Genel

Kızlara Sorulacak Sorular

Kızlara sorulacak sorular nelerdir, bir erkek konuşmaya nasıl başlamalıdır? Ya da soru sormak mı sormamak mı daha mantıklı?

Her erkek, bir kız karşısında hangi konuları konuşabileceği, neleri sorabileceğini sık sık düşünür. Bu durum kız arkadaşlarda da, sevgililerde de geçerli bir durumdur. Her konu, her insanla konuşulamayacağı için bu, zaman zaman büyük bir sıkıntıya sebep olabilir.

Eğer kızlara sorulacak sorular arıyorsanız akla gelen ilk şeylerden birisi, karşınızdaki kişinin sevdiği şeylerden hareket ederek, hobilerini öğrenmektir. Ardından bunlar üzerine yoğun bir sohbet başlatabilir, keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Peki, başka hangi sorular sorulabilir? Eğer kız arkadaşınıza veya sevgilinize yöneltebilecek sorular arıyorsanız, aşağıdaki bulunan bir kıza sorulabilecek soruları kullanabilir ya da ilham alabilirsiniz.

kızlara sorulacak sorular

Sohbete Başlamak İçin Kızlara Sorulacak Sorular

Çoğu erkek için karşıdaki kızla konuşmaya başlamak, oldukça zor bir konu. Ancak kızlar da insan olduğu için, gerekli kurallara dikkat ettiğiniz sürece korkmanızı ve çekinmenizi gerektirecek herhangi bir durum da yok. Bununla beraber bazı durumlarda, konuşmayı başlatmak için herhangi bir konuda akıllara gelmeyebiliyor.

Bu tarz durumlarda sohbeti başlatmak için, kızlara sorulacak sorular arasında şunlar güzel bir başlangıç olabilir ;

 1. Hayalindeki güzel odanın nasıl olmasını tercih ederdin?
 2. Hangi beceri üzerinde yeteneklerini geliştirmek isterdin?
 3. Çok eğleneceğin ve zevk alacağın bir macera yaşayacak olsaydın, bu ne olurdu?
 4. Hayatın boyunca en çok sevdiğin ve kendini yakın hissettiğin hayvan ne?
 5. Çok dolu ve yorucu geçen bir gün ardından, rahatlamak ve kendine gelmek için ne yaparsın?
 6. Hayatın boyunca, evden en uzağa nereye gittin?
 7. Hayatın boyunca sana en ilgi çekici gelen mekân neresi?
 8. Dünyada en çok nerede yaşamayı tercih edersin?

Eğer karşınızdaki kızla konuşmak istiyorsanız ve soru bulamıyorsanız, bu sorular bir konuşmayı başlatmak için kaynak olabilir ve ardından konuyu daha çok derinleştirmek için de fırsat meydana getirebilir.

Aşağıda daha farklı sorularımız bulunmaktadır. Yukarıdaki sorular size göre değilse gelin farklı ve eğlenceli sorulara geçelim.

Kıza Sorulacak Farklı ve Eğlenceli Sorular

kızlara sorulacak eğlenceli sorular

Arkadaşlarınızla bir sohbet içerisindeyken, konuyu farklı yerlere taşıyabilmek, eğlenceli sorular sorabilmek gerçekten önemlidir. Bu tarz soruları yöneltip ortamın rengini değiştirebiliyorsanız, ortalamanın üstünde birisiniz demektir. Ancak üzülmeyin, çünkü bu şekilde davranan erkek sayısı oldukça az.
Kızlara sorulan sorular arasında bu başlık ile, farklı ve eğlenceli sorulardan istediğinizi seçerek, karşı tarafa yöneltebilirsiniz. Böylece karşınızdaki kişi, kişileri de daha iyi tanıyabilir sohbette sessiz kalmaktan kurtulmuş olursunuz.

 1. Yapabildiğin, ama en gereksiz olan becerin hangisi?
 2. Hayatın boyunca kurallarını çiğnemek zorunda da kalsan, hangi şeyi yaptın?
 3. Ruh olarak hangi hayvanla eş olduğunu düşünüyorsun?
 4. Eğer bir bayrağın olsaydı, nasıl olurdu?
 5. Seninle ilgili, insanların ilgisini çekebilecek şeyler neler?
 6. Küçükken en çok hangi çizgi film karakteri favorindi?
 7. Aldığın en güzel hediye neydi?
 8. En son hangi filmi izledin? Güzel Miydi?
 9. Daha önce kurgusal bir karaktere âşık oldun mu? Kim?
 10. Yaşantını bir şarkı anlatıyor olsaydı, bu ne olurdu?

Kıza sorulacak sorular arasında bu seçenekler, konuşmanızın ortalarında sorulabilecek ve size daha geniş bir hareket alanı verecek sorular arasındadır. Bunlardan istediğinizi tercih ederek, uygun bir zamanda sormalısınız.

Hoşlandığınız Kızlara Sorulacak Sorular

hoşlandığınız kıza sorabileceğiniz sorular

Bir insana soru sormak, diyalog haline girmek zor bir eylemdir. Soru soracağınız kişi birde karşı cinsse, bu durumu daha da zorlaştırmaktadır. Çünkü birçok kişi karşı cinse soru sormak konusunda utangaç tavırlar sergiler. Üstelik erkekseniz ve hoşlandığınız bir kıza soru soracaksanız, kelimeleri tek tek seçersiniz. Çünkü siz karşı tarafa soru sorduğunuzda, sorularınızla bunaltabilir, sıkabilir hatta kendinizden soğutabilirsiniz. Kısacası, her sorduğunuz soru aslında karşı taraf sizin kişiliğinizden izler bırakır.
Bu nedenle, kendinizi düzgün bir biçimde ifade edebilmek, konuşmayı sürdürmek için bazı sorulara ihtiyaç duyabilirsiniz.

İşte hoşlandığınız kıza sorulacak sorular ;

 1. Yaşamın boyunca, en az bir kez gerçekleştirmek istediğin şeyler hangileri?
 2. Hangi kelimelerden hiç hoşlanmazsın?
 3. Hayatın boyunca gördüğün ve kalbini sımsıcak yapan şeyler ne?
 4. Bundan bir yıl önceki hayatın nasıldı?
 5. Kendini kaç yaşında gibi düşünüyorsun?
 6. En fazla denemek istediğin şey hangisi?
 7. Kimsenin bilmediği ancak senin çok sevdiğin şeyler nedir?

Bu gibi sorularla, karşınızdaki kızla iletişim kanallarınızı her zaman açık ve canlı tutabilirsiniz.

Kıza Sorulacak Sorular

Yukarıdaki dediklerimiz ile birlikte bilmeniz gereken en önemli şey, her soru her kıza sorulmaz. Bazı insanlara bazı soruları doğru zamanda sormalısın. Çünkü birçok kız ilk arkadaşlık zamanında soğuk davranır. Sohbette soru sormaktan ziyade, cevap vermeyi tercih eder, bla bla bla.
Genel olarak bu şekildedir. Bu şekildedir çünkü birçok yorumda gördüğümüz gibi önce soğuk davranıyordu, sonrasında zaman geçtikçe düzeldi vs. şeklinde birçok yorum alıyoruz. Bu nedenle hiç dert etmeyin, siz sohbeti açın, ilerletin, hiç ama hiç moralinizi bozmayın. Eğer bir faydamız olduysa da yorum kısmından bize haber vermeyin unutmayın 🙂
Bol şanslar..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu