Kripto Para

Binance Referans Kodu Nedir?

Türkiye’de ve dünyada kripto para yatırımı yapan sayısı gün geçtikçe artıyor ve artık kripto para hakkında herkesin bir kulak aşinalığı var. Bitcoin veya altcoin yatırımı yapmak isteyenler, güvenilir kripto para siteleri arasından birini seçip işlem yapmaya başlıyor. Bunların başında da dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance yer alıyor. Binance, borsasına birbirini davet eden kişilere komisyon indirimi sağlıyor. Bu sistem ise Binance referans kodu ile çalışıyor. Tüm bu sistemin nasıl çalıştığını aktaracağız ama önce Binance hakkında temel bir giriş yapalım.

2008 yılında dünyanın ilk kripto parası oluşturuldu ve hayatımıza girdi, yani Bitcoin. Bugüne kadar yüzlerce kripto parası doğdu ve günümüze kadar artmaya devam etti. Kripto paralar, sanal para birimi olarak kullandığımız ve fiziksel bir şekilde elimizde bulunduramadığımız ancak dijital olabilen varlıklardır. Hem bir para birimi hem de teknolojik olarak ödeme aracıdır. Adını kriptografiden yani kriptoloji dediğimiz, şifreleme biliminin alt dalından alan kripto paralar, yine kriptografi ile güvence altında tutulmaktadırlar.

Son yılların popüler konularından birisi olan, yaklaşık yedi binden fazla çeşidinin olduğu tahmin edilen kripto para piyasasına girmek için, dijital bir bilince sahip olmak şart. Bazı kripto paraların değeri değişmezken, stabil kripto para olarak sayılırken bazı itibari paraya değeri endeksli koinler de bulunmaktadır. Pek çok çeşidinin bulunduğunu söylediğimiz kripto paraların piyasa hacmine göre en değerlilerini; Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, BNB ve Litecoin olarak sayabiliriz. Bunların yanı sıra, Tezos, EOS, ZCash de sayılabilmektedir.

Elbette kripto para alım satım işlemlerinizi yaparken, en doğru yerden, işlem hacmi yüksek bir kripto para borsasından almak, hareketliliği takip etmek istersiniz. Bunların başında ise Binance gelmektedir. Şimdi isterseniz gelin, size sanal paralarınızın alım satım sırasında fayda sağlayan, arkadaşlarınızı da davet ederek daha fazla kazanmanızı sağlayan Binance para borsasına bir göz atalım.

Binance Borsası Hakkında

Uzun zamandır hayatımızda olan kripto paralara ilgi duyanların mutlaka bildiği referans kodları için en uygun para borsalarından biridir Binance. Binance referans kodu nedir, nasıl uygulanır gibi konulara geçmeden önce, Binance Borsası hakkında söylenebilecek en önemli şey, dünyanın en fazla kullanılan kripto para borsası olduğudur. 2.0 bn ile yüksek işlem hacmine, saniye başına 1,400,000 işleme, 7/24 desteğe ve komisyon indirimine sahip olan Binance markası, herkese açık bir öğrenme merkezidir. Herkesin katkıda bulunabildiği bir kripto ansiklopedisi olarak da kullanılabilmektedir. Aynı zamanda BNB ile kendi kripto parasına da sahiptir.

Binance Referans Kodu Nedir?

Kripto para, kripto para borsasına adım attığınız zaman karşısına çıkan referans kodu yabancısı olduğunuz bir terim olabilir. Dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olan Binance para borsası aracılığı ile kripto para alım satım işlemlerinizi yapmak istediğinizde komisyon karşınıza çıkacaktır. Her alım satım işlemi sırasında Binance firmasına komisyon ödemeniz gerekmektedir. İşte bu referans kodu, aslında size alım satım komisyonlarınızda indirim sağlayan önemli bir kod olarak tanımlanabilmektedir.

Sizlere her kripto para alım satım işlemleriniz sırasında indirim sağlayacak olan bu referans kodu oranları, kullanacağınız koda göre yüzdelenmektedir. %0, %5, %10, %20 şeklinde yüzdelere sahiptir. Ülkemizde en yüksek indirim oranı da %20 olarak görülmektedir.

  • Binance Global Referans Kodu: IHW8FMYJ
  • Binance (TR) Türkiye Referans Kodu: AM43ZLLV

Bu Binance referans kodunu kopyalayıp, Binance kayıt sayfasına yapıştırabilirsiniz. Direkt olarak referans koduyla üye olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Binance referans kodunuzu silemeyeceğinizi ancak üyeliğinizi kaldırabileceğinizi unutmamanız gerekmektedir. Sürekli gelen güncellemeler sayesinde, hesabınızdaki her türlü hareketliliği rahatlıkla takip edebilirsiniz. Aynı zamanda Binance Türkiye sayfasında, Binance referans kodunun referans kimliği olarak geçtiğini de belirtmek gerekmektedir. Referans kodu, borsa işleminin de ve popülaritesinin de artmasında önemli bir rol oynamaktadır.
Peki, Binance para borsası için web sitesi üzerinden işlemlerinize bir an önce başlamak istiyorsunuz ancak bu referans kodunu nasıl kullanacağınızı bilmiyor musunuz? O hâlde, size faydalar sağlayacak, kazancınızı arttıracak olan bu referans kodunu nasıl kullanacağınıza kısaca göz atalım.

Binance Referans Kodu Nasıl Kullanılır?

Bitcoin veya altcoin alıp satmak, kripto para konusunda uzmanlaşmak ve kazanç sağlamak istiyorsanız Binance para borsasına gelerek ilk adımı atmış bulunuyorsunuz. Farklı yüzdelerle indirime sahip olan, referans kimliği de denilen referans kodu karşınıza çıktı. Pek çok yeni üyenin, kripto para dünyasını merak eden insanın, özellikle de teknoloji ve internet dünyasına uzak olarak endişelenerek baktığı bu durumda, referans kodunu rahatlıkla kullanabileceğinizi söylemek mümkündür. Bu nedenle Binance referans kodu nasıl kullanılır sorusu sizin de aklınızda soru işaretlerine neden oluyorsa yanıtı son derece basit. Şimdi adım adım yapılması gerekenlere bakalım.

Binance para borsası için, Türkiye web sitesi üzerinden hesap oluşturma kısmına gitmeniz gerekmektedir. Referans kimliği yazan yere indirim kodunu ekleyip, hesap oluştur demeniz yeterli olacaktır. Kodunuzu kullanarak üye olduktan sonra ailenizi, arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. İster Binance referans kodunu ya da kimliğinizi direkt paylaşabilir ya da sitenin size verdiği bağlantıyı paylaşarak başkalarını da üye yapabilirsiniz. Böylece davet ettiğiniz insanlar da sizin gibi kripto para alım satım işlemleri yaptıkça ekstra kazanç sağlayabilirsiniz.

Binance referans kodu nereye yazılır?

Hesap oluşturma sayfasında, aşağıda Referans kimliği başlığı ile gözüken, kırmızı ile işaretlenen yere yazılır. Kod ekleme işlemi sadece bu ekranda gerçekleşir ve üyeler bir daha bu ekranı göremez.

binance referans kodu nasıl kullanılır

İleri butonuna tıklayarak üyeliğinizi tamamlayabilir ve ömür boyu Binance işlemlerinde ödeyeceğiniz komisyondan tasarruf edebilirsiniz. İşte, Binance referans kodu kullanmak bu kadar kolay.

Binance Referans Kodunu Kimler Kullanabilir?

Her geçen üretim sınırlaması olan Bitcoin gibi değerli kripto paraların, bu sınırlamadan dolayı değeri gittikçe artmaktadır. Peki değeri artan kripto paraların alım satımı sırasında kullanılacak Binance referans kodunu kimler kullanabilir, alım satımlardan fayda sağlayabilir?

Binance para borsasına üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra referans kodunuzu kullanmak, komisyon indirimlerinden faydalanmak veya tanıdıklarınızı da çağırmak istiyorsunuz. Hesabınıza girip profilinizi açtığınızda karşınıza çıkan ekrandan, sol tarafta bulunan Referans bölümünden karşınıza çıkan Binance referans kodunuzu veya kimliğinizi görebilirsiniz. Ancak bu kodu ilk kez üye olabilenler kullanabilir, önceden üye olanlar indirimlerini sonradan kullanamaz.

