DJI Mavic 2 Pro ne zaman çıkacak, fiyatı ne kadar olacak, özellikleri nelerdir? Hepsi sizler için hazırladığımız DJI Mavic 2 Pro incelemesi yazımızda.

DJI Mavic 2 Pro şu anda en güçlü kullanıcı drone u. Havadan muhteşem görüntüler çekmek için 1 inçlik bir CMOS sensörü mevcut. İlk ürün olan Mavic Pro’da 12 Megapiksellik sensör bulunurken Mavic 2 Pro’da bulunan sensör 20 Megapiksel çözünürlüğünde. Mavic 2 serisi görüntüleri 4K çözünürlükte kaydediyor. 8 kilometrelik bir benzile sahip olan Mavic 2 serisi engellere karşı daha da duyarlı hale getirilmiş.

Bir Çin markası olan DJI tarafından geliştirilen Mavic 2 Pro’da bakalım Mavic 1 Pro’ya göre hangi yeni özellikler var. Çoğunlukla üst seviye drone lar daha iyi görüntü kalitesi ve yeni kamera modları sunuyor. DJI Mavic 2 Pro’da Mavic Pro’ya göre daha iyi görüntü kalitesi sunuyor. Fakat epey bir fiyat farkıyla. Mavic Pro’dan çok daha pahalı olduğunu söylemek mümkün.

Yeni DJI Mavic 2 Zoom ise biraz daha ucuz. 2x zoom yapabilen optik lensi ile 4K’da 24mm’den 48mm olabiliyor. Lens 96mm de oluyor (4x zoom) fakat 4K da değil, Full HD çözünürlükte. Olumsuz yanı ise daha küçük bir CMOS sensörü kullanıyor: 1/2.3 inç.

DJI yepyeni iki modeliyle sağlam fiyata sağlam drone almak isteyen tüketicilere zor bir seçim sunuyor. Düşük bütçeli tüketiciler için ise DJI Mavic Air hala en iyi seçenek durumunda.

iPhonedo tarafından hazırlanmış Mavic 2 Pro İncelemesi videosuna yukarıdan ulaşabilirsiniz. Altyazı seçeneğinden Türkçe altyazıları aktif etmeyi unutmayın!

DJI Mavic 2 Pro Ne Zaman Satışa Sunulacak? Fiyatı Ne Kadar?

DJIi lansmanında Mavic 2 Pro’nun 23 Ağustos‘ta satışa sunulacağını duyurdu. Yani şu anda satışta. Ürüne resmi mağazası olan DJI Store‘dan göz atabilirsiniz.

Fiyatları önceki modellere göre hayli artmış. DJI Mavic 2 Pro’nun fiyatı 1499 Dolar iken Mavic 2 Zoom 1249 Dolardan satışa sunulmuş durumda. Önceki model olan Mavic 1 Pro’nun fiyatı ise 999 Dolar. Merak edenler için Mavic Air’in fiyatını da söylemek gerekirse Mavic Air 799 Dolar.

DJI Mavic 2 serisi için bir de ek paket var. Bu ek paketin içerisinde yedek pervane, yedek pil, taşıma çantası mevcut. Dji Mavic 2’nin ek paketi olan Mavic 2 Fly More kitinin fiyatı ise 319 Dolar.

DJI Mavic 2 Serisinin Bize Sundukları ve Ürün Tasarımı

Mavic 2 serisi bizlere 4K HDR ve zengin renklerle birlikte keskin bir video ve fotoğraf deneyimi sunuyor. Mavic 1 Pro’ya göre kıyaslarsak Mavic 2 serisindeki 1 inçlik sensör çekilen fotoğrafları ve videoları daha canlı gösteriyor. Fakat uyarmamız gerekir ki Mavic 2 serisi 4K’da 60 FPS çekim yapamıyor.

Muhteşem özellikleri ve harika tasarımı, katlanabilir 1 inç ve 4K kamera sensörü ve Hyperlapse gibi yepyeni modları Mavic 2’yi almak isteyenler için sayılabilecek sebepler arasındayken çok pahalı olması ve 4K’da 60 FPS çekim yapamaması almak isteyenleri almaktan vazgeçirecek sebepler arasında.

Ürün tasarımı ve kumandasının tasarımı gayet hoş. Mavic 2 serisi bizlere yepyeni özellikler sunuyor fakat fiyatı da biraz daha tuzlu. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda alıp almamak tamamen size kalmış.

Eğer vakit geçirecek bir şeyler bulamıyorsanız Boş Zamanınızı Değerlendirebileceğiniz 100 Hobi Önerileri yazımıza da göz atmayı unutmayın!

Kimler Neler Demiş?

avatar
2000
  Subscribe  
Bildir