Genel

İOS 12’nin Az Bilinen Özellikleri

Apple tarafından çıkarılan İOS 12 hakkında, henüz birçok insan özellikler konusunda fazla detaylı bilgiye sahip değil. İOS 12’nin az bilinen özellikleri arasından seçtiğimiz bilinmeyen veya az bilinen bazı özellikleri, sizlerle paylaştık.

Göz Sağlığınız İçin: Kritik Uyarılar

Akıllı teknolojilerin gelişmesine basit bir örnek olsa da, aslında birilerinin bir şekilde bizi uyarması gerekiyordu. Apple bunu İOS 12 ile yaparak, uzun süre telefon kullananları, gözlerin dinlendirmesi için uyarıyor.

Detaylı Gıda Bilgileri

Apple ürünlerinin akıllı asistanı Siri, artık etliye sütlüye de karışmaya başladı. Detaylı gıda bilgileri özelliği ile gıdaların ne kadar sağlıklı olduğu veya kalori değerleri gibi farklı bilgilere, birkaç kelimeyle kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

QR Kodlarının Daha Hızlı Taranması

Cihazınızın yerleşik kamerasında açılacak anahtar ile artık QR kodlarının, çok daha hızlı taranması mümkün hale getirildi. Birçok kişi tarafından şimdilik fazla kullanılmayacak bir özellik olsa da, QR kodlarının daha fazla yayılmaya başladığını hesaba katarsak ileri de hayatı kolaylaştıran özellikler arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Bambaşka Bir Özellik: Yatma Zamanı Modu

Artık önceki İOS sürümlerinde bulunan “Rahatsız etmeyin modu” dışında, Apple bambaşka bir özellikle karşımıza çıktı. Zaman ayarlanmasına imkân veren “Yatma zamanı modu” ile yatarken rahatsız edilmenizi engelleyecek, neredeyse her şey düşünülmüş durumda.

İstediğiniz Şarkıyı Sözleri İle Arayın

Apple İOS 12 sürümünde, artık Apple müzik uygulamalarında şarkıların sözleri ile aranmasına da imkân veriyor. Özellikle şarkı ismini bilmeyen ancak sözlerinin bir kısmını bilenlerin işine yarayacak bu özellik, yine iPad ve iPhone kullanıcılarının işini kolaylaştırıyor.

Yeni Göz Kırpma Özelliği Animojilere Eklendi

Animijilere gelen göz kırpma özelliği, Apple tarafından kullanıcıların cihazlarını daha eğlenceli kullanabilmeleri adına getirilen yeni özelliklerden biridir.

Portre Modu Artık Daha İyi

Bildiğiniz üzere portre modu, iPhone X ile öne çıkmış ve oldukça fazla beğeni toplamıştı. Ancak bu kadar beğeniye rağmen, birçok sorunda kullanıcıları canından bezdirmişti. İOS 12 ile bu sorunları ortadan kaldıran Apple, portre modunu daha iyi hale getirdi.

Daha Detaylı Pil Bilgisi

İOS 12’nin az bilinen özellikleri arasında dikkat çeken bir detay ise, pil bilgisi hakkında daha fazla detaya inilmiş olmasıdır. Son 10 gün içerisinde cihazınızı nasıl kullandığınızdan son 24 saatlik detaylara kadar bakarak, bu bilgileri daha verimli kullanım için değerlendirebilirsiniz.

Daha Uzun Süreli Animoji Mesajları

Kullanıcıları bir hayli sevindirecek değişikliklerden biri de, animoji mesajlarının süresinin artırılması oldu. Önceden 10 saniye ile sınırlı olan bu mesajların süresi 30 saniyeye çıkarılarak, kullanıcıların gönlü alınmaya başlandı.

Çağrılarınıza Apple Watch ve HomePod ile Cevap Verebilirsiniz

İOS 12 ile gelen özellikler arasında, harika birçok özellik bulunuyor. Bunlardan biri de, gelen aramalara Apple Watch ve HomePod özelliğiyle cevap verme imkânının sağlanması oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı