tercih yapabilirsiniz.

Örnek olarak aşağıdaki siteleri kullanabilirsiniz ;

sekillliyazi.net
savebutonu.com
teknothor.com
sekilliyaziyazma.club
sekillinick.net
sekillinickyaz.com

Bu sitelerden birine girdikten sonra boş alana istediğiniz yazıyı girip, şekilli yazı çıktısını aşağıya doğru inerek görebilirsiniz.

Program Kullanmak

Bir programdan yararlanıyorsanız, çok kolay şekilde Instagram için şekilli yazı yazma işlemini yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak, istediğiniz kullanıcı adını programa yazmalısınız. Ardından yapmanız gereken, farklı renk seçenekleri, fontlar ve yönlendirmeler arasından tercihler yaparak, size özgü bir şekil oluşturmaktır. Ancak bu programlar zamanınızı alacağını düşünüyorsanız, elbetteki ilk yöntemi tercih etmelisiniz.

Bu konuda en çok aşağıdaki iki program kullanılmaktadır.

 • Adobe Photoshop
 • Fotoğraflar manzara

Klavye İşaretleriyle Şekilli Yazı Yazmak

Bir diğer şekilli yazı yazma yöntemi ise klavyenizde bulunan işaretleri kullanmaktır. Bunun için Windows kullanıyorsanız alt tuşunu, macOS kullanıyorsanız option kuşuna tıklayarak her harften farklı bir tuşun şekilli halini bulabilirsiniz. Ancak klavye işaretleri konusunda bilgi veren bir sitede bu konuda daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Dolayısıyla eğer klavye işaretleri konusunda deneyimli değilseniz ilk seçenek en pratik yol olacaktır.

Şekilli Yazılar Nerelerde Kullanılabilir?

Şekilli yazılar, aslında bir yazı fontu türü olarak algılanır. Bu sebeple gerek sosyal medya, gerek internet sitelerinde, uygulamalar üzerinde rahatlıkla kullanılabilir.
Bu sebeple tüm şekilli yazı tiplerini kullanmış olduğunuz sosyal medya, oyun buna imkan verdiği sürece kopyala – yapıştır yöntemiyle yapabilirsiniz.

En çok instagramda şekilli yazı yazmak için kullanılmakta olduğunu hatırlatarak, kullanılan diğer sosyal medya platformlarını aşağıda görebilirsiniz.

Denenmiş ve Kullanılabilir Yerler

 • Instagram
 • Facebook
 • Tumblr
 • Twitter
 • Counter Strike
 • CS: Git


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu