Eğer kendinize yeni yabancı diziler arıyorsanız doğru yerdesiniz. Aylık yabancı dizi tavsiyeleri listemizin ilkinde Ağustos ayında izlemenizi tavsiye ettiğimiz, güncel ve kaliteli yabancı diziler var.

Westworld

HBO üzerinden yayınlanan dizinin 2. sezonu yeni çıktı diyebiliriz. Westworld dizisi yapay zekanın gelişmesiyle insanların neler yapabileceklerini anlatıyor. İnsanlar yapay zekadan yaratılmış bir dünya olan Westworld’e para vererek giriyorlar ve istediklerini yapabiliyorlar. Fakat bazı yapay zeka robotlarda işler ters gidiyor ve olaylar patlak veriyor. Bilim kurgu ve drama dizisi olan Westworld’ün IMDB puanı 9.2. Eğer yapay zeka temalı bilim kurgu filmlerini seviyorsanız bu dizi tam size göre. Ayrıca dizinin 18 yaş üstü olduğunu vurgulamakta fayda var. Dizi bir hayli çıplaklık unsuru barındırıyor.

Marvel – Jessica Jones

Netflix orijinal dizisi olan Jessice Jones yabancı dizi tavsiyeleri listemizin 2. sırasında yer alıyor. Kahramanımız kimyasal bir sızıntı sonucu süper güçlere sahip oluyor. Özel yeteneklere sahip olan Jessica Jones’un gündelik hayattaki mesleği ise dedektiflik. Hayatını düzene koymaya çalışırken geçmişiyle yüzleşir ve geçmişindeki korkunç kişi yeniden ortaya çıkar.

Legion

FX’in yayınladığı dizi yine X-Men evreninde geçiyor. 2. sezonu yeni yayınlanan dizinin kahramanı akıl hastası ve şizofren olan David Heller’dir. David Heller bir kıza aşık olur ve olaylar gelişir. Heller garip sesler duyar, ilginç şeyler görür ve tüm bunların gerçek olabilme ihtimali ile karşı karşıyadır.

%3

Bir Brezilya yapımı olan Netflix dizisi. Dizide dünyada elit kısmın kendilerine özel bir ada kurmasıyla başlıyor. Bu adada zenginlik, bolluk, bereket her şey var. Fakat dünyanın geri kalanı ise sefalet içinde. Her yıl bu adaya yani elit kısıma katılmaları için %3’lük bir kesim seçiliyor. Bu seçim süreç adı verilen bir tür sınavlardan oluşuyor. Bu sınavlar tabi ki de yazılı sınavlar değil, grup çalışması, sayısal zeka, kişisel becerileri konu alan sınavlar. Bu elit kısma karşı bir ayaklanma da var. Dizi bu ikisinin çatışmasını konu alıyor.

Altered Carbon

Dizi 2002 yılında Richard K. Morgan’ın yazdığı romandan uyarlanmış. 25. yüzyılda geçen dizide insan zihnininin dijitalleşmesi, ruh transferi konu ediniyor. Netflix orijinal dizisi olan Altered Carbon yine bilim kurgu dizileri sevenlere önerilerimizin başında yer alıyor.

Aylık güncel yabancı dizi tavsiyeleri listemizin sonuna geldik. Diğer bir yazımız olan Boş Zamanınızı Değerlendirebileceğiniz 100 Hobi Önerileri başlığına da göz atmayı unutmayın!

Kimler Neler Demiş?

avatar
2000
  Subscribe  
Bildir