Her yaptığınız kripto para alım satım işlemlerinizde ödemiş olduğunuz komisyonun oranını yine hesabınızdan sizinle paylaşılan komisyonlar sekmesinde, komisyon indirimi hesabınıza yatırılmış olduğunu da görebilirsiniz.

Binance Referans Kodu Ne İşe Yarar?

Günümüz teknoloji ve internet dünyasının önemli gelişmelerinden ve belki de icatlarından biri sayılabilen sanal paralar ya da kripto paralar için, en yüksek işlem hacmine ve komisyon indirimine sahip olan Binance sitesine üye olabilirsiniz. Site aracılığıyla, referans kodu ile bir fayda elde etmeniz mümkün müdür peki? Binance referans kodunun faydaları nedir?

Binance referans kodu ile ya da kimliğiniz ile üye olursanız alım satımlarda indirim elde etmeniz mümkündür. Aynı zamanda, yine bu referans kodu sayesinde çevrenizdeki insanları da davet ederseniz, onların da yapacağı alım satım işlemlerinden ekstra kazanç sağlamanız da mümkündür. Sizin kodunuz, kimliğiniz ile ya da paylaştığınız link aracılığı ile üye olan kişilerin de saatlik güncellemeler sayesinde, yapmış oldukları tüm alım satım işlemlerinden elde ettiğiniz kazancı da sistem üzerinde rahatlıkla görebilirsiniz.

Binance referans ne kazandırıyor?

Binance referans kodu ile üye olan herkes, kodu paylaşan kişinin belirlediği oran kadar komisyon indirimi kazanır.

Örneğin referans kodunu oluşturan kişi %10 indirimi seçtiyse ve siz bu kod ile üye olduysanız, bundan sonra yapacağınız her işlemden Binance’e ödeyeceğiniz komisyonu %10 ödersiniz. Aynı şekilde kodu oluşturan kişi de sizin sayenizde %10 gelir elde eder.

Özetle kodu oluşturan kişi de, kullanan kişi de kazançlı çıkar. Bu yüzden üye olmadan önce referans kimliği tanımlanması tavsiye edilir.

Binance referans kodu sonradan eklenir mi?

Hayır, Binance referans kodu sonradan eklenemez. Sadece ilk üyeliğin oluşturulduğu esnada eklenebilir. Ayrıca eklenen kod daha sonra kaldırılamaz. Referans kimliği ekleme işlemi bir kere yapılır ve daha sonra değiştirilemez.

Binance referans kodu oluşturma

Binance üyesi olduktan sonra siz de referans kodu oluşturup arkadaşlarınızla paylaşarak yapılan her işlemden para kazanabilirsiniz.

Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinize tıklayın ve Referans sekmesini seçin.

Standart Referans sekmesine tıkladıktan sonra aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız.

binance referans kodu oluşturma

Bu ekranda Referans ayarlarını değiştirin linkine tıklayarak, alacağınız komisyonu ve arkadaşlarınızın alacağı indirim oranını değiştirerek kendiniz belirleyebilirsiniz. Kendinize alacağınız komisyonu arttırırsanız, arkadaşınızın alacağı indirim azalacaktır.

Örneğin %15 komisyonu kendinize alırsanız, arkadaşınıza %5 indirim kalacaktır.

Kendinize %10 indirim alırsanız, arkadaşınıza da %10 indirim sağlanacaktır.

Referans Linki karşısında yazan bağlantıyı kopyalayarak direkt olarak arkadaşınıza gönderebilirsiniz. Bu linkten üye olan herkes sizin referansınızla üye olmuş kabul edilecektir.

İşte Binance referans kodu oluşturma bu kadar basit.

İsterseniz birden fazla referans kodu oluşturarak hepsine farklı oranlar belirleyebilirsiniz.

Erkan Tez

TavsiyeList.com Teknoloji Editörü. İçerik üreticisi, influencer ve bilgisayar mühendisi. Atari ile başlayan teknoloji ve oyun tutkusu, yazılımla devam etti. Teknoloji var ise varız.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu