Kitap Tavsiyeleri

En İyi TYT Kitapları

İki aşamalı hale gelen üniversite sınavında adaylar öncelikle Temel Yeterlilik Testi ardından da Alan Yeterlilik Testi sınavlarına giriyorlar. Her ikisinden alınan puanlarla üniversiteye yerleşmeye çalışan adaylar gerek okul gerekse kurs ve özel derslerle sınavlara hazırlanırken çok sayıda kaynağa ihtiyaç duyuyorlar.

Farklı kademelerdeki TYT – AYT kitap önerileri 2020 senesinde olduğu gibi 2021 senesinde de adayların en çok araştırdıkları konulardan biri oluyor. Yazımızda üniversite sınavına hazırlananların en çok tercih ettiği TYT – AYT kitaplarına ve eğitmenlerin önerdiği en iyi yayınlar ile kitap önerilerine yer verdik. En iyi YKS kitapları ve soru bankalarını da görebileceğiniz listemiz sayesinde kolayca kaynak seçebilirsiniz.

YKS En İyi Yayınlar

Üniversite yerleştirmelerinde YKS yani Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı ile elde edilen puanlar temel sayılıyor. Bu nedenle adayların YKS adımları olan TYT ve AYT testlerinde başarılı olmaları gerekiyor. Müfredat konularını içeren testlerde farklı tip ve zorluk derecesinde sorular yer alıyor. Adaylar birbirleriyle daha çok soruyu yanıtlamak için adeta yarışıyorlar. Tabii ki bu amaçla eğitim sürecinde ve sınava yakın dönemlerde çalışmaların temposu arttırılırken seçilen kaynaklar da daha çok önem kazanıyor. En iyi YKS kitapları konusunda tecrübeli öğrenci ve tabii ki eğitmenlerin görüşleri alınıyor ve herkes imkanları dahilinde en iyi kitaplara ulaşmaya çalışıyor.

TYT Kitap Önerileri Kolay, Orta Zor

Sınava hazırlık için kaynak yayınlayan kitapevleri YKS’nin ilk testi olan TYT için geniş kapsamlı seçenekler sunuyor. Belli konularda soruların çıktığı bu sınav için hem soru bankası hem de konu anlatımlı çok sayıda kitap bulabilirsiniz. Bu kitapları seçerken dikkat etmeniz gereken kriterlerden en önemlisi ise kitabın zorluk seviyesi.

Kendi durumunuzu gözden geçirerek seviyenizi daha da geliştirmenizi sağlayacak kaynakları seçerek daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

En İyi Yayınlar TYT-AYT

TYT-AYT kitap önerileri 2022 senesinde üniversite sınavına girecek adayların da en önemli konusu elbette. Sınava en iyi hazırlanma olanağı bulacakları kaynağı araştıran öğrenciler seçenek çokluğundan dolayı doğru kaynağı bulmakta zorlanabiliyorlar. Bu nedenle kaynak önerileri arasından bulabildikleri kitapları değerlendirmeyi tercih ediyorlar. En iyi yayınları derlediğimiz bu yazımızda YTY sınavına hazırlanabilmek için kullanabileceğiniz kaynaklara kısa sürede ulaşarak vakit kaybetmeden çalışmaya başlayabilirsiniz.

En İyi TYT Kitap Tavsiyeleri

Sınav hazırlığı yapmak için hangi kitapla çalışmalıyım diye düşünmenize gerek kalmadı. TYT sınavında yüksek puanlar alabilmeniz için mutlaka çözmeniz gereken soru bankalarını ve herkese konuyu öğretebilecek yeterlilikteki ders kitaplarını bir araya getirdik. İhtiyaçlarınız belirledikten sonra en iyi yayınları derlediğimiz listemizi inceleyerek seviyenize uygun alternatiflere kolayca ulaşabilirsiniz.

Altın Karma Yayınları 2022 TYT 10 Farklı Yayın 10+1 Denemesi Seti

altın karma tyt

Müfredata uygun içeriği ve iddialı deneme sınavları içeren kitabın en büyük özelliği farklı yayınevlerinin sınavlarını bir araya getirmiş olması. 10+1 deneme sınavı içeren bu karma kitapta hem yeni nesil sorular hem de 2021 ÖSYM sınavında çıkmış sorular derlenerek tamamına ait video çözümleri de eklenmiş durumda. Çözdüğünüz testler için form doldurarak ülke genelindeki sıralamanızı öğrenebileceğiniz formatıyla 1400’e yakın soruyu bir araya getiren kaynak 400 sayfadan oluşuyor.

Benim Hocam Yayınları Tüm Adaylar Için Taktiklerle Rasyonel Basit Eşitsizlikler ve Mutlak Değer Konu Anlatımlı Soru Fasikülü

benim hocam rasyonel sayılar

İnternette ilgiyle takip edilen bir de kanalı olan Benim Hocam yayınlarının 2021 basımı ve 144 sayfadan oluşan bu kitabı, bahsi geçen konulardaki eksiklerinizi giderebileceğiniz konu anlatımlarıyla öne çıkıyor. Tüm seviyedeki adaylar için hazırlanan kaynak, taktiklerle Rasyonel Basit Eşitsizlikler ve Mutlak Değer konularında merak ettiklerinizi yanıtlarken sorularıyla konuyu kavramanıza destek oluyor.

