Google Chrome’a karanlık modu geleceği yakın bir zaman önce duyurulmuştu. Karanlık mod ile geceleri daha iyi bir tarayıcı deneyimi sunmak isteyen Google Chrome henüz karanlık modu kullanıcılara sunmadı. Yakın zamanda (muhtelemen bir kaç ay içinde) yeni güncellemeler ile karanlık mod gelecektir. Fakat karanlık modu daha erken kullanmak istiyorsanız kullanmanız mümkün.

Peki Google Chrome’da karanlık mod nasıl kullanılır? Bu işlemi yapmak için Google’ın geliştiriciler için kullanıma sunduğu Chrome Canary kullanacağız. Peki nedir Google Canary? Google’ın sık bir biçimde güncellediği, sık sık yenilikleri denediği, kararlı olmayan bir sürüm. Bu sürüm ile yeniliklere önceden ulaşmanız mümkün fakat kararlı olmadığı için ara sıra çökmeler yaşanabiliyor. Karanlık modu deneyimlemek için de Chrome Canary kullanıyoruz. Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan Chrome Canary’i indirmeniz gerekiyor.

Google Chrome Canary İndir

Chrome Canary’i indirdikten sonra standart adımlarla kurulumu gerçekleştiriyoruz. Kurulumdan önce istatislikleri ve çökme raporunu Google’a gönder diye bir seçenek var. Bu seçeneği isteğinize göre seçebilir veya seçmeyebilirsiniz. Kurulumu gerçekleştirdikten sonra masaüstüne sarı ikonuyla Chrome Canary kısayolu gelecektir.

Canary’i açtıktan sonra hâlâ normal temada olduğunu göreceksiniz fakat telaşa kapılmayın. Ufak bir işlemden sonra Chrome Canary’i karanlık modda kullanmak mümkün olacak. Öncelikle Chrome Canary’nin masaüstü kısayoluna sağ tıklayıp özellikler diyoruz. Yukarıdan kısayol sekmesine tıklıyoruz ve aşağıda hedef yazan yerin karşısındaki alana ufak bir ekleme yapıyoruz. \chrome.exe” yazısından den sonra –force-dark-mode yazısını ekliyoruz ve aşağıdan uygula ve ardından tamama basıp kaydediyoruz.

Şimdi Chrome Canary’i açtığınızda tarayıcının karanlık modda olduğunu göreceksiniz. Eski aydınlık moda dönmek için yapmanız gereken tek şey kısayola eklediğiniz yazıyı silmek. Bu işlemden sonra Canary tekrardan aydınlık modda olacaaktır.

Bu yazımızda sizlere Chrome Canary kullanarak nasıl karanlık modu aktif edebileceğinizi gösterdik. Eğer girdiğiniz oyunlarda kaç fps aldığınızı öğrenmek istiyorsanız birkaç programa ihtiyaç duyabilirsiniz. Oyunlar İçin En İyi 5 FPS Gösterme Programı listemize göz atıp dilediğinizi indirebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
2000
  Subscribe  
Bildir