Tonguç Yayınları TYT Matematik 49 Günde Kampı Rehber Matematik

tonguç tyt matematik

Sevilen matematik kanalı Tonguç Akademi’nin kamp temalı kitaplarından biri olan TYT Matematik kitabı 240 sayfadan oluşuyor. Kaynakta yer alan tüm soruların çözümlerinin ve konuların video anlatımlarına da ulaşmanızı sağlayan yayınevinin kitabı komisyon tarafından hazırlanmış sorular içeriyor. Müfredata uygun içeriği sayesinde adım adım ilerlemenizi sağlayan kitaptaki aktivasyon kodunu kullanarak Tonguç Akademi’nin hazırladığı içeriklere ulaşabilirsiniz.

Limit Yayınları Kronometre Paragraf Soru Bankası

limit yayınları paragraf

Mehmet Saylan ve Feyzullah Çelikbağ tarafından hazırlanmış olan yeni soru tiplerine adapte edilmiş olan paragraf soru bankasıyla TYT sınavına kolayca hazırlanabilirsiniz. 360 sayfalık kitap akıllı tahtaya uygun ve video çözümlü sorularıyla kendinizi geliştirerek sınavda karşılaşacağınız paragraf sorularını çok daha kolay çözebilirsiniz.

Üçdörtbeş Yayınları Tyt Tüm Dersler 6’Lı Deneme

üçdörtbeş tyt deneme

Öğrencilerin sınav atmosferini deneyimleyebilmesini de sağlayan, görsel özelliklerine kadar TYT kitapçığına benzer özellikleri olan bu deneme seti oldukça popüler. Başarılı yayınevinin adaylar için hazırladığı denemeler seviye dağılımı göz önünde bulundurularak hazırlanmış. Tüm dersleri içeren toplam altı test olan sette 4 tane Orta, 1 tane Ortanın Biraz Altı ve 1 tane de Ortanın Biraz Üstü Seviyede deneme bulunuyor. Sayısal sorulara ait video çözümleri de bulunan kaynak adaylar arasında da oldukça beğenilerek yüksek puanlarla oylanıyor.

Ertan Sinan Şahin TYT 2022 30 Fizik Denemeleri Video Çözümlü

ertan sinan şahin tyt fizik

Ertan Sinan Şahin, Solmaz Yılmaz, Tolga Bilgin, Uğur Yıldırım tarafından hazırlanmış olan fizik denemeleri kitabı farklı zorluk seviyelerindeki testlerden oluşuyor. 2018’den 2020 senesine kadar çıkmış sorular referans alınarak hazırlanan kaynak 80 sayfadan oluşuyor. Sayısal bir deneme kitabı olan bu yayında yer alan tüm soruların video çözümlerine ulaşabilmek konuların daha iyi kavranmasını sağlıyor. Yeni nesil sorular ve müfredat kazanımları göz önünde bulundurularak hazırlanmış olan kitapta 30 adet test mevcut.

Deneme Bank Üniversiteler Karması Tyt 5 Farklı Deneme Seti

deneme bank tyt

Farklı seviyelerdeki sorulardan oluşan set, 5 denemesiyle adayların sınav hazırlıklarını gözden geçirmelerini sağlıyor. Çapa hazırlık yayınlarının satışa sunduğu kitabın özellikle sayısal başarıyla öğrenci alan üniversitelere yönelik olarak hazırlandığı belirtiliyor. Hem akıllı tahta uyumlu hem de tamamı video çözümlü sorulardan oluşan deneme seti MEB müfredatına da tamamen uygun.

Sınav Yayınları TYT Tüm Dersler Konu Anlatımlı Tek Kitap

sınav yayınları tyt

Sınav Yayınları tarafından hazırlanmış olan kitapta TYT sınavına dahil olan tüm ders ve konular ele alınıyor. Konu anlatımlı kitap müfredata uygun ve yeni nesil sorularla da desteklenmiş. Konu anlatımı, pekiştirme, ayrıntı ve hatırlamaya yönelik bölümleri bulunan kaynakta daha önce çıkmış sorulara da yer veriliyor. Türkçe, Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Felsefe, Tarih ve Coğrafya derslerini tek kitapta toplayan kitap zengin bir içeriğe sahip.

Üçdörtbeş Yayınları Tyt Kimya Soru Bankası

üçdörtbeş tyt kimya

Üçdörtbeş Yayınlarının hazırladığı Tyt Kimya Soru Bankası güncel müfredata uygun üniversite sınavı sorularından oluşuyor. Kazanıma yönelik sorulara yer verilen kaynak tamamı video çözümlü olup aynı zamanda okullarda kullanılabilmesi amacıyla akıllı tahtaya da uyumlu. Yayınevinin adaylar için hazırladığı mobil kütüphane özelLiğine de sahip olan soru bankası sayesinde hem seviyenizi belirleyebilir hem de kendinizi geliştirebilirsiniz.

Palme Yayınevi TYT Biyoloji Palmetre Serisi 30 Deneme Video Çözümlü

palme yayınevi tyt

Palme Yayınevinin 30 adet Biyoloji denemesinden oluşan kitabı Bilgehan Peri ve Banu Kıyıcı kaleme almış. Farklı zorluk derecelerinde sorulardan oluşan setin içerisinde 7 temel, 20 orta ve 3 zor dereceli deneme testi yer alıyor. Başarınızı ölçerek ilerleyen seviyenizi takip edebilmenizi de sağlayan bu denemeler sayesinde sınava daha kolay hazırlanabilirsiniz.

 

Selcen Koçak

TavsiyeList.com ürün inceleme editörü. Özellikle ev eşyaları konusunda oldukça titiz davranarak ürünleri inceleyip size öneriyorum. İstanbul Ticaret Üniversitesi / Pazarlama mezunu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu